Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

bohyyy

Film, který oproti Šestému smyslu neztrácí po prvním shlédnutí své kouzlo, protože nestojí celý na pointě. Po formální stránce brilantní, dost možná bezchybný film a zároveň vrchol Shyamalanovy tvorby. Po něm už se z větší části jenom opakuje, vykrádá a zabředává do manýrismů._____ Jenom škoda, že jsem nikdy nehltal komiksy, pak by ve mě asi mnohem víc rezonoval. ()

Martin.Proko

Proti nápaditému psychologovi duchů v Šestém smyslu, tohle není nápadité. Obsahově hodně holé, za zajímavých záběrů , bez napínavých záběrů. Možná proto je hodně scén, které dialogově přehráté ve snaze gradovat jakousi atmosféru kterou to ale nemá. Celkově se film pak moc vleče a ještě končí doslova nijak. ()

Pythonator

Velmi zajímavý pohled na komiksové hrdiny. Šamalajnovina jak poleno. Silný film stojící pevně na pomalu budované atmosféře. Už ne tak silný jako Šestý smysl a už ne s natolik šokujícím zvratem - i když finále je stále dost šokující. Přesto až na lehce nudnější pomalé tempo, v podstatě perfektní film. Řekl bych, že k legendární dokonalosti tomu chybělo jen málo. ()

jenspifa

Komix vs psychothriller? Proč ne.. navíc Willis se už shyamalanovi osvědčil, a spojení se Samuelem L.J sedí, a šlape jim to. Za mě Spokojenost. 80% ()

Sheemass

Zajimavě podaný příběh na motivy dobra a zla a typických komiksových postav (a který předběhl svou dobu). Skvělé výkony zde podavá jak Bruce Willis tak i Samuel L. Jackson. Film předkládá několik zvratů, kdy především závěr je dokonalý a nečekaný. Vynikající je scéna Bruce Willise se synem a zbraní, která byla dechberoucí. ()

AmunRa

Téma není špatné, ale režisér nezvládl vytvořit hutnou atmosféru jako v ostatních svých filmech. Také pointa byla slabší než v jiných jeho filmech.Nejvíc mi ovšem vadilo, že Bruce Willis hrál svého hrdinu s neměnným úsměvem obsluhy McDonalds a stejnou plochou intonací hlasu. Stejně tak jeho filmový synek hrál postavu s chováním mentálně postiženého. Co to mělo být? Čeho chtěl režisér dosáhnout? Naštěstí Samuel L. Jackson a Robin Wright odvedli dobrou herecku práci a něco zachránili. Děj mi přišel příliš šroubovaný a motivy hlavního padoucha naprosto zcestné - jakou měl asi šanci skutečně najít co hledal? Představení komicsů jako moderní mytologie s reálnými kořeny také nedává žádný smysl a nefunguje. Pro mě jeden ze slabších Shyamalanových filmů. ()

Doffy

Perfektně vyvážený thriller který vás díky svému klidnému tempu přiková ke křeslu a vtáhne vás do děje. Precisně natočené drama které vyrazí dech i bez akčních scén, honiček a výbůchů. Takovéhle filmy jsou vzácné. ()

Ivetak

Je zvláštní si v týhle době pouštět starší filmy, ke kterým nemáte žádnou vzpomínku či vazbu z dětství nebo z puberty. Je to zvláštní srovnání, dnes jsme u komiksáků zvyklí na akci, barevnost, efekty, vtip, atd… Dříve se tyto filmy natáčely úplně jinak, tak nějak opatrně a pomaleji. Musím říct, že jsem se nenudila, ale chvílema mi tam nějaká ta akce chyběla a Bruce bych trošku popostrčila, aby těm všem zločincům, vrahům a zlodějům, o kterých se během poznávání svých schopností dovídá, dal pořádnou nakládačku. Každopádně záporák Mr. Glass a klaďas Bruce měli něco do sebe a jsem zvědavá na volné pokračování. ()

redsauce

Vyvoleny vy vole.Ty vole to byla takova nuda.Bylo by to snad dobry,jako pilot k serialu a pak by se to doufam rozjelo, Bruce pomaha a bije se jak bejk se spatnakama jak by to melo byt v Marvel filmech.Ale toto bylo:.Nuda nuda sed sed.Comixovy drama?Ne prosim ne ne ne.Dekuji za pochopeni. ()

Mistr119

Tak takhle podle mne vypadá 5*-ový film..! O_o :)) Co je dobro a co je zlo? A kde jsou jejich hranice? :) A mohlo by bez zla existovat dobro? Závěrečná scéna nabízí tolik otázek a odpovědí... :) Nicméně ve filmu je poznat rukopis autora Šestého smyslu, například i v psychologizaci hlavní postavy Bruce Willise. :) ()

czjezisek

Tenhle film je pecka - ale jedno bych vyzvihl nadevše - úžasná práce s kamerou. Hodně momentů v podstatě na jeden dlouhý záběr, který avšak střídá úhly pohledu, tak jako to umí S. Spielberg, takže člověk, který se na to zas až tolik nesoustředí, to ani nezaznamená. Výborný film a výborné provedení. Pro mě jedna z klasik. ()

tucnakomet1

Velmi dobrá podívaná. Film se mi každým dnem ,od chvíle kdy jsem ho dodíval, čím dál více líbí.. Zpočátku se děj rozvíjí poměrně pomalu, ale ke konci to všechno do sebe začne zapadat a člověk si uvědomí, že lépe by to asi neudělal. Skvělá režie, kamera, hudba i herecké výkony, ale něco tomu bohužel chybělo. Za zhlédnutí to určitě stojí! 85% ()

Gemeroid

Mám rád filmy o superhrdinech, pokud to není Wonderwomen, nebo podobné kraviny od DC. Tohle mi sedlo, jen mi trochu vadilo pomalé tempo. Na druhou stranu tam byl Morris Moss a toho vždy rád vidím, takže čtyři hvězdy. ()

Andy.222

Klady - líbí se mi realističnost filmu. Žádné obří létající město, supertajné základny o velikosti menšího města, žádné ničení vesmíru ani létání po celém Newyorku po pavučině. Je to tak každodenní až klidně věříte že se to mohlo stát někde v Ostravě. Zápory - v podstatě se tam nic moc zajímavého neděje snad krom části s činkou... ()

enoemis13

Pár psychopatov a 2 hodiny nudy (Spoiler !). Alebo ako sa stretlli lámavý a nezlomný. A keďže nezlomný je možno len čudák, treba mu prihodiť čudnú manželku a psychopata synčeka. Ani napínavé, ani tajomné ... ani nič, film len preto, aby pár hercov ukázalo ako vie zahrať svoj charakter a celkom im to šlo ale inak nič ... 35% ()

Naby

Videl jsem pred lety a po Splitu jsem si rikal, ze bych to mel dat znovu, laespon kvuli nadchazejicimu Glass. A vyplatilo se! Atmosfera celeho filmu je naprosto neuveritelna, napeti by se dalo krajet a clovek chce aby to porad pokracovalo, stejne rako rozbalovani darku :-). Jasny, znate to, rozbalujete darek a mate nejakou predstavu co chcete a muzete byt smutni, ze to neni to co jste chteli. A ono ejhle, tady se takovej propadak nekona. Pokud mate radi mysticke trillery s malou, opravdu malou kapkou scifi, tak nevahejte. Za me to bylo super a proste jsem nenasel nic co by mi vdailo. Celkem 4,8* ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda