Anděl Seth se svěří příteli, že lidem závidí schopnost prožívat radost i bolest, vnímat chutě či doteky. Zanedlouho má pocit, že ho lékařka Maggie Riceová, která na operačním sále marně bojuje o život pana Balforda, na okamžik zahlédla. Jeho pokusy uklidnit ji ani dotyky však žena necítí. Seth stále sleduje Maggie, která se nepřestává trápit nešťastnou operací. Jednoho dne ho ale žena zahlédne, a dokonce ho osloví. Oblíbeným místem andělů je knihovna, a právě tady se Maggie opět setká se Sethem, jenž ji upozorní na svou oblíbenou pasáž v Hemingwayově knize. Stráví spolu příjemné chvíle, které Maggii přinesou tolik potřebný klid na další operaci. Pacientem má být poživačný pan Messenger, který k Sethově překvapení vycítí jeho přítomnost a řekne mu, že se ještě nechystá zemřít. Také býval andělem, ale z lásky k současné manželce se rozhodl být člověkem… (TV Nova)

danielwanderer

Waaaa, filmík, čo som videl už pár-krát a vždy dokáže tak krásne potešiť. Príbeh o anjelovi Sethovi. Bezcitný no milý výraz tváre, ktorý uvidí lekárku menom Maggie Rice... Krásku, ktorej prepadol sám anjel. Angel, ktorý kôli žene obetoval nesmrteľnosť a stal sa obyčajný človekom, ktorý už cíti všetko... Kým... Áááách, záver, ktorý stlačí srdiečko. Cage - super, Ryan - we love her. Trošku pobaví mierna narážka (myslím, že neplánovaná) na japonských bohoch smrti Shinigami. Pár vecí silne pripomýnalo Matrix (...), dobre, tak len trošku :D. Na USA (...a Nemecko) veľmi krásny počin... Snový, nereálne sladký, skvele citlivý. No proste som v nebi a cítim sa moc dobre i keď som skoro plakal :´´). ()

thestral

romantický Nicolas Cage není nejhorší, rozhodně z něho mám lepší pocit než z toho akčního a plameny ošlehaného. podle mě se Město andělů velmi povedlo (i když Nebe nad Berlínem je ještě o několik dokonalostních a nápadových příček výše). Za nejsilnější považuju scény s anděly, množství andělů, andělé na střechách, na pobřežích...andělé - Město andělů ()

Uhura

Nicolas Cage coby anděl? Hrůza! Přeslazený doják, který není nic jiného než velmi slabý odvar Nebe nad Brlínem. ()

rottik-cb

Předesílám, Nebe nad Berlínem jsem neviděla. Město andělů mi ale přišlo nadhérné, zejména mě dostal ústřední pár- Nicolas Cage a Meg Ryan. ()

Rodin

Dobré limo, které u mě ze tří na čtyři povýšil Peter Gabriel a poněkud netypicky sladkobolný závěr. Málokterá emerická filmová romance pracuje se smrtí a jejím načasováním v případě hlavních a pohlavních hrdinů podobným způsobem. Takže těch 75 % dám. ()

dj_kure

Moc dlouhý, moc sladký, moc nudný. I když má film spoustu skvělých momentů tak převažuje nuda a proto po celkovym součtu pro a proti dávám tři. 60% ()

eChoe

Co si pamatuji, City of Angels bylo prvním romantickým filmem, který jsem viděl a navždy jsem si ho zamiloval. Nejvyšší hodnocení je tak trochu z nostalgie a vztahu, který k filmu mám. Zbožňuju tu myšlenku, která charakterizuje život. Člověk musí neustále činit rozhodnutí ať už svým srdcem, či rozumem a nesmí se ohlížet zpět a říkat si "Kdybych to tak tehdy udělal jinak...". Nelitovat toho, co rozhodnutím ztratíme, ale naopak se radovat se z toho, co jím zíkáme, byť je to nakonec "jen" pár krásných vzpomínek. Film, ke kterému se pravidelně vracím a vždy budu! :) ()

Ex_Machina

Existujú ľudia, ktorí majú tak krásnu a krehkú dušu, že nespoznať ich by bola obrovská strata. No pokiaľ máme to šťastie, že nám do nej dovolia nahliadnuť, neskutočne nás to obohatí. Anjel Nicolas Cage má tú možnosť nahliadať do duší ľudí a po tom čo na svojej ceste svetom stretne Meg Ryan zistí, že ona takú dušu nepochybne má a bezhranične sa do nej zamiluje. Toľko dobra a lásky, ktorú v sebe Meg ukrýva ešte počas svojho dlhého života nevidel. Pri svojej profesii doktorky však pochopiteľne zažíva aj bolesť a mnohokrát aj stratu svojich pacientov. A práve v týchto polohách objavuje jej neskutočnú ľudskosť a trápenie nad každým strateným životom. Duše takýchto vzácnych ľudí ako má Megan sú mimoriadne citlivé a zraniteľné. Ako anjel jej v tom nedokáže pomôcť tak ako by si predstavoval a preto sa rozhodne stať sa opäť človekom a pokúsiť sa s ňou zblížiť. No tento svet je príliš krutý pre anjelov, ktorí sa rozhodnú tak ako on. PS: Hovorí sa, že oči sú oknom do duše človeka. Verím, že každý máme svojho anjela a že aj v tejto chvíli sa k nám cez ne prihovára, stráži naše šťastie a robí z nás lepších ľudí. A tých pár z nás, ktorí za to stoja ho určite stretnú aj osobne, pretože kvôli nám tiež zostúpi z neba a skríži nám cestu. A len na nás ostáva, aby sme ho spoznali a nenechali odísť. ()

BrunoA

Možná bych nebyl v hodnocení tak příkrý - ale jsem velký fanoušek filmu Nebe nad Berlínem, takže těžko nesu, jak tohle zajímavé téma bylo totálně zprzněno. Love story je prostě nezajímavé, nezáživné, Cage jakoby se v něm trápil. Celkově prostě trapas - propadák. ()

HanSolo

Romance, která sice už nikoho téměř v ničem nepřekvapí, ale i tak se dá opakovaně zhlédnout. Zvlášť, když v ní podávají velmi slušné výkony Nicolas Cage, Meg Ryan a Dennis Franz. ()

petisek

Pre niekoho bude tento film možno moc presladený, ale mne sa páči hlavne kvoli atmosfére, hudbe a hlavným predstaviteľom. Ten koniec ale môhli tvorcovia zmeniť a ušetrili by ma od depresie po jeho vzhliadnutí. ()

Junkienka

Zvláštní film, především pokud Vám uteče prvních 15minut. Role N. Cage mi nijak úžasná nepřišla, ale zase bych ji hodnotila pouze kladně. Příjemný příběh se z počátku může zdát klasickou romantickou komedií....dle mého je při smutném konci porušen hlavní a důležitý požadavek těchto filmů...a to právě ten happy end(ing).... ()