Epizody(10)

Michael Jordan v tomto dokumentárním seriálu otevřeně vypráví o svém životě a kariéře. Obsahuje dosud nepublikované záběry z jeho poslední sezóny v NBA. (Netflix)

kailee_

Čím déle přemýšlím nad kreativní prací za tímhle dokumentárním seriálem, tím víc si ho vážím. Tohle je dokument, TEN dokument. Jestli chcete udělat film či seriál o někom slavném a vzdát mu poctu, udělejte to takhle a ne jako rádobydrama Bohemian Rhapsody. Pravda je vždy lepší řešení než zkrášlená realita, ať už bolí sebevíc. Jeden z nejlepších dokumentárních snímků co znám. Dojal mě i když k basketbalu a těm osobnostem nemám žádný vztah, takže rozhodně doporučuji. ()

ktL

Úžasně našláplý materiál, ze kterého autoři vyrobili strhující dokument. Sice je to tématicky mimo, ale zpracováním mi The Last Dance připomněl The Vietnam War. Hodnocení stejných situací dvěma tábory i tady funguje bezchybně. Jo a MJ je borec. 95 % ()

IEO10

Nejlepší dokumentární seriál co jsem kdy viděl. Opravdu mě nenapadá, co by v něm mohlo být uděláno lépe. Čistá dokonalost v každém směru. Po shlédnutí dokumentu, by měla být debata o nejlepším hráči v historii basketbalu všem jasně zodpovězená. 11/10 ()

Franche

Každý, kdo dá jinak než 5, je neuctivý. Do puntíku přesně zachycená neskutečná jízda celé dynastie. Každý, kdo říká, že LeBron je lepší, si lže do kapsy. NIKDO nedokáže to, co dokázal on. Bez vymožeností dnešní doby měl celosvětový rozsah. Jen proto, že uměl. Že byl hajzlík? Tvrďák? A kdo jiný by si to asi tak mohl dovolit. Dokument dokonalý, dobové záběry zachycují dobré i zlé. Backstage politické pletichy, vztahy, freak show Dennise Rodmana, pravděpodobně jednoho z Top 5 obránců všech dob, nechutně podhodnocený Scottie, který nehrál pro peníze a jeho skvělý vypravěčský hlas. Přeskakování období má smysl. Dívala bych se i dalších 10 dílů ale skončit se má na vrcholu. I když na počátku byla jen jiskra. Jiskra jménem MJ. ()

celticek

Lépe to udělat lze jen velmi, velmi těžce. Absolutní nádhera, ten seriál nemá chybu. Všechny díly jsou tak neskutečně vychytané, že se tomu rovná maximálně National Geographic. History has been made. Nejvíc. ()

Juwe

Sportovní dokument, který tu nemá obdoby. Takové zapálení a vtažení do děje jsem ještě u žádného dokumentu nikdy nezažil. Troufám si tvrdit, že sportovní persóna jako je Michael Jordan se nerodí za generaci, ale jednou za 50 let. Přál bych si, aby podobných dokumentů o sportovních hvězdách ve svých odvětví bylo natočeno co nejvíce, jelikož pocit, který se Vám dostaví po shlédnutí, je těžko popsatelný. ()

Marek1310

“I've failed over and over and over again in my life and that is why I succeed.” Nejlepší sportovní dokument všech dob, tak v roce 2020 označuji Poslední představení Michaela Jordana. Desetidílná série, která ukazuje kariéru jednoho z největších velikánů NBA. Užil jsem si každou z deseti epizod a nemohl jsem se dočkat, až ESPN každou neděli vydá další dvě epizody. Získal jsem skvělý přehled o Dynastii Bulls z devadesátých let a poznal další úžasné hráče, které jsem bohužel nezažil. Jedná se o deset pětihvězdičkových epizod, ve kterých poznáte Michaela Jordana, jeho charakter a celý jeho život, který přinášel: radost, smutek a neskutečnou píli za dosažením svého cíle. What time is it? Game time -- HUH! ()

J.e.r.e.c

Jako člověk, který na Chicago Bulls vyrostl, jsem si to pochopitelně nemohl nechat ujít. A Michael Jordan, jak je jeho zvykem, nejen nezklamal, ale posunul laťku kvality kamsi mimo dosah běžných smrtelníků. The Last Dance se dost možná stane do budoucna měřítkem, podle kterého budou lidé posuzovat sportovní dokumenty. Nejde ani tak o to, s jakými informacemi přichází, ale jakou jim dává strukturu a jak je komponuje do velkolepého příběhu, který bude nejspíš lepší než veškerá letošní televizní nabídka v rámci hrané tvorby. Jordan měl sice nad finální podobou absolutní kontrolu, ale nemám pocit, že by to bylo ke škodě. Já jsem se tam o něm a ostatních klíčových figurách celé té slavné dynastii dozvěděl všechno, co jsem potřeboval vědět. Vlastně mi MJ v těch posledních dílech připomínal J.K.Simmonse z Whiplashe a opět mi potvrdil, že pokud chcete něco velkého dokázat, určité formě (sebe)teroru se prostě nevyhnete. A teď mě omluvte, jdu zase trénovat smečování. Sice se mi to nikdy nepovedlo, ale The Last Dance mě tak namotivoval, že to dokážu. 90 % ()

hamir0

Takové trochu natáhlejší "Nagano tapes" pro aspoň trochu fandy Michaela Jordana a devadesátkových Chicago Bulls. Nebo aspoň pro ty, co si na ně tenkrát na plácku za barákem s basketbalákem hráli. ()

MFloyd

Bez ohledu na to, jestli jste kdy koukali na basket, tahle doku série je dokonalou ukázkou, že pokud se spojí skvělá režie a neuvěřitelně dojemný, napínavý příběh, je jedno, jakého tématu se přesně týká. Víc k tomu asi není co říct, jedna z nejlepších sérii co jsem kdy viděl. ()

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

30.09.2022

Píše se rok 1998, tým Chicago Bulls se podruhé v historii snaží získat třetí zlatou medaili v řadě, když se rázem jeden z důležitých členů týmu a zároveň excentrický divoch Dennis Rodman rozhodne, že… (více)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů