Série(1) / Epizody(8)

Temně komediální thriller, inspirovaný celosvětově úspěšným románem Chrise Bohjaliana, pojednává o tom, jak se může celý život změnit během jediné noci. Letuška Cassandra Bowden (Kaley Cuoco) se probudí ve svém hotelovém pokoji v Dubaji, s příšernou kocovinou z předchozí noci a mrtvolou ležící vedle ní na posteli. Protože se bojí zavolat policii, pokračuje ve svých ranních aktivitách, jako by se nic nestalo, a přidá se k ostatním letuškám a pilotům cestujícím na letiště. V New Yorku je vyhledána agenty FBI, kteří se vyptávají na její nedávné mezipřistání v Dubaji. Zoufalá žena, která stále nedokáže poskládat střípky z oné osudné noci dohromady, začne přemítat o tom, jestli by mohla být vrah. (HBO Europe)

Trailer

SNCIS

Obsahuje spoilery: Penny, Penny, Penny... Penny je zde uřvaná a věčně ožralá naivní letuška, jenž se probudí vedle brutálně zavražděného pracháče, kterého sbalila noc předtím. Poté ji začne pronásledovat padesátiletá vražedkyně Michelle Gomez, které by asi leckdo vložil ptáka do úst. :-) Dějově mi ten seriál přišel trochu zmatený, ale  zpracování ok. Obrazovka je častokrát rozdělena na několik obrazů a člověk zavzpomíná na Jacka Bauera. Retro znělka pak vytváří velmi netypický dojem. Jinak to má šťávu, dobré tempo a netváří se to nijak zvlášť vážně, takže i humor. - 80%. ()

Botič

Chápu, že Letuška má být temná, lehce zvrácená a zábavná podívaná pro odreagování, ale na druhou stranu se ve mně totálně vzpříčila hlavní postava, která má problémy s alkoholem, romantický vztah rozehrává s mrtvolou uvnitř svojí hlavy a do toho dělá tak neskutečné logické přešlapy, že být FBI, tak jí zavřu hned po prvním díle. ()

Malarkey

Amerika je země neomezených možností. Říkali to už první vlny utečenců po první světové válce a říkají to i filmaři současné doby. Námětem totiž zfilmují abstraktně neuvěřitelný thriller, do hlavní role dají, námi všemi oblíbenou, Kaley Cuoco, která tu víc chlastá, než jedná...no a světe div se, myslí si, že to takhle splácaný hodí před zákazníka a ten se z toho posere. No...a sice jsem se neposral, ale i když to byla kvalitou taková nenásilně nelogická jednohubka, docela jsem se u té jednohubky pobavil. ()

novoten

1. série - 70% - Tak jako se spousta seriálů před ní soustředila ve chvíli nejpozornějšího pátrání pojednou na nějakou naprostou banalitu, trápí publikum tímhle způsobem i Letuška. Spousta záhad kolem hlavní hrdinky zbytečně často ustupuje do pozadí kvůli činům kolegyně a sledovat Megan nebo jejího manžela ve chvíli, kdy se jinde už už má přijít nějakému otazníku na kloub, je k zbláznění. Když se ale děj točí kolem Cassie a její minulosti (ať už dávné nebo čerstvé), jde mi z toho napětí chvílemi až hlava kolem, tím spíš, když se kolem točí herci, které vždycky vidím rád. Potěší T. R. Knight, nadchne Michelle Gomez, ale největší radostí je sledovat Kaley Cuoco. Celou kariéru byla škatulkovaná do sitcomu a pak vystřihne takhle mnohovrstevnatou holku, kterou chci chvíli zaškrtit a chvíli jí zběsile fandím. Pokračovat v dopovězeném příběhu dál mi přijde škoda, protože se budou těžit přesně ta lákadla, která v závěru fungovala tak dobře, právě protože si divák mohl domýšlet spoustu vlastních scénářů. Zatím ale téhle hyperaktivní kombinaci thrilleru a komedie podržím hodnocení nahoře. ()

Djoker

Něco tak povrchního bych čekal na Netflixu a nebýt seriál z uznávané dílny konkurence, tak to má ještě o 10% méně. HBO Max potřebovala na rozjed bombu, ale Letuška se příliš nepovedla. Cuoco stále hraje Penny, i když většina diváků předstírá, že to nevidí. Její promiskuitní alkoholička, která dělá jednu botu za druhou, je od začátku na pěst. U dalších postav můžeme také sledovat upocenou snahu o to být cool, ale nejsou o mnoho lepší. Kriminální linka je tak hloupá, že musela být schována za ujeté představy a srdceryvné flashbacky. Předloha musí být hrozný blábol. ()

• Natáčení začalo v listopadu 2019 v Bangoku, předtím než se štáb přemístil do New Yorku, kde se natáčelo hlavně na předměstí White Plains. Kvůli pandemii COVID-19 bylo ale natáčení přerušeno v březnu 2020, než se stihly natočit dvě zbývající epizody 1. série. Ty tvůrci dotočily v New Yorku na konci srpna. Mimo to se natáčelo také v italském hlavním městě, Římě. (hansel97)
  • Kaley Cuoco zakoupila prostřednictvím své produkční společnosti Yes, Norman Productions v roce 2017 práva ke stejnojmenné knize, dokonce ještě před jejím vydáním. (Brock)