Letuška

(seriál)
  • USA The Flight Attendant (více)
Trailer 2
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2020–2022), 11 h 58 min (Minutáž: 42–48 min)

Tvůrci:

Steve Yockey

Předloha:

Christopher A. Bohjalian (kniha)

Blake Neely

Kaley Cuoco, Merle Dandridge, Nolan Gerard Funk, Michiel Huisman, T.R. Knight, Zosia Mamet, Rosie Perez, Colin Woodell, David Iacono, (více)

Série(2) / Epizody(16)

Temně komediální thriller, inspirovaný celosvětově úspěšným románem Chrise Bohjaliana, pojednává o tom, jak se může celý život změnit během jediné noci. Letuška Cassandra Bowden (Kaley Cuoco) se probudí ve svém hotelovém pokoji v Dubaji, s příšernou kocovinou z předchozí noci a mrtvolou ležící vedle ní na posteli. Protože se bojí zavolat policii, pokračuje ve svých ranních aktivitách, jako by se nic nestalo, a přidá se k ostatním letuškám a pilotům cestujícím na letiště. V New Yorku je vyhledána agenty FBI, kteří se vyptávají na její nedávné mezipřistání v Dubaji. Zoufalá žena, která stále nedokáže poskládat střípky z oné osudné noci dohromady, začne přemítat o tom, jestli by mohla být vrah. (HBO Europe)

Trailer 2

novoten

1. série - 70% - Tak jako se spousta seriálů před ní soustředila ve chvíli nejpozornějšího pátrání pojednou na nějakou naprostou banalitu, trápí publikum tímhle způsobem i Letuška. Spousta záhad kolem hlavní hrdinky zbytečně často ustupuje do pozadí kvůli činům kolegyně a sledovat Megan nebo jejího manžela ve chvíli, kdy se jinde už už má přijít nějakému otazníku na kloub, je k zbláznění. Když se ale děj točí kolem Cassie a její minulosti (ať už dávné nebo čerstvé), jde mi z toho napětí chvílemi až hlava kolem, tím spíš, když se kolem točí herci, které vždycky vidím rád. Potěší T. R. Knight, nadchne Michelle Gomez, ale největší radostí je sledovat Kaley Cuoco. Celou kariéru byla škatulkovaná do sitcomu a pak vystřihne takhle mnohovrstevnatou holku, kterou chci chvíli zaškrtit a chvíli jí zběsile fandím. Pokračovat v dopovězeném příběhu dál mi přijde škoda, protože se budou těžit přesně ta lákadla, která v závěru fungovala tak dobře, právě protože si divák mohl domýšlet spoustu vlastních scénářů. Zatím ale téhle hyperaktivní kombinaci thrilleru a komedie podržím hodnocení nahoře. ()

Djoker

Něco tak povrchního bych čekal na Netflixu a nebýt seriál z uznávané dílny konkurence, tak to má ještě o 10% méně. HBO Max potřebovala na rozjed bombu, ale Letuška se příliš nepovedla. Cuoco stále hraje Penny, i když většina diváků předstírá, že to nevidí. Její promiskuitní alkoholička, která dělá jednu botu za druhou, je od začátku na pěst. U dalších postav můžeme také sledovat upocenou snahu o to být cool, ale nejsou o mnoho lepší. Kriminální linka je tak hloupá, že musela být schována za ujeté představy a srdceryvné flashbacky. Předloha musí být hrozný blábol. ()

Malarkey

Amerika je země neomezených možností. Říkali to už první vlny utečenců po první světové válce a říkají to i filmaři současné doby. Námětem totiž zfilmují abstraktně neuvěřitelný thriller, do hlavní role dají, námi všemi oblíbenou, Kaley Cuoco, která tu víc chlastá, než jedná...no a světe div se, myslí si, že to takhle splácaný hodí před zákazníka a ten se z toho posere. No...a sice jsem se neposral, ale i když to byla kvalitou taková nenásilně nelogická jednohubka, docela jsem se u té jednohubky pobavil. ()

Nin

Letuška má hodně zvláštní hlavní hrdinku. Je to opilecká troska, která se nebrání nezávaznému sexu, a svůj život drží tak tak pohromadě. Něco, co jsme vídali spíše u chlapských postav, zatímco u žen to určitě může leckoho dráždit. Na druhou stranu je to taky objektivně dost mizerná kamarádka, i když se jí pomocí jakéhosi jejího šarmu a zábavnosti daří být obklopená lidmi, kteří jí rádi pomůžou v nouzi. To mě docela překvapilo, protože hlavní hrdinka tedy v seriálu dle mého nehýří nějakou extra velkou zábavností a šarmem. Je atraktivní a občas i roztomilá, ale to bych chápal spíš ty "kamarády" než kamarádky... Ale OK, předpokládejme, že je to fajn pařmenka, což jen jaksi v seriálu není moc vidět. Máme tu ale hlavně detektivní případ, do kterého se Letuška omylem zaplete, a postupně se nám začíná odhalovat její komplikovaná minulost. Její traumata a proč takhle dopadla bylo fajn a detektivka to taky není úplně zlá. Občas je to trochu nelogické, ale jsou tu poměrně cool zajímavé postavy a docela to odcejpá... Bohužel finále je dost strašné. Konec se vůbec nepovedl a působí jak z nějakého mnohem strašnějšího seriálu, jak z nějaké přiblblé harlequíny. Pohodový průměr s otřesným závěrem.(5/10) ()

Botič

Chápu, že Letuška má být temná, lehce zvrácená a zábavná podívaná pro odreagování, ale na druhou stranu se ve mně totálně vzpříčila hlavní postava, která má problémy s alkoholem, romantický vztah rozehrává s mrtvolou uvnitř svojí hlavy a do toho dělá tak neskutečné logické přešlapy, že být FBI, tak jí zavřu hned po prvním díle. ()

• Kaley Cuoco zakoupila prostřednictvím své produkční společnosti Yes, Norman Productions v roce 2017 práva ke stejnojmenné knize, dokonce ještě před jejím vydáním. (Brock)
  • Přestože knižní předloha končí tam, kde první série seriálu, objednalo HBO Max hned po odvysílání finále druhou sérii. (hansel97)