poster

Transformers (TV seriál)

 • český

  Transformeři

 • anglický

  Transformers

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Thriller / Rodinný / Sci-Fi / Fantasy

USA / Japonsko, 1984, 98x24 min

 • Jango_Fett
  *****

  Transformers! Když jsem byl malý tak jsem viděl pár dílů, dnes jsem si to mohl díky internetu zopakovat v originále (jako přípravu na Bayův film) a musím říct že jako doprovod k filmu je to suprové. Jsou zde bezvadně propracované charaktery jednotlivých transformerů, takže tam kde film jen lehce něco naznačí, tak to seriál vyplní. Například takový Starscream u něj je jen slabě naznačeno ze nemá Megatrona moc v lásce a chtěl by vládnout sám, jenže v seriálu s tim otravuje od prvního dílu. Jistě některé scény působí nelogicky nebo infantilně, ale nad tím musí člověk přimhouřit oči když se původně jednalo o seriál pro děti. A i tak se mi to zdá celkem dost necenzurované, je to ten jeden z mála dětských seriálů kde se ještě autoři nebáli používat násilí. Krom toho další japonské remaky už nestáli za nic a sráželi tenhle fenomén celkem dolů, nemluvě o novém připravovaném infantilním seriálu pro rok 2008. Takže klasika zůstane klasikou...(14.11.2007)

 • Superpero
  ****

  Výbornej seriál, kterej přesně uhodil na hlavičku, Transformeři jsou fakt nápad za milion. Nejlepší ze všech je stroprocentně Soundwave (i když se transformuje v rádio), ale zase má hrozně cool hlas a vysílá takový ty malý hustý roboty. Když jsem chodil do školky tak "Transformers" byla po "Želvách ninjách" druhá nejvíc cool věc na světě.(20.5.2006)

 • Ichabod
  **

  Serial je stejne stary jako ja :) Dneska bohuzel nenabizi naprosto nic, co by stalo za to si to zopakovat. Co nam nabizel tenkrat uz netusim...naprosto jsem na nej zapomnel nez jsem si sjel par epizod z YouTube (v ramci pripravy na film Michaela Baye) a vzpomnel si alespon trosku... Je dost desive na cem jsme vyrustaly (nicmene je to alespon lepsi jak Pokemoni).(5.8.2007)

 • pugs
  ***

  "We're Autobots. We're from planet Cybertron" Transformers patria k nostalgickým seriálom (napr. Spider-man alebo TMNT). Neovplýva skvelou grafikou, či zvukovými efektami. Úvodná pesnička je typická pre animáky z 80. rokov, lenže - tento seriál má svoje kúzlo. Vďaka jedina Bayovi, že ma s týmto oboznámil, pretože by som na Transformerov totálne zabudol. Moje prvé spoznanie s transformermi bolo, keď som mal štyri roky a dostal som loďku, z ktorej sa vyvynul robot, s ktorým sa prakticky nedalo vôbec hýbať. To bolo vtedy fascinujúce, stále som nevedel pochopiť ako to funguje. Vezmime si to tak, že jediná hračka podobná Transformerom - bola Rubikova kocka.___---___Keď to vezmeme z hľadiska 21. stor. je to nekvalitné a zastaralé. Transformeri sa úplne nelogicky transformujú ala "z pnematiky sa mi vytvorí ruka". Bay tomu dal skrátka šarm a efekt, ktorý Transformeri potrebujú. Aj tak to hodnotím vysoko, lebo som zaťažený na takéto staré seriáliky. Síce si to už viac nepozriem, ale som rád, že som to videl. Vďaka YouTube!!! 7/10(14.6.2009)

 • T2
  *****

  Fenomén čo sa vracia po niekoľkých rokoch mlčania už skoro zo zabudnutia späť, aj vďaka hranému filmu Transformers od Michaela Baya, v našich končinách tento kreslený seriál prerazil začiatkom 90.rokov a spôsobil veľkú poptávku po autobotoch, autách premieňajúcich sa v robotov, v tej dobe to bolo niečo mať vo svojej detskej zbierke Transforméra, seriál bol jeden z Top.(6.8.2005)

 • - Návrat Optimuse Prima nebyl pro 3. a 4. sérii původně vůbec zvažován, nicméně fanouškovská komunita si jeho návrat vyžádala. (.Zmolda.)

 • - V 2. epizodě 2. série se poprvé objevuje Carly, která se později stane Spikovou ženou a matkou Daniela v epizodách následujících po filmu The Transformers: The Movie (1986). (.Zmolda.)

 • - Frank Welker namluvil v první sérii 7 ze 13 Deceptikonů. Byli to Megatron, Soundwave, Skywarp, Rumble, Frenzy, Laserbeak a Ravage. Výjimku tvořili Starscream, Thundercracker, Shockwave a Reflector. (.Zmolda.)