Transformers (TV seriál)

Transformers

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Thriller / Rodinný / Sci-Fi / Fantasy

USA / Japonsko, 1984, 98x24 min

• PKD

Dnes už téměř nekoukatelné. Hl. díky Bayovi. Což není myšleno jako výtka. Jinak jde o spoustu hranatých krabic, které mluví s dalšími krabicemi, pletichaří a považují oblé a kulaté tvary za něco sprostého, haha. Snad s vyjímkou Arcee, k jejímžto v rámci Cybertronu oblým tvarům snad chybí už jen vysoké podpatky.;-) Chudák Megatron (vedle Skeletora jeden z právem slavných padouchů) v této pův. verzi dopadl prostě ujetě. Já bych tedy nesnesl, aby si ze mě mí podřízení doslova...stříleli.:)) Pokud chcete věděti více...přečtěte si komentář Geminiho:) Hl. song...KLASIKA. Ovšem pozor, hlas Petera Cullena je prostě..boží.;-) Je super, že všechny verze Optima co přišli po tomto, jsou jen s jeho hlasem. Jako v př. Trona, kdy si nedovedu představiti nikoho jiného než Bruce Boxleintera. A to nemluvím o největším z největších...Darth Vaderovi.(7.1.2021)

Výbornej seriál, kterej přesně uhodil na hlavičku, Transformeři jsou fakt nápad za milion. Nejlepší ze všech je stroprocentně Soundwave (i když se transformuje v rádio), ale zase má hrozně cool hlas a vysílá takový ty malý hustý roboty. Když jsem chodil do školky tak "Transformers" byla po "Želvách ninjách" druhá nejvíc cool věc na světě.(20.5.2006)

Samozrejme pri nedávnom opätovnom pozeraní z toho sršala nostalgia ako sviňa, ale aj tak nemám pocit že by to hodnotenie ovplyvnila nejak super výrazne. Mám veľké nutkanie tomu vraziť rovno plný počet pretože Transformeri, akokoľvek sa teraz animácia zdá zastaralá, stále u mňa bodujú príbehom a jednotlivými postavami robotov. Aj po tých 15 stich rokoch sa na to skrátka pozerá stále skvele.(3.5.2011)

Seriál, který mě zasáhl v dětství, tedy v době, kdy mě mohl oslovit a naprosto se zapsat do mého vědomí. Dnes už by mi možná vadilo černobílé rozdělení postav (autoboti- ti hodní vs. decepticoni- ti zlí), ale tenkrát jsem to žral a společně s dalšími seriály té doby na ně dodnes nostalgicky vzpomínám. "Já, Megatrone, já Optimus primus se Ti postavím!" A mojí nejoblíbenější postavou (Po Optimovi) byl Premiant) "transformujícíˇse Šimpy(12.4.2007)

Transformers! Když jsem byl malý tak jsem viděl pár dílů, dnes jsem si to mohl díky internetu zopakovat v originále (jako přípravu na Bayův film) a musím říct že jako doprovod k filmu je to suprové. Jsou zde bezvadně propracované charaktery jednotlivých transformerů, takže tam kde film jen lehce něco naznačí, tak to seriál vyplní. Například takový Starscream u něj je jen slabě naznačeno ze nemá Megatrona moc v lásce a chtěl by vládnout sám, jenže v seriálu s tim otravuje od prvního dílu. Jistě některé scény působí nelogicky nebo infantilně, ale nad tím musí člověk přimhouřit oči když se původně jednalo o seriál pro děti. A i tak se mi to zdá celkem dost necenzurované, je to ten jeden z mála dětských seriálů kde se ještě autoři nebáli používat násilí. Krom toho další japonské remaky už nestáli za nic a sráželi tenhle fenomén celkem dolů, nemluvě o novém připravovaném infantilním seriálu pro rok 2008. Takže klasika zůstane klasikou...(14.11.2007)

• - V 1. sérii je Spikovi 14 let. (.Zmolda.)

• - Návrat Optimuse Prima nebyl pro 3. a 4. sérii původně vůbec zvažován, nicméně fanouškovská komunita si jeho návrat vyžádala. (.Zmolda.)

• - V 1. epizodě 2. série „Autobot Spike“ naposledy promluví Deceptikon Reflector. (.Zmolda.)