Komentáře uživatelů k filmu (13)

 • Marthos
  ***

  Standardní slavínština se standardní Nedošinskou v tisící variaci téhož. Jediné jakési novum je tu postava hraná Otomarem Korbelářem, s vtipem a nadsázkou karikovaný "muž velkého světa a ryzích citů".(3.10.2008)

 • Siegmund
  ***

  Odpočinkový až nudný film s nevýrazným dějem a s nuceně vytvořenou zápletkou, v kterém jasně dominuje rázná a v pravém smyslu slova udatná paní Kateřina v podání Antonie Nedošinské. Překvapil mě Otomar Korbelář jako syn Čechoameričana. Pěkný komentář Marthos. (Neděle 26.12.2010)(26.12.2010)

 • blackrain
  *****

  Ta Kateřina měla ale vyřídilku. Vždyť by byla schopná ukecat i vola. Každé slovo, které jí vyšlo z úst byla perla, která by se měla vsadit do dokonalého náhrdelníku.(27.12.2010)

 • dyfur
  **

  moje zaujímavosti: Otomar Korbelář vo svojich pamätiach uvádza, že úloha v tomto filme ho urobila hercom. Taktiež prezradil, že pre svoje dialógy zvolil neobvyklú intonáciu, spievanú češtinu, ktorú pochytil od študentov, krajanov v Amerike. (dyfur) Režisér Vladimír Slavínský dostal za uvedený film zlatú medailu Filmového kuriéra za najlepší a obchodne najúspešnejší český film v uplynulom ročnom období. Medaila sa udeľovala vždy k 28.10. (dyfur)(3.10.2014)

 • zette
  ***

  Typicka veselohra 30. let, ktere jednoznacne udava tempo vyborna Antonie Nedosinska. Bohuzel to sama z prumeru nevytahne.(22.2.2017)

 • slunicko2
  ***

  Úsměvně naivní komedie aneb Jak naloží zkrachovalá majitelka rybárny s nečekaným dědictvím? No...myslím, že desetileté děti by se předvedené zápletce dnes vysmály. Ale film i tak stojí za zhlédnutí. Něco podobného totiž nikde asi neuvidíte.(28.5.2017)

 • baroko
  ***

  Na rok 1934 to není zase tak špatné. Film jistě ve své době posloužil k báječnému odreagování všelijakých městských služtiček, švadlenek a kuchařinek, které snily o tom, jak se na ně v životě usměje nenadálé štěstí.(25.7.2013)

 • wosho
  **

  V tomto případě herecký projev paní Nedošínské a pána Korbeláře mě nehorázně iritoval. Mám rád tehdejší tvorbu a jistá naivita mě nevadí, ale Zlatá Kateřina je vyjímkou.(7.9.2010)

 • pytlik...
  *

  Škoda nevtipných, dalo by se říct až trapných dialogů (až na několik málo výjimek - nedobytná pokladna jsem já & když vás bude huba svrbět), mohl to být výborný film... Tedy pokud by měl mnohem lepší děj a délka se zkrátila tak o třetinu. Nedošinská a Plachta potvrzují staré známé pravidlo, že špatně napsanou roli je lépe zahrát také špatně, protože při dobrém výkonu stupidita dialogů a scén jen ještě víc vynikne. Nejvíc mě štval Korbelář se svým usměvavým anglickočeským přízvukem, zato Baarová vcelku ušla, i když se svými silnými pažemi a obdélníkovým obličejem prokazovala, že i ve dvaceti by se k ní spíš hodilo její původní jméno Babková. A Ella Nollová taky nemusela tahat ty živé ryby za oči. Zajímavost: Ve filmu se objevuje i jeden z prvních produktplacementů (che, to je slovo, ale já za to nemůžu, kdybych napsal "nenápadná reklama", tak to nikdo z Čechů nepochopí, zato anglický termit se jim vysvětlovat nemusí), na kluzišti visí reklama Becherovka - to pravé osvěžení. Když nad tím tak přemýšlím, možná toto byl nejlepší vtip z celého filmu.(5.8.2013)

 • Kri-kri
  ***

  V uplynulých deseti letech jsem viděl plno filmů pro pamětníky s Nedošinskou v hlavní roli, ale tento jsem až donedávna neznal. Včera jsem ho náhodou shlédl na CS Filmu a musím říct, že jsem se u toho docela dobře bavil. Pravda je, že kostra příběhu a zápletka jsou velmi triviální, ovšem hlášky prostořeké Kateřiny Udatné ve skvělém podání Antonie Nedošinské ve mně často vyvolávaly záchvaty smíchu. Scény, v nichž se Nedošinská nevyskytovala byly nudné a nezáživné, stejně tak zbytečné hudební a zpívané pasáže, naštěstí takových nebylo ve filmu mnoho. Ať už při čtení dopisu a vzájemném představování nebo scény z cely a u ředitele věznice, to byla jedna velká sprška humoru, co věta, to perla. "Copak střídám ctitele jako šnuptychle?" "Na našem vzájemném poměru? Fuj, nestyda!" "Připraví člověka o těžce zasloužený bankrot, nastrká mu miliony a pak si mírnix týrnix zmizí!" "Dávat peníze opatrovat soudu? Ani nápad, já je mám lepší uschovaný, než u soudu, kde mi nenesou úrok!" Jediná zadržená, která si vynutila vězeňský mundur a dokonce uhlí na topení!:) Ale nejlepší byl Sambulka bez bulky.:-) Kdyby nebylo těch zpívaných pasáží, dal bych 4 *, takhle je to lepší průměr. 65%(30.1.2017)

 • Jonatthan
  **

  Klasická role pro Antonii Nedošínskou... Vcelku o ničem, ale mohla se vyřádit...(7.4.2003)

 • Vesecký
  **

  Rozmýšlel jsem, zda dvě nebo tři hvězdičky. Ve chvílích, kdy paní Kateřina poroučí ve vazbě, by měl člověk chuť filmu přidat, ale tato pasáž paní Nedošinské je ve filmu ojedinělá. Baarová je výjimečně slabá a o Vladimíru Borském se to dá říci obecně. Vůbec ten milenecký trojlístek byl napsán velmi naivně, neuměle, pravděpodobně horkou jehlou, není vůbec propracován. Šlemrová tentokrát nepravou dědičku přehrává, snad tenkrát se tomu lidé smáli... Pak ta zbytečná cesta na hory, asi byli herci v době natáčení někde na horách a scény z Krkonoš se hodily (vlastně tedy nehodily)... Bratránek z Ameriky mluví česky vlastně velmi slušně a jeho jazykové přesmyčky také působí dost násilně a nepravděpodobně... Scéně ze zakládající schůze a.s. jsem nerozuměl, protože se v těchto věcech nevyznám. A tečka.(30.1.2017)

 • MirecRKK
  *****

  najlepšia komedia 30tych rokov! nenormalne :) to co tam robila Nedosinska to bolo pani hranie, plakal som od smiechu z toho co tam ona vystrajala, pani herečka :)(23.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace