Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

Boogeyman

Je to zvláštní, ale v kině jsem se bavil o sto šest. Hlavně ve scénách, kde měl Moravec na hlavě masku Mickey Mause! Je smutné, že se člověk vyvíjí a stárne a stává se náročnějším. ()

salahadin

Víte, jak poznáte komedii? Že se smějete a herci ze sebe nemusí dělat blbečky. A scénář nepsal někdo pod vlivem omamných látek. Víte, jak poznáte tragédii? Že brečíte, když vidíte, jak ze sebe herci musí dělat blbečky. A scénář psal kdosi pod vlivem omamných látek. ()

Adam Bernau odpad!

Trapas. Pro blbce. Už nevím, jestli jsem viděl první díl nebo druhý. Jediné, co mě zaujalo, byly časté záběry na firemní značku vozidel Citroen. Citroena tam měli všichni, jiné auto v tomto filmu neexistuje. ()

Vančura

Nevtipný filmový hřích 90. let, který měl být zapomenut, nikoli do omrzení dodnes reprízován v telce. Při novém zhlédnutí po letech člověk žasne, čemu jsme se to tehdy smáli, ubohost komiky v tomto filmu trumfne snad jen Troškova kameňácká série. Potěší snad jen pohled na tehdy mladičkou Simonu Krainovou, na kterou zabírám úplně stejně jako tehdy - jaká nádherná baba, jaký výjimečný zjev na plátně (co na tom, že jako herečka za moc nestojí, když i ostatní herecké výkony stojí za hovno). Plus pobavil mě zde herecký výskyt tehdy 18 letého Filipa Rajmonta v maličké roli pouličního prodavače baget - shodou okolností jsem ho včera viděl naživo a je úsměvné porovnat to s jeho hereckými začátky, kdy se coby legrační buřtík mihne v téhle Soukupově filmové hrůze (od té doby krapet zhubnul, i když nijak zásadně, haha). No Filipe, tuhle roli si za rámeček asi nedáš :-) Film tak blbý, až to bolí (a to měla ještě přijít další dvě, mnohem horší pokračování, och!). ()

mzss1

Tak tohle se teda moc nepovedlo. Herecké obsazení + jedna možná dvě vtipné scény potěší a to je vše. Příběh nic moc, na krátkou stopáž se film docela dost vleče, hodně scén bylo přitažených za uši a vůbec nedávali smysl. Viděl jsem film 2x a naposledy. 20% = * ()

kingik

Potrhlý major Maisner poprvé na scéně.Tvůrci se vzhlédli v amerických Policejních akademiích a přišli s typicky českým humorem. Nepozastavoval bych se nad občasnou trapností filmu. Ta je cílená a umí si s ní poradit v mezích normy. Humor je zase velmi často vypointovaný, ale předně ho podávají dokonale hrající Ladislav Potměšil a spol. Simona Krainová má tady mimořádně pěknou hřívu a sexy výraz i hlas, ačkoliv je nadabována kolegyní Krbovou. No už vidím, jak je zamilovaná do takového ňoumy, co si hrál na mladíka. Soukup umí perfektně pracovat s herci a dostal z nich přesné herecké výkony, o kterých jiní režiséři můžou jen snít. Humoru je tady opravdu dost a to má v každé správné komedii být. Nejsem proti udělit 60%, protože jsem se bavil, jak tvůrci chtěli, a nečekal jsem na vtip v půlhodinových intervalech, jak tomu poslední dobou nejen u českých komedií bývá. A stejně ten vtip se pak promění v klasické "vtipe vylez". Další díly ale už tak povedené nebyly. Tohle pátrání po expertovi z FBI vtipné bylo a synonymum crazy komedie naplnilo do puntíku, i když mu v závěru mírně došly nápady. 60% ()

Rembrant

Ucházející komedie s pár opravdu skvělými momenty, které ovšem celý film nezachrání. L. Potměšil coby major Maisner táhne celý film, ale slabší scénář se projevil. ()

boshke odpad!

Nějak nejsem s to najít cokoli, za co by si polda alespoň tu jednu ušmudlanou hvězdičku zasloužil. Ano, u tohoto typu filmu člověk neočekává dechberoucí herecké výkony, výpravu, hudbu, námět a bůhví co ještě. Stačí se přece příjemně pobavit, tyto filmy ani jiné cíle nemají (ještě aby měly). Polda však zoufale nebaví, je to akorát trapná, česká, zrecyklovaná Policejní akademie; a jestli tu někdo nemáte rádi, tak k tomuhle se ani nepřibližujte... 10% ()

Kothy

České pojetí Policejní akademie. Není to špatné, ale kvalita s nastávajícími díly klesá. Major Maisner v plnem nasazení. :) ()

Campbell

no tak já nevím ale já se u tohohle filmu vždycky bavil, jako malej jsem to miloval, tak možná proto ty 4*. Po delší době co jsem ten film viděl tak už to sice nebylo ono hlavně kvůli opakovaným vtipům s Poliejní akademii a pokus mluvit anglicky. Potměšil je sympaťák, a jako herec ujde. Mám tenhle film rád a nepřijde mi vůbec špatný. ()

SeBig

Taková česká Policejní akademie tedy spíše parodie...Jde vidět že Soukup ztoho filmu hodně čerpal. Nakonec to nebylo zase tak špatný Potměšila mám rád ze seriálu Hospoda. ()

bassator

Kdybych hodnotil v roce 1995 kdy mi bylo 15 a viděl jsem to poprvé dal bych asi 80 nebo snad 100%, ale teď jsem dospěl a kvalita filmu je úplně někde jinde. Jen za pár původních originálních vtipů - Viděno 7x cca - 10% ()

Rimmer100

Nějak ani jeden díl z Byl jednou jeden polda.. se mi nějak zvlášť nelíbil (V prvním díle jsou alespoň originální gagy) ()

heyda

Já nevím co všichni máte. Trochu se povzneste a hned nesuďte, jen podle toho, že jde o český film. Já jsem narozdíl od vás docela spokojený. Ladislav Potměšil hraje skvěle. Jestli si myslíte, že to Soukup myslel vážně, no tak to ste padlí na hlavu. Je jen otázka, jestli vás bavil ten humor. Mě ano, některé hlášky jsou pro mě nesmrtelné. Vás asi nikoli, ale to je váš problém, protože to vy budete litovat ´´zmařeného´´ času. :-D ()

triatlet

Přesně podle oficiálního textu distributora: "spíš sled ztřeštěných epizod a vtípků než ucelený příběh". Pokud budu chtít estrádu, tak si zapnu zábavný pořad... Jednou, jedna scéna... a dost. ()

sharky

Chytře vymyšlená česká verze Policejní akademie, která svou americkou verzi vykrádá od začátku do konce. Jenže to kupodivu funguje a je to vtipnější než originál, škoda jen, že další díly už se tak nepovedly. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil