Hrdinové zanechali původních profesí číšníka a taxikáře a pronajali si prosperující diskotéku Brooklyn. Jejich poklidný život však naruší podvodník Kadlec, který nezapomněl, že to byli právě oni, kdo jej před dvěma lety dostali za mříže. Celou tu dobu myslel jen na pomstu. Dříve drobný podvodníček s pomocí svých kompliců, zetě Bureše a spoluvězně "Inženýra" se napojí na obchod s drogami a zahájí svou pomstu. Michal je zatčen pro znásilnění dívky, kterou v životě neviděl a Tomášovi nedá moc práce zjistit, že za vším je právě Kadlec. Dlouho také Tomáš netuší, že sympatická Ivana, která nastoupila do jejich podniku a do níž se zamiloval, pracuje také jako luxusní prostitutka a do podniku ji nasadil právě Kadlec. (oficiální text distributora)

Sabrewulf

Úplný opak skvělé jedničky. Když vynechám, že finty vůbec nemají nápad nebo logiku a jsou příliš přímočaré, tak díky porevolučnímu syndromu českých filmů jde o naprostý cringe fest. Porevolučním syndromem samozřejmě myslím to svobodné utržení ze řetězu, kdy chtějí tvůrci do filmu nacpat úplně všechno, co dřív nemohli, což působí hrozně uměle a nepřirozeně (v tomhle drží prvenství Nahota na prodej). Absolutním vrcholem trapnosti jsou pak Vašutovy výstupy u baru s příšerně českou angličtinou, či Tofiho rádobyvtipné hlášky. Jinak, nechápu, jak se mohl Tkadlec nachytat na Vašutova Američana - tak perfektní češtinou by žádný Amík mluvit nemohl. Jedna hvězda za ty hlášky, které jsou ve výsledku svou trapností vlastně strašně zábavné a některé z nich i s kamarády používáme. P.S: Když dá Vaculík Krainové kopačky, tak si ho Tofi dobírá:"To bylo řečí, prý - já bych se o tebe rval jak eskymáckej pes". Jenže tuhle trapnost řekl Vaculík Krainové ve chvíli, kdy byli spolu sami. ()

Decker

Naprosto mimo misu a absolutne zbytecny film. Kravina v podani Jaroslava Soukupa. To je tenhle sequel "povedene" jednicky. Nic vic, nic min. ()

Jizni Tlapa

"MIchal" s "Tomášem" jsou zpátky ve dvojce a dokazují, že umí nejen-podnikat s Brooklynem, ale i pořád kvalitně hlásit. Doplnění o sexy Simonu, máničku George, záludného Kadlece a stále příbírajícího Bureše jde opět o špičkovou komedii, která mě teda rozhodně nikdy NUDIT nebude!!!!!! ()

uhlajz

Slabý ale jako odreagování se to dá vydržet. Jako odpad bych to rozhodně neviděl, to znám teda spoustu horších filmů, které jsou hodnocené pozitivněji než tenhle. ()

lennyd

Michal (Sagvan Tofi) s Tomášem (Lukáš Vaculík) se po revoluci vrhli na podnikání, a vedou známou a oblíbenou diskotéku Brooklyn. Spokojený život jim ale naruší návrat Kadlece z vězení, kde dlouhé roky spřádal plány na pomstu, a ihned po svém propuštění je začne realizovat. A tak Michal s Tomášem musí opět vymyslet plán, jak se Kadlece zbavit - pokud možno na mnohem delší dobu ... Sice je film takovou malou reklamou na Evropu 2 a při sledování je nutné vypnout minimálně půl mozku, a neklást si žádné otázky, páč logika pak trochu pokulhává. Nicméně i tak nelze tvrdit, že bych se vůbec nebavil - hlavně když je na scéně Marek Vašut - ten si natáčení vyloženě užíval (nebo že by si z rekvizitáře potajnu přivlastňoval ampulky s drogami?). Soukupovi musím pochválit i výběr muziky - oproti jeho předchozímu Discopříběhu je zvolený Technotronic opravdovou lahůdkou ... ()

Iroquaise

S ohledem na dobu vzniku jde o překvapivě dobře natočený a vkusný film - jak vizuálně, tak kupodivu i hudebně. V rámci dobové taneční muziky se tu mohly objevit daleko větší pekla. Nejvíc mě překvapil výskyt skladby "Go!" od Mobyho - taneční předělávky ponuré melodie ze seriálu Twin Peaks. Film má ovšem jednu výraznou slabinu - scénář. Už jednička látala dohromady dvě zápletky. První film ale dobře fungoval jako sled situací ( koneckonců na téhle narativní bázi Soukup pracuje neustále - vytváří příběh tzv. zespoda, ze sledu situací). Obsahoval výraznou porci napětí, divák postavám fandil a byl zvědavý, jak z problémů vybruslí. Film navíc dobře vykresloval dobovou, pozdně osmdesátkovou Prahu a uchopoval hlavní město jako metaforu československé společnosti na sklonku komunismu. Pokračování ale dobu podchycuje jen povrchně. Jednotící dějová linka je nedodělaná a rozbitá. Film je sice hodně svižně odvyprávěný, jenže působí moc krátce a úsečně....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/kamarad-do-deste-2-pribeh-z-brooklynu-r.html ()

pytlik...

Vzhledem k tomu, že o filmu se toho moc napsat nedá, a já mám neodolatelné nutkání přesto něco do komentáře plácnout, otevřu si zde malé lingvistické okénko. "Kamarád do deště", co tohle úsloví jako znamená? Vynechejme ten jedinej logickej případ, kterej jsem už velice ftipně uvedl v komentáři k prvnímu dílu, že totiž jako kamaráda do deště si dovedu představit tak akorát "podrždeštníka" Tvrdíka. Jinak mi nepřijde, že by člověk potřeboval do deště nějakýho kamaráda, stačí obyčejnej deštník. Ledaže by to bylo myšlený tak, že jako v dešti je nejlepší nevycházet z domu, a že teda se pak hodí nějakej kamarád, kterej doma člověka rozptýlí. Třeba si s ním zahraje prší nebo rainmana na kompjůtru. Pak tu máme ale určitý asociály, kteří déšť milují a jsou tak odsouzeni k věčné samotě, páč sotva začne pršet, vyrazí do ulic, aby si v něm mohli zatancovat všelijaké břišní- a break tance, jako třeba jistý nejlepší český zpěvák. ()

JohnSmith

Oproti jedničce je to výrazný pokles, ale pořád je to fajn. Dvojice Vaculík Tofi je prostě sehraná. Opět se snaží dostat leváky do basy a zachránit si svojí kůži. Nemá to takový spád, i je to komplikovanější a chybí Tofiho písnička z prvního dílu. Ovšem nejhorší na celém filmu je výstup Vašuta. ()

jitrnic

Naprostá lahůdka - hlavně Marek Vašut mě svojí hereckou kreací úplně odrovnal a také Sagvan Tofi zde opět předvedl svoji extratřídu, oběma právem náleží čestné místo v mé sbírce hereckých kuriozit (Marek též za roli drsného očka Martina Tomsy). A Sagiho supernehláška s anglickou královnou a kačerem Donaldem... ()

ghatos

Mstící se pan Kadlec je vynikající. Stavba příběhu je kvalitní a herecké obsazení je výborné. Hudba - to je kapitola sama pro sebe. Je naprosto dokonalá. Tenkrát byli diskotéky taneční zábavy, né jako dnes, kdy tam hrají černí rapeři. Nemohu také zapomenout na kultovní hlášky typu: "po tvrdým já hrozně řádím". Film nemá vyloženě nudnou pasáž, a proto poctivé 4 hvězdičky. 80%. ()

silent cut

už jen za pár hlášek a pokus vrátit na výsluní módních trendů vaculíkovskou vlnku, mokasíny a bílé ponožy....BROOOOOKLYN BROOOOOKLYN ()

P1tr

Výrazný pokles oproti jedničce jsem nezaznamenal. Bodeť by ano, když už první díl mě nijak nezaujal, tak proč se na pokračování dívat skrze prsty, když jsem ho nepotřeboval. ()

venca163

Klidně mě ukamenujte, ale mě dvojka přijde úplně normálně srovnatelná s jedničkou. Možná to považuju dokonce za o chlup lepší film - má to aspoň takovej normálnější scénář, kterej neni jen o tom, kde zase ty dva troubové nechali ležet nějakou hromadu peněz. Příběh ani dialogy nejsou žádný exemplární odpady a veliký plus je pro mě prostě samotnej fakt, že se to odehrává v Praze na počátku devadesátek v takovym správně amatérsko-veksláckym prostředí. To je mi blízký. (65%) ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků