Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na zamrzlých řekách a kanálech Petrohradu si zlodějíček na bruslích získá srdce mladé šlechtičny. Osud jejich lásce ale nepřeje. (Netflix)

Recenze (32)

misterz 

všechny recenze uživatele

Začiatok ma moc neoslovil, ale s pribúdajúcim časom ma príbeh dokázal vtiahnuť. Také krásne, horko sladké romantické povyrazenie za láskou a za svojim snom. Hlavne to bolo nápadité a pomerne svojské, žiadna osvedčená, vychodená romantická cestička sa tu nekoná. A k tomu nádherná dobová výprava, pár smutnejších miest... Rusi sa zase pochlapili. Nadpriemer. 75/100 ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Nevybavuji si jedinou vec, ktera se v tomto prazdnem filmu udala. Tato romance nema co rict a rika to zabalene do darkoveho baleni 137 minut. Vzhledem ke stylu filmu a energii je tezke  ho nemit rad ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Láska aristokratky a zlodějíčka je mnohokrát viděný, staromódní, moderní, postsovětský a lehce pohádkový námět. Pokud se však odehrává v carském Rusku a na zamrzlých Petrohradských kanálech, může výsledek stát za shlédnutí (v Petrohradě jsem byl a exteriéry i interiéry si užíval). Zajímavé byly i ideologické a politické narážky (vzhledem k tomu, že film šel do kin na závěr roku), které mi nevadily a celé to ještě trochu obzvláštnily. V kolika filmech se objeví Mendělejev? Trailer. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Vizuálně krásné, určité pasáže moc fajn, pěkná- sympatický, ale za ty bolševické dřísty prdy tuhle bajku splachuju zvesela do hajzlu. S Marxem prudit už i tady, peklo, které naše potomstvo určitě koukat nebude. Propaganda se dá přežvýknout ve filmech starých, kde se jí tvůrci obtížně vyhýbali, v pohádkovém příběhu ani náhodou. ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Nádherný dobrodružno-romantický příběh z carského Petrohradu. Už dlouho jsem neviděl film za 5* a toto mě velice překvapilo a potěšilo. Rusové nám přináší skvěle vyladěný příběh o mladém zlodějíčkovi na bruslích a mladé ženě ze šlechty. Jejich láska a napětí potěší divákovo srdce. EDIT: Film jsem po týdnu viděl podruhé a užíval jsem si to stejně, jako kdybych to viděl prvně. Ten film nemá vůbec žádnou chybu, je naprosto dokonalý. Ta vánoční atmosféra Petrohradu, mnoho scén na ledě, kolem vánoční trhy, skvělá napínavá zápletka a romantika. Film řadím do mé TOP 10. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Strieborné husle alebo možno dôvod, prečo sú ruskí hokejisti takí obratní? Tie piruety na ľade pri kradnutí peňaženiek boli famózne. Celý film mi prišiel sčasti ako reklama na krasokorčuľovanie a zároveň je to taká milá rozprávka pre dospelých, v ktorých dominuje aj nepravdivý obrázok starého cárskeho Ruska, ale o to tu nešlo. Pekná scenéria Petrohradu, dobrý vizuál, ale námetom chudobného chlapca, ktorý si vezme bohatú dievčinu, sme ostali neoriginálni. Hoci niečo by sa našlo - princezná, ktorá číta Kapitál od Marxa, tak to sme tu fakt ešte nemali! ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Vizuálně a stylizací moc pěkné, avšak jako obrázek carského Ruska velmi nereálné, zdlouhavé a příběhově stokrát omleté téma Titanicu, Romea a Julie nebo Lady a Trampa. Vyložené zklamání se nekoná, ale zároveň žádná sláva. 60% ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

trochu sem se bál kombinace přepálené stopáže a ruské romantiky,ale nakonec moje obavy byly liché a třetí setkání s ruským filmem/seriálem v posledních pár dnech opět dopadlo nad očekávání dobře.Jádro příběhu sice není nijak převratné (chudý chlapec se zamiluje do bohaté a samozřejmě nešťastné dívky),ale k divákovu štěstí je obohaceno jednak o skvělou partu zlodějíčků na bruslích a hlavně pak o zamrzlý Petrohrad,který se tu jeví jako nejromantičtější místo na zemi.Ano,je to svým způsobem extrémně naivní pohádka a ruská realita přelomu devatenáctého a dvacátého století určitě nebyla tak idylická,Stříbrným kaňkám to ale na funkčnosti neubírá jednoduše proto,že se o nějakou realističnost ani nesnaží...70% ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Ruský pohádkový romantický velkofilm o bruslení ve vánočním Petrohradu. Je to fakt krásný, má to podle všeho velký rozpočet a péči, když si to schová na Vánoce, příjemně vás to zabaví. :) Je to na Netflixu s dabingem 7/10 ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Logo Netflixu na začiatku vo mne už automaticky vyvoláva nevoľnosť. Kúpili tentokrát ruskú agitku na práva žien, čestných vreckárov, zlú aristokraciu a všetky tie boľševické drísty. Blaha krochká blahom. Úmorne dlhá love story, plná akože nadčasového klišé a postupov, ktoré v cárskom rusku nemohli fungovať. Našťastie bez zberačov a iných podľudí, s miestnym obsadením. Kulisy a efekty však vytvorili ruské štúdia. Strih a spomalovačky N-ko, určite. Nepotešilo, nezaujalo, ale aspon neurazilo. 2 z 5 ()

Velemír 

všechny recenze uživatele

Lacině agitační, povrchově uhlazená, lidsky toporná a s blížícím se závěrem až trapně nabubřelá rádoby mezitřídní variace na Titanic. Včetně korábu. Bez nadčasovosti a chemie. ()

psychoJoa 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemná, milá a dojemná podívaná, i když vyprávěna pozvolněji. S výsledným koktejlem - Rusko, brusle, zlodějina, láska... věda - jsem opravdu spokojená! Vedlejší feministická linka pak byla jen třešničkou, která celkové chuti neuškodila! ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Roztomilá, výpravná romantická pohádka pro větší děti a dospělé. Jistě, je to naivní, idealizované, nicméně ne hloupé a především atmosféra carského Ruska na sklonku své éry je ztvárněna dokonale. Za mne spokojenost a dávám 80%. ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Kostýmní retro ze starého Ruska, které čerpá ze všech zavedených a vyzkoušených tahů u podobných filmů. Kráska z bohaté rodiny, chudý zlodějíček, zákeřný nápadník a všechno to zázemí z dvou rozdílných světů. A samozřejmě láska jako trám. Natočeno stylem současných dobrodružných filmů a divoké honičky jsou přizpůsobeny době i lokalitě (zimní Petrohrad) a tudíž probíhají na bruslích. Všechno už tu bylo, je to příjemně namixováno dohromady a mě to bavilo. ()

yvona 

všechny recenze uživatele

Mně to nedá... oceňuji Rusy, kterak se vypořádali s povinnou kvótou obsazování pigmentově bohatších spoluobčanů. Černoch se mihne v samém začátku,kde si ho málokdo povšimne a povinnosti je učiněno za dost. Smekám:)))) S Netflixem vyjebali slušně i s přihlédnutím na to, že se nevyskytlo žádné ze 72 prosazovaných pohlaví. Ba co víc,ani gayové. Velmi krásná pohádka, nádherné záběry. Kamera,herci, scénář,tempo,hudba..... skvělé. ()

Reklama

Reklama