Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

eileen

Tak takovym filmům naprosto nerozumím. Vůbec nechápu, proč se něco tak nesmyslného točí a co se na tom komu líbí. Jestli je toto humor současnosti, tak pěkně děkuju!!! ()

Slarque

Výborní herci (hlavně Trojan a Taclík), skvělé hlášky, dobrá hudba, profesionálně natočené, ale... U předchozích Ondříčkových filmů jsem se bavil víc, za což může citelně slabší scénář. A to je ještě řada povedených scén opsaná z jiných filmů... ()

Tomco

Na Macháčka a Trojana sa pozerá veľmi dobre. Hlavne ten druhý disponuje kvalitami, ktorými by sa nemusel stratiť ani v zahraničí. Hlúpe je však všetko ostatné. Bezduchý scenár, ktorý horko ťažko v úvode zachraňuje čo môže, no postupom času upadá tam, odkiaľ ho nevytiahne už nik. V druhej polovici som na sebe zaregistroval totálnu antipatiu voči tomu, čo mi je servírované. Podobne ako v drvivej väčšine českých filmov: sľubná myšlienka - zbabrané prevedenie.. Aby som nezabudol, páčil sa mi ústredný hudobný motív, inak nič moc. 50% ()

Marthos

Ani nevím, čím mě to ve výsledku zaujalo, ale má to skvělý absurdní humor. Vedle Vladimíra Dlouhého a jeho voyerovské reality show Načapám tě! filmu vévodí precizní Trojanova hitlerovská parodie. A výchova Kláry Pollertové - Trojanové v konfrontaci s ďábelskými plány nevinné dcerušky je odzbrojující, stejně jako naordinovaný chladný sex. ()

Arsenal83

Film, ktorý má zachrániť pár rádoby vtipov a tupé ksichty Macháčka s Taclíkom. Dej nikoho nezaujíma a vlastne tu ani žiadny poriadny nie je. Vzhľadom na to sa preto neštítia ukazovať obludnosti. Chlapca navlečú do dievčenských šiat, aby vyhoveli homo lobby. Psa nechajú lízať rozkrok. Normálnemu človeku je z toho hnusne. Nerozumiem, kto sa mohol smiať na tejto "komédii". Za Trojana a nielen jeho hitlerovský výstup dám jednu hviezdu. ()

Willy Kufalt

Minimálně jedna ruka dneska opravdu nezatleskala. Vnímám zde ptákovinu ještě blbější, než v předchozích Samotářích. Jestli tyhle komedie uhulené v rovině formy i obsahu mají představovat TOP z české tvorby počátku tohoto století, další pokračování zkoumání novodobých českých komedií odložím opětovně na neurčito. Říkám si, že je podobných kousků pro mne škoda a navíc narozdíl od některých nadšenců v tomhle nedokážu vnímat žádný hlubší smysl, natož kritiku společnosti. Nebavil jsem se a "vzbudil" se nakonec jenom díky polotrapnému travesty Jana Třísky na závěr. ()

marhoul

S tímto, v podstatě, kontroverzním filmem nemám problém. Dokonce mě s odstupem let pobaví čím dál lépe. Trojanův hitlerovský záchvat je hoden obdivu. ()

Yardak

Řeknu Ti to asi takhle: Polib si prdel amatére, víš vůbec s kym mluvíš? Myslíš, že se zaleknu takovýho sráče jako seš ty? Hláškový film, jenž mám velmi rád:o)). Černý humor, jak má být! Nedoceněné! ()

heyda

Nejlepší scéna, jak jí ty děcka lidskou ruku. Jinak to stálo za prd. Neee, dělám si srandu :-D...celkem to šlo, ale nic extra. ()

triatlet

Černá komedie po česku mě bavila díky skvělému hereckému obsazení (Trojanovy metamorfózy jsou dokonalé) i díky hláškám. ()

helianto

Úžasný gejzír inteligentního černého humoru vycházejícího z nejlepších britských tradic (i když to nejspíš nebyl původní tvůrčí záměr). ()

Oktavianus

perfektní magor Ivan Trojan zachraňuje nepovedenou Taclíkovu a Macháčkovu komiku. Jestli u Trojanů takhle s Klárou Pollertovou vypadá intimní život, tak teda potěš koště :-) ()

sharky

Takhle už mě žádný film dlouho nedostal, Samotáři se mi vůbec nelíbily, nic dobrého jsem od JRN nečekal. Ale tohle je skvělá vtipná ČERNÁ komedie s trošičku uchylně ujetým dějem. scénář je opravdu originální a hlavně film má naprosto bezchybný casting. ()

honajz

Mišmaš rádoby komických výstupů mnoha aktérů, přičemž příběh pokulhává a doufá se v jedinečnost Jirky Macháčka. Čím více film trvá, tím více jsou zpočátku svěží vtipy vyčpělé a trapné. Ivan Trojan by si už zase jednou zasloužil hrát nějakou postavu bez psychických problémů. A jeho žena taky. Není to až tak zmatené jako Eliška má ráda divočinu, jsou tu vtipné hlášky ("strome, kamaráde"), k něčemu se i trochu chtěl autor vyjádřit (ano, prosím, lidi blbnou, a je jedno, jestli sami doma odříznutí od reality, nebo z reality, předávané televizí, I've got it), ale celkově prostě je to ... mišmaš. ()

Ivoshek

Tenhle typ českých filmů má dvě slabiny. První je, že se v něm hrají stále stejní lidé stále stejné postavy. Druhý je děravý scénář, který funguje dobře jako sled skečů, ale už hůř jako celovečerní film s nějak postaveným příběhem. Neříkám, že jsem se místy nebavil, ale mohlo z toho být něco lepšího. Když nad tím tak přemýšlím, tenhle komentář můžu fakt postovat dokola asi k deseti filmům, kde se motají lidi z Dejvického divadla. ()

Othello

Ondříčkovi je třicet, takže už neřeší nejisté vztahy rozvíjející se v pražských barech, nechodí už na pizzu do Kmotry a neposedává s cigaretou někde v ušpiněném parku se slunečními brýlemi a v myšlenkách o tom, co vlastně chce. Teď je jeho prostředí poskládáno z přezíravých psychologů, podezřelých vegetariánských restaurací, psychopatů, kteří už stihli rozšířit svá pole působnosti na úroveň celých rodin a hlavně tím nejhorším zločinem, který lze na někom spáchat - kombinací vykání a oslovování křestním jménem. Naštěstí v tom ještě pořád je bezpečně schopný najít ty podněty k ulítlým dobrodružstvím v těch krásně naivních světech, kdy si s kamarády přísaháme na svíčku, že vyřešíme tu záhadu zmizelých orlů. Jedna ruka netleská pak navíc disponuje jedním z mých nejoblbenějších typů humoru, totiž absolutní hovadskost realizovanou s překvapivou vehemencí. Film, který působí jako vědomé guilty pleasure  hlídající si pečlivě to, abyste se při každém zasmání tak trochu zastyděli. Překvapivou slabost mám pro Macháčkovu postavu smolařského dobráka s rukama v kapsách, jehož věrohodné slackerství, definované například tím, že za peníze, které má dostat za pobyt ve vězení, se "chce asi podívat třeba do Mexika. Na ty indiánský pyramidy.", je v současé éře neustálého seberozvoje, pragmatismu a investování připomínkou toho, co nám vzali. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017