Kukačky

Česko, (2021–2023), 22 h 47 min (Minutáž: 52–59 min)

Série(2) / Epizody(26)

Seriál Kukačky vypráví příběh mladého manželského páru, který zjistí, že jejich syn není jejich. Když se dozvědí, že došlo k záměně, musejí se rozhodnout, co udělají. Žádné řešení není jenom dobré. Záměna dětí na malém městě se dotkne nejen rodin, kterých se přímo týká, ale i ostatních obyvatel. Vzhledem k tomu, že k záměně došlo v místní nemocnici, zasáhne osudová událost do života mnoha dalších. Abychom pochopili vazby a vztahy mezi lidmi ve městě, vyprávění se dotkne i událostí v minulosti. Lidé si totiž nesou svá tajemství i nenaplněné touhy, které v kritických chvílích vyplouvají na povrch. (Česká televize)

karelkilian

Základní motiv zaměněných novorozenců asi nebyl úplně špatný nápad. Ještě před zhlédnutím jsem ale hodně přemýšlel nad tím, jak se tohle povedlo autorům natáhnout na třináct dílů. Samozřejmě to šlo klasickou cestou - hlavní příběh postupně ustupuje do pozadí a začínají se rozvíjet příběhy dalších postav. Nemůže chybět ani takové to klasické seriálové „každý s každým“. Herecké výkony mě nijak nepřesvědčily, ba dokonce si ani žádná postava nezískala mé sympatie, a to opravdu nejsem žádný škarohlíd. Nakonec to samozřejmě všechno dobře dopadne „a jestli neumřeli, tak žijí dodnes“. Abych ale seriálu jen nekřivdil, tak dvě pochvaly: rozuzlení hlavní otázky bylo překvapivé a do poslední chvíle mě nenapadlo, že to bude/bylo právě takto! Na český seriál jsem měl pocit, že je v něm až podezřele málo product placementu a reklamy obecně. Pokud mi něco neuteklo, tak během všech dílů zaznělo jméno jen jedné značky těstovin, a to ještě bylo docela rozumně zaintegrováno do děje. Takže tři hvězdičky. ()

slavo75

Hmm... Moje pocity sú zmiešané. Skvelý a originálny námet, scenár bohužiaľ priemerný a miestami podpriemerný; konanie jednotlivých postáv občas nelogické, schematické a stereotypné. V konečnom výsledku je to miestami Rosamunde Pilcherová, miestami strašne presladená rodinná romantika a miestami celkom pozerateľná sonda do života rodín so záhadným prepletencom detí a vzťahov. Čo mi vadilo najviac bola úplná absencia odpovedí na otázky, ktoré museli bežať hlavou snáď každému divákovi: naozaj zainteresované rodičovské páry vedome ignorujú fakt, ktorý sa dozvedeli - že ich biologické dieťa, dieťa, ktoré splodili a ktoré tie matky porodili, vyrastá v inej rodine? Rozumiem tomu, že cítili ohrozenie z toho, že by ich niekto mohol pripraviť o dieťa, o ktoré sa šesť rokov starali a ktoré mali za svoje. Ale prvé tri diely tam nebol vari ani náznak záujmu o svoje biologické dieťa a ústredným motívom bola obranná pozícia aktuálnych rodinných zoskupení. Pre mňa nelogické a veľmi nepravdepodobné, že by sa biologickí rodičia nezaujímali o svoje skutočné dieťa.  Čo však stojí za osobitnú zmienku sú naozaj výborné a nadpriemerné výkony: David Novotný - výborný, Sabina Remundová - naozaj skvelá a každou rolou dokazuje, že je rovnako dobrá v komediálnej polohe i v dramatických úlohách. Bola naozaj mimoriadna a poloha starostlivej a láskavej matky jej sadla. Výborný bol aj malý Viktor Sekanina - v úlohe Jakuba s aspergerovým syndrómom pôsobí veľmi disciplinovane a presvedčivo. Absolútne prekvapenie pre mňa je Denisa Barešová, ktorá hrala tak civilne a s takou ľahkosťou, ktorá sa tak často nevidí. Ak bude mať šťastie na zaujímavé roly v dobrých filmoch a seriáloch, tak má šancu stať sa naozaj prvotriednou herečkou. Má obrovský potenciál a už kvôli nej stojí za to seriál Kukačky vidieť. ()

NikiVai

Vynikající český seriál. Toto jsem si vážně užila. Téma záměny dětí je bezesporu působivé, strašidelné pro každého rodiče. Celý příběh je natočený s vyváženou dávkou emocí a možná až nadměrnou porcí laskavosti, ale zřejmě právě proto si mne tak získal. Musím podotknout i bravurní herecké výkony všech zúčastněných. A především chlapecké role, smekám klobouk, oba kluci si zaslouží velkou poklonu. ()

Hombre8

Moc hezký způsob, jak zaujmout divačky, zasloužilé taťky, hošany a beztestosteroňáky. Bravo tvůrci! Vysoká škola TV manipulace aneb jak natočit Ordinaci a přimět koncesionáře, aby u toho hýkali blahem. Edward Bernays by z vaší emoční polévky pro chudé měl radost. ()

camomilla

Stoji za podivani? Ano. Jsou tam dobre herecke vykony? Ano, skvele! Chybi tomu neco? Ne - prebyva, a to stopaz. Nekdy je to faaakt uz dlouhe a dokola se opakujici. A jeste jedno rypnuti, proc to neni dokonale. Ale mozna je chyba ve mne. Vlastne mi vubec nebylo lito ani vymenenych deti ani rodicu. Nejvic mi bylo lito Marcely. ()

Rozmarýna

Četla jsem, že se Jan Coufal inspiroval vlastním příběhem, kdy ho na půl hodiny vyměnili v porodnici. Raději se měl více inspirovat výměnou dětí manželů Čermákových a pana Brože s paní Trojanovou, i když i tím se inspirovali. Na mně to působí, že obě dvě řady seriálu byla jen taková selanka. Prostě všichni tu výměnu zvládli poměrně v klidu, žádný velký pláč a potřeba psychologů. Přišlo mi to jako venezuelská telenovela a vlastně všechno dobře dopadlo a všichni se mají rádi. Zbytečné osoby jako David, Tesařovi, Marcela s Lubošem, farářka. I to, jak došlo k záměně mi přišlo jako nesmysl. Darija Pavlovičová mi jako herečka neskutečně pila krev. Tři hvězdy jsem dala jen za Sabinu Remundovou, Davida Novotného, Libuši Švormovou a hlavně za Petra Kostku. Ostatní přehrávali. ()

drsny_hery

Hodně silné téma, kvalitní casting a celé je to precizně zahrané. Je skvělý, že se někdo odvážil nedodržet povinné kvóty na počet Slováků v českém projektu. Dokonce ani Čvančarová nemá naštěstí obvyklý prostor. Jen si člověk musí zvyknout na nereálnou provázanost osudů všech postav a úplnou absenci právního aspektu věci. Detektivní zápletku i předvídatelný konec jsem si užil, přestože od půlky jsem měl jasno. Neodpustitelná je však jedna věc. Hudba, která několikrát absolutně nedokresluje atmosféru děje, ba dokonce necitlivě sráží vážnost vypjatých situací na úrovni taškařice typu Vyprávěj. Případné pokračování rád oželím, protože už těch třináct dílů bylo zbytečně uměle natažených a nechci si pokazit celkem příjemný zážitek. 4/5. ()

Luisa15

Zbytečně moc dílů, nudně zpracovaný, asi pro jinou věkovou skupinu a pro lidi, co mají děti, takže nic pro mě... ()

Smelina

Na české poměry solidní počin, který musí ocenit každý rodič. Jen mi trochu vadilo to herecké prkno Adamczyk. Pozorovat jeho pokusy o hluboké emoce fakt bolelo. ()

Psone121

Celý seriál zachraňuje dvojice Remundová-Novotný. Kvalitativně a příběhově na úrovní Ordinace nebo Ulice. Nejvíce mi vadí že v podstatě aktéři děje v podstatě bydlí v jedné ulici ve stejné vesnici což je až moc velká náhoda. Gynekolog přes plot a trojka v socáčí na motodromu opravdu pobavila. Nevěra v podstatě odpuštěna během 5 minut. Šlo to uchopit lépe. ()

nel93

Wow, tak kde začít. První bych chtěla říct, že to byl konečně výborný seriál na CT1. A to se to nemuselo točit okolo krimi, ale stačilo jen uchopit tohle “běžné” téma za správny konec. Je pravda, že jsem se bála, co chtějí třináct dílů vymýšlet, ale nebyl ani jediný díl, který by si svou kvalitu pohoršil. Ano, v nějákých dílech se nestalo nic zásadního, ale aspoň jsme se ješte více přiblížili oběma rodinám. Co se rodin týče, většině lidí byla, jak to jen říct- asi sympatičtější rodina Holcových(Remundová, Novotný..) S tímhle se s většinou neshodnu, ale já více sympatizovala s mladou rodinou. Možná to bude zásluhou skělým hereckým výkonem malého Kuby, a nebo výkonem Dancingerové, která ukázala, že umí sakra dobře hrát a já si ji strašně oblíbila. Ale všechny herecký výkony v tomhle seriálu byly neuvěřitelný, opravdu všechny! Konečně jednička uvedla seriál, na který jsem těšila každý týden. Pět hvězd dávám u mých oblíbených filmů/ seriálů, ale tady je to zcela na místě. Takže všech pět, nejlepší seriál poslední doby! ()

zuzam

Skvělý seriál, jsem ráda, že tu někdo umí natočit i něco jiného než nekonečné plytké seriály nebo kriminálky. U prvního dílu jsem si neuměla představit že námět vystačí na 13 dílů a vedlejší dějové linky mi přišly zbytečné, ale v průběhu seriálu se ukázalo, že vše má své místo, seriál si udržel napětí i pozornost divákú a nakonec se vše propojilo v nečekané rozuzlení. Musím ocenit skvělé herecké výkony, David Novotný v úloze táty byl naprosto skvělý, ale super byl i Kostka coby nerudný dědek, který se špatně smiřuje s nemohoucností přicházející s věkem, klasicky výborný sobecký hlajzlík Dolanský, mamina Remundová, Isteník, Veselý, mile překvapili i Adamczyk, Barešová, Čvančarová, Ernest, Dancingerová, představitelé obou kluků. ()

Zellie

Po dlouhý době zajímavý počin v televizi. Zaregistrovala jsem seriál až od třetího dílu a šla jsem si dohledat začátek. Neskutečný dílo, úplně mě pohltilo a čekala jsem každý pátek, co se bude dít. Zajímavé téma, ze začátku to má rychlou akci, děje se toho moc, pak se to mírně rozvolní, v druhé půlce seriálu se to chvílemi i vleče, ale poslední 3 díly to zase rozhoupou. Konec jsem nečekala, že to dopadne takto. Fakt se mi to líbilo, akorát mohli víc rozebrat to trestní oznámení (a nebo ho vynechat, trošku mě frustruje, že se to nakouslo a neřešilo dál!). Malinký mínus bych dala za věčně naštvaný křivý obličej Marka Adamczkya, ten jediný mi tam nesedl k té mladé (Dancingerová), tý jsem naopak věřila úplně všechno! Ale celkové hodnocení na český poměry - výborný. ()

aristoteles

Po dlouhé době jsem zapnul televizi kvůli tomu, abych se podíval na seriál a rozhodně toho nelituji. Jeden z nejlepších českých televizních seriálů za posledních několik let. Technicky ve směs nemám co bych vytknul, každý díl zní a vypadá opravdu krásně. Teď něco k příběhu. Každý díl byl nabitý zvraty, uvěřitelnými dialogy a nejlepší věc na seriálu byly asi jednotlivé postavy, ty se chovaly jako opravdoví lidé a vše co dělaly, dělaly kvůli nějakému důvodu. Herecké obsazení snad ani nemohlo být lepší, herci na postavy nehorázně sedli. A samozřejmě musím pochválit herecké výkony, nejvíce bych asi vypíchl Martina Adamczyka a Sabinu Remundovou. Jediné co mi trochu kazí celkový obrázek o seriálu je jeho závěr, který tedy rozhodně překvapil, ale ne zrovna ve správném směru. Kukačky si ale rozhodně zaslouží pozornost a mně nezbývá nic jiného než vám seriál ve všech směrech doporučit. ()

doubravkaa

Podívala jsem se ráda. Dostávala mě Sabina Remundová, bavil David Novotný a dojímali mě vyměnění kluci, jak všechno vlastně zařídili za ostatní. Bylo to hezký. Ale něco tomu chybělo nebo přebývalo...nevím, snad nějak moc náhod najednou, všichni z jednoho městečka a občas jsem nechápala jednání některých postav. Ale celkově mě to bavilo. ()

krysarr

Az na výjimky výborně zahrané (nejlepší Novotný, Barešová, Remundová a Kostka), ale tak strašně dlouhé a nastavované, že už to přestalo být ono. Mít to o pár zbytečných dílů míň, tak 4*. Poslední díl klidně mohl být sedmý osmý. (druha serie vyrazne slabsi nastavovana kase) ()

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

04.01.2022

Dnes byly Sdružením české filmové kritiky zveřejněny nominace na výroční Ceny české filmové kritiky za uplynulý rok 2021. Celkem bylo nominováno 16 děl, z nichž nejvíc nominací (celkem 6) získalo… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD