Reklama

Reklama

Kukačky

(seriál)
Trailer
Česko, (2021–2023), 22 h 47 min (Minutáž: 52–59 min)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Seriál Kukačky vypráví příběh mladého manželského páru, který zjistí, že jejich syn není jejich. Když se dozvědí, že došlo k záměně, musejí se rozhodnout, co udělají. Žádné řešení není jenom dobré. Záměna dětí na malém městě se dotkne nejen rodin, kterých se přímo týká, ale i ostatních obyvatel. Vzhledem k tomu, že k záměně došlo v místní nemocnici, zasáhne osudová událost do života mnoha dalších. Abychom pochopili vazby a vztahy mezi lidmi ve městě, vyprávění se dotkne i událostí v minulosti. Lidé si totiž nesou svá tajemství i nenaplněné touhy, které v kritických chvílích vyplouvají na povrch. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (150)

mh.mail 

všechny recenze uživatele

80% — Překvapivě povedený seriál. Režisér Arichtev má za sebou participaci na projektech, které ne vždy patřily mezi ty, které mě zajímaly. Spíš naopak. Tady se to ale povedlo. Zajímavý námět, vycházející ze skutečné události, ale kompletně přetvořený podle potřeb tvůrců, předkládající situaci, do které by se žádní rodiče nikdy nechtěli dostat. Částečně detektivní zápletka (kdo vyměnil novorozence, kdo za minulého režimu udal rodinu současné primářky Kateřiny), částečně vztahové problémy (Marcela a její „nápadníci“, David a Tereza), ale především rozbor pocitů zasažených manželských párů (Olga a Karel vs. Tereza a Martin). Sledujeme příběh a ptáme se: „Jak bychom se zachovali v podobné situaci my?“ Napomáhají i kvalitní herecké výkony, především Sabiny Remundové, Davida Novotného a Marty Dancingerové, sympatie vzbuzuje i Denisa Barešová. Dokonalý je taktéž Petr Kostka ve své roli protivného starce, celkem dobře mu sekunduje Libuše Švormová v roli jeho manželky, i když nedostala tolik prostoru. A nesmím zapomenout na představitele obou chlapeckých rolí, např. ten autismus jsem Viktoru Sekaninovi naprosto uvěřil. Marek Adamczyk měl asi trochu smůlu na postavu, jeho Martin je po celou dobu pojat spíše nesympaticky, ale i on měl ve spoustě případů svoji pravdu. Seriál mě rozhodně dokázal přitáhnout k obrazovce, i když pár nedotažeností tam bylo. Především podivná postava vyšetřovatele (David Máj), který na vše nahlížel optikou hokejového zápasu. Tato linka byla podivně rozmělněna a na konci nedošla svého uzavření: Jak tedy byl případ oficiálně uzavřen? Byl někdo potrestán? Kdo? A jak? Podobně dopadla i linka s Martinovými rodiči (Jiří Štrébl a Veronika Freimanová), pořád se do případu nevhodně montovali, dokonce údajně podali soudní žalobu, ale v posledních dílech to vyšumělo do ztracena. To je také hlavní důvod, proč nedávám plné hodnocení. ()

FilmFan24 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Málokdy mě domácí produkce natož původní televizní seriál a ještě k tomu ze současnosti nadchne. "Kukačky" jsou světlou výjimkou a svoje nadšení tedy dávám patřičně najevo. Lidsky krásné, dobře napsáno a obsazeno. Skvělých 13 večerů strávených ve společnosti dvou rodin, kterým bylo po porodu vyměněné dítě. Závěrečný díl mě emočně dostal. Během písně mého oblíbence Bruce Springsteena "Dream Baby Dream", která podkreslila konec příběhu mě i slza ukápla... ()

Reklama

Warhaus 

všechny recenze uživatele

Za mě nejlepší dramatický seriál, co u nás vznikl. Všechny herecké výkony ukázaly, že na tom vlastně nejsme zas tak špatně. Největší uznání si zaslouží jednoznačně Remundová s Novotným. Za to co předvedli, by si zasloužili ne jednoho Českého lva, až z toho šel někdy mráz po zádech. To zejména první díly, kdy mě jejich výkony neuvěřitelně příjemně překvapily. Stejně tak ztvárnění dětí Sekaninou a Schaeferem byly místy až neuvěřitelně kvalitní. Je pravda, že 13 dílů bylo možná hodně, ale i tak jsem se každého velmi bavil a jejich konec mě vždy velmi navnadil na díl další (i když výběr nějakých zvukových podkresů bych změnil, někdy to působilo až moc 'sladce'). Každopádně, pokud zde budou vznikat podobně kvalitní filmy/seriály, a herci budou podávat stejně kvalitní výkony, neměl bych obavu o budoucnost českého audiovizuálu, realita je ovšem jiná a jsem rád, že se zde najde výjimka, jako je toto. Za mě velmi slušných 90 %. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

K první sérii: Všem zúčastněným podařilo natočit kvalitní rodinný seriál, plný silných hereckých výkonů, zajímavých tváří, místy slabší momenty z tohoto důvodu ráda odpouštím, velmi se mi to jako celek líbilo. Jedná se o seriál, u kterého jsem na hodinu úplně zapomínala na bolesti současného světa, v budoucnu se na něj s chutí podívám zase. Zvláštní, ale všechny postavy mám ráda. I toho Honzu Dolanského, který dal hajzla zase na pána. :) Vyjadřovala jsem se k jednotlivým dílům, takže více se rozepisovat nebudu.  K druhé sérii: přestala jsem sledovat po 4. části, pod kterou jsem se vypsala. Z mého pohledu tristní sešup dolů. Pokud to celé kdosi lucidní sestříhá do dvouhodinového televizního filmu, tak si to klidně dám. Takto sbohem a šáteček. ()

filmsim 

všechny recenze uživatele

Základní premisa Kukaček napovídá, že se seriál bude zabývat především výměnou dětí a z ní vyplývajících otázek typu, jaké to má psychologické dopady na rodiče i děti, kdo za to může a jak se v této nepřirozené situaci zachovat. Ovšem tvůrci seriálu se rozhodli ústřední výměnu dětí přetavit v dojemné lidské drama, kde každá vedlejší postava má své místo a dostatek prostoru na to, aby Kukačky nebyly jen seriálem o záměně dětí, ale kronikou běžných lidí z města i venkova, jejichž životy se navzájem přímo i nepřímo ovlivňují. Výměna dětí je stěžejním tématem seriálu, ale Kukačky toho divákům nabízí mnohem víc. 8/10 Více v mé recenzi na webu Fandíme Seriálům. ()

Galerie (604)

Zajímavosti (39)

  • Epizoda se stala nejsledovanějším pořadem daného večera a také celého dne, zhlédlo ji téměř 1,6 milionu diváků starších 15 let. (rublik05)
  • Ke konci epizody zazní skladba „Boobar Come Back to Me“ od anglické hudební skupiny Tindersticks. (Doomcourier)

Související novinky

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

04.01.2022

Dnes byly Sdružením české filmové kritiky zveřejněny nominace na výroční Ceny české filmové kritiky za uplynulý rok 2021. Celkem bylo nominováno 16 děl, z nichž nejvíc nominací (celkem 6) získalo… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do… (více)

Reklama

Reklama