Kukačky

(seriál)
Trailer
Česko, (2021–2023), 22 h 47 min (Minutáž: 52–59 min)

Série(2) / Epizody(26)

Seriál Kukačky vypráví příběh mladého manželského páru, který zjistí, že jejich syn není jejich. Když se dozvědí, že došlo k záměně, musejí se rozhodnout, co udělají. Žádné řešení není jenom dobré. Záměna dětí na malém městě se dotkne nejen rodin, kterých se přímo týká, ale i ostatních obyvatel. Vzhledem k tomu, že k záměně došlo v místní nemocnici, zasáhne osudová událost do života mnoha dalších. Abychom pochopili vazby a vztahy mezi lidmi ve městě, vyprávění se dotkne i událostí v minulosti. Lidé si totiž nesou svá tajemství i nenaplněné touhy, které v kritických chvílích vyplouvají na povrch. (Česká televize)

Trailer

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rodičovství má nespočet podob. Dojímání, dějové nastavování i rozvláčnost. Vlastně vše podstatné zaznělo v prvním díle, navíc na zásadní zjištění (osudová chyba zdravotníků) přišly rodiny ve stejnou dobu, což je minimálně zvláštní. Oba chlapci mají nastupovat do první třídy. Seriálové rodiny lidská chyba spojovat nemusela, ony se totiž tak nějak lehce znají. První světáčtější dvojice žije v Praze, druhá usedlejší na vesnici. Celkově je to takové udýchané, navíc od vážného tématu bych čekal vážnější uchopení tématu. Ale chápu, diváci žádají emoce. A v nejedné domácnosti šly kapesníky rozhodně na dračku. Ano, Novotný a Remundová skvěle zvládají různé polohy rodičů, uvěřitelné je i prostředí, ve kterém žijí, ale třináct večerů je na mě s ohledem na příběhovou vatu docela moc. Ostatně když padesátiminutová epizoda by se dala zvládnout za polovic… Takže ano, záměna dětí, ale následně vesměs řešení mindráků dospělých. Celkově je to docela oříšek k hodnocení, protože je to na straně jedné sympatický projekt, na té druhé doplácí na přešlapování na místě a na nereálnou psychologii postav. ()

LasT_Olt

Začal jsem koukat jenom kvůli té pointě a protože, na Netflixu už docela dlouho nevyšlo nic co by mě na celý večer připoutalo k TV. Trošku mi to připomíná tou atmosférou a zasazením 13 Reasons Why, taky je tu ústřední problém, který ovlivňuje několik rodin a kolem toho se pak točí celé dění. Postava Marcely je jak vystřižená z 13 RW, kde se takových trapných krav našlo hned několik tady je díkybohu jenom ona. Často jsem ji chtěl přes ten monitor fakt profackat a to jsem náturou člověk klidný jak stojatá voda. Nejlepší postavy pro mě rozhodně Jarda Kužel a Eda ze Severky, to jsou prostě topoví čeští herci. To hlavní rozuzlení mě nějak nešokovalo, věděl jsem, že zjištěním kdo to udělal, se vlastně nic nezmění, férově mě daleko víc zajímalo kdo v '88 bonznul tu primářku lmao. Takže celkově fajn, jen možná někdy až moc takový přeslazený, jestli mi rozumíš. PS: asi žiju ve středověku, ale kdybych byl ženská, a zjistil bych, že si můj manžel domů tahá nějakou cizí couru s práce, tak toho zmrda vyhodím z domu, ale hlavní postava mu místo toho uvaří čaj a společně o tom klábosí, jakoby nic. For real? ()

Mara97

Seriál pro celou rodinu těžící z atraktivního námětu, nicméně ve skutečnosti se už o takový koncert nejedná. Počet dílů přestřelený, stačilo by deset, možná ještě méně; kvůli rozvleklé stopáži už mě s nadsázkou ani nezajímalo, jak to celé dopadne s výměnou dětí - až tak se lze ponořit do vedlejších příběhů, které jsou v některých dílech naprosto dominantní, což není dobře a nemělo by se to tak stávat, pokud seriál nemá ambici stát se novou Ulicí či Ordinací. Psychologie postav je napsaná dobře, některé herecké výkony jsou již horší. Kritický musím být také k rozklepané kameře - ano, jedná se o trend, ale když už takovou kameru chceme mít, dejme ji třeba do kriminálek či něčeho dynamického, ne do takového seriálu jako jsou Kukačky. Bohužel špatné je i poselství seriálu, kdy je hodně důrazu kladeno na dobrotivost postav a jejich negativní činy jsou až příliš bagatelizovány, protože to přeci všichni zamýšleli dobře. ()

Warhaus

Za mě nejlepší dramatický seriál, co u nás vznikl. Všechny herecké výkony ukázaly, že na tom vlastně nejsme zas tak špatně. Největší uznání si zaslouží jednoznačně Remundová s Novotným. Za to co předvedli, by si zasloužili ne jednoho Českého lva, až z toho šel někdy mráz po zádech. To zejména první díly, kdy mě jejich výkony neuvěřitelně příjemně překvapily. Stejně tak ztvárnění dětí Sekaninou a Schaeferem byly místy až neuvěřitelně kvalitní. Je pravda, že 13 dílů bylo možná hodně, ale i tak jsem se každého velmi bavil a jejich konec mě vždy velmi navnadil na díl další (i když výběr nějakých zvukových podkresů bych změnil, někdy to působilo až moc 'sladce'). Každopádně, pokud zde budou vznikat podobně kvalitní filmy/seriály, a herci budou podávat stejně kvalitní výkony, neměl bych obavu o budoucnost českého audiovizuálu, realita je ovšem jiná a jsem rád, že se zde najde výjimka, jako je toto. Za mě velmi slušných 90 %. ()

CinemaRanger

Po delší době další kvalitní seriál z naší produkce. Bál jsem se, že 13 epizod bude moc, ale kupodivu je to akorát. Zajímavé téma, které je krásně převedené na naše televizní obrazovky. Herci hrají parádně a celkově nemám moc co vytknout. Závěr silný a emotivní. I tak to na pět hvězd není, ale solidní čtyři si to zaslouží. ()

• Epizoda se v premiéře stala nejsledovanějším pořadem daného večera a také celého dne. Sledovalo ji na 1,5 milionu diváků starších 15. let. (rublik05)
  • Premiéru sledovalo v hlavním vysílacím čase téměř 1,6 milionu diváků (15+). (rublik05)
  • Premiéru epizody sledovalo 1,14 milionu diváků (15+). Šlo o nejlepší výsledek večera a také celého dne. (rublik05)

Související novinky

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

04.01.2022

Dnes byly Sdružením české filmové kritiky zveřejněny nominace na výroční Ceny české filmové kritiky za uplynulý rok 2021. Celkem bylo nominováno 16 děl, z nichž nejvíc nominací (celkem 6) získalo… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do… (více)