Reklama

Reklama

Kukačky

(seriál)
Trailer

VOD (1)

Série(2) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Seriál Kukačky vypráví příběh mladého manželského páru, který zjistí, že jejich syn není jejich. Když se dozvědí, že došlo k záměně, musejí se rozhodnout, co udělají. Žádné řešení není jenom dobré. Záměna dětí na malém městě se dotkne nejen rodin, kterých se přímo týká, ale i ostatních obyvatel. Vzhledem k tomu, že k záměně došlo v místní nemocnici, zasáhne osudová událost do života mnoha dalších. Abychom pochopili vazby a vztahy mezi lidmi ve městě, vyprávění se dotkne i událostí v minulosti. Lidé si totiž nesou svá tajemství i nenaplněné touhy, které v kritických chvílích vyplouvají na povrch. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (149)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rodičovství má nespočet podob. Dojímání, dějové nastavování i rozvláčnost. Vlastně vše podstatné zaznělo v prvním díle, navíc na zásadní zjištění (osudová chyba zdravotníků) přišly rodiny ve stejnou dobu, což je minimálně zvláštní. Oba chlapci mají nastupovat do první třídy. Seriálové rodiny lidská chyba spojovat nemusela, ony se totiž tak nějak lehce znají. První světáčtější dvojice žije v Praze, druhá usedlejší na vesnici. Celkově je to takové udýchané, navíc od vážného tématu bych čekal vážnější uchopení tématu. Ale chápu, diváci žádají emoce. A v nejedné domácnosti šly kapesníky rozhodně na dračku. Ano, Novotný a Remundová skvěle zvládají různé polohy rodičů, uvěřitelné je i prostředí, ve kterém žijí, ale třináct večerů je na mě s ohledem na příběhovou vatu docela moc. Ostatně když padesátiminutová epizoda by se dala zvládnout za polovic… Takže ano, záměna dětí, ale následně vesměs řešení mindráků dospělých. Celkově je to docela oříšek k hodnocení, protože je to na straně jedné sympatický projekt, na té druhé doplácí na přešlapování na místě a na nereálnou psychologii postav. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

-PÍT SE MÁ NA RADOST! -PÍ SE MÁ, KDYŽ MÁŠ ŽÍZEŇ. Jan Coufal je poměrně mladý, psal Cesty domů i humorné příběhy pro Miroslava Donutila, ale tady se mu podařilo vytvořit přímo ukázkové melodrama. Já osobně jsem čekal víc boje o děti, nějaké to vyšetřování a třeba i soud, ale to je problém mých (i cizích) diváckých očekávání, ne seriálu. S melodramatem souvisí i emoce, bylo zajímavé sledovat, jak se zmocnily téměř všech postav, byly často protichůdné a toto působilo na mnoho lidí jako zbytečně natahované vyprávění, na mě ale vyloženě nepůsobilo jako zápor. Jen o čem bude druhá řada a jestli by měla vůbec vzniknout, naprosto netuším. Každopádně naprosto nejlepší bylo sledovat hereckou symbiózu mladé a nejstarší herecké generace, obzvlášť Petr Kostka předvedl herecký koncert. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Já když jsem nadšenej, tak to prostě dávám znát. Navíc když nadšení pramení ze seriálu, na který jsem se pátek za pátkem těšil po dobu 13ti dílů, nemůžete se mi pak divit, když končím s výsledným pětihvězdičkovým ohodnocením. Kukačky jsou totiž boží. Nenašel jsem na nich totiž zbla negativa, proč bych měl o hvězdičku ubírat. Tvůrci tu totiž natočili vzorové rodinné drama se vším všudy. Sympatický, a možná i poplatný době, je především fakt, že ač se nacházíme v době depresivní, tak na úkor samotného námětu vyprávění tohoto příběhu depresivní úplně není. Naopak. Buď jsem se cítil dobře a nebo jsem byl nadšený z hereckých výkonů. Na to, jak náročné téma je, je natočené s neskutečnou lehkostí. Navíc se tu skví herecké výkony úplně všech, kteří se na příběhu podíleli. Od malých kluků počínaje, přes herecké stálice konče. Nechci být konkrétní, tady by to byla neskutečná škoda. Všichni ze sebe vydali maximum a byla radost je sledovat. Nicméně uznávám, mám pár jmen, které přeci jen byli ještě lepší a svojí osudovou postavou krásně příběhem zamíchali. Tohle se České televizi opět neskutečně povedlo. Když se chce, tak to jde. Přál bych si, aby z České televize vycházely jenom takové zážitky, o kterých v práci týden co týden mluvím, řeším je, přemýšlím nad nimi a těším se, až se s nimi zase v pátek večer setkám. Kukačky takové byly. Těžké téma, ale natočené s neskonalou lehkostí sobě vlastní. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Naprosto výborné co do hereckých výkonů, fakt mi s těmi postavami bylo dobře - čímž lze omluvit i trochu přestřelenou délku třinácti dílů (deset by imho bohatě stačilo). Všiml jsem si, že tu pár lidí kritizuje Marka Adamczyka, což asi vyplývá z toho, že je jeho postava z té rodičovské čtyřky jednoznačně nejméně líbivá a sympatická, ale herecky je podle mne teda trefená přesně. Celej ansámbl by zasloužil nějakou společnou hereckou cenu :) Ve vyznění seriálu mě osobně ale lehce otravuje taková ta lidová dobrotivost, kterou je to prodchnuté. Ve smyslu chybovat je lidské, odpouštět božské. Sebevětší zlé věci jsou tu - s výjimkou chování arcilotra Dolanského - vždy nějak relativizovány (on to myslel dobře, anebo on je hloupej, tak nad jeho morálními prohřešky musíme přimhouřit oči). Nejvíc to bije do očí v závěru dějové linky Luboše, ale různé takové příklady lze nalézt napříč postavami. Záměr možná pěkný, ale je to naivní a odtržené od reality. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Inspirace skutečnými událostmi je jen velmi velmi volná, nicméně scénáři dost pomohla. Spletenec příběhů je vedený docela vynalézavě, kdyby se občas neobjevily drobné nelogičnosti a kdyby se autoři spokojili s deseti díly namísto třinácti, a tedy by děj měl větší spád, přidal bych i pátou hvězdu. Skvělý byl David Novotný, zato nepříliš přesvědčivě působil Marek Adamczyk. ()

Galerie (603)

Zajímavosti (37)

  • Epizodu v době premiéry sledovalo 1,58 milionů diváků, což byl nejlepší výsledek večera i celého dne. (rublik05)
  • „Díky silnému a jedinečnému tématu, tedy záměně dětí, jsme měli možnost rozvinout dramatický příběh založený na reálných vztazích osobitých postav, ukázaných v běžných každodenních situacích. Jde o typ seriálu, který v posledních letech z českých obrazovek téměř vymizel,“ uvedl kreativní producent ČT Jan Lekeš. (SONY_)
  • Premiéru epizody sledovalo 1,1 milionu diváků starších 15 let, jednalo se tak o nejsledovanější pořad večera a rovněž celého dne. (rublik05)

Související novinky

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

04.01.2022

Dnes byly Sdružením české filmové kritiky zveřejněny nominace na výroční Ceny české filmové kritiky za uplynulý rok 2021. Celkem bylo nominováno 16 děl, z nichž nejvíc nominací (celkem 6) získalo… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do… (více)

Reklama

Reklama