Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda

• USA Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd (více)

Lloyd Christmas a Harry Dunne se seznámili hned první školní den. Bok po boku od té doby čelí nástrahám školního systému a života vůbec. Brzy se však budou muset postavit většímu nepříteli, než jakým je jim vzdělání. Ředitel školy Collins a jeho přítelkyně Hellerová chtějí Harryho s Lloydem zneužít, aby na jejich úkor získali grant ve výši 100 000 dolarů na otevření speciální třídy. Jenže přechytračit blbého a blbějšího je úkol i nad síly zasloužilého a mazaného ředitele. Obzvlášť když se na jejich stranu postaví půvabná reportérka školního časopisu Jessica Matthewsová. (oficiální text distributora)

Pajky3

Sice jsem to neviděl úplně celý, ale myslim, že na začátku se nedělo nic, co by zachránilo mé hodnocení. Jedinou hvězdičku tomu snad dávám i za to, že v takovémhle skvostu začínal Shia LaBeouf. Nic jinýho tam vtipnýho nebylo. Pouze vulgární, fekální a nopravdu nepovedenej humor. Jim Carrey a Jeff Daniels nejdou nahradit, prostě nejdou. ()

Juto

Nerozumiem tomu nízkemu hodnoteniu. Ak si divák už pustí tento film tak musí očakávať že to bude divné blbé. Veď film Blbý a blbší je rovnaký. Tak nad čím sa pohoršujú všetci. Je to výborná komédia. 6/10 ()

WolfR

Bláznivá komedie Blbý a blbější se dočkala prequelu. Ten, ale neměl nikdy vzniknout! Skvělou dvojku Carrey a Daniels nahradili nějací dva mladší, nevýrazní a nevtipní herci. Příběh o tom jak se Harry a Lloyd seznámili v pojetí tohoto filmu se mi nezamlouvá a připadá mi neuvěřitelně blbý a nevtipný! Vím, že to je film o tom jak se seznámili dva blbci, ale to neznamená, že musejí být v tom filmu blbci všichni. 1 hvězda. PS: Asi nejhorší role Eugena Levyho. ()

Nivenx odpad!

Trapné a nudné! Největší průšvih je, že to nedokáže bavit a herci nejsou tak dobří jako u originální dvojice. ()

Ryuuhei

O nic hloupější, než chronologická pokračování. Mně se tento prequel docela líbil. Sice vytáhl fekální humor až na samotnou hranici, což původní sérii nepřísluší, ale co. Párkrát jsem se i dobře zasmál. Nevím, proč je tento film hodnocen až tak špatně. ()

T-pack

Jima Carreyeho nikdo nahradit nemůže, ale jakž takž něco z toho vypadlo. Porovnávat to s blbým a blbějším, dám asi za hůř, ale beru to jako samostatnější dílko. Jednu hvězdu přidávám, protože, to víte, Shia... ()

rudeboy odpad!

Kolosálna sračka, pri ktorej som sa "až" 1 krát zasmial (na scéne zo záchodom). Inak neuveriteľne sprostá recyklácia niektorých motívov z Blbý a blbší, okorenená novými a trápnymi gagmi, na ktoré sa pozerať je utrpenie. Ja osobne som zostal do konca, len aby som to tu mohol s čistým svedomím ohodnotiť :-). ()

noriaki odpad!

Buranská komedie je svébytný žánr, často stojící na nenáročném humoru a pitvořících se hercích a tak bývá odsuzována. Nemusí to tak být vždy, jak ostatně ukázal Dumb & Dumber, kde se objevilo spoustu, když ne přímo chytrých, tak alespoň nápaditých vtípků. A to jak konverzačních, tak situačních. Jestli je jednička výbornou ukázkou povedeného filmu, tak je její prequel ještě názornější ukázkou dokonalé katastrofy. Postavy můžou být tupé, ale scenárista nikdy nemůže udělat tu chybu, aby očekával, že stejně tupý bude i divák. I kdyby nakrásně byl (viz Kameňák 1 & 2 & 3 & 4), tak musí mít zápletka určitou úroveň, sem tam by se měla objevit složitější scéna a nebo se hodí atmosféru prostoduchosti narušit závanem absurdna či sarkasmu. Ale pochopitelně, když je režisér břídil, když i Luis Guznám a Mimi Rodgers hrají jako za trest a když jediná ambice je parazitovat na slavnějším předchůdci, tak by snímek nespasil ani ten kvalitní scénář. ()

Master19

Ale tak, přimhouřít všechno co jde a zasmát se není zase takový problém. A kdyby se tam neopakovaly pořád stejné vtipy, jako v "prcičkách" a jim podobných filmech, bylo by to možná i za víc... ()

H.Gordon

Náhodou, pokračování jedničky si myslím je zdařilejší. Musím hlavně pochválit výborné herecké výkony hlavních postav. Opravdu jsem docela věřila, že to hraje mladý Jim a mladý Jeff. Bylo tam i poměrně dost vtipných momentů a to jsem opravdu čekala nesmírnou blbost. Troufla bych si tvrdit, že je to o něco málo lepší než původní Blbý a blbější a to je přitom klasika a Jeffa Danielse mám velmi ráda. ()