OBSAHUJE SPOILERY! Nemyslím si, že se jedná o zase tak špatný seriál, jak mnozí tvrdí. Ano, občas mi přišlo, že epizody měly až příliš moc nudného dialogu místo akce. Navíc mi vadí, že začátek je hlavně o tom, že sourozenci Daimon a Ana (Tom Austen a Fiona Dourif) se snaží najít svého otce a zabít ho, jelikož je to vzkříšený sériový vrah, kterého měli za mrtvého. V půlce seriálu však zjistí, že ten, koho "lovili", jejich otec vlastně není, a pak o otci není zmítka až do posledních 10 minut posledního dílu. Přišlo mi, že na jednu sérii dali moc věcí najednou místo soustředění se na jednu událost. Ale seriál i tak je dobrý, odpovídá Marvelovským "normám" a nevidím důvod, proč by nemohl být ohodnocen 4 hvězdičkami z pěti.(25.10.2020)

Obsazení hlavního dua je naprosto bez chyby. Asi upřednostňuju Anu a její boss bitch chování, avšak Daimon rozhodně není pozadu. Je to velmi temný seriál a proto se vůbec nedivím, že se od něj myšák snaží dostat co nejdále. Kdybych měl přirovnat k nějakému jinému komiksovému seriálu, asi bych to popsal jako Constantine od Marvelu, avšak i přesto, že se oba zabývají vymýtáním démonů, tak Helstrom se svému seriálovému protějšku moc nepodobá. Otázkou je, jestli je to vůbec negativum, když se seriál tak povedl. Co mi možná vadí je nízký budget (v komiksu je to ohnivý Syn Satana sakra!) a málo akce, kdy se za epizodu najde pár mrtvol, což možná dá děsivý vibe, ale že by vás to vyhodilo zastrašením ze židle, tak to určitě ne. Pokud bych se na to měl podívat kritickýma očima komiksového fanouška, tak je pravda, že Daimon ani (Sat)Ana nemají s komiksem skoro vůbec nic společného. Ale tyto mysteriózní detektivky jsou prostě můj šálek kávy, shrneme to tím, pokud se vám líbil filmový Constantine (Keanu Reeves), tak se vám jistě bude líbit Helstrom. I mimo komiksovou absenci má tento seriál svůj temný vibe, a o to víc jsem smutný protože 1) je snad úplně jasné, že bude jen jedna série (+ cliffhanger) a 2) jestli byl takhle dokonalý minihráč Helstrom, jak badass by mohl být seriál seriál o Ghost Riderovi? Je to holt smůla, ale i přesto bude Helstrom milá byť temná vzpomínka. 80%(19.10.2020)

Solidní podívaná s atmosférou severských kriminálek. Ale ne zcela povedený casting (mladá jeptiška je snad omyl scénáře), hodně "rodinných traumat" a méně napětí sráží hvězdičky dolů. Přičemž první 3-4 díly to vypadalo na vyšší hodnocení.(24.10.2020)

• Ja.Malachi

nejak to stratilo grády..celkom slubný začiatok...inak hlavná herečka je Sydney Lemmon Height..nie tá fiona čo je v popisku..:D..tá je akurát asi shrekova..:)(26.10.2020)

Pociatocne dva-tri diely vas zrejme navnadia. Ja, hoci som mal po prvej epizode zmiesane pocity, ta nasledujuca, asi najlepsia v celej serii, ich rozptylila. Kazdym dalsim dielom som si vsak uz uvedomoval, ze cakajuc na nejaky zlom, sledujem len dalsi z radu serialov podobneho "nadprirodzeno - mystery" zanru, ktore som mnohokrat "utal" uz skor. A sice toho lacnejsieho - typu.. Lucifer, alebo podobnych, kde medzi sebou bojuju dva svety a pritahuju skor mladsie publikum. Chybala mi tam atmosfera, chytlavo podsuvany pribeh a hlavne neotravne a nenaivne dialogy. Trebars typu Penny Dreadfull, ci The Outsider. Mnohym vsak urcite sadne. Herci sympataci, exoticke postavicky a celkom napadito vykreslene strany "pribehu" a silna surodenecka a rodinna premisa. Mne vsak chybala atmosfera, napatie, ktore by ma drzali a dialogy, ci zvraty, ktore by ma naopak neunavovali. 45% Slaby priemer.(19.10.2020)