Mnoho povyku pro nic

• Velká Británie Much Ado About Nothing (více)

Don Pedro Aragonský navštíví svého přítele Leonata v Messině a přivede s sebou své přátele Benedika a Claudia. To vše krátce poté, co potlačil vzpouru svého nevlastního bratra Dona Johna. Claudiovi, zamilovanému do Leonatovy dcery Hero, pomáhá Don Pedro získat její ruku, přestože se zlý Don John snaží sňatek zmařit. Současně se přátelé domluví na plánu, jak přimět Leonatovu neteř Beatrici a Benedika, aby se do sebe zamilovali, což se podaří. Don John však zosnuje plán, jak překazit svatbu Claudia a Hero. Rozšíří pomluvu, že Hero byla Claudiovi ještě před svatbou nevěrná. Plán vyjde, což vede Claudia k tomu, že na svatbě svou milovanou Hero veřejně odsoudí a odmítne si ji vzít. V reakci na to si její otec se svými přáteli vymyslí báchorku, že Hero zemřela žalem, a doufají, že v Claudiovi vzbudí lítost. Mezitím si Beatrice a Benedik vyznávají lásku a Beatrice prosí Benedika, aby Claudia vyzval na souboj... (TV Nova)

misulka03

Jsem tímto zpracováním slavného díla velice spokojena. Trochu s politováním musím přiznat, že se mi dabingová verze líbí víc než originál. Originál mi často přichází mdlý, dabing je pro mě více dramatické ve slovu a to mám u citování Shakespeara ráda. Ale přiznávám, možná jsem jen zkažená českými divadly. Každopádně film je to krásný. ()

vesper001

Mnoho povyku by si zasloužila tahle velevelká adaptace jakéhosi dramatika ze starých časů. Protože je skvělá. Kenneth Branagh vypadá jako mladší verze Obi Wana, i ostatní herci jsou jak spadlí z nebe. Příběh se drží Vilfrídovy předlohy a to je dobře a vidět dr. Wilsona jinak než v bílém je zážitek sám o sobě. ()

filmmovier

Opravdová lahůdka. Moje nejoblíbenější Willova komedie (a asi i hra celkově), ve stejně nádherném, rozkošném a kouzelném podání, jako je to divadelní s Tennantem a Catherine Tate (kteří jsou ovšem ve svých rolích o něco lepší). Kenneth Branagh je úžasně neodolatelný, Emma Thompson je naprosto skvělá, mladičká Kate Beckinsale neuvěřitelně nádherná. Kennethova režie jako vždy naprosto prvotřídní. atmosféra a prostředí na jedničku, herecké výkony tradičně na té nevyšší úrovni i v těch nejmenších rolích. Ano, Kenneth Branagh i s tímto filmem ukázal, jak se má Shakespeare převádět na velké plátnoa že nikdo jiný by to radši dělat neměl. Skvostná záležitost, ve které potěší Michael Keaton i Brian Blessed, ale kdo mi vůbec nesedl, to je Keanu Reeves. Nebudu se tady pouštět do tvrzení, že jeho obsazení byl přešlap (ačkoliv i to je možné, moc mu to totiž nešlo), ale pravda je taková, že Don John je nejnudnější a nejméně povedený ze všech záporáků, které kdy Shakespeare vymyslel. Jinak je pro mne ale Mnoho povyku pro nic i v této podobě prvotřídním, skvostným, nádherným zážitkem s naprosto úžasnou ústřední dvojicí (kterou pro mně vždycky byli a vždycky budou Benedick a Beatrice) a naprosto úžasnou druhou hlavní dvojicí (která v druhé polovině zbytečně bere prostor té první - :D :D :D), nádhernou hudbou (miluju Nonny Nonny) a božsky nádhernou a roztomilou Kate. Nelze nic jiného, než doporučit. Vrchol Willových adaptací. 100%. ()

mkubalikova

Můj nejoblíbenější Shakespeare v mé nejoblíbenější filmové adaptaci. Branagh Shakespearovi rozumí a miluje ho, každé jeho zpracování to dokazuje. Velmi šťastná ruka při výběru herců. :-) 90% ()

JohnSmith

Branaghovi zpracování Shakespeara je výborné. Je ti vtipný, svižný a k tomu výborně zahraný všemi zúčastněnými. ()

Molir

Jedna z nejlepsich (mozna i nejlepsi, spolecne se Zeffirelliho Zkrocenim zle zeny s Taylorovou a Burtonem, tezko rict co je lepsi :-) ) filmovych adaptaci Shakespearovych komedii. Na dvojici Branagh-Thompson je radost pohledet, vylozene si to uzivaji (tehdy jeste manzele), a Michael Keaton jako Dogberry je genialni :-) IMO ideal tzv. "letni komedie" :-) ()

widla

Viděno po představení British Shakespeare Company na Pražském hradě... a musím říct že oboje stálo za to!! Krásná adaptace... ()

romain vagnae

můj velký oblíbenec Kenneth Branagh, jehož jméno nejsem nikdy s to vyslovit, opět dokazuje, že je asi jediným režisérem schopným adaptovat Shakespeara, a to tak, že jeho vzletná slova ve filmu nezní vůbec strojeně a je to fakt dobré. Kromě výborné režie navíc jako obvykle podává dokonalý herecký výkon. Nutno vidět v originále. Sice neumím anglicky ani slovo, ale přesto jsem si ten úchvatný jazyk užíval :) ()

jasiska

Veľmi podarené spracovanie. Aj zábava, aj pekné prostredie, navyše hviezdne obsadenie a kvalitná predloha - nie je o čom :-) ()

Asmodin

Příjezd pánů byl perfektní. Ty záběry na koně byli prostě úžasné. A co se týká obsazsení: sympatická a milá dvojice v podání Kennetha Branagha (, který mě zaujal i v dalším shakespearovském filmu Marná lásky snaha) a Emmy Thompson, vesnický jouda Michael Keaton byl taky parádní, ale Keanu Reeves jako bratr Denzela Washingtona to už bylo na mě trochu moc, vždyť si nejsou ani podobní :o) ()

Garch

Viděno v kině Lípa. Ta čtvrtá hvězda je především za (doslova a dodnes) nezapomenutelného Michaela Keatona. ()

Saur.us

Jaká slast pro mé oči, uši i bránici. Překvapivě hvězdně obsazené s Michaelem Keatnem jako třešničkou na dortu v roli potrhlého strážce zákona. Skvělé ()

S.Dedalus

Možná to není úplně jednoznačně za pět, ale tak skvělé komedii, jakou je Much Ado, nemůžu dát méně. Branaghova verze je opravdu krásná, švitořivá a romantická. Dokonce ani drobná zkrácení textu nepůsobila rušivě. Velmi se mi líbily elementy mimo samotný původní text, například trampoty s lehátkem a podobně, které celému filmu přidávaly na střízlivé a padnoucí komičnosti. Za drobnou kaňku považuju přítomnost amerických herců. Ne že by hráli špatně, ba právě naopak třeba takový Washington byl vynikající, ale prostě se nemůžu smířit s americkou výslovností ve spojitosti se Shakespearem. Práve Denzel byl jediný, který se snažil obšas o RP. Jenže když v jedné scéně zvládny použít zárovň rotický i non-rotický akcent, působí to rušivě. Jediný z amíků, kdo mi do filmu sedl, tak byl Keaton jako Dogberry, kde se jeho přehnaný přízvuk naopak hodil náramně. To sum it all up, paráda. ()