Epizody(4)

Skutečný příběh skupiny studentů z Cambridgské univerzity, kteří byli ve třicátých letech vycvičeni a nasazeni jako špioni v Sovětském svazu. (Filmbox)

Recenze uživatele little tyger k tomuto seriálu (1)

Špióni z Cambridge (2003)

Je neuvěřitelné, že příběhy, které píše sám život jsou mnohdy daleko lepší než ty vymyšlené. Série jistě patří k nadprůměru, ikdyž jsem hodně váhala nad lepší 3 nebo horší 4. Film je bohužel po dramaturgické stránce malinko nevyvážený. Zbytečně dlouhý rozjezd- který má sice ' něco do sebe ´ a herci jsou skvělí ( ano, zase ten Hollander) ale zdá se mi trochu moc, že cca hodinu a půl čekáte až se to pořádně rozjede. A naopak konec tak trochu ustřihnutý. Taky přijde líto, že Penry- Jones má tak málo prostoru, protože má pár opravdu silných momentů a je škoda že nemáme možnost vidět víc z jeho osudu a hereckého umu. Ale tak je to s každou postavou, jenom co ji režisér nechá malinko rozehrát emoce a nahlédnout pod povrch, už už tam rychle vrazí alespoň 5 různých scén z parků, laviček a zakouřených hospod. Neříkám, že jsou Cambridge spies špatný film, bylo víc než zajímavé sledovat bravurní obsazení, ale vidět jednou asi stačilo. ()