Je neuvěřitelné, že příběhy, které píše sám život jsou mnohdy daleko lepší než ty vymyšlené. Série jistě patří k nadprůměru, ikdyž jsem hodně váhala nad lepší 3 nebo horší 4. Film je bohužel po dramaturgické stránce malinko nevyvážený. Zbytečně dlouhý rozjezd- který má sice ' něco do sebe ´ a herci jsou skvělí ( ano, zase ten Hollander) ale zdá se mi trochu moc, že cca hodinu a půl čekáte až se to pořádně rozjede. A naopak konec tak trochu ustřihnutý. Taky přijde líto, že Penry- Jones má tak málo prostoru, protože má pár opravdu silných momentů a je škoda že nemáme možnost vidět víc z jeho osudu a hereckého umu. Ale tak je to s každou postavou, jenom co ji režisér nechá malinko rozehrát emoce a nahlédnout pod povrch, už už tam rychle vrazí alespoň 5 různých scén z parků, laviček a zakouřených hospod. Neříkám, že jsou Cambridge spies špatný film, bylo víc než zajímavé sledovat bravurní obsazení, ale vidět jednou asi stačilo.(11.11.2012)

Britům se musí nechtat, že ze špionážního dramatu dokáží udělat podívanou, která balancuje mezi vážností, vtipem, melancholií a bizarností. Možná občas trochu teatrální, ale výborně natočeno. Ať už byli kdo chtěli - studenti, diplomaté, špióni, zrádci ... v hlavě vám utkví přátelé, které poutala víc než jen společná kravata.(19.7.2013)

Nedívám se často na filmy se špionážní tématikou, ale tady jsem udělala jednu z výjimek a pustila si rovnou celou britskou minisérii a v žádném případě toho nelituji. Byla jsem ráda, že film se zabývá také z velké části vzájemnými vztahy této čtveřice kamarádů, jejich rodinného zázemí, lásek a nemlží ani ohledně sexuální orientace. Nevím do jaké míry se tenhle příběh drží skutečných faktů, ale stejně to musela být strašná doba a rozhodovat se v ní notabene v jejich věku bylo docela náročné na psychiku, ale klobouk dolů před jejich zapálením pro věc. A jestliže se první polovina odvíjí přece jen pomalejším tempem, tak ta druhá, finální to bohatě vynahradí. K tomu velmi dobře vykreslená Anglie 30 a 40let, plus výborné obsazení celé čtyřky, kde se moje sympatie k aktérům během příběhu různě přelévaly, takže to je známka i velmi dobrého zpracování a u mě je to jasná čtyřka.(12.9.2013)

• Radiq

Zpracování víc než ok, herci docela ok, režie ok, všechno ok, ale děj ne ok - celou dubu jsem si totiž řikal: se nějak nechytám... U většiny scén jsem nechápal souvislosti (historické, politické, kulturní) a o co jim vlastně jde a kdo je hodnej a kdo zlej. Na neznalyho diváka to holt bylo docela dost složity a to nejsu žádnej blbec. Taky kvuli tomu, že tam chybělo sem tam nějaky označení doby, kdy se to odehrává. Jo a taky tam bylo nějak moc buzen... což by ani tak nevadilo, ale když už jsem se nechytal u děje, tak tam zbyly skoro jenom ti teplí agenti... Prostě takové docela zklamání totok.(3.4.2016)

Jelikož jde snímek u nás zatím nesehnatelný s českými titulky, shlédla jsem verzi se španělskými. Ty mi, jelikož španělsky neumím, nepomáhaly, spíše mne odváděly od pozorného naslouchání originálu, ale naučila jsem se pár španělských slovíček:) Ale to odbíhám od tématu. Tato čtyřdílná série určitě překvapí otevřeností, s jakou mluví nejen o veřejných politických událostech, ale také o intimitě vztahů hlavních hrdinů, z nichž dva jsou gayové. Také proto, postelové scény v tomto snímku patří spíše mužům, což není až tak obvyklé. Hlavním plusem tak pro mne jsou, kromě zajímavého příběhu, právě vynikající herecké výkony čtyř hlavních představitelů (hlavně Toma Hollandera v roli Guye Burgesse), které z této, byť pouze televizní záležitosti, vytvářejí neopakovatelný filmový zážitek.(22.6.2010)