• little tyger
  ***

  Je neuvěřitelné, že příběhy, které píše sám život jsou mnohdy daleko lepší než ty vymyšlené. Série jistě patří k nadprůměru, ikdyž jsem hodně váhala nad lepší 3 nebo horší 4. Film je bohužel po dramaturgické stránce malinko nevyvážený. Zbytečně dlouhý rozjezd- který má sice ' něco do sebe ´ a herci jsou skvělí ( ano, zase ten Hollander) ale zdá se mi trochu moc, že cca hodinu a půl čekáte až se to pořádně rozjede. A naopak konec tak trochu ustřihnutý. Taky přijde líto, že Penry- Jones má tak málo prostoru, protože má pár opravdu silných momentů a je škoda že nemáme možnost vidět víc z jeho osudu a hereckého umu. Ale tak je to s každou postavou, jenom co ji režisér nechá malinko rozehrát emoce a nahlédnout pod povrch, už už tam rychle vrazí alespoň 5 různých scén z parků, laviček a zakouřených hospod. Neříkám, že jsou Cambridge spies špatný film, bylo víc než zajímavé sledovat bravurní obsazení, ale vidět jednou asi stačilo.(11.11.2012)

 • ReneeS
  ****

  Britům se musí nechtat, že ze špionážního dramatu dokáží udělat podívanou, která balancuje mezi vážností, vtipem, melancholií a bizarností. Možná občas trochu teatrální, ale výborně natočeno. Ať už byli kdo chtěli - studenti, diplomaté, špióni, zrádci ... v hlavě vám utkví přátelé, které poutala víc než jen společná kravata.(19.7.2013)

 • emma53
  ****

  Nedívám se často na filmy se špionážní tématikou, ale tady jsem udělala jednu z výjimek a pustila si rovnou celou britskou minisérii a v žádném případě toho nelituji. Byla jsem ráda, že film se zabývá také z velké části vzájemnými vztahy této čtveřice kamarádů, jejich rodinného zázemí, lásek a nemlží ani ohledně sexuální orientace. Nevím do jaké míry se tenhle příběh drží skutečných faktů, ale stejně to musela být strašná doba a rozhodovat se v ní notabene v jejich věku bylo docela náročné na psychiku, ale klobouk dolů před jejich zapálením pro věc. A jestliže se první polovina odvíjí přece jen pomalejším tempem, tak ta druhá, finální to bohatě vynahradí. K tomu velmi dobře vykreslená Anglie 30 a 40let, plus výborné obsazení celé čtyřky, kde se moje sympatie k aktérům během příběhu různě přelévaly, takže to je známka i velmi dobrého zpracování a u mě je to jasná čtyřka.(12.9.2013)

 • Radiq
  **

  Zpracování víc než ok, herci docela ok, režie ok, všechno ok, ale děj ne ok - celou dubu jsem si totiž řikal: se nějak nechytám... U většiny scén jsem nechápal souvislosti (historické, politické, kulturní) a o co jim vlastně jde a kdo je hodnej a kdo zlej. Na neznalyho diváka to holt bylo docela dost složity a to nejsu žádnej blbec. Taky kvuli tomu, že tam chybělo sem tam nějaky označení doby, kdy se to odehrává. Jo a taky tam bylo nějak moc buzen... což by ani tak nevadilo, ale když už jsem se nechytal u děje, tak tam zbyly skoro jenom ti teplí agenti... Prostě takové docela zklamání totok.(3.4.2016)

 • embee
  *****

  Jelikož jde snímek u nás zatím nesehnatelný s českými titulky, shlédla jsem verzi se španělskými. Ty mi, jelikož španělsky neumím, nepomáhaly, spíše mne odváděly od pozorného naslouchání originálu, ale naučila jsem se pár španělských slovíček:) Ale to odbíhám od tématu. Tato čtyřdílná série určitě překvapí otevřeností, s jakou mluví nejen o veřejných politických událostech, ale také o intimitě vztahů hlavních hrdinů, z nichž dva jsou gayové. Také proto, postelové scény v tomto snímku patří spíše mužům, což není až tak obvyklé. Hlavním plusem tak pro mne jsou, kromě zajímavého příběhu, právě vynikající herecké výkony čtyř hlavních představitelů (hlavně Toma Hollandera v roli Guye Burgesse), které z této, byť pouze televizní záležitosti, vytvářejí neopakovatelný filmový zážitek.(22.6.2010)