Policajt v Beverly Hills

Policajt v Beverly Hills

Beverly Hills Cop

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1984, 105 min

Axel Foley s tričkem naruby coby volavka kšeftující s cigaretami v úvodním rozhovoru s překupníky, to je vzorová ukázka výtečného akčněkomediálního scénáře v podání špičkového komika. Ten film úžasně šlape, Axelovy vyšetřovací metody a špeky, jeho dva komisní kolegové (takhle mi to u nás v Beverly Hills neděláme), podtrženo rytmickou hudbou .... Pro mě před Záměnou a Cestou do Ameriky nejlepší Murphyho film, nadlouho .....a možná navždycky.(27.2.2005)

Axel Foley – asi nejznámější a nejslavnější role Eddie Murphyho. Avšak pro mě určitě ne nejlepší. Je to sice klasika, kterou je dobré vidět, ale na Záměnu nebo Cestu do Ameriky nemá. Ačkoli film má svůj spád a vtip, není to něco, co bych vyhledával opakovaně a co bych stavěl na piedestal. Dnes už je to všechno nostalgie a v kontrastu některých pozdních Murphyho propadáků šťastné období velkého komika. Vem čert tu otřesnou vlezle chytlavou ústřední melodii smrdící osumdesátkama. Patří to prostě k tomu. 65%(14.12.2011)

Kus, který udělal superhvězdu z Eddie Murphyho, který našlápl kariéru dvojice Bruckheimer-Simpson, který ukázal, co všechno se dá dělat s banány, a který zviditelnil několik hudebních songů. Murphy, který se poslední dvě dekády spíš jen plácá v podprůměrných komediích (ovšem třeba v Dreamgirls v nejprve živelném ztvárnění a pak i coby drogami zničený muž dokázal několika pohledy říct víc než právě ve všech těch zbytečných rolích), svým typicky užvaněným stylem, dusivým smíchem a koulením očí rozkrývá pozadí smrti svého kamaráda. Tak či onak, některé osmdesátky chutnají i v dávno jiném filmovém světě, Policajt v Beverly Hills už je naopak překvapivě poměrně dost vyčpělým bijákem.(14.7.2016)

Najlepšia krimoška všetkých čias. Bezkonkurenčně. Tahle věc nemá jediné hluché místo. Policajti v oblecích-dobráci Bill, Tagart, Bogomil, padouši Viktor a Zac, Serž, Jenny...Jerry Bruckheimer, kultovka Harolda Faltmayera-Axel F. a další soudtracky-bezchybné, dokonalé. Ovšem eso všech es a důkaz hvězdy padající vzhůru - Eddie!! Nedivím se, že ti Michael opravdu zavolal. Hvězda k hvězdě sedá. :-)) 7*(16.1.2011)

Film nesplnil moje očakávania a to som bol na neho bol dosť natešený. Dialógy boli väčšinou nudné, počas celého filmu sa mi v tvári objavil úsmev asi len dvakrát. Nebyť výnimočnej super atmosferickej melódie, tak by som zaspal. Slávnejšia než vlastný film je asi práve aj ústredná melódia, ktorá rozhodne utkvie v pamäti. Film sám nie je zas tak úžasný, netuším, ako v originále, ale v českom dabingu mu určite šťavu nedodáva. Asi som urobil chybu a mal som tento film prvý krát vidieť ešte niekedy na začiatku deväťdesiatych rokov, kedy takéto filmy ešte frčali.(5.2.2015)

• - V původní verzi scénáře se počítalo s herci typu Al Pacino, James Caan nebo Clint Eastwood. Také si mysleli, že by to byla skvělá role pro Mickeyho Rourka, ale studio nakonec dalo roli Sylvesterovi Stallonemu. (Chevees)

• - V galerii můžeme vidět veliké umělecké dílo sestávající z několika figur. Jedna z figur byla vymodelována podle režiséra Martina Bresta. (D3VIL)

• - Panské sídlo, ktoré bolo použité pri záverečnej prestrelke je rovnaké sídlo, aké sa objavilo v záverečnej prestrelke vo filme Komando (1985). (WalterIK7)