Policajt v Beverly Hills

Policajt v Beverly Hills

Beverly Hills Cop

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1984, 105 min

No tak tohle je klasika! Úvodní scénu s náklaďákem plný cigaret, jsem hltal už jako dítě. Axel Foley (Eddie Murphy) a jeho nevymáchaná huba se tu představuje jako detektiv co nechodí daleko pro problémy. Jeho kamarád je po krátké návštěvě zabit a je pouze na Axelovi, aby hledal vraha až do Beverly Hills. Jako akční komedie to určitě nemůže zklamat, i když mi tu chybí nějaký pořádný humor. Ale Foleyho improvizace tu nemá chybu. Policajt v Beverly Hills je prostě klasika. (80 %)(21.12.2013)

je to jednoznacne osemdesiatkova klasika ale to hlavne vdaka skvelemu murphymu vykonu, lebo vacsina filmu je zvacsa priemerna (hlavne zapletka, niektore pokusy o humor a rezia). este stastie ze brest sa obcas vyburcoval (uvodna nahanacka s kamionom a zaverecna prestrelka), faltermeyer prisiel s genialnou ustrednou temou a duo taggart & rosewood pomaha tiez dost...(5.5.2014)

Propojení akce a zábavy zde funguje naprosto bezvadně. Počínaje razantním intrem se pořád něco děje, film hezky sype, spousta hlášek (zejména Eddie Murphy) a nechybí ani dobrý písničkový doprovod. Úvodní "The Heat Is On" zpívá Glenn Frey, "Stir It Up" od Patti LaBelle zazní dokonce dvakrát (příjezd do Beverly Hills a závěrečné titulky), atd. Hodně známý je rovněž hlavní hudební motiv "Axel F" (Harold Faltermeyer). Nakonec se mi líbilo i herecké obsazení - mj. Jonathan Banks v roli druhého záporáka ("gorila" Zack). Prostě POLICAJT V BEVERLY HILLS je jistota, ke které se můžu kdykoli vrátit.(24.4.2007)

Policajt v Beverly Hills je nádherným důkazem, že když se sejde parta lidí se správným smyslem pro humor a s chutí si to pořádně užít, není potřeba ani kvalitní scénář. Původně se mělo jednat o klasickej akčňák se Stallonem v hlavní roli. Ale nakonec padla volba na Murphyho a ten společně s ostatními herci spustil sled zběsilých improvizací, které nakonec snímku dodaly onu šťávu, díky které se film stal klasikou a díky které dodnes neztratil nic ze svého půvabu...(14.5.2003)

Kus, který udělal superhvězdu z Eddie Murphyho, který našlápl kariéru dvojice Bruckheimer-Simpson, který ukázal, co všechno se dá dělat s banány, a který zviditelnil několik hudebních songů. Murphy, který se poslední dvě dekády spíš jen plácá v podprůměrných komediích (ovšem třeba v Dreamgirls v nejprve živelném ztvárnění a pak i coby drogami zničený muž dokázal několika pohledy říct víc než právě ve všech těch zbytečných rolích), svým typicky užvaněným stylem, dusivým smíchem a koulením očí rozkrývá pozadí smrti svého kamaráda. Tak či onak, některé osmdesátky chutnají i v dávno jiném filmovém světě, Policajt v Beverly Hills už je naopak překvapivě poměrně dost vyčpělým bijákem.(14.7.2016)

• - První film promítaný ve více než 2 000 kinech v U.S.A. (D3VIL)

• - Režie byla nabídnuta Davidu Cronenbergovi, ten ale odmítnul. (D3VIL)

• - Po nabídce producentů na režírování filmu si Martin Brest hodil čtvrťákem, zda-li má přijmout či nikoli. Poté, co se ukázalo, že bude film obrovským hitem, si nechal onen čtvrťák zarámovat a pověsit na stěnu. (D3VIL)