No tak tohle je klasika! Úvodní scénu s náklaďákem plný cigaret, jsem hltal už jako dítě. Axel Foley (Eddie Murphy) a jeho nevymáchaná huba se tu představuje jako detektiv co nechodí daleko pro problémy. Jeho kamarád je po krátké návštěvě zabit a je pouze na Axelovi, aby hledal vraha až do Beverly Hills. Jako akční komedie to určitě nemůže zklamat, i když mi tu chybí nějaký pořádný humor. Ale Foleyho improvizace tu nemá chybu. Policajt v Beverly Hills je prostě klasika. (80 %)(21.12.2013)

tu tu tututututu, tu tu tutututu tutututu tutututu tutúúúú. Zhmotnená atmosféra osemdesiatok so všetkým, čo k nej patrilo. Príšerná móda, udrbávanie si z gayov, alebo príšerné účesy. Dej je tým pádom vedľajší. Spolu s Top Gunom alebo Rain Manom by som púšťal ako reprezentatívnu vzorku toho, čo boli osemdesiatky zač. Je mi ľúto, že sa zo sympaťáka Reinholda nestala superstar.(24.5.2012)

Inteligentný scenár a Murphyho skopičiny k tomu. Nie Murphyho skopíčoviny a aký-taký príbeh okolo nich. Kurva rozdiel. Zároveň platí, že Policajt v Beverly Hills, minimálne čo sa práce so zápletkou týka, ničím nezaostáva ani za "serióznejšími" kriminálkami. Vážne myslená prvotriedna zábava a po okraj poctivá práca. Máme z takých radosť!(18.7.2012)

Kultovní krimikomedie s Eddie Murphym, který tu prokázal úžasný talent na takové role. I samotná postava Axela Foleyho mu byla přímo šitá na míru a scénář byl celkově velice vydařený. Spojení nekompromisních vyšetřovacích metod a dvou přihlouplých kolegů udělaly své. Zábava, smích a místy drama. Ani chvíli se člověk nenudí. Určitě nejlepší období v Murphyho tvorbě a jeden z jeho nejlepších filmů vůbec. 95%(7.10.2010)

je to jednoznacne osemdesiatkova klasika ale to hlavne vdaka skvelemu murphymu vykonu, lebo vacsina filmu je zvacsa priemerna (hlavne zapletka, niektore pokusy o humor a rezia). este stastie ze brest sa obcas vyburcoval (uvodna nahanacka s kamionom a zaverecna prestrelka), faltermeyer prisiel s genialnou ustrednou temou a duo taggart & rosewood pomaha tiez dost...(5.5.2014)

• - V původní verzi scénáře se počítalo s herci typu Al Pacino, James Caan nebo Clint Eastwood. Také si mysleli, že by to byla skvělá role pro Mickeyho Rourka, ale studio nakonec dalo roli Sylvesterovi Stallonemu. (Chevees)

• - Při castingu na role Rosewooda a Taggarta utvořil Brest dvojice mezi finalisty a chtěl, aby improvizovali scénu, kterou jim zadá. Utvořil pár Judge Reinholda a Johna Ashtona, jejichž zadání znělo: "Jste manželský pár ve středním věku, a to již několik let. Jednoho obyčejného večera spolu konverzujete." Judge Reinhold neváhal, vzal časopis ležící poblíž a dvojice předvedla scénu "5 liber tmavého masa v jeho střevech" téměř přesně, jak se objevila ve filmu. To hercům zajistilo role. (D3VIL)

• - Při pátrání po Foleym and Rosewoodovi použila policie Los Angeles satelitní sledovací systém (předchůdce GPS). Takovýto systém ovšem v době natáčení filmu neexistoval, byl čistým výplodem fantazie tvůrců filmu. Ve skutečném světě se začal používat až o pár let později. (D3VIL)