Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detroitský policista Axel Foley svému nadřízenému, inspektoru Toddovi, radost vskutku nedělá. Přestože je vynikající detektiv, používá poněkud svérázné a pravidlům se vymykající metody, které přivolávají na hlavu jeho šéfa hromy a blesky z vyšších míst. Právě hodlal zatknout pašeráky cigaret a půjčil si k tomu účelu celý náklaďák, který policie nedávno zabavila. Sám vystupoval v roli jejich prodejce. Následovala divoká honička s policií, která způsobila značné škody… Todd naposledy varuje: příště půjde Axel rovnou cestou na ulici. Doma na něj čeká nejlepší kamarád Mike Tandino, který se právě vrátil z vězení, odkud ho předčasně propustili. Má u sebe balík cenných papírů a zdá se, že zločineckou kariéru nehodlá jen tak opustit. Kamarádi se spolu napijí, a když se vracejí domů, na chodbě Axela omráčí dva muži, z nichž jeden pak Mikea chladnokrevně zastřelí. Axel žádá Todda, aby mu případ přidělil, ten ale odmítá. Tak si Axel alespoň vezme dovolenou. Mike mu sdělil, že po propuštění z vězení mu pomohla jejich společná kamarádka Jenny Summersová, která teď v Beverly Hills pracuje v galerii. Navzdory Toddovu výslovnému zákazu se o případ zajímat jede Axel – v rámci své dovolené – do Beverly Hills, kde vyhledá Jenny. Chce si promluvit s majitelem galerie Victorem Maitlandem. Ten ho ale nechá surově vyhodit, jakmile jen zmíní jméno Mikea Tandina. Axela zatýká policie, která se brzy dozvídá, že má před sebou kolegu. Seržant Taggart a začínající detektiv Billy Rosewood dostávají za úkol Axela – za něhož zaplatí Jenny kauci – sledovat, Axel se jich ale brzy zbaví… Jede s Jenny do skladu, kde Maitland našel Mikeovi místo. Okamžitě si všimne balíků cenných papírů – stejných jako měl Mike –, které dva muži kamsi odvážejí. Ukáže se, že jde o sklad svobodného obchodu, kde si Axel zahraje na inspektora, který přijel na kontrolu, a vyžádá si seznam zboží a zásilek, jež skladem procházejí. Taggart a Rosewood na něj mezitím čekají před luxusním hotelem, kde se ubytoval. Axel je dobromyslně pozve do striptýzového baru, kde dojde k pokusu o loupež. Zůstane ale pouze u pokusu, a to zejména díky Axelovu pohotovému zásahu. Ten se před poručíkem Bogomilem pokouší svou úlohu zlehčit a zásluhy přičíst Billovi a Taggartovi. Ti ale prozradí pravdu. Jsou z případu odvoláni a Axela mají nadále sledovat jiní dva policisté... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (410)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Axel Foley s tričkem naruby coby volavka kšeftující s cigaretami v úvodním rozhovoru s překupníky, to je vzorová ukázka výtečného akčněkomediálního scénáře v podání špičkového komika. Ten film úžasně šlape, Axelovy vyšetřovací metody a špeky, jeho dva komisní kolegové (takhle mi to u nás v Beverly Hills neděláme), podtrženo rytmickou hudbou .... Pro mě před Záměnou a Cestou do Ameriky nejlepší Murphyho film, nadlouho .....a možná navždycky. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $14miliónovTržby USA $234,760,478Tržby Celosvetovo $316,360,478║ Príbehovo možno nie tak prešpikované ako iné špičkové série o policajtoch(Smrtonosná zbraň, Smrtonosná pasca) ale aj tak ako taká slušná oddychovka s odviazaným Eddiem Murphym to obstojí a miestami príjemne pobaví. /75%/ ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Raketový vzostup Eddieho Murpyho bol šokujúco bleskový. Policajt z Beverly Hills je len jeho tretím filmom v poradí, ale pôsobí v ňom tak suverénne, že vyzerá ako štyridsiaty. Eddie mal vtedy len 23 rokov a snímku si absolútne ukradol pre seba. Nejde o scenár, hoci je svižný, ani o ostatných hercov, hoci minimálne Judge Reinhold a John Ashton mu skvele nahrávajú (banán!). Objavuje sa dokonca Bronson Pinchot, ktorého v našich končinách poznáme vďaka kultovému sitkomu Perfektní príbuzní. Film pri trápnom rozpočte 13 miliónov na celom svete zarobil neskutočných 316 (!) a definitívne charakterizoval Eddieho ako bez debaty jednu z najveľkolepejších hollywoodskych meghaviezd (minimálne) desaťročia. Chytľavý hlavný hudobný motív poznajú aj diváci, ktorí z filmu nevideli ani sekundu. Eddieho fanúšikovia milovali v pozícii ukecaného, odzbrojujúceho, k improvizácii nakloneného Alexa Foleyho, ktorý sa dokázal vykecať aj z nevykecateľného (sklad, hotel). Rolu mal pôvodne stelesniť Sly Stallone, ale napokon sa scenár jemne prepísal (viac do komédie). Výsledok všetci poznáme. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jakékoliv vychvalování této dnes již legendární komedie by bylo jen zbytečným nošením dříví do lesa. Dodnes je to nepřekonanývrchol ve filmografii Eddie Murphyho. Klasické gagy v jeho provedení, ale i "neobměkčitelní" zástupci zákona v Beverly Hills, zejména v provedení Judge Reinholda, to se prostě nedá zapomenout. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Policajt v Beverly Hills je nádherným důkazem, že když se sejde parta lidí se správným smyslem pro humor a s chutí si to pořádně užít, není potřeba ani kvalitní scénář. Původně se mělo jednat o klasickej akčňák se Stallonem v hlavní roli. Ale nakonec padla volba na Murphyho a ten společně s ostatními herci spustil sled zběsilých improvizací, které nakonec snímku dodaly onu šťávu, díky které se film stal klasikou a díky které dodnes neztratil nic ze svého půvabu... ()

Galerie (63)

Zajímavosti (32)

  • Při pátrání po Foleym and Rosewoodovi použila policie Los Angeles satelitní sledovací systém (předchůdce GPS). Takovýto systém ovšem v době natáčení filmu neexistoval, byl čistým výplodem fantazie tvůrců filmu. Ve skutečném světě se začal používat až o pár let později. (D3VIL)
  • Píseň, která zazní během scény v striptýzovém klubu, "Nasty Girl" od Vanity, byla doporučena skutečnou striptérkou, která ve scéně vystupuje. (D3VIL)

Související novinky

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel…

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá…

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

30.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se…

Reklama

Reklama