Axel Foley – asi nejznámější a nejslavnější role Eddie Murphyho. Avšak pro mě určitě ne nejlepší. Je to sice klasika, kterou je dobré vidět, ale na Záměnu nebo Cestu do Ameriky nemá. Ačkoli film má svůj spád a vtip, není to něco, co bych vyhledával opakovaně a co bych stavěl na piedestal. Dnes už je to všechno nostalgie a v kontrastu některých pozdních Murphyho propadáků šťastné období velkého komika. Vem čert tu otřesnou vlezle chytlavou ústřední melodii smrdící osumdesátkama. Patří to prostě k tomu. 65%(14.12.2011)

Policajt v Beverly Hills je nádherným důkazem, že když se sejde parta lidí se správným smyslem pro humor a s chutí si to pořádně užít, není potřeba ani kvalitní scénář. Původně se mělo jednat o klasickej akčňák se Stallonem v hlavní roli. Ale nakonec padla volba na Murphyho a ten společně s ostatními herci spustil sled zběsilých improvizací, které nakonec snímku dodaly onu šťávu, díky které se film stal klasikou a díky které dodnes neztratil nic ze svého půvabu...(14.5.2003)

Pro mladší kolegy: Eddie Murphy není až takový zoufalec, jak by se mohlo zdát podle tvorby z posledních zhruba deseti let. A Policajt z BH (a ještě tak jedna dvě komedie z 80. let - viz Kleopatra níže) je toho důkazem. Obhroublý černošský policajt z drsného Detroitu, který si jde na vlastní pěst řešit svůj případ do zjemnělého Beverly Hills, kde místním policajtům leze řádně na nervy. Kombinace atmosféry kriminálek/akčňáků z 80. let s Murphyho smyslem pro humor na mně v tomhle filmu zabrala. A - abychom nezapoměl - samozřejmě úžasná hudba Jana Hammera, ne nepodobná původní mjůzik k Miami Vice.(14.8.2007)

je to jednoznacne osemdesiatkova klasika ale to hlavne vdaka skvelemu murphymu vykonu, lebo vacsina filmu je zvacsa priemerna (hlavne zapletka, niektore pokusy o humor a rezia). este stastie ze brest sa obcas vyburcoval (uvodna nahanacka s kamionom a zaverecna prestrelka), faltermeyer prisiel s genialnou ustrednou temou a duo taggart & rosewood pomaha tiez dost...(5.5.2014)

Pan student zurnalistiky Cival opetne prokazuje vysi sveho iteligencniho kvocientu svym komenatrem k teto velmi povedene komedii. E.Murphy je uzvaneny a TO je to zabavne na nem, ten vodopad gagu by rozesmal i mrtveho. Dej samozrejme nelze nijak vychvalovat, ale tyhle filomy slouzi k odreagovani a zabave a v teto kategorii patri BHC ke klasikam.(4.3.2004)

• - První film promítaný ve více než 2 000 kinech v U.S.A. (D3VIL)

• - Autor příběhu Danilo Bach dokončil svůj návrh v roce 1977, šest let před tvorbou filmu. (D3VIL)

• - Režie byla nabídnuta Davidu Cronenbergovi, ten ale odmítnul. (D3VIL)