Klasika osmdesátek, která nezklame, i když už to samozřejmě není taková pecka jako kdysi, zejména pokud jde o akci. Naštěstí Murphyho Axel zůstává se svou akční ukecaností stejně zábavný jako kdysi, což platí i o jeho střetech s padouchy, i upjatými kolegy. V rolích těch druhých mu navíc přihrává dokonalá dvojka Reinhold-Ashton.(17.10.2011)

Tak tohle, je kultovka jako hovado. Axel Foley - drzý, vtipný, ukecaný, nebojácný, tvrdohlavý polda, se kterým jsem u VHS prožíval akční dětství. Tenhle film a jeho pokračování miluji. " Z čeho jsem vlastně obviněnej? Nošení skryté zbraně, výtržnictví... Výtržnictví? Vždyť mě vyhodili oknem! Z čeho obviníte člověka, kterýho vyhodí z auta? Za přecházení na zelenou? "(27.1.2009)

Rozpočet $14miliónovTržby USA $234,760,478Tržby Celosvetovo $316,360,478║ Príbehovo možno nie tak prešpikované ako iné špičkové série o policajtoch(Smrtonosná zbraň, Smrtonosná pasca) ale aj tak ako taká slušná oddychovka s odviazaným Eddiem Murphym to obstojí a miestami príjemne pobaví. /75%/(9.8.2005)

Kus, který udělal superhvězdu z Eddie Murphyho, který našlápl kariéru dvojice Bruckheimer-Simpson, který ukázal, co všechno se dá dělat s banány, a který zviditelnil několik hudebních songů. Murphy, který se poslední dvě dekády spíš jen plácá v podprůměrných komediích (ovšem třeba v Dreamgirls v nejprve živelném ztvárnění a pak i coby drogami zničený muž dokázal několika pohledy říct víc než právě ve všech těch zbytečných rolích), svým typicky užvaněným stylem, dusivým smíchem a koulením očí rozkrývá pozadí smrti svého kamaráda. Tak či onak, některé osmdesátky chutnají i v dávno jiném filmovém světě, Policajt v Beverly Hills už je naopak překvapivě poměrně dost vyčpělým bijákem.(14.7.2016)

No tak tohle je klasika! Úvodní scénu s náklaďákem plný cigaret, jsem hltal už jako dítě. Axel Foley (Eddie Murphy) a jeho nevymáchaná huba se tu představuje jako detektiv co nechodí daleko pro problémy. Jeho kamarád je po krátké návštěvě zabit a je pouze na Axelovi, aby hledal vraha až do Beverly Hills. Jako akční komedie to určitě nemůže zklamat, i když mi tu chybí nějaký pořádný humor. Ale Foleyho improvizace tu nemá chybu. Policajt v Beverly Hills je prostě klasika. (80 %)(21.12.2013)

• - Sylvester Stallone si před začátkem filmování upravoval scénář, aby mu lépe seděl, a jedna ze změn byla změna jména hlavního hrdiny z Axela Foleyho na Axela Cobrettiho, aby se mu mohlo říkat "Motor City Kobra". Po Stalloneho přepracování scénáře se vytratila komediálnost a navýšil se rozpočet. Ten ale studio nebylo ochotno akceptovat a tak Stalloneho roli dali Eddiemu Murphymu. Všechny materiály, které byly vytvořeny pro Stalloneho, byly nakonec zařazeny do filmu Kobra. (Chevees)

• - Z obavy, že film bude propadák, si asistentka režie v titulcích zvolila jiné jméno. (Sargeras)

• - Režie byla nabídnuta Davidu Cronenbergovi, ten ale odmítnul. (D3VIL)