Policajt v Beverly Hills

• slovenský

Policajt v Beverly Hills

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1984, 105 min

Kultovní krimikomedie s Eddie Murphym, který tu prokázal úžasný talent na takové role. I samotná postava Axela Foleyho mu byla přímo šitá na míru a scénář byl celkově velice vydařený. Spojení nekompromisních vyšetřovacích metod a dvou přihlouplých kolegů udělaly své. Zábava, smích a místy drama. Ani chvíli se člověk nenudí. Určitě nejlepší období v Murphyho tvorbě a jeden z jeho nejlepších filmů vůbec. 95%(7.10.2010)

• MM_Ramone

Svojrázny afro-americký poliš z Detroitu Axel Foley sa rozhodne, že na vlastnú päsť dolapí vrahov svojho pochybného kamaráta. Vyšetrovanie ho zavedie až na opačnú stranu USA, do slnečnej Kalifornie, do Los Angeles, priamo do luxusného Beverly Hills. Aký je Eddie Murphy dnes, tak takmer taký isý bol aj na počiatku svojej kariéry. Vyškerený, prihlúply, pojašený, ukecaný a hlavne hodne nudný a otravný. Fízlov a podobnú háveď som nikdy nemal rád a nepáčil sa mi ani tento hollywoodsky "Policajt z Beverly Hills". **(26.4.2013)

Príjemná oddychovka s našlapaným soundtrackom a sympatickými postavami. Murphy je perfektný ťahúň. Aj napriek tomu, že celý príbeh sa točí okolo vyšetrovania, ktoré je v zásade nezákonné a logicky by predstavovalo veľmi rýchle ukončenie celej detektívnej činnosti Axela Foleyho, tak hold sú to 80 roky. Takéto veci sú možné a v určitom smere aj potrebné. Má to svoje svetlé chvillky neuprosných mužov zákona a dynamickosť a zábavnosť funguje aj napriek tomu, že tu nemáme takmer žiadnu akčnú scénu. A poteší skvelá postava Sergea v podaní Bronsona PInchota. Takže spokojnosť a aby som nezabudol : https://www.youtube.com/watch?v=bnziFQeSMXI(20.7.2017)

Policajt v Beverly Hills je nádherným důkazem, že když se sejde parta lidí se správným smyslem pro humor a s chutí si to pořádně užít, není potřeba ani kvalitní scénář. Původně se mělo jednat o klasickej akčňák se Stallonem v hlavní roli. Ale nakonec padla volba na Murphyho a ten společně s ostatními herci spustil sled zběsilých improvizací, které nakonec snímku dodaly onu šťávu, díky které se film stal klasikou a díky které dodnes neztratil nic ze svého půvabu...(14.5.2003)

Už před těmi lety, kdy to k nám přišlo a stalo se to velkým hitem, jsem nechápal, co na tom lidi vidí. A že jsem měl pár známých, kteří to žrali fakt hodně. Ona to jako není špatná komedie, ale myslím, že podobných je dvanáct do tuctu. Murphy je fajn, dobře držkatý, ale přijde mi, že to celé stojí právě jen na tom, a to mi přijde málo.(28.2.2015)

• - Kritika filmu vytýkala obhroublost a primitivní humor, na druhou stranu však přiznávala, že se jedná o film velice zábavný. Rovněž prorokovala, že postava Axela Fooleyho (Eddie Murphy) bude inspirací pro mnoho dalších komedií. (-bad-mad-wolf-)

• - Při pátrání po Foleym and Rosewoodovi použila policie Los Angeles satelitní sledovací systém (předchůdce GPS). Takovýto systém ovšem v době natáčení filmu neexistoval, byl čistým výplodem fantazie tvůrců filmu. Ve skutečném světě se začal používat až o pár let později. (D3VIL)

• - Roli Axelova přítele Mikeyho Tandina měl původně hrát bratr Sylvestera Stalloneho. (Chevees)