Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detroitský policista Axel Foley svému nadřízenému, inspektoru Toddovi, radost vskutku nedělá. Přestože je vynikající detektiv, používá poněkud svérázné a pravidlům se vymykající metody, které přivolávají na hlavu jeho šéfa hromy a blesky z vyšších míst. Právě hodlal zatknout pašeráky cigaret a půjčil si k tomu účelu celý náklaďák, který policie nedávno zabavila. Sám vystupoval v roli jejich prodejce. Následovala divoká honička s policií, která způsobila značné škody… Todd naposledy varuje: příště půjde Axel rovnou cestou na ulici. Doma na něj čeká nejlepší kamarád Mike Tandino, který se právě vrátil z vězení, odkud ho předčasně propustili. Má u sebe balík cenných papírů a zdá se, že zločineckou kariéru nehodlá jen tak opustit. Kamarádi se spolu napijí, a když se vracejí domů, na chodbě Axela omráčí dva muži, z nichž jeden pak Mikea chladnokrevně zastřelí. Axel žádá Todda, aby mu případ přidělil, ten ale odmítá. Tak si Axel alespoň vezme dovolenou. Mike mu sdělil, že po propuštění z vězení mu pomohla jejich společná kamarádka Jenny Summersová, která teď v Beverly Hills pracuje v galerii. Navzdory Toddovu výslovnému zákazu se o případ zajímat jede Axel – v rámci své dovolené – do Beverly Hills, kde vyhledá Jenny. Chce si promluvit s majitelem galerie Victorem Maitlandem. Ten ho ale nechá surově vyhodit, jakmile jen zmíní jméno Mikea Tandina. Axela zatýká policie, která se brzy dozvídá, že má před sebou kolegu. Seržant Taggart a začínající detektiv Billy Rosewood dostávají za úkol Axela – za něhož zaplatí Jenny kauci – sledovat, Axel se jich ale brzy zbaví… Jede s Jenny do skladu, kde Maitland našel Mikeovi místo. Okamžitě si všimne balíků cenných papírů – stejných jako měl Mike –, které dva muži kamsi odvážejí. Ukáže se, že jde o sklad svobodného obchodu, kde si Axel zahraje na inspektora, který přijel na kontrolu, a vyžádá si seznam zboží a zásilek, jež skladem procházejí. Taggart a Rosewood na něj mezitím čekají před luxusním hotelem, kde se ubytoval. Axel je dobromyslně pozve do striptýzového baru, kde dojde k pokusu o loupež. Zůstane ale pouze u pokusu, a to zejména díky Axelovu pohotovému zásahu. Ten se před poručíkem Bogomilem pokouší svou úlohu zlehčit a zásluhy přičíst Billovi a Taggartovi. Ti ale prozradí pravdu. Jsou z případu odvoláni a Axela mají nadále sledovat jiní dva policisté... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (442)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Tento film je zřejmě vrcholem kariéry Eddie Murphyho. Má to docela pomalý rozjezd, ale pak je to slušná jízda. Eddie se jako drzý policajt z Detroitu rozhodne vyšetřovat smrt svého kámoše v LA. Tam se díky svým neortodoxním způsobům dostane do dalších problémů. Ani to mu ale nebrání, aby si šel za svým. Udělá šašky z několika policajtů, a pak už zbývá jen vyřešit případ. Závěrečná akce je poměrně slušná. Pořád tam hraje klasická 80ková hudba. "Zneškodnil policejní vůz banánem?" :D ()

Webb 

všechny recenze uživatele

[6/10] (Paramount) (Technicolor /// Produkce: Jerry Bruckheimer, Don Simpson /// Scénář: Daniel Petrie Jr., Danilo Bach /// Kamera: Bruce Surtees /// Hudba: Harold Faltermeyer /// Nominace na Oscara: Daniel Petrie Jr., Danilo Bach (scénář)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Stará dobrá spomienka na Murphyho najjagavejšie filmohity, keď ešte jeho ksichtík nebol okukaný. A možno ani tak nejde o ten jeho face ako o to, že každá jeho postava mala určitú šťavu, nádych a iskru a nemusel sa prezliekať do 300kilových kostýmov, či sa strápňovať s partiou detí, či vo vesmíre. Axel Foley, jeho šarm a dôvtip vyvliecť sa z každého maléru a jeho policajné manévre sú vždy príjemnou zábavou i po toľkých rokoch a pozretiach. 85%. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Kultovní záležitost nás listopadových dětí, doba VHS půjčoven, Terminátorů, Gremlinů, Critters, Flash manů a dalších. U "Policajta v Beverly" jsme tehdy doma počítali, kolikrát řeknou "do prdele". I když je fakt, že to spíš byla dvojka. Nepamatuju si dabing na půjčené kazetě, ale ten od ČT (1992) s Kaiserem, Pyškem, Švehlíkem, Brzobohatým a dalšími je naprosto famózní a úroveň filmu ještě pozvedá. Objektivně se ale jedná o poměrně naivní krimi s dětinsky natočenými přestřelkami. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Pro Murphyho jeden z nejzasadnejsich filmu, ale pro me jen nadprumerna krimi komedie. Pribeh totiz neni nic extra, taky co cekat, kdyz si pri vymejsleni deje tvurci jen rekli, ze by bylo zajimavy ukazat poldu v jinym prostredi, ale to je v podstate to, o co tu jde. Ne o pribeh, ale o to, jak se polda magor dostane do mesta, kde se vsichni poldove drzi zakonu. Takze obcas padne naka dobra hlaska nebo Eddie udela nejakou okecavacku, pripadne udela nekde bordel, na zaver slusna prestrelka a sympataci Reinhold a Ashton, jako poldove z Beverly. Co se tyce Murphyho, obcas mi prislo, ze dost prehrava, ale nic rusivyho, jelikoz jeho postava je fakt desnej pohodar. A to vse celkem svizne natoceny a s dobrou hudbou. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (39)

  • Panské sídlo, ktoré bolo použité pri záverečnej prestrelke je rovnaké sídlo, aké sa objavilo v záverečnej prestrelke vo filme Komando (1985). (WalterIK7)
  • Během úvodní honičky kamionu s cigaretami a policejními vozy je před nabouráním zeleného „taxíku“ (čas 5:54) moment, kdy kamion projede okolo velmi podobného (možná stejného) „taxíku“ (čas 5:48). Patrně se ale tímto místem projelo vícekrát, protože při průjezdu zatáčkou (čas 5:42) je vidět odstavená dodávka na trávníku u domu, která je pak vidět i po nabourání „taxíku“ (čas 5:56). (marcel5)

Související novinky

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (více)

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá… (více)

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

31.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se… (více)

Reklama

Reklama