Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detroitský policista Axel Foley svému nadřízenému, inspektoru Toddovi, radost vskutku nedělá. Přestože je vynikající detektiv, používá poněkud svérázné a pravidlům se vymykající metody, které přivolávají na hlavu jeho šéfa hromy a blesky z vyšších míst. Právě hodlal zatknout pašeráky cigaret a půjčil si k tomu účelu celý náklaďák, který policie nedávno zabavila. Sám vystupoval v roli jejich prodejce. Následovala divoká honička s policií, která způsobila značné škody… Todd naposledy varuje: příště půjde Axel rovnou cestou na ulici. Doma na něj čeká nejlepší kamarád Mike Tandino, který se právě vrátil z vězení, odkud ho předčasně propustili. Má u sebe balík cenných papírů a zdá se, že zločineckou kariéru nehodlá jen tak opustit. Kamarádi se spolu napijí, a když se vracejí domů, na chodbě Axela omráčí dva muži, z nichž jeden pak Mikea chladnokrevně zastřelí. Axel žádá Todda, aby mu případ přidělil, ten ale odmítá. Tak si Axel alespoň vezme dovolenou. Mike mu sdělil, že po propuštění z vězení mu pomohla jejich společná kamarádka Jenny Summersová, která teď v Beverly Hills pracuje v galerii. Navzdory Toddovu výslovnému zákazu se o případ zajímat jede Axel – v rámci své dovolené – do Beverly Hills, kde vyhledá Jenny. Chce si promluvit s majitelem galerie Victorem Maitlandem. Ten ho ale nechá surově vyhodit, jakmile jen zmíní jméno Mikea Tandina. Axela zatýká policie, která se brzy dozvídá, že má před sebou kolegu. Seržant Taggart a začínající detektiv Billy Rosewood dostávají za úkol Axela – za něhož zaplatí Jenny kauci – sledovat, Axel se jich ale brzy zbaví… Jede s Jenny do skladu, kde Maitland našel Mikeovi místo. Okamžitě si všimne balíků cenných papírů – stejných jako měl Mike –, které dva muži kamsi odvážejí. Ukáže se, že jde o sklad svobodného obchodu, kde si Axel zahraje na inspektora, který přijel na kontrolu, a vyžádá si seznam zboží a zásilek, jež skladem procházejí. Taggart a Rosewood na něj mezitím čekají před luxusním hotelem, kde se ubytoval. Axel je dobromyslně pozve do striptýzového baru, kde dojde k pokusu o loupež. Zůstane ale pouze u pokusu, a to zejména díky Axelovu pohotovému zásahu. Ten se před poručíkem Bogomilem pokouší svou úlohu zlehčit a zásluhy přičíst Billovi a Taggartovi. Ti ale prozradí pravdu. Jsou z případu odvoláni a Axela mají nadále sledovat jiní dva policisté... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (442)

Falko 

všechny recenze uživatele

Vzdy som si myslel, ze dvojka sa mi viac pacila, ako jednotka, ale teraz po niekolkorocnom opätovnom vzhliadnuti filmov musim uznat, ze som sa mylil. Jednotka je svizna, humorna, kym dvojka je asi o nieco menej humorna, aj ked Tony Scott tam pridal asi viac akcie, len sa mi dvojka zdala trosku neprehliadna a ani som poriadne nevedel, o co tam vlastne ide. Urcite si dvojku musim este raz zopakovat. Hudba je skvela, na 80-te roky proste parada a scena s bananom je jednoducho nezabudnutelna :-)... 03.09.2009 ___ Eddie Murphy - (Detektív Axel Foley) +++ Judge Reinhold - (Detektív William ´Billy´ Rosewood) +++ John Ashton - (Detektív seržant John Taggart) +++ Lisa Eilbacher - (Jeannette ´Jenny´ Summers) +++ Ronny Cox - (Andrew Bogomil) +++ Steven Berkoff - (Victor Maitland) +++ James Russo - (Mikey Tandino) +++ Damon Wayans - (Banánový muž) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer, Don Simpson +++ Hudba: Harold Faltermeyer +++ ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Axel Foley je černošský detektiv, jehož celoživotní zálibou je strkat nos tam, kde již jiní mají své dlouhé prsty. Při své filmové premiéře by rád umožnil vyzkoušet si pruhovanou módu měkolika ctihodným občanům, kteří s netečným výrazem v tváři ukončili životní funkce jeho kamaráda. Axel se tedy ze zakouřeného Detroitu vydává na dovolenou do prosluněného LA, kde může být očima koulející černoch s kadencí 600 slov za minutu klidně považován za celebritu. Se schopnostmi znechuceně namachrovaného tornáda ničí interiéry důstojných budov, chrlí ze sebe tuny hlášek a děj neodvratně spěje k tomu, že značkový oblek na důchod skvěle zaopatřeného padoucha bude potřebovat zásadní opravy. ()

Reklama

Webb 

všechny recenze uživatele

[6/10] (Paramount) (Technicolor /// Produkce: Jerry Bruckheimer, Don Simpson /// Scénář: Daniel Petrie Jr., Danilo Bach /// Kamera: Bruce Surtees /// Hudba: Harold Faltermeyer /// Nominace na Oscara: Daniel Petrie Jr., Danilo Bach (scénář)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jakékoliv vychvalování této dnes již legendární komedie by bylo jen zbytečným nošením dříví do lesa. Dodnes je to nepřekonanývrchol ve filmografii Eddie Murphyho. Klasické gagy v jeho provedení, ale i "neobměkčitelní" zástupci zákona v Beverly Hills, zejména v provedení Judge Reinholda, to se prostě nedá zapomenout. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Axel Foley s tričkem naruby coby volavka kšeftující s cigaretami v úvodním rozhovoru s překupníky, to je vzorová ukázka výtečného akčněkomediálního scénáře v podání špičkového komika. Ten film úžasně šlape, Axelovy vyšetřovací metody a špeky, jeho dva komisní kolegové (takhle mi to u nás v Beverly Hills neděláme), podtrženo rytmickou hudbou .... Pro mě před Záměnou a Cestou do Ameriky nejlepší Murphyho film, nadlouho .....a možná navždycky. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (38)

  • Během úvodní honičky kamionu s cigaretami a policejními vozy je před nabouráním zeleného „taxíku“ (čas 5:54) moment, kdy kamion projede okolo velmi podobného (možná stejného) „taxíku“ (čas 5:48). Patrně se ale tímto místem projelo vícekrát, protože při průjezdu zatáčkou (čas 5:42) je vidět odstavená dodávka na trávníku u domu, která je pak vidět i po nabourání „taxíku“ (čas 5:56). (marcel5)
  • Axel Foley (Eddie Murphy) ve filmu používá pistoli Browning High Power 9mm, kterou používá SAS (Britská speciální vojenská jednotka). (D3VIL)

Související novinky

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (více)

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá… (více)

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

31.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se… (více)

Reklama

Reklama