Kus, který udělal superhvězdu z Eddie Murphyho, který našlápl kariéru dvojice Bruckheimer-Simpson, který ukázal, co všechno se dá dělat s banány, a který zviditelnil několik hudebních songů. Murphy, který se poslední dvě dekády spíš jen plácá v podprůměrných komediích (ovšem třeba v Dreamgirls v nejprve živelném ztvárnění a pak i coby drogami zničený muž dokázal několika pohledy říct víc než právě ve všech těch zbytečných rolích), svým typicky užvaněným stylem, dusivým smíchem a koulením očí rozkrývá pozadí smrti svého kamaráda. Tak či onak, některé osmdesátky chutnají i v dávno jiném filmovém světě, Policajt v Beverly Hills už je naopak překvapivě poměrně dost vyčpělým bijákem.(14.7.2016)

Klasika osmdesátek, která nezklame, i když už to samozřejmě není taková pecka jako kdysi, zejména pokud jde o akci. Naštěstí Murphyho Axel zůstává se svou akční ukecaností stejně zábavný jako kdysi, což platí i o jeho střetech s padouchy, i upjatými kolegy. V rolích těch druhých mu navíc přihrává dokonalá dvojka Reinhold-Ashton.(17.10.2011)

Vo svojej dobe prekvapujúco svieže a vtipné dielo, ktoré potvrdilo na hviezdnej dráhe Eddieho Murphyho. Neortodoxné policajné metódy Axela Foleyho vyvolávali sympatie divákov a sprievodne spôsobené škody trápili iba miestnu samosprávu. Iba málo ľudí v živote nepočulo zvučku (hudobný motív) z tohto filmu, ale z ostatných ju nezabudol nikto. Po takmer tridsiatich rokoch pohasla sláva Eddieho a to, čo v tomto filme bolo nové, vtipné a svieže povädlo a premenilo sa na spomienky, ktoré nie je potrebné príliš často občerstvovať.(15.1.2011)

V tejto prekomiksovanej filmovej dobe si človek občas musí oddýchnuť od kostýmov a schopností a tak som siahol po niečom čo mi v mladosti ušlo. A trafil som do čierneho. Tým teraz nenarážam na Eddieho Murphyho, ktorý je tu taký mladý až sa na seba vôbec nepodobá. Producentská dvojka Simpson / Bruckheimer, ktorý chrlili jeden čas akčné filmy za druhým (Con Air, Skala) štartovali v Beverly Hills a spolu s nimi aj Eddie Murphy. Jeho neskoršie komédie ma moc neberú, ale tu mu to sadlo. Policajný hlaškar, ktorý si vie robiť prdel zo všetkých a zo všetkého sa vykecá za doprovodu cool soundtracku. K tomu pravidelne máva pribalený väčší balík hlášok ako nábojov. A to je na celom filme, ta najväčšia sranda. Slabšie ako Die Hard a aj ako Lethal Weapon, ale stále dosť dobré a hlavne zábavné. 80% - 4*(11.7.2015)

Pro mladší kolegy: Eddie Murphy není až takový zoufalec, jak by se mohlo zdát podle tvorby z posledních zhruba deseti let. A Policajt z BH (a ještě tak jedna dvě komedie z 80. let - viz Kleopatra níže) je toho důkazem. Obhroublý černošský policajt z drsného Detroitu, který si jde na vlastní pěst řešit svůj případ do zjemnělého Beverly Hills, kde místním policajtům leze řádně na nervy. Kombinace atmosféry kriminálek/akčňáků z 80. let s Murphyho smyslem pro humor na mně v tomhle filmu zabrala. A - abychom nezapoměl - samozřejmě úžasná hudba Jana Hammera, ne nepodobná původní mjůzik k Miami Vice.(14.8.2007)

• - Panské sídlo, ktoré bolo použité pri záverečnej prestrelke je rovnaké sídlo, aké sa objavilo v záverečnej prestrelke vo filme Komando (1985). (WalterIK7)

• - Jonathan Banks, který ve filmu ztvárnil Zacka, osobního strážce a hitmana Stevena Berkoffa (Victor Maitland), ztvárnil po 27 letech téměř identickou postavu jménem Mike ve 4. sérii seriálu Perníkový táta (od r. 2008). (c.tucker)

• - Tvůrci při natáčení některých scén poněkud tápali. Svými nápady jim nejednou vypomohl herec Eddie Murphy. (-bad-mad-wolf-)