Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1998, 105 min

• Phobia

Ač nejsem kdovíjakým fanatickým zastáncem předchozí filmové předlohy s A. Perkinsem, byla pro mě mnohem záživnější a zajímavější než tento remake. Nemohu však hodnotit níž, protože by to nebylo fér - někdy v půlce jsem totiž z nudy zalomila a nemám nejmenší chuť si někdy tenhle film zopakovat, abych si o něm opravila mínění. První polovina tohoto "Psycha" je tak na 30% maximálně.(23.2.2009)

Ako film značne neporovnateľné z nezabudnuteľným Hitchcockovým originálom. Ja som sa nenudil, herci podali štandartné výkony, až na kvalitného Williama H. Macyho. Vince Vaughn v roli Normana Batesa v tých časoch ešte nebol komikom, no myslím si, že to zahral celkom dobre, Viggo Mortensen mi bol v tomto filme nesympatický, ale nemôžem povedať, že hral zle a najslabšie výkony podľa mňa podali ženy Anne Heche a Julianne Moore. A film by som zhodnotil ako priemerný, aj keď dosť napínavý (nemožno mu poprieť akú-takú atmosféru).(29.5.2007)

Bohuzel jsem zatim nevidel puvodni Psycho, takze nemuzu srovnavat, ale i tak me tenhle film velice zaujal. Trochu mi tam vadil Mortensen a Heche taky nejak velka kraska neni, ale na druhou stranu tu je skvely Macy a velice dobry Vaughn. Jediny co bych filmu vytknul jsou samotne vrazdy. To byla fakt traparna nejvetsi, dramaticka hudba a do toho zaber bud na nuz a nebo na vykulenou obet a zadnej poradnej zaber na bodnuti. Neco podobnyho jsem obcas videl ve filmech se Seagalem. Jako celek to horor neni, ale sceny s Vaughnem jsou misty docela o nervy a hlavne diky nim to jsou pekny 3*.(2.1.2005)

• sharky

TAKHLE NĚJAK BY VYPADALY OSTŘE SLEDOVANÉ VLAKY V REŽII ZDEŇKA TROŠKY. Živý důkaz toho, kam až se dá pro peníze klesnout, já osobně bych natáčení jakéhokoliv remaku zakázal. originál je prostě originál a ať mi nikdo netvrdí, že to byl experiment, soudný člověk by se neodvážil záběr po záběru přetočit legendární klasiky z jiného důvodu než pro peníze. takovýhle film ani nejde objektivně hodnotit, když sant jen okopíroval, co už natočil někdo jiný.(13.8.2005)

Dobrej remake, samozřejmě že srovnávat to s původním filmem od Hitchcocka se to moc nedá, ale koukatelný to je. Asi nejlíp zahrál svojí postavu Vince Vaughn, ale ani ostatní nehráli nějak špatně, ale většinou se nemohli moc projevi, protože tam byli jen chvilku, což je podle mě docela škoda, protože herci jako Mortensen, Moore nebo Macy by určitě nebyli špatný, jediná která dostala trošku prostor byla Heche, ale nijak zvlášť nevynikla. Myslim, že ty 3* jsou tak akorát(5.5.2005)

• - Pre rolu Marion sa uvažovalo aj o Nicole Kidman a Drew Barrymore. (rador)

• - Uvažovalo se, že Julianne Moore ztvární postavu Marion Crane, ale později ji produkce obsadila do role Lily Crane, sestry Marion. (newpage)

• - Nůž, kterým je Marion (Anne Heche) ubodána, vůbec není od krve. (R´Hell)