Psycho

Trailer

Zlodějka na útěku, Marion Crane (Anne Heche), najde útočiště v motelu spravovaném Normanem Batesem (Vince Vaughn) - mužem, jehož oběti se utkávájí s jeho tajemnou "matkou". Marion se brzy stane další obětí a její zmizení podnítí její sestru (Julianne Moore) a soukromého detektiva (William H. Macy) k okamžitému vyšetřování. Brzy oba objeví morbidní závazek Normana k jeho záhadné "matce" v Bates Motel. Režisér Gus Van Sant´s přispěl ke všem novým napínavým verzím filmu Alfréda Hitchcocka - PSYCHO. (oficiální text distributora)

Trailer

TheMaker

::::::::::::::::::::::: Mě se to líbilo. Viděl jsem dříve tenhle remake, než originál. Je pravda, že tento film může fandy originálu pobouřit a taky, že je naprosto zybytečný, ale byl to Santův ( ne Clausův ,-) ) sen, tak mu ho neberme, vlastně už to ani nejde, on si ho splnil. Tak mu poblahopřejme za IMHO skvěle odvedenou práci a nechme to být :-) Anne Heche je velmi nesympatická herečka a ve filmu se mi přímo hnusila. Nevím proč. Vince byl výtečný, jako vždy !!! ::::::::::::::::::::::::::::: ()

Radyo

Poměrně solidně odvedená práce ze strany herců i ostatních tvůrců zachránily tenhle remake před "věčným zatracením". Od samého počátku muselo být všem jasné, že na nesmrtelné Hitchcockovo dílo tento "druhý pokus" nedosáhne, přesto do toho ale všichni aktéři šli a přesvědčili se na vlastní kůži, že skutečně nelze dvakrát vstoupit do téže řeky. Nejvíce je to cítit při slavné sprchové scéně, kde je sice špetička erotiky, ale ona hrůzostrašnost se někam vypařila. Přesto se odvážím tvrdit, že kdyby nebyla žádná původní verze a tohle by byl originál, tak by tady nejméně polovina lidé slintala nad tím, co to ten Gus Van Sant natočil za skvělý thriller. ()

Dever

Soundtrack Danny Elfman a Bernard Herrmann: 1. Prelude (Film Score) - Danny Elfman ,2. Living Dead Girl - Rob Zombie ,3. Once Is Not Enough - Howie B. ,4. Psycho - Teddy Thompson ,5. Screaming - Pet Shop Boys ,6. Psycho Future - Girls Against Boys ,7. Honeymoon Suite - Thievery Corporation ,8. The Murder (Film Score) - Danny Elfman ,9. Madhouse - Mono ,10. Psycho Killer - James Hall ,11. All Of My Life - Steve Earl ,12. Fly - Lamb ,13. In The End - Lionrock ,14. The Finale (Film Score) - Danny Elfman , ()

tron

„Mama, preboha!“ Veľmi sa o tom nevie, resp. sa to prehliada, ale zvláštnou zaujímavosťou roka 1998 bolo, že okrem PSYCHA mal premiéru i ďalší remake klasiky Alfreda Hitchcocka a to podstatne lepšia DOKONALÁ VRAŽDA - a v obidvoch hral Viggo Mortensen! Teda... to je RIADNE čudné. Ťažko povedať, prečo relatívne talentovaný kvázi nezávislý filmár Gus Van Sant (DOBRÝ WILL HUNTING) nakrútil záber po zábere (!) legendárny originál o starom moteli, bojazlivom Normanovi Batesovi a jeho čipernej mame. Je to neuveriteľné, ale kuriózne PSYCHO ročník ´98 je to isté, čo originál, vrátane uhlov kamery (a Hitchovho camea, TOMU poviem zúfalosť), iba, pochopiteľne, vo farbe a s inými hercami. Isteže, kultové scény (sprcha, schodisko) sú pôsobivé aj po miliónty krát. Ale nič to nemení na fakte, že Van Sant nakrútil neuveriteľne zbytočný remake, ktorý je de facto skôr kópia, než remake. ()

novoten

Nesledovatelné. Vaughn se sice snaží a nemám problém mu Batese uvěřit, ale když byla konečně odpravena zoufalá Anne Heche a nastoupila přidrsnělá Julianne Moore s walkmanem, začal jsem vidět rudě a vzdal to. Mistra Alfreda nijak bezhlavě neuctívám, ale Psycho je nezapomenutelné a proto tohle zkrátka vyjít nemohlo. ()

• Režisér filmu Gus Van Sant se ve filmu objevil na stejném místě, jako se v původní verzi objevil Alfred Hitchcock, a to hned na začátku filmu před kanceláří, kde pracuje Marion. Gus van Sant tu dokonce mluví s mužem, který vypadá jako Hitchcock. (fisus)
  • V jedné ze scén ve filmu, kdy Marion (Anne Heche) prochází ulicemi, se nedaleko autobusového nádraží ukáže plakát na romantickou komedii Šest dní, sedm nocí (1998), ve kterém si zahrála Anne Heche ve stejném roce. (newpage)