Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1998, 105 min

• blackrain

Co na tohle mám říct? Mám brečet nebo se smát? Nejlépe asi obojí. Norman Bates v podání Vince Vaughna? To je jako vtip? Ne, bohužel realita. Stále nechápavě kroutím hlavou nad tím, jestli měl pan režisér skutečně zapotřebí natočit remake takového filmu jako je legendární Hitchcockovo Psycho. Zřejmě si vůbec neuvědomoval do čeho to leze. Hitchcock by měl chodit po nocích všechny zůčastněné strašit a nejvíce Guse Van Santa. Van Sant nepředvedl vůbec nic nového, jenom špatně zkopíroval originál. Příště si radši pustím původní film, alespoň mě nerozbolí žaludek, protože tohle dílko je opravdu hodně těžko stravitelné.(3.6.2010)

No náhodou, já jsem se vážně od srdce zasmála a pobavila, opravdu mi to zvedlo náladu takhle při večeru. Vince Vaughn je výborný herec pro komedie, ale zde byl také skvělý. A Anne Heche je krásná a hodila si do své role. Asi nejvtipnější, ale samozřejmě zároveň nejdramatičtější byla doprovodná hudba, která připomínala levný film zralý pouze pro hodnocení odpad!, ale bez ní by to nebylo ono. Já bych to tak špatně nehodnotila, nebyla to podle mě ztráta času, ale skvělé vyplnění nudy. Takže taková lepší trojka!(15.4.2012)

Typický remake. Film je srovnáván s kultem z roku 1960 a na to hodně doplácí. Být to originální film, tak je asi někde jinde, ale takhle to odpovídá. Není to špatný, ale že by to byl nějaký zrovna vydařený remake, to se zrovna říct nedá. Nicméně jsem to viděl dříve než původní verzi jako ještě docela malé děcko a docela jsem se bál. 50%(16.11.2009)

Nesmírně silný příběh a rozuzlení. Můžu se dohadovat, jestli má smysl natáčet legendu stejným způsobem znovu (ale díky skvělým hercům bych remaku stejně přitakal), můžu s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžu dělat. Stejně jsem po chvíli sledování rozsvítil v temném pokoji všechna světla a co chvíli se nervózně ohlížel za sebe, což už se mi u filmu nějakou dobu nestalo. 8/10(16.8.2006)

Remake slavného Psycha se velmi povedl. Je to ten druh remakeu, který prakticky kopíruje scénu po scéně i s dialogy a hudbou a nesnaží se cokoliv přidat, ubrat nebo měnit (nebo jen nepatrně). Možná je to tak z úcty k tradici dobře, ale třeba scéna s Marion a výměnou auta je v době všelijakých centrálních počítačových registrů (které snad už v roce 1998 v USA byly) ještě méně logická, než v roce 1960, kdy byly jen papírové kartotéky. No jo, byla holt ve stresu a moc nepřemýšlela, chudinka... Ale jinak se mi nové barevné Psycho hodně líbí. I herci jsou skvělí a dobře zvolení, Vince Vaughn je pro Normana Batese typově ještě lepší volba než byl Anthony Perkins, Anne Heche je také výborná (i přes svůj prdelní sestřih), no a Moore, Mortensen, Macy i Forster samozřejmě také dobří. A jelikož v tomhle případě nejsem nijak velký staromilec originálu, nevím proč bych jeho povedený remake neocenil stejně.(25.12.2013)

• - Ve scéně, kde detektiv (William H. Macy) přijíždí k motelu, vystupuje z auta dost zvláštním způsobem. Přeleze z místa řidiče na místo spolujezdce a až pak vystoupí. Takto "křečovitý" výstup byl nejspíše zapříčiněn postavením kamery blízko dveří řidiče. (Novada)

• - Film byl natáčen v Gorman, Los Angeles, Phoenixu a Universal Studios. (siky25_25)

• - Kameraman Christopher Doyle nikdy neviděl původní Psycho (1960). (duklak2)