Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zlodějka na útěku, Marion Crane (Anne Heche), najde útočiště v motelu spravovaném Normanem Batesem (Vince Vaughn) - mužem, jehož oběti se utkávájí s jeho tajemnou "matkou". Marion se brzy stane další obětí a její zmizení podnítí její sestru (Julianne Moore) a soukromého detektiva (William H. Macy) k okamžitému vyšetřování. Brzy oba objeví morbidní závazek Normana k jeho záhadné "matce" v Bates Motel. Režisér Gus Van Sant´s přispěl ke všem novým napínavým verzím filmu Alfréda Hitchcocka - PSYCHO. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (248)

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Ukázka naprosto zbytečného filmu. K čemu točit něco již jednou (a lépe) natočeného? Že by kvůli barvě? To je asi dost chabý důvod. Zůčastněným tvůrcům nelze upřít snahu - a to snahu poměrně úspěšnou - natočit dobrý film, zvláště herci vůbec nejsou špatní, ale pořád se jedná jen o o chlup horší kopii skvělého originálu. Kopii, která od svého vzoru přebírá do detailu skoro všechno - včetně gest a dialogů. Snímek bez kousku vlastní invence si nezaslouží víc než 2*. ()

MrCreosote odpad!

všechny recenze uživatele

Jde vůbec něco takového objektivně ohodnotit? Režisér ani nepotřeboval mít scénář, prostě si před natočením každé scény pustil tu samou z původního Psycha a měl vystaráno. A k té sprchové scéně - ta původní byla na svou dobu úchvatná a působivost se jí nedá upřít ani dnes (perfektní střih, využití hudby,...). Van Santovi se tuhle scénu podařilo dokonale zprznit dementním střihem (zpomalený záběr na ústa křičící oběti, prostřih na oblohu - co to má být?) a také nesympatičností hlavní hrdinky, kdy Ane Heche nesahá Janet Leighové ani po kotníky. A takový je vlastně celý film, prznění originálu. A připomínky, že kdyby neeexistovala původní verze, tak se tady budou všichni rozplývat blahem neberu, protože ta původní verze ,,bohužel" existuje a je nedostižná. Takže pane Van Sante: Jděte se laskavě bodnout, prosím! P.S Nakonec hodnotím, abych jasně vyjádřil svůj názor k tomuto ,,dílu". ()

Reklama

InJo 

všechny recenze uživatele

Remake geniálního filmu si zasluhuje, aby ho natočil geniální režisér. A to Gus Van Sant očividně není. Jeho Psycho je na jedné straně velice věrnou kopií originálu, na druhou stranu je však úplně mimo. To co bych si přál, aby pozměnil (přitvrdil), tj. dialogy, erotické a šokující scény apod., tak to v podstatě jen obšlehl z Hitchova majstrštyku, jen s tím rozdílem, že je to v barvě a více-méně impotentně natočené. Hlavně v klíčových momentech (sprcha, sklep) Van Sant naprosto selhává. V těchto případech bych se většímu přizpůsobení současnosti moc nebránil. Spíš naopak. No a co se týče věcí, které změnil, tak za ty bych ho nejradši osobně vykleštil. Herci, kteří se do svých rolí jednak typově vůbec nehodí (Vince Vaughn jako Norman Bates – what the fuck?!) a navíc nechutně přehrávají (Anne Heche). Pak tu máme také různé vychytávky (kamera snímající Normanovu hlavu ze zpod!), které můžou správně fungovat jen jednou, a tudíž pokud je uvidíte znovu a vlastně jen diletantsky okopírované (žádná parodie, modernizace, natož pocta), pak prostě musíte být naštvaní. A nakonec to největší plus originálu – černobílá kamera, která z velké části pomáhala vytvářet onu božskou (strašidelnou) atmosféru, to snad ani nemá cenu komentovat. V barvě ten film působí mnohem obyčejněji, jako nějaký řadový thriller, kterými nás TV Nova zásobuje většinu všedních večerů. V černobílé by i tenhle paskvil fungoval (alespoň částečně) tak, jak má. Jako děsivá a nepříjemně realistická noční můra, která vám nedělá dobře, ale i tak ji musíte dokoukat a na kterou už nikdy nezapomenete. ___ Jestli je nějaký režisér, do jehož rukou bych vložil zfilmování nové verze této kinematografické legendy (a jednoho z mých celoživotních TOP 5), tak to bude pravděpodobně někdo jako David Fincher. ___ Bože, jen doufám, že se Van Sant nechystá i na další remaky, třeba Tenkrát na Západě, to už bych asi nepřežil... 40 % ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Co na tohle mám říct? Mám brečet nebo se smát? Nejlépe asi obojí. Norman Bates v podání Vince Vaughna? To je jako vtip? Ne, bohužel realita. Stále nechápavě kroutím hlavou nad tím, jestli měl pan režisér skutečně zapotřebí natočit remake takového filmu jako je legendární Hitchcockovo Psycho. Zřejmě si vůbec neuvědomoval do čeho to leze. Hitchcock by měl chodit po nocích všechny zůčastněné strašit a nejvíce Guse Van Santa. Van Sant nepředvedl vůbec nic nového, jenom špatně zkopíroval originál. Příště si radši pustím původní film, alespoň mě nerozbolí žaludek, protože tohle dílko je opravdu hodně těžko stravitelné. ()

Kusko.t2 

všechny recenze uživatele

Psycho z roku 1998 je to isté ako Hitchcockovo Psycho, iba vymenení herci a niečo málo zmenili resp. pridali (len nejaké detaily – ale nie všetko mi tam sedelo). Nejako mi uniká zmysel, prečo bol tento film natočený, asi jedine pre divákov mladšieho veku, ktorým chceli tvorcovia a prznitelia ukázať tento príbeh po novom. Pre tých ktorí nevideli pôvodne Psycho to k niečomu bude, ale pre tých ktorí áno, je to zbytočné. Povzniesol som sa a dal som 3* za tých, ktorí budú toto nové Psycho vidieť ako prvé, aj keď k nim som nepatril. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (23)

  • Jeden z nejvíce podstatných rozdílů mezi Janet Leigh a Anne Heche je intonace jejich hlasu během filmu. Janet úplně jinak intonuje ve filmu Psycho z roku 1960 jako Anne v remake verzi. Také za zmínku stojí i vlasy Anne, které jsou také jiné než vlasy Janet v původní verzí. (newpage)
  • Exteriér motelu byl natočen na stejném místě jako v původním filmu. Budova byla však postavena nově, a to přímo v přední části starého domu na pozemku u Universal Studios. (henrycruel)

Související novinky

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (více)

Fincher a Cizinci v letadle

Fincher a Cizinci v letadle

14.01.2015

Jak před 17 lety zjistil Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting), remakeovat Hitchcocka není zrovna dobrý nápad. Z jeho předělávky Psycha byl akorát velký průšvih, jemuž se nyní pokusí vyhnout David… (více)

Remake Federica Felliniho!

Remake Federica Felliniho!

23.07.2007

Kdopak že si to troufnul sáhnout na jednu z největších legend světové kinematografie? Tím pohanem je Rob Marshall (režisér veleúspěšného Chicaga) a abychom byli spravedliví, tak se jedná o remake z… (více)

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (více)

Reklama

Reklama