Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1998, 105 min

No náhodou, já jsem se vážně od srdce zasmála a pobavila, opravdu mi to zvedlo náladu takhle při večeru. Vince Vaughn je výborný herec pro komedie, ale zde byl také skvělý. A Anne Heche je krásná a hodila si do své role. Asi nejvtipnější, ale samozřejmě zároveň nejdramatičtější byla doprovodná hudba, která připomínala levný film zralý pouze pro hodnocení odpad!, ale bez ní by to nebylo ono. Já bych to tak špatně nehodnotila, nebyla to podle mě ztráta času, ale skvělé vyplnění nudy. Takže taková lepší trojka!(15.4.2012)

Film, ktorý sa mi regulérne páčil. Keďže hudba ostala, ostal tam aj ten akože hororový duch. Niektoré zábery sú krajšie ako originál, Anne Heche to pomerne zvláda. Farebné prevedenie mi nevadilo, aj keď kúpelňová scéna predsa len bola bez čokolády :) menej (ne)príjemná. Vince Vaughn je taký fantastický, že keby to nebol tak trochu zbytočný remake, dal by som minimálne 4*...(13.5.2006)

• Makky

Stále premýšlam, načo tento film vznikol. Rovnaký scenár, nájazdy a uhly kamery, hudba, prostredie, jednoducho všetko... no predsa je to iné. Niekto asi mal potrebu prekonať Hitchcocka a jeho pôvodné Psycho, ale to predsa nie je možné...(28.9.2008)

Bohuzel jsem zatim nevidel puvodni Psycho, takze nemuzu srovnavat, ale i tak me tenhle film velice zaujal. Trochu mi tam vadil Mortensen a Heche taky nejak velka kraska neni, ale na druhou stranu tu je skvely Macy a velice dobry Vaughn. Jediny co bych filmu vytknul jsou samotne vrazdy. To byla fakt traparna nejvetsi, dramaticka hudba a do toho zaber bud na nuz a nebo na vykulenou obet a zadnej poradnej zaber na bodnuti. Neco podobnyho jsem obcas videl ve filmech se Seagalem. Jako celek to horor neni, ale sceny s Vaughnem jsou misty docela o nervy a hlavne diky nim to jsou pekny 3*.(2.1.2005)

Kdyz jsem se na tenhle film díval ani mi nedošlo, že nejde o Hitchcockovo Psycho, ale o nějaký remake. Trochu mě jen překvapilo, že se děj odehrává roku 1998, (říkal jsem si, že to musí být mnohem starší) ale proč ne, třeba jde o vizionářský snímek. A až teď jsem zjistil, že jde o nějaký jiný psycho :-) . Co mě hned na začátku překvapilo byla velice výrazná hudba, která se možná hodila do původního filmu, ale do remaku bych spíše zvolil něco přijatelnějšího pro dnešní dobu. Jinak myslím, že herecký výkov Vince Vaughna neměl chybu. Někdy se určitě podívám i na klasické psycho, ale jinak 4*.(9.9.2005)

• - Film byl natáčen v Gorman, Los Angeles, Phoenixu a Universal Studios. Natáčelo se od 6. července do 26. srpna 1998. (henrycruel)

• - Nůž, kterým je Marion (Anne Heche) ubodána, vůbec není od krve. (R´Hell)

• - Kameraman Christopher Doyle nikdy neviděl původní Psycho (1960). (duklak2)