Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1998, 105 min

• Amarcord_1

20% - Tak... Autorům se podařilo dosáhnout jedné hvězdičky za opticky barevný film. Teď si však položme otázku: "Muselo to být?"(1.9.2006)

• Jordan

Po tomto pseudofilme zostane v americkej kinematografii nezahojiteľná jazva. Obrovská hanba a sebaponíženie všetkých, ktorí sa na príprave tohto snímku podieľali. Tak vyslovene vyložená stupidita sa ťažko chápe! Existuje na to jeden veľmi výstižný výraz: PRÚSER !!!(9.1.2005)

Film, který si určitě míň než *** nezaslouží, ale byla nejspíše chyba ho točit. Proč taky? Psycho bylo a vždy bude kultem, Hitchcockovu mistrnou režii už asi těžko někdo napodobí a jediné, co tak zůstane, je brakový scénář, který v dnešní době a v nezkušených rukou rozhodně nemůže nijak vyniknout.(16.4.2005)

• dobytek

Zajímavý je, že zatimco originál z roku 1960 má skoro 90%, tak tahle prakticky doslovná kopie nemá ani 50%. Příběh je úplně stejnej, mam pocit, že je úplně stejná i drtivá většina dialogů, stejná hudba a dokonce je ten film i natočenej tak nějak zastaralym způsobem (třeba pád ze schodů nebo jízda autem s do očí bijící zadní projekcí). Jiný jsou jenom herci a musim říct, že tahle herecká sestava se mi líbila víc. Snad jenom Perkins byl asi o něco lepší. Na tom je vidět, že to slavný Hitchcockovo veledílo je prostě šíleně přeceňovaný. Pokud teda maj všichni pocit, že verze od Hitchcocka si zaslouží místo mezi těma nejlepšíma filmama, tak tenhle film by měl mít logicky taky aspoň tak 80%. Originálu jsem dal 1 hvězdu. Tohle je aspoň barevný, takže dávám 2.(24.11.2014)

Ako film značne neporovnateľné z nezabudnuteľným Hitchcockovým originálom. Ja som sa nenudil, herci podali štandartné výkony, až na kvalitného Williama H. Macyho. Vince Vaughn v roli Normana Batesa v tých časoch ešte nebol komikom, no myslím si, že to zahral celkom dobre, Viggo Mortensen mi bol v tomto filme nesympatický, ale nemôžem povedať, že hral zle a najslabšie výkony podľa mňa podali ženy Anne Heche a Julianne Moore. A film by som zhodnotil ako priemerný, aj keď dosť napínavý (nemožno mu poprieť akú-takú atmosféru).(29.5.2007)

• - Film získal v roce 1999 dvě nelichotivé ocenění a to Razzie Awards za nejhoršího režiséra a nejhorší remake. Nominována na nejhorší herečku byla Anne Heche. (SOLOM.)

• - Během natáčení měl Gus Van Sant sebou DVD přehrávač, na kterém si pouštěl původní snímek a sledoval všechny detaily. Když byl například v původním snímku otevřeny dveře bez klíčů, Van Sant se rozhodl dát stejnou chybu i do svého filmu. (siky25_25)

• - Film byl natáčen v Gorman, Los Angeles, Phoenixu a Universal Studios. (siky25_25)