Lupin

• Francie Arsène Lupin
Drama / Krimi / Mysteriózní
Francie / USA, (2021–2023), 13 h 6 min (Minutáž: 41–52 min)

Předloha:

Maurice Leblanc (kniha)

Omar Sy, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy, Clotilde Hesme, Hervé Pierre, Ludivine Sagnier, Soufiane Guerrab, Vincent Furic (více)

Série(3) / Epizody(17)

Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arsène Lupin v moderním pojetí. (Netflix)

ilemas

Arsena Lupina znám jen v knižní podobě, ale knihu jsem nikdy nečetl ani neviděl žádný film o tomto lupiči gentlemanovi. Seriál mě velice nadchnul a hned od prvního dílu i přes flashbacky, které nemám rád, ale zde mě kupodivu vůbec nevadily mě nepustil až do konce druhé řady, která je ještě lepší než první, přitom má slabší hodnocení. Omar Sy je neskutečný sympaťák, budu si muset přečíst i knihu. ()

M.i.k.e

sice sem čekal něco víc "Lupinovského",ale nakonec tahle kriminálka říznutá honbou za pomstou funguje celkem dobře.Hezky to vypadá,má to slušné tempo a trefou do černého (smí se to ještě říkat?) bylo obsazení Omara Sy.Ten má charismatu na rozdávání a utáhl by ještě mnohem víc.Ke konci tahle minisérie rozdala karty dobře a na pokračování se velmi rád podívám...70% ()

Necron

preslazeny nedelni puding, ktery se da v pohode pozrit po vydatne sobotni kalbe, kdyz se nebude tlacit na restart logickych obvodu. na dojení krávy v dalším pokracovani uz se podílet nebudu. ()

BarryLyndon

Musím říct, že tohle je výborný. Francouzský Netflix opět zabodoval. :+ Nejsem nějaký fanda Arsenal Lupina, viděl jsem to jednou jako dítě, ale tohle na něj hodně vkusně a citlivě navazuje. Omar Sy si to pravdu dává a přeji mu to. Mám pocit že od Nedotknutelných měl fakt smůlu na role. Tady opravdu krásně vynikne jeho komediální talent a rošťácký charisma. Klidně bych mu svěřil nějaký slavný věci po Belmondovi, šlo by mu to. Více v mé recenzi: http://serial.tvzone.cz/lupin-tv/recenze/ ()

carly

S1: Prvy a posledny diel boli trochu slabsie ako zbytok, ale serial som si uzila. Zaujimavy pribeh, podavany sposobom, ktory vas vtiahne. Zaujimave postavy, krasny Pariz a hlavne skvely Omar Sy. ()

rizek2

Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arsène Lupin v moderním pojetí. Stejně jako před lety remake Sherlocka Holmese, byť je o úroveň lepší, i tentokrát jsou příběhy prostoupeny moderními technologiemi a současnou společností. Omar Sy, kterého proslavili Nedotknutelní, se ve svých kouscích inspiruje knihou o slavném lupiči, jehož geniální krádeže téměř totožně kopíruje. Klasická předloha je zde spíš odrazovým můstkem k lince, v níž se hlavní hrdina snaží zjistit pravdu o odsouzení svého otce a údajném zmizení náhrdelníku nezměrné ceny. Zazlívat Netflixu lze snad jen fakt, že seriál v letošním roce rozdělil na dvě série a desítku dílů nevydal naráz. To čekání bude dlouhé, byť v řádu pouhých několika měsíců. ()

vnimatkrasu

Úvodní hoďka je prima. Lehoučká variace na Podfukáře se ale záhy promění v těžkou hru na iracionální náhodu s uzoufání nudným zaporákem. Omar Sy je ale po letech zase fajn. ()

filmmovier

Veliké překvapení. V podstatě takový Sherlock po francouzsku. Stejně moderní, stejně nápaditý a skutečnost, že vůbec není o Arsénu Lupinovi (hlavní hrdina jen miluje jeho příběhy a bohatě se jimi inspiruje) vůbec není na škodu, naopak. Omar Sy má po Nedotknutelných konečně pořádně cool roli, seriál je zajímavý od začátku do konce, ani chvíli nenudí, všechny postavy i jednotlivé zápletky jsou výborně napsané, hlavní hrdina je totální sympaťák, kterému nejde nefandit a celkový výsledek je opravdu lahodný. A pocta legendární postavě Maurice Leblanca je to taky skvělá. Netflix hned z kraje roku 2021 naservíroval hned jeden z nejlepších letošních seriálů, který rozhodně stojí za to. Akce, napětí, humor, všechno tady je a všechno to pospolu perfektně funguje. A pokud to někdo ještě neví, tak Paříž je nádherná. Těším se na další díly a doufám i v další řady. Prozatím 85%, ale pěti hvězdičkám se rozhodně nebráním! ()

Jaro.Krafcik

Aj taký Omar sy ma svoj seriál. Lupin ma bavil. Aj keď ten stred seriálu bol nudnejši oproti prvým častiam. Ale aj tak, skončil v tom najlepšiom. Uvidíme či vôbec bude pokračovanie ale ja o tom nepochybujem a dám tomu šancu. Dobre že som si to odložil až na marec, netflix momentálne zaživa riadne suchoty. 4* ()

JohnSmith

První série super, druhá série ve druhé polovině začíná ztrácet grády. Přesto je závěr moc fajn. Trochu se obávám, aby třetí série nebyla zbytečné natahování. Třetí série mě už moc nebavila. Zbytečné natažení příběhu a už to moc natáhne,i když je to pěkně natočené. ()

LuciusWlk

Příjemná oddechovka z Francie. Pravděpodobná jednohubka, u které nebude moc důvod, koukat na seriál znovu, ale i tak je to fajn. Trochu mě iritovalo scéna s dronem v pokoji. A tradičně mi přijde, že Francouzi mají potřebu vykreslovat policii jako šašky. Tady to opět není jinak. :) ()

Soweek

Lupin se zpočátku tváří jako odlehčený heist movie, což je žánr, který jsem očekával a seděl by mu nejlépe. Po dvou dílech ale bohužel nepříjemně zvážní a na to není seriál zase tolik promyšlený ani chytrý a je to bohužel krok vedle. I tak je to ale divácky velice příjemně koukatelné a pokud se zrovna nepotřebujete na něco soustředit, není Lupin špatnou volbou. Druhou letní část určitě dokoukám, třeba má slavný francouzský zlodějíček ještě pár es v rukávu. Tak a teď už prosím opravdu ten remake Fantomase, prosím! ()

Prochy38

Na seriál Netflixu, a to koukám denně!, velmi povedená záležitost a dá se říct, že lehké vybočení stereotypu. Celé to stojí na Omarovi a jeho charisma a funguje to. Ale sympatických obličejů i postav je tam spousta. Zápletka parádní. Co bych vytkl a mě teda chybělo hodně, byla absence jeho vývoje. Máme flashbacky do minulosti, ale chybí mi tam právě ta doba, kdy se z mladého naivky stal onen Mr. Lupin. Ale! Co není, může být. ()

cingi.t

Naozaj, ale že naozaj mám veľmi rada Omara, ale je to asi ten najhorší herec na stvárnenie Lupina. Herec s ksichtom roroznatelnym na kilometer nie je najlepšia voľba pre fantóma a majstra prevlekov. Odhliadnúc od toho kiksu, je to pohodová večerná jednohubka.3* ()

MrKlobouk

Všechny ty nepřesnosti a nelogičnosti bych byl ochoten odpustit. Ale že celá série skončí tak hrozně hrubě useknutě, ve mě zanechává takovou pachuť, že vlastně ani nevím, jestli se budu chtít podívat na další sérii a riskovat podobný dojem absence posledního dílu. ()

Wancohoff

Vlelmi dobre, no vypustit von len 5 casti bol zly krok. Nijak neukoncene, len dobre rozbehnute, a zrazu jeb, koniec... cakaj rok... ()

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

13.10.2021

Streamovací služba Netflix má nového krále. Stalo se jím jihokorejské drama Hra na oliheň, které za první měsíc vidělo zhruba 111 milionů domácností. Neuvěřitelný virální potenciál tak vyšoupl seriál… (více)