Což takhle dát si špenát

• angličtina How About a Plate of Spinach? (více)
Z natáčení
Československo, 1977, 86 min

Scénář:

Miloš Macourek

Hudba:

Karel Svoboda

Vladimír Menšík, Jiří Sovák, Iva Janžurová, Michal Kocourek, Ondřej Hach, František Filipovský, Ivana Maříková, Petr Přívozník, Stella Zázvorková (více)

Hrdiny bláznivé komedie plné krkolomných absurdních zápletek, záměn, zmatků a rozuzlení jsou meloucháři Jarda Zemánek a Franta Liška, kterým nic není svaté. Sotva se dostanou z vězení, kde se ocitli kvůli nepodařené krádeži lihu, už jedou v další levotě. Oba výtečníky si totiž najme majitel kosmetického salónu Netušil, spolčený s docentem Mlejnkem z výzkumného ústavu, kde právě vynalezli přístroj k regeneraci starých dojnic. Netušil chce získat přesnou kopii přístroje, která má bohatým paničkám vracet ztracené mládí. Má to ale háček. Kdo chce léčebnou kúru podstoupit, nesmí v kritické době jíst špenát, který účinky přístroje znásobuje… (Česká televize)

rozbris

Stará ale pořád dobrá. Tohle uvidět v televizním programu rád si na to počkat a zkouknu znova. Co bych chtěl vyzvednout je výkon Ivy Janžurové, která to zahrála na 1***.... ()

Wally

Báječná, skvělá a zábavná česká klasika s úžasnými českými hereckými legendami. Asi se nenajde moc lidí, kteří by nevěděli o co tady GO, takže není potřeba se více rozepisovat. Prostě bomba na pobavení! ()

Michelle75

Mám slabost pro éru socialistických komedií. Možná se někdo diví čemu všemu jsme se tehdy smáli, ale já si myslím, že to bylo hlavně díky výkonům jedinečných herců, kteří tehdy hráli. Dneska mě český film téměř nezajímá. ()

Billie777

Typická Vorlíčkovská komedie a určitě jedna z mých nejoblíbenějších komedií vůbec, výborní herci .... Jedině nad tím koncem jsem se nikdy nemohla úplně přenést. ()

xaver

Další vynikající česká sci-fi komedie s velmi originálním námětem. Regenerovat krávy a se stejným přístrojem pak ženy, hodně tvrdé a satirické, ale je to důvodem, k neskutečně komickým až groteskním scénám. Film je přehlídkou hereckých osobností tehdější doby, které předvádějí skvělé herecké výkony. ()

Zagros

Moc nemusím slovní spojení crazy komedie, ale na "Špenát" se tohle označení velmi hodí. V daném žánru je vcelku těžké snímek vybalancovat tak, aby se líbil většině. Někdy je praštěný moc, někdy na druhou stranu málo vtipný, jindy se netrefí obsazení. Naštěstí Václav Vorlíček crazy komedie obecně umí a své filmy dokáže vybalancovat skvěle. Není to sice žádné hlubokomyslné dílo s přesahem bůhví kam, ale pobavíte se u toho náramně, i když příběhově je to přeci jen hodně praštěné, rád se na něj občas znovu mrknu. ()

Arach.No

Byl sjem asi docela výjimka, ale špenát mi chutnal už ve školce. Teda ne ten zelenej vývar co nám tam vařili, ale doma jsem si vždycky pochutnal. Nemám proč nějak dramaticky snižovat hodnocení. ()

tereza_p

Pořád jsem asi nepochopila potenciál téhle komedie, protože mi nikdy nepřišla nijak extrémně dobrá a nikdy mi nepřirostla k srdci jako film, který bych musela vidět víckrát anebo aspoň často. ()

Bohemák

Podle mě už tohle pro dospělé diváky moc není. Minimálně by to některá z televizí nemusela dávat každé léto. Ale jako dítě jsem si ten humor vážně užil. ()

Paity

Naprostá klasika, která sice není až tak neuvěřitelně dobrá, jako jiné komedie 70. let. Přesto to patří do zlatého fondu, to je bez debat. ()

Hanys_

Vyměněná blůza spustí kolotoč šílených a bizarních příhod. Škoda, že některé fakt vtipné a drsné hlášky (aspoň máte jistotu, že je panna) nebo scénky (cokoliv s mladíky Menšíkem a Sovákem), jsou zabité zbytečnou teatrálností některých vedlejších postav (Kostka, mimi Janžurová atd). Každopádně na tu dobu fakt odvážné. ()

pih-poh

Pro mě klasika z dětství, kdybych to viděl dneska, asi bych se jenom pousmál. Ale dvoka Sovák, Menšík je nářez sama o sobě. ()

spiritus

Klasická komedie,která neztrácí na dechu ani po třiceti letech.Nesouhlasím s tvrzením že se jedná o klasickou socialistickou tvorbu. Naopak z této tvorby tato povedená komedie značne vyčnívá. Herecké obsazení je výborné a vtipných scénech se tu najde mnoho. Prostě klasa.... ()

fredisek

Krást se nemá a Což takhle dát si špenát se musí vidět. Rozhodně jedna z nejlepších komedií, která dloube do české povahy a do naší malosti. Latinskoamerické stereotypy a klišé mě tu ani nevytáčejí. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr