Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

• angličtina The Magic Receiver (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternativní 101 min)

Mach a Šebestová, kreslené postavičky Adolfa Borna ze seriálů, které si oblíbilo už několik generací, se rozhodnou poznat svět lidí. Kouzelné sluchátko splní i toto přání a tak se ti dva, i se psem Jonatánem, ocitnou znenadání ve vilce malého města, kde žije babička s vnukem Jakubem. Docela sami, protože Jakubovi rodiče jsou služebně v Číně. Sluchátko umí hotové zázraky, jenže to, co je v seriálu docela běžné, může mezi lidmi natropit hotový zmatek. Do školy nelze jen tak přijít, nové žáky musí někdo z dospělých přihlásit a už vůbec ji nelze nechat zmizet. Savojská královna musí opustit trůn jen proto, že si Šebestová chtěla sáhnout na její korunu a proměna lidí ve zvířata či neandrtálce budí hotové pozdvižení. Dokud je sluchátko v rukou obrýleného kluka a děvčátka s červenou mašlí, lze všechny omyly do jisté míry rychle napravit. Horší je, když se dostane do nepovolaných rukou... (oficiální text distributora)

krisikowa

Dodnes nezapomenu na scénu, kde čeští rodiče těm Asiatům říkají, že jejich děti uvízly v kresleném seriálu. Tónem, jako by si někdo zlomil nohu. Tyhle "neuvěřitelné" skoky mezi animací a hraným filmem zavání trapasem. Postavit zápletku na tom, že se animovaná figurka stala člověkem? Na to stačí tři minuty videoklipu "Take On Me". Ve filmu mě to nudí. Kdyby se prostě tentýž svět zahrál, tak by mě to bavilo víc, ale tam by zase hrozilo, že poetika Nárožného vyprávění, na které animák stojí, prostě bude chybět. Viděla jsem to několikrát, ale fakt nemám potřebu se k tomu vracet. ()

bicekz

Z nostalgie jsem se na tento film podíval. Bohužel není tak dobrý, jako jsem si matně pamatoval z dětství. Děj téměř o ničem (jen kdo šlohne tomu druhé sluchátko), slabé herecké výkony. Velmi se mi líbil nápad propojit kreslený svět s realitou. Bohužel by to chtělo mnohem lepší děj, takto můžu hodnotit maximálně **. ()

Nick321

Není to nic extra, ale jako komedie super, nasmál jsem se u toho. :-) Kdo mne ve filmu zejména bavil byla Stella Zázvorková, IvaJanžurová a Petr Nárožný samozřejmě. :-D Některé postavy a scény už byly přes čáru, zejména postava čínského mytologického bojovníka Chung Kwei nebo proměna kantorského sboru v neandrtálce. ()

Tongo

Dal bych i víc hvězd kdyby to bylo samozřejmě lepší , jenže ono to není . Věci ve filmu jsou celkem nelogické a problémy by se mohly řešit hned , ale asi aby se ve filmu něco " dělo" tak je prostě řeší až pak, a bohužel to je pro mě tak nějak velké mínus . Prostě chci říct že to nedává celkově moc smysl ( jo a taky podle mě úplně zničily úvodní znělku  ) ale na druhou stranu úplná hrůza to zas není . 2 hvězdy 30% ()

AnniqueCh

Sice z filmovaní Mach a Šebestová nedosahují takové úrovně jako animovaný večerníček Mach a Šebestová, to snad nejde očekávat od žádného, ale za to že doslova a do písmene Mach a Šebestová i s kouzelným sluchátkem vylezli z večerníčku z televize a zapracovala tu nostalgie, nelze hodnotit jinak než zase stejně, a navíc ve své době to byl obrovský hit tak proč ne ? ()

Shadow odpad!

Chápu, že jsou lidi, kterým se tahle do nebe volající slátanina líbí, ale mě rozhodně ne. Tahle pitomina už nemá s roztomilým večerníčkem vůbec nic společného. Navíc autoři popřeli všechna pravidla dobrých komedií na úkor jednoho svého: stihnout toho za celý film co nejvíce. Kéž by se víc inspirovali příběhy z kreslené verze a necpali tam ještě navrch vší blbosti Čínu. Nic proti ní, ale tam působí jako pěst na oko. ()

ToddB odpad!

Jako malý kluk jsem hltal kreslenýho Macha a Šebestovou. Ale WTF co je tohleto ? Nějakej šikmokej otrapa v Machovi a Šebestové?!!! Tady se už definitivně někdo posral. ()

tombass odpad!

Neuvěřitelná ptákovina. Ani zajímavé, ani vtipné, ubohá parodie na herectví. Velká škoda peněz pro natočení takového braku. ()

Jorge K

Omlouvám se všem, kterým se tenhle film líbil, ale já to vydržel 15 minut, prostě to nešlo, holt mám na to starý oči nebo co. Kreslený Mach a Šebestová je prostě kreslený Mach a Šebestová. ()

Ospalek

Vorlíček to pokazil... Mrzí mě to. Jako vyprávění s Petrem Nárožným to mám moc rád (na gramofonové desce), ale film se jim opravdu nepovedl. ()

rodl

Sledování tohoto "filmu" fyzicky bolí. U některých blbých filmů se člověk aspoň zasměje díky kouzlu nechtěné, u tohoto zůstává pouze pocit studu za všechny, kteří se na té trapnosti podíleli. ()

KristKrist

Herecké výkony v tomhle filmu mi přijdou divné. Scénař taky. Sem tam jsem se možná nějakému vtipu zasmála,ale jinak jde o velmi slabý film. ()