Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko, 2001, 94 min

Robert Hájek, Kristýna Květová, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Pavel Landovský, Jiří Lábus, Iva Janžurová, Jitka Molavcová, Jana Švandová, Vítězslav Jandák, Josef Somr, Jaroslav Kepka, Gabriela Wilhelmová, Jan Kraus, Zita Kabátová, Vladimír Hrabánek, Vanda Hybnerová, Eva Klepáčová, Sabina Remundová, Bohumil Klepl, Milan Šimáček, Tomáš Lipský, Martina Hudečková, Petr Varga, Petr Mikeska, Jan Hanžlík, Jarmila Švehlová, Pavel Tesař, Michaela Doubravová, Miroslav Moravec, Zdeněk Maryška, Radka Stupková, Dalimil Klapka, Jiří Sedláček, Vladimír Javorský, Jitka Sedláčková, Pavel Nový, Štefan Capko, Josef Šebek, Jakub Žáček, Martin Učík, Petr Ratimec, Jan Kuželka, Michaela Mišková, Miloslav Kráľ, Jiří Kocman, Zdeněk Charvát, Jan Bochňák, Jiří Rédr, Wang Zhao, Jin Dazhong, Chi Peng, Dana Lutovská, Richard Trsťan, Martin Pachovský, Richard Bergman ml., Daniel Hrbek, Zdeněk Loníček, Jan Fuchs, Miluše Matoušová, Jan Horák, Gabriela Přibilová, Ladislav Balous, Jiří Děd, Pavel Dostál, Jiří Sedláček
  • wosho

Sklamání a beznaděj dýchá z pokusů filmařů převést do filmové podoby nepřeveditelný animovaný seriál. Ve snímku není ani zbla z toho, čím oplývala animovaná předloha. Humor a hravost sice zůstaly, ale jsou spíše k vyvolání slz a ke vzteku divákovi. Příběh je výtažkem obsahů starších děl Vorlíčka a Macourka a pohromadě moc nedrží. Zvolení dětští představitelé jsou otřesní a ani staří bardi naší kinematografie se moc také nepředvedli-není se ani čemu divut, když vlastně nemají ani co hrát. Celkově se jedná o film, jemuž ** dávám z lítosti k úctě jeho tvůrců, jenž dali naší kinematografii mnoho dobrého a nesmrtelného.(8.2.2007)

• Aeres

Óda na "malou hrudku zeleného hnusu, již jsem objevil v podpaží jednoho letního jitra", od úvodních titulků až do konce... žumpa českého filmu konečně dosáhla troškovského dna... Kaviárové tousty porevoluční kinematografie. Bravo. Za peníze se v ČR podepíše každá "hvězda" i ke gastronomickému pornu tohoto typu.(29.10.2013)

• liborek_

Tak tohle pro mě byl dost nepříjemný šok... i když se to vlastně dalo čekat. Převedení kresleného seriálu do hrané podoby bývá skoro vždycky osudný krok do propasti. Zde ta propast byla navíc hodně hluboká... Příšerný scénář, příšerné herecké výkony a celkově kameňákovský přístup totálně zničil jeden z klasických pohádkových seriálů, v němž praštěné gagy vyznívají roztomile, narozdíl od tohoto pokusu, kde jsou vyloženě trapné. Když už se tvůrci chtěli dostat do kin, měli vytvořit celovečerní animáč a ne tuhle slátaninu, z níž číší spíše nepříjemný šustivý odér snadno vydělaných peněz.(27.8.2007)

Už jsem si celkem zvykla na skutečnost, že mé názory se nestotožňují s názory ostatních. Ani dnes tomu zjevně nebude jinak, poněvadž tento film se mi vcelku líbil a ač se to zdá sebepodivnější, v kině jsem na něm byla asi třikrát po sobě. Nicméně jsou tam nějaké ty chybky, absurdnosti a nedostatky. I tak si to musím neustále spojovat s dvěmy kreslenými postavičkami, v jejichž prostředí, jsem vyrostla(1.8.2007)

• Braddy

Úplně do koše bych tento film neházel. Dětem se možná může líbit víc než nám, dospělákům. Myslím si, že kdyby se býval natočil bez účasti čínské části, vyšlo by to mnohem lépe. Ale pokud si vezmete ty části, ve kterých účinkují Iva Janžurová, Petr Nárožný nebo Jana Švandová (a kupodivu i V. Jandák), tak jsou docela vtipné a místy jsem se docela zasmál. Bohužel pasáže s dětskými představiteli (a těch je ve filmu většina) jsou k nekoukání. O účasti čínských postav nemluvě. Takže když se to sečte, je to bohužel podprůměr. A ta "missionimpossiblovsky" předělaná úvodní píseň je teda taky dost brutální!(29.5.2004)

• - Ve filmu uvidíte na padesát triků. (HappySmile)

• - Filmovalo se na Mělníku, v Praze - Radotíně a v Číně u Velké čínské zdi. (M.B)

• - Záujem o spoluprácu prejavil aj čínsky producent, a preto sa vo filme objavila scéna s malým čínskym chlapcom. Štáb vtedy pobudol v Číne desať dní. (Raccoon.city)