Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko, 2001, 94 min

Robert Hájek, Kristýna Květová, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Pavel Landovský, Jiří Lábus, Iva Janžurová, Jitka Molavcová, Jana Švandová, Vítězslav Jandák, Josef Somr, Jaroslav Kepka, Gabriela Wilhelmová, Jan Kraus, Zita Kabátová, Vladimír Hrabánek, Vanda Hybnerová, Eva Klepáčová, Sabina Remundová, Bohumil Klepl, Milan Šimáček, Tomáš Lipský, Martina Hudečková, Petr Varga, Petr Mikeska, Jan Hanžlík, Jarmila Švehlová, Pavel Tesař, Michaela Doubravová, Miroslav Moravec, Zdeněk Maryška, Radka Stupková, Dalimil Klapka, Jiří Sedláček, Vladimír Javorský, Jitka Sedláčková, Pavel Nový, Štefan Capko, Josef Šebek, Jakub Žáček, Martin Učík, Petr Ratimec, Jan Kuželka, Michaela Mišková, Miloslav Kráľ, Jiří Kocman, Zdeněk Charvát, Jan Bochňák, Jiří Rédr, Wang Zhao, Jin Dazhong, Chi Peng, Dana Lutovská, Richard Trsťan, Martin Pachovský, Richard Bergman ml., Daniel Hrbek, Zdeněk Loníček, Jan Fuchs, Miluše Matoušová, Jan Horák, Gabriela Přibilová, Ladislav Balous, Jiří Děd, Pavel Dostál, Jiří Sedláček

Vorlíček nám po temných německých pohádkách předložil toto. Kvality tohoto filmu jsou rozporuplné, ale myslím si, že způsob, jakým s tímto filmem naložili zdejší uživatelé, není správný, protože film je určet především pro děti. Dávám tomu 4 hvězdičky s tím, že přehlédnu to, o čem se tu za chvíli zmíním. Zde se totiž v nejtvrdší formě ukázaly všechny neduhy polistopadové kinematografie. Vorlíček se při honbě za financemi spřáhl doslova s ďáblem. Tím satanem je Čína. Čínská ko-produkce ten film totálně zdevastovala a tak se místo na zloduchy Voráčka a Pažouta musíme koukat na záběry z Pekingu, velkou čínskou zeď a další čínský sračky. Když už se Vorlíček potřebuje s někým spojit, měl by to udělat se starými dobrými Němci, protože se celkem osvědčili a alespoň je jejich kultura nám bližší.(21.7.2010)

• Ištván87

Tohle bylo něco naprosto otřesného. Klasická ukázka toho, jak se to nemá dělat.(16.3.2009)

• fannah

nechutné(8.8.2006)

• Djkoma

Ne díky, bez toho umim žít....(4.2.2005)

• Beast

Animované filmy mají své místo a hrané zas své - převody z jednoho do druhého nemohou nikdy dopadnou dobře. Tento film je důkazem. - Nemluvě o vstupu Čínského koproducenta...(10.7.2003)

• - Filmovalo se na Mělníku, v Praze - Radotíně a v Číně u Velké čínské zdi. (M.B)

• - Představitel hlavního hrdiny Robert Hájek je synem herečky Jarmily Švehlové, která ve filmu ztvárnila menší roli.  (M.B)

• - Jonatán, hnědobíle flekatý blackhound baset, byl vybrán konzurzem. Musel mít však ten správný odstín, a tak na něj filmaři nastříkali speciální barvu na vlasy. Stačilo, aby se jedenkrát proběh křovím, a vše se mohlo dělat nanovo. (HappySmile)