Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

The Magic Receiver

Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko, 2001, 94 min

Robert Hájek, Kristýna Michálek Květová, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Pavel Landovský, Jiří Lábus, Iva Janžurová, Jitka Molavcová, Jana Švandová, Vítězslav Jandák, Josef Somr, Jaroslav Kepka, Gabriela Wilhelmová, Jan Kraus, Zita Kabátová, Vladimír Hrabánek, Vanda Hybnerová, Eva Klepáčová, Sabina Remundová, Bohumil Klepl, Milan Šimáček, Tomáš Lipský, Martina Hudečková, Petr Varga, Petr Mikeska, Jan Hanžlík, Jarmila Švehlová, Pavel Tesař, Michaela Tomešová, Miroslav Moravec, Zdeněk Maryška, Radka Stupková, Dalimil Klapka, Jiří Sedláček, Vladimír Javorský, Jitka Sedláčková, Pavel Nový, Štefan Capko, Josef Šebek, Jakub Žáček, Martin Učík, Petr Ratimec, Jan Kuželka, Michaela Mišková, Milo Kráľ, Jiří Kocman, Zdeněk Charvát, Jan Bochňák, Jiří Rédr, Wang Zhao, Jin Dazhong, Chi Peng, Dana Lutovská, Richard Trsťan, Martin Pachovský, Richard Bergman ml., Daniel Hrbek, Zdeněk Loníček, Jan Fuchs, Miluše Matoušová, Jan Horák, Gabriela Přibilová, Ladislav Balous, Jiří Děd, Pavel Dostál, Jiří Sedláček
  • Greg25

V době, kdy jsem tenhle film viděla mi bylo devět let, ale ani v té době jsem nad tím nějak výrazně nejásala. A místy mi to přišlo, tak nějak pitvořící se, jako kdyby si to myslelo, že dětské publikum nemá mozek. A tak se ptám, měli tohle Janžurová, Nárožný, Zázvorková, Somr a Lábus skutečně zapotřebí???(21.4.2007)

• wosho

Sklamání a beznaděj dýchá z pokusů filmařů převést do filmové podoby nepřeveditelný animovaný seriál. Ve snímku není ani zbla z toho, čím oplývala animovaná předloha. Humor a hravost sice zůstaly, ale jsou spíše k vyvolání slz a ke vzteku divákovi. Příběh je výtažkem obsahů starších děl Vorlíčka a Macourka a pohromadě moc nedrží. Zvolení dětští představitelé jsou otřesní a ani staří bardi naší kinematografie se moc také nepředvedli-není se ani čemu divut, když vlastně nemají ani co hrát. Celkově se jedná o film, jemuž ** dávám z lítosti k úctě jeho tvůrců, jenž dali naší kinematografii mnoho dobrého a nesmrtelného.(8.2.2007)

Chápem, že tento film všetci označujú za blbosť iba preto, že im je proti srsti už len samotné prevedenie klasického seriálu do hranej podoby. Ja však nie som fanúšik pôvodného večerníčku, takže podľa mňa sú hraní Mach a Šebestová príjemnou komédiou s niekoľkými vtipnými hláškami ("Zajímavý. Chutná to jako autobaterie.").(3.8.2009)

• Adam Bernau

K pláči. Na pěst. Bezmocný vztek. Večerníčkova noční můra. Jestli to viděl, musel si to házet. Sice si vůbec nedovedu představit dobrou "adaptaci" Macha a Šebestové, ale v tomto případě jde o zbytečné starosti. Srovnávat tuto trapnou tupou břečku s originálem naprosto nelze. Demence obsahová i zpracovatelská je zde do nebe volající. Porno. Lobotomie. Urážka. Loupežná vražda. Už název je zlověstný ("kouzelné sluchátko" místo utržené). Angllický titul "Max, Sally and Magic Phone" vhodně ilustruje nivelizaci charakteru původního díla (resp. jakéhokoli charakteru). Pokud jde o herce, nikdy nezapomenu na představitele Macha - ten klučina byl naprosto zoufalý, prostě jen prováděl úkony. Něco takového jsem před tím ani potom neviděl. Otřesný zážitek. (Marigold správně poukazuje na Cimrmanovo "oživlé dřevo" - bez nadsázky.) Ale nehaňme děti bez talentu. To režisér Vorlíček by se měl oběsit. A Macourek? Prznitel a vrah vlastních dětí. Nejvíc zamrzela účast Nárožného, který svým géniem kdysi dal život věčným žákům 3.B a spol. Pět hvězdiček ovšem dávám Oskarovu spásnému referátu.(22.4.2011)

Díval jsem se na to s představou, že uvidím další zpackaný porevoluční film z české provenience a pobavím se nad tou hrůzou. Techno remix hitovky z Večerníčku mě slibně naladil na blížící se terror. Jenže, trochu jsem pány Macourka a Vorlíčka v důchodovém věku podcenil. Kouzelné sluchátko je šílený mišmaš stvořený podle pravidel starších kultovních hitovek zmíněného týmu a i když mi chvílemi přišlo, že autoři vykrádají svá stará díla a děj zas tak nefungoval (nemluvě o očividném sponzorství ze strany Číny, to byla haluz!), tak tohle dílko s bohatým obsazením rozhodně nespláchnu kategorií odpad. Technická úroveň byla profi a herci dělali co mohli. Film nepřetáhl kouzlo kreslených postav Adolfa Borna a zprznil se odkaz kultovního večerníčku - no a co? Tak se dívejte na večerníček a nechoďte na film. Hraný Mach a Šebestová. Pohodový průměr - 2,5 hvězdičky.(3.6.2009)

• - Záujem o spoluprácu prejavil aj čínsky producent, a preto sa vo filme objavila scéna s malým čínskym chlapcom. Štáb vtedy pobudol v Číne desať dní. (Raccoon.city)

• - Petr Nárožný, představitel ředitele Baláže, byl jediným, který se podílel coby dabér také na animované předloze. (vojtaruzek)

• - Film navštívilo 238 718 diváků a celkový výdělek činil 16 769 186 Kč. Statistika vydaná 1.11.2008. (Valsadora)