Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko, 2001, 94 min

Robert Hájek, Kristýna Květová, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Pavel Landovský, Jiří Lábus, Iva Janžurová, Jitka Molavcová, Jana Švandová, Vítězslav Jandák, Josef Somr, Jaroslav Kepka, Gabriela Wilhelmová, Jan Kraus, Zita Kabátová, Vladimír Hrabánek, Vanda Hybnerová, Eva Klepáčová, Sabina Remundová, Bohumil Klepl, Milan Šimáček, Tomáš Lipský, Martina Hudečková, Petr Varga, Petr Mikeska, Jan Hanžlík, Jarmila Švehlová, Pavel Tesař, Michaela Tomešová, Miroslav Moravec, Zdeněk Maryška, Radka Stupková, Dalimil Klapka, Jiří Sedláček, Vladimír Javorský, Jitka Sedláčková, Pavel Nový, Štefan Capko, Josef Šebek, Jakub Žáček, Martin Učík, Petr Ratimec, Jan Kuželka, Michaela Mišková, Miloslav Kráľ, Jiří Kocman, Zdeněk Charvát, Jan Bochňák, Jiří Rédr, Wang Zhao, Jin Dazhong, Chi Peng, Dana Lutovská, Richard Trsťan, Martin Pachovský, Richard Bergman ml., Daniel Hrbek, Zdeněk Loníček, Jan Fuchs, Miluše Matoušová, Jan Horák, Gabriela Přibilová, Ladislav Balous, Jiří Děd, Pavel Dostál, Jiří Sedláček
  • Sarkastic

No, mě to také příliš nesedlo. Přišlo mi to až moc přeplácané, překombinované a také trochu moc moderní (v porovnání s kresleným seriálem). No, pro děti snad, ale to je také jediná věková skupina, které bych to doporučil (pokuď bych už opravdu musel). Musím hodnotit 2* (ač mi to skoro srdce trhá, když se podívám, kdo zde z českých kvalitních herců hrál).(19.3.2008)

• česnek

Rukopis Vorlíčkových pohádek lze v nástinu najít i v této pohádce, nicméně jití na ruku sponzorům tohoto filmu a našroubování děje této oblíbené české kreslené pohádky na čínské prvky zkazilo celý film a byla tím promarněna šance na zajímavý nápad natočit tuto původní animaci s herci. Než natočit takový brak, bylo by lépe netočit nic. Myslím, že je to velká ostuda pro autory tohoto filmu.(23.3.2008)

• PALINO

Duo Macourek-Vorlíček predstavuje bezpochyby talentovaných rozprávačov, no tento film sa im vymkol z rúk. Neobsahuje totiž žiadne kúzlo, žiadnu atmosféru, ba dokonca ani jednu scénu, nad ktorou by sme sa vyložene pobavili, čo je z hľadiska ich predchádzajúcej filmografie veľkým prekvapením. Nemôžu sa ale na nič vyhovárať. Mali k dispozícií zaújimavý námet a ak vynechám detských predstaviteľov, ktorý pôsobia dosť neprirodzene, mali aj vynikajúcich hercov. Väčšina z nich však nepodáva taký výkon, na aký sme zvyknutí a jediný, kto vo mňe dokázal vyvolať ako taký úsmev, bol Jiří Lábus ako psík Jonatán. Deťom sa film asi bude páčiť, no pre nás ostatných predstavuje každá minúta jednu malú filmovú tragédiu.(29.5.2004)

• pan.husty

Snaha... Asi byla. Dopadlo to prostě špatně. Nápady přitom nejsou špatné, ovšem jejich provedení a hlavně vzájemné sladění do logického, plynoucího příběhu je opravdu dost nekoukatelné. Film nedoporučuji, když už se k němu ale nějak dostanete, nejspíš ho bez větších obtíží přežijete. Dojem, který ve vás zůstane, ale bude takový - nijaký.(20.10.2011)

• wosho

Sklamání a beznaděj dýchá z pokusů filmařů převést do filmové podoby nepřeveditelný animovaný seriál. Ve snímku není ani zbla z toho, čím oplývala animovaná předloha. Humor a hravost sice zůstaly, ale jsou spíše k vyvolání slz a ke vzteku divákovi. Příběh je výtažkem obsahů starších děl Vorlíčka a Macourka a pohromadě moc nedrží. Zvolení dětští představitelé jsou otřesní a ani staří bardi naší kinematografie se moc také nepředvedli-není se ani čemu divut, když vlastně nemají ani co hrát. Celkově se jedná o film, jemuž ** dávám z lítosti k úctě jeho tvůrců, jenž dali naší kinematografii mnoho dobrého a nesmrtelného.(8.2.2007)

• - Film navštívilo 238 718 diváků a celkový výdělek činil 16 769 186 Kč. Statistika vydaná 1.11.2008. (Valsadora)

• - Filmovalo se na Mělníku, v Praze - Radotíně a v Číně u Velké čínské zdi. (M.B)

• - Záujem o spoluprácu prejavil aj čínsky producent, a preto sa vo filme objavila scéna s malým čínskym chlapcom. Štáb vtedy pobudol v Číne desať dní. (Raccoon.city)