Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

The Magic Receiver

Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko, 2001, 94 min

Robert Hájek, Kristýna Michálek Květová, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Pavel Landovský, Jiří Lábus, Iva Janžurová, Jitka Molavcová, Jana Švandová, Vítězslav Jandák, Josef Somr, Jaroslav Kepka, Gabriela Wilhelmová, Jan Kraus, Zita Kabátová, Vladimír Hrabánek, Vanda Hybnerová, Eva Klepáčová, Sabina Remundová, Bohumil Klepl, Milan Šimáček, Tomáš Lipský, Martina Hudečková, Petr Varga, Petr Mikeska, Jan Hanžlík, Jarmila Švehlová, Pavel Tesař, Michaela Tomešová, Miroslav Moravec, Zdeněk Maryška, Radka Stupková, Dalimil Klapka, Jiří Sedláček, Vladimír Javorský, Jitka Sedláčková, Pavel Nový, Štefan Capko, Josef Šebek, Jakub Žáček, Martin Učík, Petr Ratimec, Jan Kuželka, Michaela Mišková, Milo Kráľ, Jiří Kocman, Zdeněk Charvát, Jan Bochňák, Jiří Rédr, Wang Zhao, Jin Dazhong, Chi Peng, Dana Lutovská, Richard Trsťan, Martin Pachovský, Richard Bergman ml., Daniel Hrbek, Zdeněk Loníček, Jan Fuchs, Miluše Matoušová, Jan Horák, Gabriela Přibilová, Ladislav Balous, Jiří Děd, Pavel Dostál, Jiří Sedláček

Už jsem si celkem zvykla na skutečnost, že mé názory se nestotožňují s názory ostatních. Ani dnes tomu zjevně nebude jinak, poněvadž tento film se mi vcelku líbil a ač se to zdá sebepodivnější, v kině jsem na něm byla asi třikrát po sobě. Nicméně jsou tam nějaké ty chybky, absurdnosti a nedostatky. I tak si to musím neustále spojovat s dvěmy kreslenými postavičkami, v jejichž prostředí, jsem vyrostla(1.8.2007)

• honajz

Nevtipně a v první půli zcela bez příběhu natočený mišmaš, který hodně a negativně ovlivnilo to, že prachy na natáčení sem dala čínská cestovní agentura. S animovaným seriálem to má společná jen jména hrdinů. To, co funguje v 10minutové zkratce však roztažené na celovečerák působí jako vtip o blondýně vyprávěný 90 minut.(30.8.2010)

• česnek

Rukopis Vorlíčkových pohádek lze v nástinu najít i v této pohádce, nicméně jití na ruku sponzorům tohoto filmu a našroubování děje této oblíbené české kreslené pohádky na čínské prvky zkazilo celý film a byla tím promarněna šance na zajímavý nápad natočit tuto původní animaci s herci. Než natočit takový brak, bylo by lépe netočit nic. Myslím, že je to velká ostuda pro autory tohoto filmu.(23.3.2008)

• MarleyCZ

Doufal jsem, že se to konečně podaří, ale bohužel zase ne. Přenést večerníček na filmové plátno se Vaclavu Vorlíčkovi moc nepovedlo. Film je nudný, nenápaditý a zbytečně natahovaný. Nemám nic k jereckému obsazení, naopak velmi jsem si užil Jiřího Lábuse v roli psa Jonatána. Celý film čerpá z jednoduchého tématu, který by se do kresleného formátu v klidu vešel do 20 minut. Ať radši zůstanou Mach a Šebestová u večerníčků :-)) 29%(4.1.2010)

Možno už fakt blbnem, ale celkom ma to chytilo. Začala som pozerať a bavilo ma to. Na úrovni detského filmu to bol príjemný oddych a zasmiala som sa aj na niekoľkých slovných vtipoch, ktoré ale asi nepochopia deti. A v rámci detských filmov to bolo aj celkom napínavé. Nie je to Harry Potter, ale ani som sa neunudila k smrti, ako to pri otrepaných rozprávkových námetoch býva.(28.2.2006)

• - Chyba ve filmu: Když Ludvíka honí jeho otec kvůli sluchátku, v okně lze zahlédnout odraz kameramana. (topesto)

• - Film, na který se Ludvík, Horáček a Pažout dívají, je film Adéla ještě nevečeřela (1977). (mnaucz)

• - Film navštívilo 238 718 diváků a celkový výdělek činil 16 769 186 Kč. Statistika vydaná 1.11.2008. (Valsadora)