Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko, 2001, 94 min

Robert Hájek, Kristýna Květová, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Pavel Landovský, Jiří Lábus, Iva Janžurová, Jitka Molavcová, Jana Švandová, Vítězslav Jandák, Josef Somr, Jaroslav Kepka, Gabriela Wilhelmová, Jan Kraus, Zita Kabátová, Vladimír Hrabánek, Vanda Hybnerová, Eva Klepáčová, Sabina Remundová, Bohumil Klepl, Milan Šimáček, Tomáš Lipský, Martina Hudečková, Petr Varga, Petr Mikeska, Jan Hanžlík, Jarmila Švehlová, Pavel Tesař, Michaela Doubravová, Miroslav Moravec, Zdeněk Maryška, Radka Stupková, Dalimil Klapka, Jiří Sedláček, Vladimír Javorský, Jitka Sedláčková, Pavel Nový, Štefan Capko, Josef Šebek, Jakub Žáček, Martin Učík, Petr Ratimec, Jan Kuželka, Michaela Mišková, Miloslav Kráľ, Jiří Kocman, Zdeněk Charvát, Jan Bochňák, Jiří Rédr, Wang Zhao, Jin Dazhong, Chi Peng, Dana Lutovská, Richard Trsťan, Martin Pachovský, Richard Bergman ml., Daniel Hrbek, Zdeněk Loníček, Jan Fuchs, Miluše Matoušová, Jan Horák, Gabriela Přibilová, Ladislav Balous, Jiří Děd, Pavel Dostál, Jiří Sedláček

Vorlíček podle mě točil dobré filmy naposledy v sedmdesátých letech. jistě pak přišel ještě s dvěma úchvatnými seriály. Ale ruku na srdce. Co je na jeho filmech nejzajímavější? Samozřejmě vždy na nich makal československý herecký výkvět ale hlavně jsou to dokonalé a i po letech kouzelné triky. Kouzelné sluchátko je velmi levná produkce která nemůže výpravou oslnit. Hodně ji ještě schazuje zoufalá kamera na úrovni téměř domácího videa. No naštestí se na to dá koukat. pořád se něco děje a málokdy to sklouzává vyloženě k trapnosti. Takže ucházející oddechovka na jedno odpoledne. 50%.(1.7.2007)

• česnek

Rukopis Vorlíčkových pohádek lze v nástinu najít i v této pohádce, nicméně jití na ruku sponzorům tohoto filmu a našroubování děje této oblíbené české kreslené pohádky na čínské prvky zkazilo celý film a byla tím promarněna šance na zajímavý nápad natočit tuto původní animaci s herci. Než natočit takový brak, bylo by lépe netočit nic. Myslím, že je to velká ostuda pro autory tohoto filmu.(23.3.2008)

• Marigold

Neuvěřitelná slátanina, která ostudným způsobem przní kouzlo kresleného seriálu. Už zpráskaná titulní píseň mi zvýšila krevní tlak a dál bylo jen a jen hůř. Takhle bohužel vypadá režijní senilita, narychlo uplácaný příběh, mizerné dialogy, nevýrazné postavy, naprosto sterilní pojetí... Jen díky některým gagům a slušným dospělým hercům je to jakž takž koukatelné. O dětských představitelích se dá říci jen to, že Jára Cimrman, coby vynálezce oživlého dřeva, by zaplesal. Nemám tušení, jestli film u dětí uspěl, možná už prostě nemám ten dostatečně naivní pohled, abych ho docenil... Dobrý ale rozhodně není, za to vám ručím.(28.5.2004)

• NinadeL

Byla jsem ochotná pobrat výsledný tvar Saxány a Lexikonu kouzel, ale tohle v podobných produkčních sračkách nebylo, takže nevidím důvod cokoli tolerovat. Hraná verze oblíbeného Bornova seriálu nefunguje v žádném ohledu. Je tu miliarda herců, miliarda nápadů, které do sebe nezapadají a celek vypadá hůř, než kdyby šlo o raný porevoluční záchvat. Méně by bylo více. Stačilo skutečně málo a mohla to být pohodová rodinná podívaná. Škoda.(4.12.2013)

• Mrkvič

Koukám, že jsem už nějaké části viděl, ale anisi to nepamatuju. Prostě nejde o "dílo", na které bych vydržel koukat více jak 5 ... no spíš 3 minuty. Herci jsou buď mizerní, nebo po nich Vorlíček chtěl šílené věci. Snad jen hlas Petra Nárožného místy potěší, ale jinak to s předlohou nemá nic společného.(24.12.2011)

• - Ve filmu uvidíte na padesát triků. (HappySmile)

• - Petr Nárožný, představitel ředitele Baláže, byl jediným, který se podílel coby dabér také na animované předloze. (vojtaruzek)

• - Jedinou úpravu, kterou musela absolvovat Kristýna Květová (Šebestová), byl příčesek, který prodloužil její zrzavé vlasy až po zadek. Robertovi Hájkovi (Mach) stačilo pouze nasadit brýle. (HappySmile)