Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

The Magic Receiver

Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko, 2001, 94 min

Robert Hájek, Kristýna Michálek Květová, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Pavel Landovský, Jiří Lábus, Iva Janžurová, Jitka Molavcová, Jana Švandová, Vítězslav Jandák, Josef Somr, Jaroslav Kepka, Gabriela Wilhelmová, Jan Kraus, Zita Kabátová, Vladimír Hrabánek, Vanda Hybnerová, Eva Klepáčová, Sabina Remundová, Bohumil Klepl, Milan Šimáček, Tomáš Lipský, Martina Hudečková, Petr Varga, Petr Mikeska, Jan Hanžlík, Jarmila Švehlová, Pavel Tesař, Michaela Tomešová, Miroslav Moravec, Zdeněk Maryška, Radka Stupková, Dalimil Klapka, Jiří Sedláček, Vladimír Javorský, Jitka Sedláčková, Pavel Nový, Štefan Capko, Josef Šebek, Jakub Žáček, Martin Učík, Petr Ratimec, Jan Kuželka, Michaela Mišková, Milo Kráľ, Jiří Kocman, Zdeněk Charvát, Jan Bochňák, Jiří Rédr, Wang Zhao, Jin Dazhong, Chi Peng, Dana Lutovská, Richard Trsťan, Martin Pachovský, Richard Bergman ml., Daniel Hrbek, Zdeněk Loníček, Jan Fuchs, Miluše Matoušová, Jan Horák, Gabriela Přibilová, Ladislav Balous, Jiří Děd, Pavel Dostál, Jiří Sedláček
  • Tommassi3

"A školu ?? Školu vyhodíme do povětří.. Dynamitem !!" No, ty Vo(r)le !! Totiž Vorlíčku !! Porevoluční šílenec Václav Vorlíček prasící tentokrát ne vlastní, ale pro změnu Macourkovu skvostnou látku, začíná těžce smrdět po fialkách a nedá se na to koukat.. A tak Mach a Šebestová sice šli konečně do kina, ovšem jeden by byl raději, kdyby tam šli jen v rámci nějaké příhody animovaného předobrazu, a na nějaký skutečný dobrý film..(3.12.2016)

Vorlíček podle mě točil dobré filmy naposledy v sedmdesátých letech. jistě pak přišel ještě s dvěma úchvatnými seriály. Ale ruku na srdce. Co je na jeho filmech nejzajímavější? Samozřejmě vždy na nich makal československý herecký výkvět ale hlavně jsou to dokonalé a i po letech kouzelné triky. Kouzelné sluchátko je velmi levná produkce která nemůže výpravou oslnit. Hodně ji ještě schazuje zoufalá kamera na úrovni téměř domácího videa. No naštestí se na to dá koukat. pořád se něco děje a málokdy to sklouzává vyloženě k trapnosti. Takže ucházející oddechovka na jedno odpoledne. 50%.(1.7.2007)

• cross

Abych řekl pravdu, sice jsem se odhodlal udělit celé **, ale tenhle film na to skutečně nevypadá - napadá mě snad jen jednuduché slovní spojení - bezduchá slátanina... Nechápu, jak pan Vorlíček mohl natočit film, který je naprosto nesmyslný, co víc, řekl bych skoro až debilní a bez nápadu.. Radši končím, nebo bych byl asi až neúměrně kritický...(10.6.2004)

• MarleyCZ

Doufal jsem, že se to konečně podaří, ale bohužel zase ne. Přenést večerníček na filmové plátno se Vaclavu Vorlíčkovi moc nepovedlo. Film je nudný, nenápaditý a zbytečně natahovaný. Nemám nic k jereckému obsazení, naopak velmi jsem si užil Jiřího Lábuse v roli psa Jonatána. Celý film čerpá z jednoduchého tématu, který by se do kresleného formátu v klidu vešel do 20 minut. Ať radši zůstanou Mach a Šebestová u večerníčků :-)) 29%(4.1.2010)

• Marigold

Neuvěřitelná slátanina, která ostudným způsobem przní kouzlo kresleného seriálu. Už zpráskaná titulní píseň mi zvýšila krevní tlak a dál bylo jen a jen hůř. Takhle bohužel vypadá režijní senilita, narychlo uplácaný příběh, mizerné dialogy, nevýrazné postavy, naprosto sterilní pojetí... Jen díky některým gagům a slušným dospělým hercům je to jakž takž koukatelné. O dětských představitelích se dá říci jen to, že Jára Cimrman, coby vynálezce oživlého dřeva, by zaplesal. Nemám tušení, jestli film u dětí uspěl, možná už prostě nemám ten dostatečně naivní pohled, abych ho docenil... Dobrý ale rozhodně není, za to vám ručím.(28.5.2004)

• - Záujem o spoluprácu prejavil aj čínsky producent, a preto sa vo filme objavila scéna s malým čínskym chlapcom. Štáb vtedy pobudol v Číne desať dní. (Raccoon.city)

• - Chyba ve filmu: Když Ludvíka honí jeho otec kvůli sluchátku, v okně lze zahlédnout odraz kameramana. (topesto)

• - Film navštívilo 238 718 diváků a celkový výdělek činil 16 769 186 Kč. Statistika vydaná 1.11.2008. (Valsadora)