Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

petrce

Pravá vánoční klasika, která se snad nikdy neokouká. Krásné prostředí, libozvučná hudba a neopakovatelná atmosféra řadí tuto pohádku mezi největší klenoty českého filmu. ()

dratkovani

Nejkrásnější filmová pohádka všech dob,výborné herecké obsazení,krásné scény,nevím,co tomu vytknout,tohle zpracování nikdy nezestárne,škoda,že už se takové pohádky netočí.I když sníh je tam náhodou/nepočítali s ním/tak ten dělá atmosféru nezapomenutelnou. ()

juvelinokivi

Tuhle pohádku jsem odmalička milovala, vadila mi na ní jen ta ztuhlá liška. ***Zajímavosti:*** V původní verzi scénáře měl František Pavlíček postavu Popelčina otce, ale pak mu otec připadal příliš slabošský, takže ve filmu Popelce pomáhá čeledín Vincek. Kůň byl ve scénáři vraník, ale produkce sehnala jen bělouše. Místo sovy Rozárky byla v letní verzi scénáře žába. V jedné z prvních verzí scénáře také zvířata mluvila. ()

Martan1994

Bez této pohádky si nedokážu představit Vánoce. Sice už jsem ji viděla mnohokrát, ale pokaždé se na ni velmi těším :) ()

antoninsesta

Nejkrásnější česká (východoněmecká) filmová pohádka. Něžná Libuška Šafránková jezdí na koni jako Josef Váňa, střílí z kuše jako Wilhelm Tell... hm... kdyby byla natočena tato pohádka dnes, nejspíš by ovládala i nějaké to bojové umění. Princ Trávníček s mentalitou 12letého skautíka, miluje válení se ve sněhu s kámošema, považuje Popelku za chlapa a nerad se učí... budoucí král jak má být. Ještě, že máme republiku. ()

wewrka

Pohádková klasika, vyprávěný příběh, kamera, muzika - od mala mi je líto, že v tu zimu nebylo více sněhu ()

roboroz

Asi najlepšia česká rozprávka všetkých čias. Václav Vorlíček to nakrútil skrátka dokonale. Atmosféra, ktorá sa tiahne celým filmom je ukážkovo "rozprávková." Ťažko niečo napísať o filme, ktorý každý z nás videl minimálne 10x... ()

DirtyDozen

Už se teším ,až se u této pohádky na štědrý den sám opiju...bude mi zase dobře...myslím, že letos to bude 4. rok, prostě tradice ( no...přece jen, je mi 20, kdyby to bylo víceleté výročí, tak by to vypadalo ještě hůř ) ()

LeKK

Jako malá jsem Popelku zbožňovala, bylo to přesně do doby, než jsem objevila hezčí pohádky a hlavně tu nedoceněnou černobílou verzi. Nejvíce však mé hodnocení sráží fakt, že je mi už od dětství servírována minimálně jednou ročně a vždycky o Vánocích. V posledních letech se jí už celá naše rodina systematicky vyhýbá, protože je to už tolikrát „ojeté“, že už na to člověk snad ani nemá chuť. Nutno ovšem uznat, že je to prostě klasika a paní Šafránková je princezna všech princezen. ()

prometheusll

Nádherná pohádka na zimu. V létě to není taková nádherná atmosféra filmu. Nádherně udělaný film a hezký příběh.Nejlepší česká hraná pohádka. ()

Lucka07

Takhle má vypadat pořádná pohádka. Krásná Popelka, roztomilá princezna Droběna, ... Vánoce bez tohoto československého pokladu nemají smysl. ()

Infantility

Povím vám původní příběh o Popelce (původně arabská pohádka): Popelka je královská dcera, královská rodina je ale velmi chudá a tak se král a královna rozhodnou pro drastický krok. Zavedou své tři dcery, Popelku a její dvě sestry, do hlubokého lesa. Popelka vyhledá pomoc víly a čarodějnice Merluše. Ta jí poradí, aby si cestu označkovala popelem, tak to také dvakrát Popelka udělá, pak jí dojde popel, tak začne cestu sypat hráchem. Ten sezobou holubi, začnou bloudit lesem a najednou, z ničeho nic, objeví zámek. Bohužel, zámek patří obrům lidožroutům a ti si z dívek udělají služky, opět žádá Popelka o radu Merluše. Ta jí poradí, aby obry otrávila. Popelka tedy zapeče do selete živé krysy, když to obři snědí, začnou je krysy ožírat zevnitř. Zemřou krutou smrtí. To ale není konec. Popelka se se sestrami usadí, to však nemá dlouhého trvání, sestry si z ní udělají služku, musí vařit, uklízet, nakonec ji vyženou, ona bloudí po lese, ztratí střevíček, najde ho princ a je happy end. (No nějak dál to pokračuje, ale už nevím jak, zase nějaký drama.) ()

Rom4n

Neviem či je to mnou, alebo tým, že tento film dávajú v telke každý rok dookola ale ja som nikdy nepochopil prečo ho všetci tak vychvalujú. Aj v rámci svojho žánru rozprávky existuje mnoho iných, ktoré ja osobne považujem za krajšie kúsky. Dejovo nezaujímavé, hlavná hrdinka nevýrazná a hudba vyslovene otravná s neustále sa opakujúcim motívom. U mňa je to žiaľ iba za 1*. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování