noggy

Nepochybně velice originální nápad, ze kterého se ale podle mého dalo vytěžit mnohem víc. Nemůžu si pomoct ale film mi přišel hrozně plochý..a zbytečně mnoho času věnoval vysvětlování toho jak "Trumanův svět" funguje ačkoli tohle zrovna bylo poměrně jasné, místo toho aby se více věnoval jeho prožívání. Krom toho, že byl zmatený a podezíravý, nemáme moc informací o tom, co si myslel, a jak to celé většinu doby bral. S rozvláčností popisování fáze kdy Truman začíná přicházet na to, že tu něco nehraje, máte zároveň jako divák spoustu času přemýšlet nad věcmi jako: koho může bavit reality show, kde se vzhledem k velice omezeným podnětům umělého městečka toho moc neděje? Hrají ti herci celý svůj život, 24h denně? I kdyby to diváky bavilo, mohla by se show opravdu uživit jen díky product placementu? Což je celkově škoda, protože je jasné, že takovýto film nemůže výt zcela bez logických bot a nevysvětlených souvislostí. I přes skoro 90% hodnocení zde na csfd pro mě zklamání z nevyužitého potenciálu. ()

borboleta

Je to příjemný a inteligentní film s nevšední zápletkou, avšak tak nadšená jako ostatní zde z něho nejsem. Já na něm prostě opravdu nevidím nic extra, nic v čem by nějak vynikal nad ostatní, možná by bylo zajímavější natočit tento námět víc psycho a méně jako komedii. Poprvé jsem ho viděla před pár lety a kromě názvu jsem ho kompletně zapomněla, tudíž dívat se na něj podruhé bylo jako dívat se na pro mě nový film. Ani Jim Carrey mě tu nijak herecky neoslnil, rozhodně nehrál špatně, ale myslím, že má navíc, jak dokázal ve Věčném svitu neposkvrněné mysli. ()

voltamper

Musim uznat, ze zaver som pozeral so zatajenym dychom. Vsetko je tu sice natocene ucelovo a Ed Harris je samozrejme lepsi, ako Jimmy, ale posobi to presne, ako ma a triafa terc presne do stredu. Vynikajuce, aj ked nie fantasticke. ()

final2

Zajímavý nápad,škoda že ze začátku mě děj nevtáhl a čekal jsem co za šílenost z toho vyleze,jelikož je film označen jako komedie, čekal jsem , že se aspoň občas zasměji. Nekonalo se. Druhá polovina filmu už mě vtáhla a prožíval jsem záver s Jimem naplno. ()

DonnDarko

Velice kvalitní dílo, kde mě především zaujalo herectví Jima Carreyho. A po zkouknutí filmu Věčný svit neposkvrněné mysli už Jima neberu jenom jako komika s gumovým obličejem, ale také jako Pana herce. ()

fifotron

Skvelý scenár, réžia, Jim Carrey ale k piatim hviezdam mi tam chýba zmyselné ukončenie jeho "života". Kúsok pohľadu do jeho "nového" života by filmu len prospel a pre mňa by to bolo za päť. Takto je to len úžasný film s úžasnými hercami bez viditeľného cieľa. ()

babuca

prvá hodina filmu bola strašne dlhá a nudná pakovina, ktorá sa dala stlačiť do 10 minút . Potom, čo Truman začal tušiť, že v jeho živote sa dejú čudné veci film evidentne v kvalite poskočil, ale...... Jima Carreyho z duše neznášam. Vie zahrať charakterovo stále iba rovnakého imbecila. A toto pre mňa značne poznamenalo film, ktorý mohol dostať odo mňa 3* ale jednu mu pre Carreyho strhávam. PS 5* mohlo dať len publikum,ktoré by v riadnom živote predstavovalo tých divákov tej show :((( ()

jossC

Tak kdo by ho neměl rád. Byl zneužitý,využitý,prostě Trubkamen...Líbilo se mi to.Setsakra.Tohle je originální a musí zaujmout,ne??:-)) , ()

T1491625

Nápad filmu je skvělý. Tak dobrý, že by se z něj bývalo mohlo vytěžit víc. Můj největší problém s tímhle filmem jsou ty všudypřítomné nesmysly a hlouposti. Ráda bych je ignorovala, zkoušela jsem to, ale bylo toho až přespříliš. Provozovatelé Truman Show si dají neskutečnou práci a postaví megalomanskou kupoli, kterou můžou obdivovat až z vesmíru, ale komparz v ní zorganizují tak, že je to k pláči. Víc k pláči už je jen to, že si Truman ničeho za třicet let svého života nevšimne. Také myslím, že Jim Carrey nebyla dobrá volba, jeho Truman vypadá jako karikatura. Truman, který jediný ve městě skutečně žije, působí jako herec. Vím, že film má co říct, ale ta hloupost, nedomyšlenost plus pocit nevyužitého potenciálu, to přehlušuje. ()

TeeToTaller

Scénařem mi je tenhle film velmi blízký. Jako malý jsem přemýšlel úplně nad stejnou otázkou - "Nejsem jenom nastrčená figurka a okolní svět na mě všechno jen hraje?" Jim Carrey hraje fámozně, ale i přesto všechno mi tam nějaká třešnička chyběla... ()

zsh3

Skvělý film o obludné a lhostejné konzumaci naší vyvinuté společnosti, která je už tak zvyklá na to, co jí média naservíruje, že jí nevadí sledovat život jednoho z nich v naprostém klamu. Život už není důležitý, důležitá je sledovanost, která nese zisky. Žijeme ve zvráceném světě, Truman je jen obět a vlastně my všichni také. ()

mzop

Dokonalé! Nádherný příklad zvrácenosti reality show - kam až může televize kvůli sledovanosti zajít? Najdete zde i příklady všudypřítomných reklam. ()

SandyStar

Od toho filmu jsem si toho tolik neslibovala, o to více překvapil. Mile překvapil. Orignální příběh který vzbudí emoce i přes tu formu, kterou až tak nemusím. Neskutečně si cenním Jima Carreyho jako herce, který dokonale vzládá jak rozesmát tak i rozbrečet. ()

Houmi10

Člověk asi po shlédnutí tohoto filmu občas přemýšlí, jestli se mu neděje to samé co Trumanovi :D Hodně povedená komedie, skvělí nápad;) ***** ()

TheKesh

Tento snímek rozhodně nezapře originalitu a patří rozhodně mezi nejlepší a nejoriginálnější filmy americké kinematografie. Kromě originálního scénáře nechybí výborná režie a herecké výkony v popředí s Jimem Carreyem nemají chybu. Děj je dojemný, zároveň vtipný, často i nepředvídatelný, což vždy potěší, ovšem závěr trochu nedotažený, což mu schází k dokonalosti. ()

k0c0urek

Rozhodně zajímavý film o tom co je to opravdu nevědomost... Možná každý si někdy položil otázku, zda to co se děje kolem něj, je jen něčí scénář a zda vůbec může něco ve svém životě zásadně ovlivnit... Trum Show to jsou Vyvolení dovedení k odporné dokonalosti. Proč odporné? Páč hlavní hrdina do poslední chvíle neví, že je v reality show... ()

Milouch

Řekl bych, že zde Jim Carrey opravdu ukázal co v něm je. Že není jen ztřeštěný herec, který pohazuje svými končetinami ale že dokáže zahrát i velmi vážnou roli. Film byl vtipný, napínavý, dojemný a hlavně originální. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall