Tobias_Sin

Film o člověku, který zjišťuje, že jeho život je od začátku sledován kamerami, prostředí je uměle vytvořené a lidé jsou najatí herci. Je hlavní postavou v reality show, o které nemá tušení.. Pomalu si však začíná všímat, že něco není v pořádku. Film o tom, jak může být člověk obelháván, manipulován aniž by měl nejmenší tušení.. Jiný způsob vyjádření myšlenky Metrixu.. srozumitelnější.. ()

1p1100

Jim Carrey se role Trumana zhostil vážně skvěle a jen tím potvrdil, že je dobrý herec (stejně jako ve 23). Tenhle kousek je zrovna něco, co si člověk zapamatuje, žádná tuctovka. Akorát mi to nepřijde moc komediální. ()

LordLaser

Pokiaľ vynechám fakt, že v popise tu je aj komédia, čo som si pripravil popcorn, že sa nasmejem a prvú polhodinu som naštvaný sedel a potom ... :O - takýto film to je, čosi úžasné, nakoniec s radosťou Vám ho odporúčam, Jim Carrey to zahral bravúrne, presne tak ako to on vie. ()

Tch9721

Veľmi podarený snímok. Páčil sa mi spôsob spracovania aj výkony. Aj keď osobne Jima Carryho veľmi nemusím, zvládla som to aj s ním, i keď sa mi na takýto typ filmu nehodí. Osobne to vnímam ako takú menšiu paródiu životov nás všetkých a veľkých, mocných médií, ktoré nás ovládajú, len neviem či by sa nám podarilo uniknúť od nich pomocou obláčkových schodov. ()

Zsir

Zajimavý scenář a děj filmu. Ale že bych blahem slintal, to zas ne. Normálně 3 hvězdy, ale za originalitu 4. ()

lenticer

"Já bych ti nikdy nelhala Trumane a ani teď ti nelžu"... Všichni občas kecáme, kalkulujeme a podvádíme, patří to k životu. Ale aby něčí kompletní život byl jen lež a podvod? Kdo z nás by to rozdejchal?! ()

DavidAAAA

Od Carreyho jsem takovouhle roli skutečně nečekal. Naprosto geniální námět, výborně zpracovaný. Koukněte kolem sebe někdy, kolik uvidíte kamer? Začínám mít pocit, že náš svět se začíná pomalu podobat tomuhle filmovému ostrovu. Co když i Vy okolo mne jste všichni herci? Co když i já jsem Truman? Jak to můžu poznat? Žena chodí nakupovat výhradně do Kauflandu, že by reklama? P.S.: Tvrdí, že je to proto, že je nejblíž. Ale věřte tomu... ()

Helllboy

Tenhle film jsem (asi) viděl jako dítě. Pointa filmu (aniž bych si pamatoval film samotný) se mi znovuvybavila v relativně bouřlivé etapě mého života. V etapě adolescentního egocentrismu, kdy je člověk pohlcen jen sám sebou a svými myšlenkovými pochody. Geniální námět zde neničí ani Jim Carrey, kterého jinak vážně nemusím. Is this real life, or is this just fantasy? Co když svět není takový, jaký se zdá? Co když nikdo kromě mě neexistuje? Co když to jsou všechno jen projekce mé mysli? Co když to jsou jen roboti? Jak mohu vědět, jestli mají ostatní lidé vůbec vědomí, když jedinou známkou vědomí je jen a pouze vnější projev, tedy chování? Jak si můžu být jistý, že ostatní nejsou jen pouhými Chalmersovými zombii? A co když je to celé jen na oko? Co když jsem součást neuvěřitelně morbidní telenovely a všichni lidé, které jsem kdy poznal, byli herci? I kdyby film nezasahoval do dalších rovin, ve kterých satirizuje naši mediální dobu, odhaluje temnou stranu touhy po dokonalosti a popisuje hledání našeho "exitu", byl by geniální. A to si myslím i dnes, když už vím, že většina lidí, které dennodenně potkávám, má svých starostí dost a nemá čas ani chuť přemýšlet nade mnou. Jedna etapa skončila. Filozofický problém ale přetrval. Truman Show na něj stále dokola hledá odpověď. A já s ním... ()

Pollini

Manželka si hrozně stěžovala, že neukázali, co udělal dál a jestli obejmul svou milou. Já už jsem to viděla dřív a doteď si pamatuju, jaký dojem to na mě udělalo. Bylo to originální, Jimu Carey role padla jako ulitá, těžko si lze představit na tom místě někoho jiného. Také to bylo velice dojemné a člověka to snadno vytáhlo do děje a divák hrdinovi prostě musel fandit. Zábavné a konec nenechá oko suché. ()

andydufrsn

Tomuhle filmu by rozhodně slušelo méně komično, k čemuž by bohatě stačil jiný herec v hlavní roli! Jinak je film skvělý, protože ukazuje, naši totálně nemocnou konzumní společnost, závislou na televizi a jejím Product placementu. ()

sophianne

Bez Jima Carreyho by to asi stálo za prd, ale naštěstí je to s Jimem Careym. Ke slovům jako excelentní nebo nezapomenutelné bych asi sahala dost těžko, ale zábavné, originální a dobře koukatelné to zase je, to ano. ()

Va33ek

I na vzdory velice zajímavému nápadu, který může být i trochu strach nahánějící, jsem se poměrně nudil. ()

Zmetekluke

Paradoxně dost možná vzkaz společnosti, aby nebyla tolik závislá na médiích a televizi samotné. Jak už psával Irving a pojmenoval televizi jako debilizátor, posledné záběr snímku si myslím tohle znázornil naprosto trefně. Carrey se mi líbí, když dostane roli, kde nemusí hrát jenom to na co jsou lidi od něj zvyklí a Harris taky perfektní. ()

Homer1912

Ukradli mi nápad! Fakt skvělý... Teď si budu myslet, že kromě toho, že mě všichni sledujou, mi ještě čtou myšlenky. P.S. Tento film nedoporučuji paranoidním lidem. ()

daetoxx

Yes, originální, brilantní, vtipní, psychologický, dramatický a vzrušující otázky vyvolávající film s bezchybným před rokem 2000 žijícím Jimem Carreym v hlavní roli. Mou oblíbené tváře jako Ed Harris a Natascha McElhone mě taky velmi potěšili a celkově, když jsem toužil najít nějaký výborný sci-fi film a objevil jsem tento s 87% procenty, ani jsem neočekával, že by mě mohl zklamat... :-) ()

Tachomania

Démonicky samozřejmý profesionál Christof (Ed Harris) režíruje "dokonalý" svět, v jehož umělé realitě žije svůj sterilní Truman Burbank (Jim Carrey) obklopen komparzisty a několika herci. Komorní drama vyobrazuje představu televizní zábavy pro celý svět ještě před nástupem internetu, kdy "běžní" diváci masově sledují život někoho jiného a prožívají jeho každodenní lapálie do okamžiku, kdy si předmět jejich zájmu neuvědomí, že tady něco smrdí. Spolu s Mužem na Měsíci nejlepší Carreyho dramatická role v devadesátých letech. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall