Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. (Netflix)

Shakers

Zaujímavo vystavaný film, ktorý nepresedlá hneď do žánru horor, ale všetko tu ma svoj čas a miesto (úvodná scéna, ktorá je vlastne záverečná, pochopiteľne pokračuje vo finále, pôvod nákazy vo forme flashbacku popri teroristickom únose taktiež nechýba). Filmu hrá do kariet aj celkom zaujímavé prostredie lietadla, kde sa nedá moc schovať. Podarili sa aj masky krvilačných upírov a atmosféra tiež nie je na zahodenie. Moc tento žáner nemusím (pretože mi príde na jedno kopyto a bez nápadov), no tento krát ma bavil svojím netypickým, záhadným a v závere aj brutálne krvavím podaním. Mať to trošku rýchlejšie tempo na začiatku, určite by som išiel s hodnotením vyššie. Takto "len" silná sedmička. 70% - 3* ()

Big Bear

To by starej Stoker a Hailey asi čubrněli, co se dnes točí za filmečky ! :-). Musím uznat, že mně to tak do první půlky vyoženě bavilo. Letadlo to je většinou dost malý prostor pro dost velká dramata ať už jde o teroristy (tady byli naštěstí muslimové ty hodní), nebo různé defekty v rámci kterých se volá May Day... Jenže tak někde od druhé půlky to trochu začalo haprovat, nelogičnosti se kupily jedna na druhou až to začalo být mírně překombinované. Naštěstí dnešní děti si rozumí s technikou jak nikdo a já se skoro divím, že hošík s tím čtyřmotorákem nepřistál sám. Už jsme tu v letadlech měli lecos od hadů po zombie nákazu, ale toto tu myslím ještě nebylo. Co potěšilo byla hojná účast našich ať už v rámci štábu, tak v rámci obsazení kaskadérů a herců. Dávám za 3 kousance. * * * ()

Cappuccino

Keby to malo o pol hodinu menej, dal by som aj 4 hviezdy. Netradičný upírsky akčný horor, ktorý bol vo svojej podstate veľmi jednoduchý, no zároveň neohraný. Škoda len, že sa to ku koncu trochu vlieklo. 120-minutová stopáž bola skrátka príliš. ()

Ruut

ted jsem videl nový skvělý český film - letadlo s 300 pasažéry unesou teroristi, kteří jej chtějí nechat nabourat do Londýna. Jedinou nadějí na záchranu je matka samoživitelka, která je upírka, co se musí do rozednění dostat pryč. Vše se zvrtne když zakousne rotwailera, ale její syn ji přesvědčí aby pomohla pasažérům proti teroristům, kteří v tom letícím letadle odpalují bomby. Ovšem ještě je tam šílený spolupilot, který podřezává krky letuškám a napíchal si do žíly upíří krev. Natáčeno v Brně a Popradu ()

misterz

Príjemná upírovina s vynikajúcou herečkou. Začiatok bol síce taký pomalejší, ale našťastie sa to s nastúpením do lietadla rozbehlo a akcie bolo požehnane. Možno by som to prijal celkovo trochu drsnejšie, ale hlavné je, že sa tu človek nenudí. Aj príbeh bol pomerne zaujímavo vyskladaný. Nadpriemer. 75/100 ()

mzss1

[78%] Docela vydařený upírský kousek! Bavil jsem se od začátku do konce. A ani mi nepřišlo, že by byla zbytečně dlouhá stopáž. Ty dvě hodinky mi utekly vcelku rychle, takže tempo to rozhodně má. Je pravda, že ty flashbacky tu nebyly moc výrazné, ale svůj smysl to mělo. Hlavní hrdinka to zahrála výborně. Dominic Purcell tu působí jako lídr záporné strany, ale moc dlouho se tu neohřeje. Ostatní herci ok. Krvavé je to tak akorát. Upírské scény jsou někdy přímo excelentní. Finále je dost vraždící, takže je na co se koukat. Upíři mi zde připadali pomalu jak zombie. Někdo tu píše, že je to takové hloupé, ale já bych to až tak nekritizoval. Je pravda, že ten týpek, co mu byla useknuta ruka – tak to bylo opravdu přehnané. Tvářil se jako kdyby ho to nebolelo, to mě opravdu iritovalo. Krom toho finální minuty snímku, tam bylo sem tam něco méně reálného, ale co. Jsem celkově mile překvapen. Film mě bavil, chvílemi to byl docela masakr. Někdy si to ještě při dobré nápad pustím. Tohle se netflixu povedlo. ()

Omnibus

"Synovy krve krůpěje rudé... v paprscích slunce se zatřpytí. Chroptění hrdla, na něhu chudé... osud se do dlaně nechytí." Njn, jak se začne míchat láska, člověčina a upířina, je to vždycky průser. Naposledy mě takhle citově rozboural jiný romantický film, Coppolův Dracula. Teď jsem empaticky v pérdeli a ani za sto krevních konzerv fakt nevím, jak uchopit téma a komentář. Tak asi za osikový kůl, Elias a Nadia prominou. Kam se hrabe Lufthansa nebo British Airways, ve výběru aerolinek pro adrenalinový let to jasně vyhrávají Transatlantic. Tímto se s vámi, jménem kapitána našeho letadla in memoriam, naše aerolinky loučí. Doufáme, že jste měli příjemný let a užili jste si naše letušky, jakož i jiné občerstvení. ()

kingik

Doktor z hor a sestřička Stefanie se ustrašeně krčí v koutě,  když se na palubě uneseného letadla vyskytne německá upírka. A jak kouše, saje a rdousí, mění se i posádka v krvežíznivá monstra. Téma vampyrismu už jaksi vykazuje známky obehranosti i klišé, proti čemuž vytáhl do boje německý režisér Peter Thorwart. Dražší letenku zakoupil hlavně pro Dominika Purcella, posila ze zámoří, ovšem krutě nevyužitá. Otěže však v rukou třímali jiní. Zohyzděním prošla Peri Baumeister, která se do role upírky (pře)vtělila neskutečně. Jako druhý za zmínku stojí její protivník, zpočátku řadový psychopatický únosce, později úhlavní běsnící upír, Alexander Scheer. Tihle dva jsou herecky nejvýživnější a film táhnou. Masky jsou ucházející, technická stránka solidní, brutalita a krev hlásí přítomnost, extra gore ale rozhodně nečekejte, režisér má režijní jistotu a umí být originální. Bizarnost je zajištěna lokacemi, na které štáb zavítal, natáčelo se kupříkladu v Brně. A tím pádem film nese i výraznou českou stopu. Nedočkáme se sice známých českých herců, celkem známá je zejména Alena Doláková, která má jen miniroličku vyděšené matky. Zato ve štábu se to hemží samými českými jmény. Největší problém vyvstal se stopáží. Film má dvě hodiny, což mně přišlo přepálené. Ta svěžest a i jistá nápaditost pak kdesi uprostřed té dvouhodinovky začne lehounce stagnovat až upadat. Znáte to, jsme přece v letadle, které má tendenci klesat a absolvovat turbulence, načež přeneseně podobný vývoj stihl i tento počin. Ovšem režisér stále vršil dost kvalitní závěrečné scény, kterým se podařilo diváka uspokojit. Netflix tentokrát vsadil na echt německou kvalitu, přičemž kooperace s českým štábem nepůsobila až tak zaostale, jak bývá zvykem, a dopadla nad očekávání akčně-hororově chvalitebně. 7/10 ()

dr.horrible

Tentokrát odpustím nelogickosť a nablblosť, dokonca aj nepostačujúcich hercov, nakoľko to má originálny nápad a bavil som sa celé dve hodiny, naozaj hodne. Ani na jeden moment to nestratilo tempo. Aj keď je to hlúpe. Guilty pleasure. ()

Anderton

V rámci možností celkom originálna záležitosť. V hlavnej úlohe totiž nie je jedinec či skupina bojujúca proti zombies, ale... nechajte sa prekvapiť a nečítajte si nikde ani krátky obsah. Poteší aj retrospektívna línia, ktorá niečo málo vysvetlí. Bohužiaľ tvorcovia niektoré veci nedomysleli. Občas som mal dojem, že cestujúci pre potreby režiséra niekde zmizli a potom sa zase objavovali podľa rád dramaturga a mierne do stratena vyšumel aj záver. Možno sa ráta s druhou časťou už na pevnej zemi, avšak tam by zrejme šlo už čisto o rutinu. ()

AppleCore

Upír v letadle? Jo.  Dominic Purcell? Taky Jo. Ale nenechte se tím zmást! V porovnání s většinovou filmovou tvorbou Netflixu je Blood Red Sky neskutečně funkční snad ve všech směrech. Umí to hrát na emoce, atmosféru i akci. Režie se snaží z minimalistickýho scénáře i prostoru dostat maximum, postavy nejsou úplně debilní, nikdo se s nima nesere a soundtrack buduje tenzi, kterou známe z fláků jako 30 dní dlouhá noc nebo REC. Filmy v letadle mě obvykle dost štvou, tohle bavilo každou jednu minutu. Překvapení! ()

Kothy

Na německé poměry dost povedený film. Když tomu člověk odpustí pár drobností, tak je to docela slušný podívaná. Snad můj popis nebude považován za spoiler. Matka se synem se vydá letadlem z Německa do USA. Po cestě je ale letadlo uneseno. Ona musí odhalit své tajemství, aby syna zachránila. Nakonec je letadlo plné upírů a všichni se snaží přežít. Je lepší přistát a zachránit se nebo vyhodit letadlo do vzduchu? Místy je to dost brutální. "Jsi monstrum!" ()

Kudly4

The Twilight Saga: únos letadla 473. Celkem dobrá upířina z prostředí letadla, které přepadne skupinka únosců a maminka vampírka se pak musí postarat o pořádek. Na můj vkus strašně moc dlouhý, chybělo více Gore, ale jinak dobrý, masky povedený a finále se mi líbilo. ()

DwayneJohnson

Naprosto promarněný potenciál, který postupně zabředává do čím dál většího stereotypu a klišé, který je mnohdy do očí bijící. Těšil jsem se na neotřelý horor a toho se mi bohužel vůbec nedostalo. Originální  je to jen ze začátku a postupně se to propadá pořád níž, což nezachrání ani Peri Baumeister, která se se svou vizáží pro tuhle roli snad musela narodit. ()

PetrPan

Svěží vítr do Stmíváním znásilněného tématu nezavál. Upířina nikoliv jako řemeslo od rakve, ale nákaza, možná i virová, není v tomhle žánru zase žádná velká novinka a když vás na celém filmu opravdu baví pouze několikaminutový zasněžený flashback, tak to prostě nemůže být ono. Němci umí být a jsou dost často světoví, ale tady jsem se nedokázal zbavit pocitu, že se dívám na nějakou jejich levnější televizní produkci. Od hororu se navíc rychle přesunujeme spíš k jakési lehce nadpřirozené variaci na Smrtonosnou past, ale té jaksi chyběl Bruce a Alan Rickman byl taky lepší Skopčák než tunajší pan Scheer. Bez nadšení, tři  takové ty zuby zahnuté dolů... ()

SeBig

Už mám těch zasraných upírů v tomhle zasraným letadle plný zuby. Kdo zachraní letadlo příště? Zumbís? Kachna? ()

korbitch22

Upíři v letadle. Originální nápad, leč banálně pospojovaný několika všemožnými žánrovými klišé. Upíři jsou jak vystřižení z 30 dní dlouhé noci (hned teď vím koho to nepotěší) únosci jedou vlnu od klidného šéfa, přes nudného profíka, vtipného prcka, tupouna až k naprostému sociopatovi. Klika je, že je to vizuálně líbivé, brutální a akční. Dokonce i ta menší hororová atmosféra by se našla. Za toho uřvaného spratka a tuny vykradených scén z jiných filmů jsem chtěl být přísnější, ale ta chemie mezi únosci byla dobrá, nápad to mělo dejme tomu originální, akce je super a potěšil Purcell coby boss. Vtipné je, že ve třetím Bladeovi hraje Drákulu a tady je ehm...zaskočen a bohužel neroztočen. Zábavná akční kokotina.70%. ()

Arsenal83

Ja tieto upírske filmy nemusím. Keby to ostalo v rovine prepadnutia v lietadle, tak by som aj oželel, že lietadlo uniesli "netradiční" únoscovia a obeťami boli moslimovia, čo je presný opak reality, ako na to poukázal Trevor. Lenže ono to bolo práve o tých upíroch a menej o únose a ešte sme tu mali aj detského hrdinu a Dominica Purcella, ktorý výrazom ostal v kŕči ešte z Prison Breaku a odvtedy žiadnu inú hereckú polohu nepozná. ()

Chrustyn

Hororová Smrtonosná past v letadle. Nápad zajímavý, realizace nikoliv. A hlavní hrdinka mě štvala už od začátku. ()