Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

jefff

Povedené. Až na hrozivě (ne)hrajícího Kluse milá pohádka se slušnými písničkami, dobrým Vetchým, kterému to i přes podivně velké věkové rozpětí funguje s Kubařovou. Pobavil Noid Bárta i Vladyka s Lábusem, byť se z vychytralých pitomců přeměnili na typické záporáky. ()

Asmodin

Daleko lepší by byla pohádla bez písniček, protože ty byly nejhorší... nezajímavé melodie (unylé, o ničem) a stejně tak i texty písní, které byly tak jednoduchoučké až blboučké. Chcete pohádku s písničkami, za které se nebudete stydět? Mrkněte na Šíleně smutnou princeznu. ()

GIK

Politické narážky a politika se mi (nejen) v pohádkách nelíbí. Aktuální režimní propaganda už vůbec ne. „Je normální, když se dva kluci vojáci vedou za ruce?“ „Ano!“ Přiznaná pravda: „Těm, co nejvíce lžou, věří nejvíc lidí.“ „Blba povýšíme a udělá za nás špinavou práci.“ atd. atd. Kam asi chodí kulturista Karaba do posilky? Přes kopec do vsi nebo na zámek? Skříňku s anaboliky také nikde nevidím. Křečovité cvrlikání s královnou Kubařovou. Jedna povedená reklamní píseň na hrnce. Je jasný, že filmaři čtou místní komentáře. Někdo tady kdysi radil, že v pohádce musí být magie. Tak tam uměle nacpali kouzelný hrnec. ()

Amalberga

Zápletka byla hrozně utahaná a rozdrobená do drobných událostí, to vše proložené nudnými písničkami. Spousta podzápletek ani nebyla nějak důležitá, spíš jen natahovala stopáž. V momentě rozvinutí romantické linky mezi Kubařovou a Vetchým jsem dostala pocit, že někdo omylem do scénáře pohádky vložil několik stran z plánované béčkové romantické komedie s Vetchým, kterých je tu v posledních letech až moc. Asi nejvíc mě zaráží věkový rozdíl páru - Vetchému je 60 a Kubařové 35. Opravdu to nikomu nepřijde divné?! ()

sir-dave

Hlavní role tu převzal Vetchý s Kubařovou a pohádce to spíše prospělo. Jejich linka i přes ten do očí bijící věkový rozdíl byla to nejlepší. Král s královnou zbyteční, dva rádcové trochu větší záporáci, ale nevím proč se tady muselo více zpívat. ()

hindator

Jedna hvězda za výpravu (pěkné lokace, kostýmy, celkové sladění prostředí,...) a jedna za výkon O. Vetchého (on zpívá!!!) a V. K. Kubařové. To je asi tak všechno. Podivný příběh se snahou "vmontovat" do něj narážky na aktuální témata, přehnané prvoplánové pitvoření obou rádců, nehraní neherce Kluse i Noida Bárty (kterého mám jinak rád) - to všechno udělalo z tohoto počinu počin zbytečný. ()

zdepapepa

Zábava, nad kterou by se nemělo raději příliš přemýšlet. Jakmile se člověk zamyslí nad dějem, začnou se objevovat trhliny, nad kterými je lepší mávnout rukou. Koneckonců je to pohádka se vším, co k tomu patří - strany dobra a zla, hlášky, písničky, adekvátní lokace. A to všechno je super. Zejména pak herci a herečky (zde září nejvíce Veronika Kubařová), byť teda jestli bude někdy "trojka", obešel bych se bez už trochu ohraných postav Lábuse a Vladyky (zde člověk trochu zasmutní, že v pohádkách je maximálně exil nebo rány na zadek, takže návrat možný je). ()

Gwaihir

Ačkoli, stejně jako vyprávění předchozí, nastavuje i jeho pohádkové pokračování zrcadlo skutečnému světu, nemá zdaleka již takové kouzlo, zřejmě proto, že se zčásti vytratil potřebný nadhled, humor míří někdy poměrně vedle, romantický nádech se téměř rozplynul, některé postavy ztratily příznačnou komičnost, písničky s jednou výjimkou postrádají šmrnc a děj se místy odvíjí poněkud křečovitě. A to nedokáže úplně zachránit ani bambitka v barvě trochu shnilého banánu, ani sympatická královna provázená smůlou nebo roztomile vtipná dcera královská. 50 % ()

Salvator

Dalo se čekat, že nebude nad čím tleskat. Co ale film dokonale ničí jsou plytké a bezkrevné písničky a také postava královny Julie, která svou touhou po chlapovi je hodna jihoamerické telenovely. ()

PlayEasy

Tak tohle byla určitě nejhorší Štědrovečerní pohádka od “Žita”… Žádný děj, nuda, zestárlí či otřesní herci (nebo oboje zároveň), otřesné písně, romance mezi 30-letou princeznou a 60-letým dědkem loupežníkem… Dívali jsme se vůbec na pokračování solidní jedničky? Bohužel ano. Naštěstí pak začínali Tři oříšky, které nám na tuhle kapitální blbost dali zapomenout… 30% ()

kluzo odpad!

Plác, plác, plác. Od ničeho k ničemu, od ničeho nikam... To už mají větší potenciál pohádky i zprávy na ČT. ()

vitekpe

Herci uz nebyli tak zpoceni, jako v prvnim dile... Je tam tolik pisni, ze to vypadalo chvilemi spis jako muzikal. Tohle nejsou pohadky pro me. ()

Itanek

Pohádka vysloveně špatná není. Ač se tváří i zde na čsfd, že hlavní postavy jsou Klus a Janovičová, pohádka je o Karabovi - Vetchým a o královně ze sousedního království - Khek Kubařové. Hate - věkový rozdíl: Vetchý (60 let) tráví dost času v posilovně, je to na něm vidět, vypadá spíš na kováře, než hrnčíře. Vypadá a hraje tak 45-50 letého. Kubařová ač ji je 35 mi vypadá spíš na zachovalou 40-45tnici. Vrásky u očí, možná se ji snažili zestaršit, ale prostě k sobě věkově pasují, Kubařová se usmívá a je velmi pozitivní. Dále chválím dítě -Valentýna Bečková mne moc neiritovala, což u jiných recitujících dětí mám problém. Co mne trošku vadilo, Vetchý tam hodil mluvu, gesta, prostě přepne na Luňáka z Okresního Přeboru, když byl nervózní z nové ženské. Jinak zápletka jasná od začátku, hudba - videoklipy jiné než jednička, za mne moc klipové a méně do děje. Jednička 90% tady méně ale ne o tolik. Tak 80% bych mohl dát. Uvidíte časem, že bude patřit k těm lepším pohádkám. ()

Sabrewulf

Sice už tu oproti prvnímu dílu byla nějaká ta kouzla a taky více akce, ale stále zůstaly neřesti jako extrémně hloupé postavy (královna z vedlejšího království), či politické narážky, nemající v pohádce co dělat a moderní mluva s výrazy, které v pohádce ani nemohou existovat (celulitida). Písniček bylo moc a ty "videoklipy" k tomu jedno velké wtf. Co mi tu vadilo nejvíc, byl nezvládnutý kontrast věkového zaměření, takže v jednu chvíli se do děcek valí dospělé výrazy jako puč, aby v jiné scéně rádcové odcházeli po výprasku takovým tím maximálně infantilním způsobem pro pětileté školkáče. P.S: Když bambitka vystřeLÝÝ... ()

Ukko odpad!

Nó, tak letošní Vánoce stojí opravdu za to. Tohle a Krakonošovo tajemstí je teda uberkokotina. Totální debilita celého příběhu, přehnaná hudba, ale hlavně... hlavně... ten scénář. To fakt psal uplný idiot. Upřímně, opravdu bych chtěl, aby někdo natočil hezkou novou vánoční pohádku, aspoň něco tak dobrýho jako Anděl páně 1. Ale zdá se, že s dobrými pohádky je prostě konec. ()

Pan.Antonin

Ze zápletky trošičku kouká scénáristická lenost vymyslet něco nového, hodně se to podobá jedničce, ale musím říct, že to nakonec dopadlo nad moje očekávání, párkrát jsem se slušně pobavil, párkrát zazněla chytlavá písnička a aspoň tři hvězdičky si to určitě zaslouží. Do dalšího pokračování už bych se ale určitě nepouštěl. ()

redmonkey odpad!

Tyhle moderní pohádky s Klusem v čele, Noidem v pozadí, unylou Veronikou Kchek a dějem nedějem s rádoby vtipnými dialogy…Krakonošovo tajemství bylo jako zjevení po dlouhé době, ale tahle pohádka doslova odpad…sorry, ale na tohle se nedá dívat.. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!