Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

Ezis

"A je vypráno." "Tak druhou ponožku už radši neper." Pochvala za dramatickou hudbu, která propojuje scény a nechává doznít atmosféru. To dřív v pohádkách bývalo (Princ Bajaja, Třetí princ, Královský slib), ale pak se to z nich nějak vytratilo, což je škoda. Zpívané písně jsou někdy skvělé, jindy spíš primitivní. Totéž platí o hláškách - některé jsou geniální a mají na to, aby vešly do dějin, jiné jsou dost hloupé. Ale velká pochvala za kostýmy. Oceňuji, že nejsou přezdobené a hercům opravdu sluší. ---- Pohádku můžu doporučit, pokud hledáte něco pohodového spíš pro dospělé. Děti by si ji také mohly užít, jen nepochopí některé narážky. Ale zato by jim příběh mohl srozumitelně vysvětlit některé problémy, kterým čelí dospělí. Děj se mně líbil, ale zároveň souhlasím s výtkami jiných uživatelů. Trochu roztříštěné, ne tak ostrovtipné jako jednička, trochu míň satiry a víc podbízení divákům, atd. ----- Věkový rozdíl mezi Vetchým a Kubařovou mně nevadil, protože nebyl až tak nápadný. Vetchý fakt nevypadá na šedesát. Až na to budou koukat za čtyřicet let lidi, co už nebudou mít v hlavě, že každý je z jiné generace, tak jim podle mě bude připadat, že mezi nimi je tak 10-15 let, ne 25. --- Co ovšem zaslouží vyzdvihnout: Bambitky působí poměrně jednotně, netrpí takovou nemocí jako některé jiné nové pohádky, že začnou v nějakém stylu, v nějaké atmosféře - a to se najednou změní a působí to jako pěst na oko. Jako trapné šišlající čarodějnice v jinak vážném až hororovém Princi Mamánkovi nebo vyzývavé orientální roztleskávačky v jinak decentním Korunním princi. Co si vzpomínám, tak udržet styl, to se v poslední době podařilo jen Pravému rytíři a Princezně a půl království.... Bambitky prostě mají svůj svérázný styl a ten si udržují. ()

Ben Nevis

První díl si moc nepamatuji, maximálně tolik, že ho nemusím vidět znovu. Druhý díl má v sobě všechno možné kromě pohádky. Snaží se odrážet letošní realitu. Ano, když zrušíte armádu, protože jste hodní, je to zlými považováno za slabost. Ano, když si nepohlídáte dotace, rozkradou si je boháči. Ano, když uvěříte a neověřujete, jste napáleni. Opravdu má být morální poselství pohádek, že když vám vládnou hlupáci, potřebujete k záchraně loupežníky? Tolik k ději. Bambitka mě vyloženě neurazila a dalo se na to koukat. Herecké obsazení je slušné a ta malá holka má talent. I ty písničky se daly poslouchat. ()

hazaba

Pěkná pohádka pro celou rodinu se spoustou vtipů, které nejsou křečovité, dobrými výkony herců a fajn hudbou. ()

Razzor_82

"Vyznat ženský lásku, to není tak jednoduchý." Tak se nám loupežník Karaba na stará kolena zamiloval. U prvního dílu jsem se celkem bavil. Postavy mi přišli sympatické.  Druhé pokračování má několik příběhů, které mi moc nezapadají do sebe. Je to takový děravý scénář s nelogickými pasážemi s čímž budou mít myslím děti trochu problém. Otravné mi přišli rýmy a písničky. Za mě zbytečné pokračování, které nenabídne nic nového. Zlo bylo opět poraženo ale zážitek skoro žádný. 4/10 ()

NitroXcz

Dvě hvězdičky dávám kvůli hudbě, která je docela povedená. Jinak herecké výkony celkem na bodu mrazu, děj nepoutavý a postavy nezajímavé. Jsem lehce zklamán, ale co čekat, od pokračování, kterému sluší spíše uzavřený příběh v jednom dobrém filmu. ()

DAPDO

Na můj vkus až moc písniček. A v pohádkách mi teda vadí rány pěstí do ksichtu. Kde jsou ty časy, kdy Vladimír Dlouhý v S čerty nejsou žerty přemohl a zneškodnil deset vojáků, aniž by na ně vynaložil nějakou extra sílu. Jednička se mi líbila určitě víc, ale příběh i herci v pohodě, takže s tím nemám problém. ()

feryk

Stejně marný Klus jako v jedničce, stejně hloupé narážky na současnost, které děti nezajímají. Písničky naprosto zbytečné. Dvě království, v jednom vládne imbecilní král, v druhém hloupoučká královna a do toho jsou nacpány ideologické agitace pro dnešní dobu, jak za komunismu, kdy se tam cpali dělníci, proletáři a vláda lidu, jen se změnil směr agitace, hnus. Marně hledám nějaké to tajemství bambitky a pohádku, je to spíš slepenec infantilních rádobyvtipných scének. Maximum dvě hvězdy, jako první díl, víckrát to vidět nepotřebuji. ()

dakarin

Určitě výborný Ondřej Vetchý i s vnučkou a Veronika Kubařová, osvědčená dvojice rádců - Lábus a Vladyka, zaujala i komorná královny a její milý nečekaný láskyplný románek s velitelem stráží. Ty lidské záblesky - třeba láska mezi Harabou a osamocenou královnou krásně zdařile vyobrazené. Většina písniček mi sedla. Některé rozměry moderního pojetí a jistou překombinovanost nechci v čase vánočním příliš zmiňovat :-) Tedy našel jsem si v pohádce i to svoje... ()

tranquill

"Loupežník? To ještě existuje?". "Polib mě, kudla!" "Kdo lže, ten hrabe!". "A já se zase nehodím na Hrad. To pohlížení na lidi z vrchu každýho zkazí!". "Tak do toho, kudla!" "Tak ti dík, kudla!" ()

kluzo odpad!

Plác, plác, plác. Od ničeho k ničemu, od ničeho nikam... To už mají větší potenciál pohádky i zprávy na ČT. ()

GIK

Politické narážky a politika se mi (nejen) v pohádkách nelíbí. Aktuální režimní propaganda už vůbec ne. „Je normální, když se dva kluci vojáci vedou za ruce?“ „Ano!“ Přiznaná pravda: „Těm, co nejvíce lžou, věří nejvíc lidí.“ „Blba povýšíme a udělá za nás špinavou práci.“ atd. atd. Kam asi chodí kulturista Karaba do posilky? Přes kopec do vsi nebo na zámek? Skříňku s anaboliky také nikde nevidím. Křečovité cvrlikání s královnou Kubařovou. Jedna povedená reklamní píseň na hrnce. Je jasný, že filmaři čtou místní komentáře. Někdo tady kdysi radil, že v pohádce musí být magie. Tak tam uměle nacpali kouzelný hrnec. ()

anitae

Povedený páreček královna Kubařová a Karaba Vetchý, záporáci Vladyka s Lábusem.   Akorát Kudla mi vadilo hned od začátku. ()

Vabr

Na to, že byl okolo vzniku dvojky takový hype, tak nic moc. Příběh není vůbec originální, zvraty jsou předvídatelné na míle daleko a mnohokrát zapříčiněné nelogikou chování postav a jedno království je v ději úplně zbytečně (to z jedinčky). Nelogičnostmi bych například jmenoval to, že nešikovná královna se rozhodne nazdařbůh věnovat království dvěma podvodníkům z jedničky (pak na to samo sebou doplatí), nebo když vejde král království z jedničky do hospody v přestrojení kominíka, aby zjistil, kdo zneužívá jeho „dotací" na záplavy, a pravdu odhalí během rekordní jedné minuty své přítomnosti v hospodě. Wtf. No ale jinak musím pochválit písničky, ty se mi tedy líbily - jenom moc nechápu, proč zazní v písničce o kouzelném hrnečku slovo hot dogy, když to je v té době absolutní nonsens - a Lábusovy přeřeky (Zavřete tu celulitidu - teda celebritu 😝). Ovšem ve srovnání s jedničkou to je bída. Vyhodnocení: Podprůjemný film - teda podprůměrný ()

bearmeedek

Tak opravdu nevím, co se líbí těm, kteří poslali tento film do sběrných surovin. Pochopili, že to je pohádka? I když je větší časový odstup od doby, kdy jsem viděl první Bambitku, měl jsem dojem, že je druhá možná i lepší. Není zde přeKlusováno, Janovičová opět upoutá. A věkový rozdíl Vetchého a Kubařové všem vadí? V životě běžné. Pohádka byla opravdu pohodová a o to určitě šlo. Za mě 80%, ale kvůli tomu, že se web CSFD docela zahltil nesoudnými sráči, sypu hvězdy všechny. ()

E lan

Docela dobrá vánoční pohádka s trochu postarším Vetchým ve věkově nevyrovnaném páru, slušní záporní rádci a tentokrát už lepší Klus v roli krále. Sem tam slušná písnička, která se opravdu dobře poslouchá. A tak nevadí trochu jalový scénář, jsou přece Vánoce:-) ()

Oonika

Myslím, že je to důstojné pokračování. Nebylo to úplně top, ale super vtípky, reagující na současnost, malá princezna velice vtipná a super herecký výkon. Písničky mě teda bavily poněkud míň. ()

Jacques-ds

Může někdo rozumně vysvětlit, proč ve většině moderních českých pohádkách absentuje logika? Proč jsou postavy hloupé a neustále se pitvořící? Proč si prostě někdo posledních x let myslí, že pohádka musí být stupidní? Proč? Tohle byla zase hrozná bolest. Lituju každého, kdo na tom byl v kině. ()

Jonatána

Oproti jedničce o dost slabší, hlavně mě spíš obtěžovaly písničky, které mi nijak povedené nepřišly. Tedy až na tu "hrncovou" od Noida, ta byla dost dobrá. Dala bych 2,5, což nejde, tak za Veroniku Kubařovou a Ondřeje Vetchého (jak je možné, že ten chlap vypadá tak skvěle, že kdybych nevěděla, jaký je mezi nimi věkový rozdíl, vůbec by mě nenapadlo, jak velký je...) tu půlku přidám.  Krakonošovo tajemství se mi líbilo mnohem víc, za mě měla ČT na Štědrý den nasadit právě to. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!