Ženám nelze nikdy zcela důvěřovat, ani těm nejlepším... Kdesi v útrobách trezoru londýnské banky Cox & Company leží schránka se jménem doktora Watsona, která má být otevřena až padesát let po jeho smrti. Obsahuje vzpomínky na dlouholeté přátelství s mužem, jenž povýšil schopnost dedukce na umění. Během života doktor Watson zaznamenal nějakých šedesát případů, demonstrujících jedinečný detektivní dar Sherlocka Holmese. Ovšem zažili i jiná dobrodružství, jež se Watson z diskrétních důvodů rozhodl až do jisté doby před veřejností utajit. Jednalo se o události takříkajíc delikátní osobní povahy. A jedno takové dobrodružství začíná v srpnu 1887, kdy se oba přátelé vracejí z Yorkshiru, kde Sherlock vyřešil záhadnou vraždu admirála Abernettiho. Události uvede do pohybu anonymní pozvání na vystoupení Ruského carského baletu... Snímek Soukromý život Sherlocka Holmese natočil v roce 1970 podle vlastního scénáře a ve vlastní produkci klasik hollywoodského filmu Billy Wilder a kromě důmyslného případu v něm předkládá ještě jedno paralelní téma, kterým je Holmesův vztah k ženám, jenž se v jemně potlačené podobě vine celým filmem. Sherlocka Holmese ztvárnil tehdy devětatřicetiletý britský herec Robert Stephens, jehož nadějnou kariéru překazilo nadměrné pití. Sherlockovu osudovou ženu si zahrála francouzská herečka Genevieve Pageová. Inteligentní film plný suchého anglického humoru ve své době u diváků příliš neuspěl a teprve postupem času se dočkal uznání, které mu bezesporu patří. (Česká televize)

Jakubisko

LFŠ 2011 ... Veliké překvapení. Vůbec jsem netušil co od tohoto snímku čekat, ale když jsem se od začátku doslova řezal smíchy a ani v průběhu filmu se rozhodně nezačal nudit, byl jsem téměř v šoku. A poté co se mi dostalo ujištění, že oproti ostatním Wilderovým filmům je to ještě slabota...je zřejmě načase si sehnat jeho kompletní filmografii. :) ()

Cimr

Někteří mí kamarádi milovali Vinnetoua, jiní Rychlé šípy, mým hrdinou však byl vždy Sherlock Holmes, ten geniální feťák a podivín. A když se sešel můj dětský hrdina s mým dospěláckým (Billy Wilder) a nadto se mi dostalo Skotska, lochnessky, trpaslíků a tajuplných mnichů, je mi úplně jedno, že je film dlouhý, příběh se občas vleče a scénář nedosahuje kvality jiných Wilderových děl. Davám nostalgický plný počet. ()

Historik

Solidní, ale nijak omračující. Asi to bude tím, že jsem od toho čekal něco jiného. Čekal jsem nějaký jiný pohled na Sherlocka Holmese, asi i více legrace, protože je pod filmem podepsán Billy Wilder, ale nic takového se nekonalo. V podstatě je to docela běžný případ, akorát s poněkud přetaženou stopáží, ten úvod byl totiž příliš dlouhý. Je to mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. ()

GodComplex

Uz druhy Sherlock Holmes v rade, ktery me vylozene iritoval. Je to sice podstatne lepsi, nez nedavna Ritchieho prasarna, ale stejne to vypada, ze Sherlock nebude moje krevni skupina. Svoji roli hraje zrejme fakt, ze je to gay, narkoman a jeste s anglickym prizvukem. V podstate cela prvni pulka je nesnesitelna nuda, stavu to zacne dostavat az s prijezdem do Skotska, kde to krome pekne prirody a atmosfery ziska scenaristicky velmi silny Bond feeling, ale celkovy dojem to uz zachranit nestihne. "I don't dislike women, I merely distrust them." 4/10 ()

UncleG

Krystalická nuda, v níž stojatou vodu rozbředlosti a nanicovatosti nedokáže rozčeřit ta hrstka dobrých fórů. Troufám si tvrdit, že v Doylových povídkách je větší dávka humoru a nadhledu než ve téhle komediální "citaci". A to je děsnej průser... ()

jondzavid

Krimi žáner príliš nemusím, ale táto satirická demýtizácia Sherlocka Holmesa ma kvalitne pobavila. Ústredná dvojica je výstižne obsadená a ešte lepšie zahraná, scenár je úžasný (od nápadu spraviť z Sherlocka feťáka a homosexuála až po lochnesské epizódy s mníchami), kamera nádherná a Wilderova réžia ako väčšinou bezchybná. ()

fragre

Jemná parodie na holmesovské příběhy, z rodu těch, které předmět svého parodování mají očividně v lásce. Lipského komedie Adéla ještě nevečeřela a Tajemný hrad v Karpatech jsou filmy stejného rodu, byť jsou více parodičtější. Zde by však stačilo opravdu jen trochu sundat nohu z plynu a vznikl by zcela regulérní holmesovský příběh, čemuž odpovídá i ten smutně melancholický konec, který se do komedie vlastně ani nehodí. Dokonalé dobové reálie a kostýmy, velice padnoucí hudba. ()

Nos

Originální snímek a netradiční pohled na osobu Sherlocka Holmese a jeho vztah k doktoru Watsonovi. V tomto příběhu do děje zasahují aktivně především netradičně ženy. Herecké výkony na úrovni, ale přece jenom filmu k top umístění ještě něco málo chybí. Tak trochu mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Po druhém zkouknutí možná jednu přidám... ()

YURAyura

7/10 Prijemna nostalgie za Surlockem, ktereho ale v tomto filmu s prehledem zastini osoba jeho romanopisce doktora Watsona. Prvni ukecana pulka je podstatne lepsi nez druha akcni polovina. Suchy humor a narazky moc potesily - pekna oddechovka s Christopherem Lee jako Holmesovym bratrem Maycroftem. Homosexualita, housle, drogy - co vic si prat ;]] ()

01Zuzana10

Ukričané (Watsonom), nesympatické, jednoduché. Chýba mi výraznejšia sherlockovská invencia, prekvapivé zložité dedukcie. Namiesto toho sa dočkáme dlhočizného /prepána 2 hodiny?!!!!! / dlhého trápenia sa s jednoduchou zápletkou. Polhodinový úvod, kde sa nič nerieši krom jeho nudy a orientácie aby sme mohli začať zaujímavejší príbeh v Škótsku. Ženská hrdinka toľko oslavovaná v príbehu nijako nepreľstí Sherlocka, iba v ňom neprejavuje pátrať po jej príčinách konania. Ach koľké sklamanie... aspoň že sme videli zaujímavé hrady. ()

Martin741

V zivotopise Roberta Stephensa akysi filmovy ynteleguan a vystudovany filmovy teoretik zase vyplodil, ze Private life of Sherlock Holmes je jeho najlepsi film. Leda tak hovno ! - teda pardon, samozrejme som sa preriekol a chcel som napisat ani omylom! Suverenne Kleopatra - tam hral Germanica a nejlepsi leta slecny Jean Brodieove -tam hral zase s Magie Kovacovou /neskor sa zosobasili, ale to tu nepatri/. No nic, par slov k tomuto precenovanemu filmu : velka nuda. Teda vlastne priserna, a to hlavne v strede filmu, kde herci sklzli az do vatovo planeho plkania, fakt sa tie plky nedali pocuvat. Stephens casto prehraval a nevedel, kudy kam, ovsem Genevieve Page bola vyborna, a samotny Billy Wilder uz s uderom roku 1970 netocil az take pecky ako v 40. 50. a 60. rokoch. Takze 45 % ()

zette

Wilderova rezie je vyborna jako vzdy. Jeho komedie vnimam jako ty nejvtipnejsi, Wilder vsak v tomto filmu natolik dobre imitoval britsky humor, az ho dohnal k dokonalosti a me tim zacal trochu nudit a otravovat:-). Robert Stephens v roli Sherlocka me taky moc nenadchnul. Od Wildera jsem videl celkem 21 filmu a Soukromy zivot Sherlocka Holmese je prvnim, ktery me nezaujal. ()

pakobylka

Úvod by se při troše dobré vůle dal označit jako lehce frivolní, leč žádného pikantního dobrodružství se nedočkáte. Přesto se budete podílet na řešení případu, v němž ženský element Sherlocku Holmesovi poněkud zastře jeho pohotovou mysl - a už jenom proto si zaslouží vaši plnou pozornost. Ke škodě věci po velice stylovém a velice nadějném rozjezdu přichází lehké zklamání, neboť přítomnost nadprůměrného množství příznivých okolností je krajně nepravděpodobná. Nejrůznější drobné indicie jsou prostřednictvím dějové linie snaživě podsouvány velkému detektivovi přímo pod jeho slavný nos - celá ta nešťastná historka se tak stává nehodnou jeho důvtipu, a to bez ohledu na to, že nese označení "komedie". Veselost lze vyvolat i důmyslnějším způsobem. ()

Martrix

Četl jsem snad všechny knihy, ve kterých Arthur Conan Doyle Sherlocka použil, viděl jsem seriál a nemálo filmů. Ne proto, že jsem nějaký sherlockofil, ale mám tu postavu rád, baví mě. Resp. mám rád svou představu o tom, jaký by Sherlock ve skutečnosti byl. A tvůrci mi ji zatím nijak zvlášť nenarušují. Dokonce se ani nestalo, že by mi vadilo obsazení. A že už si tuto postavu zahrálo nemálo herců. Soukromý život Sherlocka Holmese, nemá sice základ v žádné z knih, ale Wilderovi se povedlo navodit dojem, že sledujeme případ, jaký by Doyle klidně napsat mohl. Všechny postavy jsou podle not, jak je autor složil, jen příběh a samozřejmě odlehčenost Wilderovi vlastní, dělají z tohoto filmu jinou písničku. Veselejší, ale pořád je to případ hodný Sherlocka Holemese. Příběh o jednom z mála selhání Sherlocka. A taky o tom, že když už se nezadařilo...většinou v tom měly prsty ženy. U těch filmových Sherlocků, se mi líbilo pnutí mezi ním a Irene Adler. Když se brilantní mysl nechá vykolejit potvorovitostí žen. Superchytrý chlap, je zpravidla sociopat, superchytrá žena, je většinou mrcha. Když se setkají, nejde o jiskření ale spíš je to jako když teče láva do moře. Takže tento film měl předpoklad, že mě pobaví. Zvlášť s přihlédnutím na ostřílené duo scénáristů. To špičkování a odlehčenost, nebylo vůbec rušivé ani ve chvílích, kdy byly vtípky slabší, resp. nevtipné, příběh byl v pohodě, herci také. Ovšem, pokud by ale někdo dělal remake, byl bych raději, kdyby byla stopáž o 20 minut kratší a hlavně...kdyby byla mnohem rafinovaněji, ale současně patrněji rozvinuta počínající náklonost mezi Sherlockem a další mrchou, kterou mu tvůrci z nějakého důvodu strčili do cesty. To mi tam trochu chybělo. Slabší 4* ()

mortak

Na tehdejší dobu originální pohled na Sherlocka Homese, který sice dnes nikoho neohromí, protože variace na Irenu Adler, či narážky na homosexualitu, se v současnosti musí objevit snad v každém Holmesovi, ale před půl stoletím to bylo něco nového. Bohužel to taky proto neskousli studioví papaláši čekající od Wildera něco jiného, a film musel jít pod kudlu. Z pohledu dnešního diváka je však problém jinde. WIlder pro všechno to okolo Holmese zapomněl na skutečný případ. Hodina a půl (když neberu půl hodiny předehry na ruském baletu) je prostě moc na jednu variaci příběhu o Ireně. Divák má jasno po půl hodině, a ač je Skotsko krásné, ta historka je prostě moc natahovaná a často bez chuti. Tvůrci televizního Sherlocka se stylem filmu ve třetí a čtvrté sérii inspirovali až moc. ()

otík

Kterak i Holmese někdo převezl aneb trochu zvláštní holmesovka. Osobně mi to místy moc nesedlo, uběhaný a na ženské jako na včely na med zaměřený Watson ještě ušel, ale převezeného Holmese opravdu nemusím. Navíc hodně dlouhé, nevtipné, natahované. Průměr. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022