Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

Diego

Určitě nejsem jediný, kdo dal čtyři hvězdy jen za maryllin:). Jinak bych musel jít v hodnocení dolů, protože je to opravdu průměr ve srovnání s podobnými komediemi. ()

JohnSmith

Dvojice Lemon & Curtis byla naprosto úžasná a pod taktovkou Wildera, tomu snad ani nemohlo být jinak. Marilyn je tam skutečně jen na ozdobu. Nutno dodat, že i akční scény jsou na rok 1959 hooodně slušný. Troufnu si říct, že někteří "akční" režiséři nejsou ani dnes natočit takové scény. ()

Ichabod

Díky takovýmto filmům je dnes Hollywood tam kde je a má své jméno stavěné na takto úžasných základech, protože nikde jinde by nic tak dokonalého nevzniknulo. Škoda že se takové filmy už netočí. Dokonalí herci, režie, inteligentní i hravě sitcomový humor, po třiceti shlédnutích stále ta nejlepší komedie klasického střihu, kterou by měl vidět každý. Billy Wilder je Bůh. Mimochodem český dabing je bezmála stejně kvalitní jako originál. ()

IvyH

Tradiční, ale to neznamená že ne výborná, svižná hollywoodská komedie (plná omylů) a půvabu Marilyn Monroe. Neokoukané vitpy těžící se záměny muže za ženu, výborně zvolené obsazení a hlavně poslední dialog "I´m a man!" - "Well, nobody´s perfect." dělá z této podívané velmi příjemné dvě hodiny. ()

PollyJean

Nevím. Snad kdyby byla "mile naivní Sugar" napsaná jinak, tak bych to zkousla, jinak ten film skutečně není až tak špatný. Ale z té postavy (nikoli z MM) a jejího vztahu k mužům se mně chce akorát zvracet. To má být vtipné? ()

J-o-k-e-r

Velmi zdařilá svižná americká komedie, která jistě patří k tomu nejlepšímu ve svém žánru. Ústřední trojice Curtis-Lemmon-Monroe funguje znamenitě, ikdyž nutno dodat, že Marilin z jiných důvodů. Zejména výkon Jacka Lemmona si Oscara jistě zasloužil. Je jen veliká škoda, že podobných filmů se již nedočkáme... ()

Elleannie

Some Like It Hot.... viděla jsem to už dávno, ale nikdy nezapomenu na Tonyho a Jacka. V přestrojení za "členky" skupiny jsou neodolatelní, vtípky nebo spíše veselými scénkami film oplývá jedna radost, Marilyn (tohle byl první film, ve kterém jsem ji viděla hrát) tuto dvojici příjemně doplňuje. Musím uznat, že i bez ní by byl film skvělý, ale na druhou stranu se mi v některých scénách moc líbila, například když hrála na svoji "pidi kytarku" :D. Moc příjemná podívaná. ()

Koryntos

Úžasná naivně, sladká komedie, jako cukřík. Dnes na ni, ale koukám v němčině a trhá mi to uši. Na začátku, jak tam mluví ten mafián v baru, tak v německé verzi ho mluví někdo v němčině s anglickým přízvukem, vůbec jsem nerozumněla co říká. Trvdý německý jazyk změkčený anglickým přízvukem, to se snad ani nejde slovy popsat, ten děs se musí slyšet. :o))) ()

Autogram

Marilyn bola teda riadny kus ženy, to som si nikdy z fotiek neuvedomil. Ako Šugar Kovalčíková tu naozaj hviezdila, no hlavné postavy boli v podstate dvaja muži. Film určite patrí k tým lepším, aj keď by som ho neoznačil za skvost. K tomu mu stále niečo chýba, trochu mi pripadá ako tínedžerská bláznivá komédia vtedajších čias. S hudbou, peknou ženou a dvomi nespratnými chlapcami. –––– V tom dortu muselo být něco, co nemohli strávit. –––– Vy nechápete, já jsem chlap! – Prosím. Nikdo není dokonalý. ()

Ev.D.

,,Kouřím, v jednom kusem hulím" Vynikající komedie. Skvělá Marilyn Monroe, Tony Curtis a Jack Lemmon. Milionový konec. Když má chlápek ve filmu jméno Mozzarella tak je jasné ,že film prostě musí dostat 5***** :)) ()

mcleod

Na dobu (a svým způsobem i místo) svého vzniku hodně vtipná komedie, která je celou dobu tažena dvěma výbornými herci v hlavních rolích. Jejich transformace v ženy byla zřejmě v této době ještě originálním komediálním tématem, kterého se povedlo využít k natočení docela příjemné komedie. Dnešní humor (ačkoli jak který) se mi líbí více, ovšem musím uznat, že toto vůbec není špatné. ()

JustMeeKatie

Po referátu (nejspíš, už si to nepamatuju přesně) v osmé třídě, rozsáhlé 15minutové prezentaci, "persuasive essay" a dlouhém oddalování jsem se konečně rozhodla podívat se na nějaký ten film s Marilyn Monroe. A nemohla jsem si vybrat lépe! Teď už naprosto chápu, proč má "Někdo to rád horké" tak vysoké hodnocení a spousty lidí se na něj povinně dívá během vánočních svátků, kdy jej vysílá ČT. Já bych si za to svoje odkládání nejradši pár vrazila, protože tohle opravdu je jeden z komediálních klenotů americké (a řekla bych i světové) kinematografie. Do filmu jsem šla kvůli Marilyn, ale zůstala jsem kvůli Tonymu Curtisovi a Jacku Lemmonovi, kteří byli coby Josefína a Dafne absolutní jedničky! Hlavně Jerry/Dafne se postaral/a snad o ty nejlepší hlášky a já se do něj/ní úplně zamilovala (teď to bude jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav). Na Tonyho se jako na šarmantního mládence hezky koukalo, i ta Marilyn zde hrála dobře, při sledování by člověk ani nepoznal, že bylo natáčení kvůli její maličkosti tak komplikované, ale Tony a Jack ji prostě s přehledem upozadili. Závěrem ještě musím pochválit naprosto výborný dabing z roku 1966 - až mě překvapuje, jakou si s tím tenkrát dali práci, nejen skrz to, že hlasy se k hercům skvěle hodí, ale překladatelé se toho vůbec nebáli a nasázeli do filmu jednu skvělou hlášku za druhou. ()

Jaro.Krafcik

Tak ako keď je to komédia na ktorej som sa zasmial iba raz. Je niečo zle, ale tradíciu prveho čiernobieleho filmu na nový rok si idem už dlhšie a nechcel som ju porušiť. Kontroverzné postavy a občas spev Marilyn Monroe boli fajn, ale ako celok ma to nejako neoslovilo. Rovnako začinam prvé hodnotenie roka s troj hviezdickovym hodnotenim ako velky fanusik z LA. Minuloročné psycho bola jednoducho lepšia voľba. 3* ()

Molir

Asi nejlepsi komedie co kdy byla natocena (a pochybuji, ze nekdy nejaka lepsi natocena bude). Skvele herecke vykony v hlavnich i vedlejsich rolich, paradni a vybrouseny scenar, dokonala rezie Billy Wildera, proste tenhle film ani po 45 letech nezestarl a diva se na nej mnohem lepe nez na "komedie" sotva par let stare... ()

Mackin

V Chicagu se dva muzikanti náhodou připletou k vyřizování účtů mezi členy místního podsvětí a ihned se proto musejí dát na útěk. Rozhodnou se pro angažmá v hudební skupině, která právě odjíždí na tři týdny na Floridu. Jediný problém představuje to, že se jedná pouze o dívčí kapelu, okolo níž se samozřejmě točí starší milionáři a zrovna v ní zpívá Marylin Monroe. Vynikající duo Curtis – Lemmon si s tím ale přece poradí. Dnes už klasická a opravdu hodně vtipná komedie, bez které by žádný filmový žebříček nemohl být nikdy dokonalý. ()

P1tr

Psát komentář k snad nejprofláklejší komedii všech dob se může zdát zbytečné.....A pravděpodobně tomu tak i je, ale každý rád ventiluje dobrý pocit z filmu i šířeji, než skrze hvězdičkové hodnocení. Je až s podivem, jak nadčasová tahle komedie je a že se líbí každé nastupující generaci diváctva. Motivy v ní jsou tradiční, ale zpracovány s takovou lehkostí a samozřejmostí, že si až říkáte, že jste si ten film vymysleli sami, jak neskutečně se Vám líbí. Naštěstí tomu tak není a Někdo to rád horké si můžeme užívat všichni! ()

Aberforth

Najlepšia komédia s krásnou Marilyn a príbehom ktorý napodobnujú všetci komedianti v súčastnej dobe. Najviac sa mi páčila scéna vo vlaku a herecké duo ma vždy tak rozosmialo, že som počas celého filmu cítil šťastie a pokoj na duši. Skvelú atmosféru dodáva filmu určite aj čiernobiely formát. Tento snímok je oddychovým filmom na celý večer ktorý odporúčam hlavne zalúbencom ale aj bláznom. ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu