Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

Finskej

Některé filmy nejen že nestárnou, ale jsou naopak čím dál lepší. To snad ani není film, tohleto, ale jedna velká perlorodka... Při sledování Some Like It Hot mi zkrátka a vůbec není jasné, jak se pod označením "komedie" může v současnosti natočit takové množství nebetyčných debilit... P. S. Film je vybaven starým dobrým zlatým českým dabingem z té nejlepší staré dobré zlaté éry českého dabingu. Dopřejte si jej. Dost možná je to jeden z oněch vzácných případů, kdy dabing lepší originálu. Nekecám. ()

jondoe

Nikdy by som nepovedal, ze by ma tak stary film mohol tak pobavit. Tony Curtis a Jack Lemmon boly vo svojich ulohach Jozefiny a Dafne naozaj perfektny a Marilyn Monroe bola naozaj moc dobrou a krasnou hereckou neuveritelnym sexapealom. Smial som sa cely film a som veru smutny z toho, ze tak kvalitne komedie ako bola tato sa v dnesnej dobe uz netocia. ()

Benedygtus

Nekdo mozna cerno-bile filmy nema rad nicmene ja je rad mam, uz jen kuli tomu, ze krasa filmu zalezela predevsim na herckych vykonech a tady ty vykony byly excelentni stejne tak, jako napad a vtipy! Krasna komedie s krasnou Marilyn Monroe ()

toy79

Nejlepší filmová komedie se skvělými mužskými hereckými výkony - Tony Curtis jako Josefína, Jack Lemmon jako Dafné a Joe E. Brown jako Osgood Fieling III, to vše doplněno Marilyn Monroe. Mimochodem skvělé hlášky. ()

Kratas558

Komedie ve své nejzákladnější podobě, která sází na perfektní herecké výkony a velkou star své doby, Marilyn. Bylo to kouzelné, inteligentní a vtipné. Kam se na to hrabe Někdo to rád blond :) ()

Sajuska1991

Já ten film mám prostě hodně ráda! Marylin Monroe je naprosto úchvatná a nádherná - o tom není pochyb ! a na svou dobu to byl určitě hodně nevšední výtvor. Pro mě je to šmrncovní film s parádní hudbou, a i když to není jedna z těch komedií, u kterých se válíte smíchy, tak rozhodně nudná není ! "někdo to rád blond" je jen tupou náhražkou :-) I když i ten film má svý kouzlo, to určitě. ()

Seti

Já na tyhle rozjuchaný veselohry klasickýho Holywoodu (a vlastně ani český produkce) moc nejsem, takže moje hodnocení je tentokrát čistě subjektivní. ()

Billie777

Moc příjemná, nadčasová komedie s překrásnou Marilyn Monroe a skvělým Jackem Lemmonem a Tony Curtisem. Původně jsem zamýšlela dát čtyři hvězdičky ale nakonec za Lemmona a skvělý konec dávám plný počet. To je komedie, která nestárne. :) "PROSÍM, NIKDO NENÍ DOKONALÝ". ()

Bobek15

Výborný film s prepracovaným scenárom plným skvelých momentov, zvratov a humorných situácií. Hlavné herecké duo funguje skvele, a Marilyn Monroe je s jej krivkami a krásnym úsmevom neskutočne očarujúca aj v tejto dobe. Niektoré filmy skrátka nezostarnú nikdy. ()

Nassau

Will you look at that! Look how she moves! It's like Jell-O on springs. Must have some sort of built-in motor or something. I tell you, it's a whole different sex! (70%) ()

Mistickzz

Zábavná oldskulovka, konečne som zistil, že Marilyn Monroe bola ozaj taký Sugar ako sa vravelo vo filme, božská to žena. Čo by som viac dodal?? ()

KoRner

Vtipy aj zápletka sú možno nadčasové aj dnes, avšak vizuálne film vyzerá o desať rokov starší než je. Zato Marilyn je naozaj sladká a Tony veľký frajer, nečudujem sa teda, že vtedy to malo taký úspech. ()

Han22

Někdo to rád horké je jeden z mála takhle starých filmů, který nezískaly Oskara a přesto už jsem ho viděl. Bylo to přesně na Silvestra 1994 na Nově, bylo mi 13 a prd jsem tomu rozuměl, ale i tak jsem si po čtvrt století pamatoval bezvadnou komedii. No a o po letech můžu naplno ocenit genialitu filmu. Wilder totiž skvěle míchá žánry i postupy. Film se odehrává v roce 1929 a chvílemi opravdu připomíná snímky z 30. let, ovšem dívky jsou odhalené natolik jak to tehdejší cenzura dovolila a postavy pronáší neskutečné dvojsmysly. A zatímco prostředek je naprosto uvolněná převleková komedie plná srandiček, slziček, brebentění i romantiky, začátek je gangsterka jak vyšitá z 30. let se spoustou akce a střílení a konec zase chvílemi připomíná mix mezi gangsterkou a groteskou plnou honiček. Samotní gangsteři navíc nejsou ani vteřinu směšní, ale smrtelně vážní. Co dál? Neodolatelná Marilyn Monroe ve své nejlepší roli, která nádherně zpívá I Wanna Be Loved By You a naprosto nejvíce sexy líbačka, co jsem v tak starém filmu viděl. A samozřejmě dvojice Lemmon a Curtis, které díky vizáži pravých chlapů opravdu nepřipomínají ženy ani omylem, ale skvostně to uhrají. Převlekové scény, hlášky a dokonalé balení Daphe postarším milionářem s nesmrtelnou pointou a poslední hláškou "nikdo není dokonalý" Už je za tohle by to bylo 5*. Komedie roku 1959. ()

Callas

9/10 Velice příjemná, svižná a pohodová komedie. Co říct abych jen nepřemílal stejná fakta dokola? Mě prostě učaroval ten kontrabas ;) ()

cab

Bezesporu vyborny film patrici ke klasice stribrneho platna s kvalitnim obsazenim hrajicim do taktu ovsem neni tak vtipny, jak vsichni rikaji, coz je mirne zklamani, ale zaverecna scena je nezapomenutelna a bude zapsana navzdy do pameti kazdeho filmoveho divaka. 85% ()

showxman

Spektakulární americká komedie, která ani po více než 50 letech neztrácí nic ze svých kvalit a oslovuje generace i nadále. Jednoznačně špička světové kinematografie a jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu