Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

Peiper2

Poprvé jsem tento film viděl teprve dnes. Trochu jsem měl obavy, které se nakonec ukázaly jako zbytečné, že už mě snímek v roce 2010 nedokáže zaujmout. Vůbec to není pravda. Jedná se o velmi fajn zábavu se skvělými hereckými výkony - zejména Jack Lemmon je famózní. Některé scény jsou kultovní a asi nemá cenu je zmiňovat. A Marilyn byla opravdu krásná. ()

Rssa

Neskutečně vtipná a milá komedie, která na svoji dobu vzniku rozhodně (aspoň po konverzační stránce) nevypadá. Curtis a Lemmon v převleku skvělí, Monroe nekazící. Jedna z nejlepších komedií všech dob. 95 % ()

Paity

Nejsem na podobné černobílé americké klasiky, které cpou jako křoví Američané do každého seriálu a filmu, aby nemuseli dávat peníze za práva na něco jiného. Kolikrát mi to přijde hloupé. To ale není případ Někdo to rád horké. Pro mne osobně Marilyn Monroe neviditelná. Za to Tony Curtis a hlavně Jack Lemmon top herecká liga. Tito páni herci udělali celý film a Marilyn posloužila jako pomyslná třešnička na dortu. Hlavní ale je, že se u toho každý bude bavit, což je na 52 let starý film velice slušné. ()

Hanys_

Klasika všech klasik se spoustou parádních scének a závěrem, který způsobuje salvy smíchu. Z hlavního hereckého tra mi přišla pohříchu nejméně zajímavá slavná MM, k níž si budu cestu hledat asi hodně těžko. Naopak Wilderovi přicházím s každým jeho filmem čím dál více na chuť. 8/10 ()

duddek

Těžko si představit neodolatelnějšího kapitána lodi, než je Junior z firmy Shell. :) "Water polo? Isn't that terribly dangerous? -I'll say. I had two ponies drowned under me." A Daphne výtečně tančí. "Oh, Daphne, how can I ever repay you? -Oh, I can think of a million things. And that's one of them! :)) *spoiler* Takhle krásně bezstarostné závěry už se dneska nevidí... ()

RichardLev

Nemám rád komedie, kde se chlap převléká za ženskou, nebo někdo předstírá, že je někým jiným. Hlavní hrdinové mi byli nesympatičtí a dělali obě výše uvedené věci a tak jsem jim ani moc nefandil. Jinak pohodová komedie. ()

Merkin

Kdybych si měla mezi třemi hlavními hrdinkami vybrat, volím bezesporu Daphne :) Tedy komedie sice černobílá, avšak s barvitým příběhem a půvabným koloritem postav, zkrátka jak to říci...."Pu pu pi du.....Pau:)" ()

kolemjdouc

Na filmu se už léty usadila patina ale pořád má šťávu.Monroe už taky skončila v dějinách a zůstala v povědomí divákú ze záběru jak ji nad kanálem zvedl průvan sukně.Škoda - měla i jiné kvality než hezké nohy a sexy ústa.Jsem přesvědčená že kdyby filmaři natočili toto téma v dnešní době tak je z toho neskutečný paskvil. ()

Greedo

Nápad a zábava staví tuto komedii na nejvyšší stupně dokonalosti filmu. Dnes se stal tento snímek naprostou klasikou mezi komediemi a nikdy nezestárne. Do poslední chvíle film neztrácí své tempo a typický humor svého období. ()

Lionheart

Komedie komedií, aspoň podle mě. Je to skoro dokonalé (čisté ****), dokonce i trošku krvavé. Viděl jsem to několikrát, ale až teď (v sedmnácti), mi došlo, jak to je s tou přestřelkou v garáži. Je to masakr na Den svatého Valentýna. Sice to nikde není řečeno, nicméně, počet mrtvých a rok sedí a na konci na Floridě se přece říká, že to, co udělali čtrnáctého, bylo moc. Takže tímto dalším "jemným" naznačením si získává toto dílko pátou *. Celkově naprosto zaslouženě *****, tím pádem to neguje ono známé "Nikdo není dokonalý". ()

Prochy38

Komedie s kouzelnou MM, která neurazí, i když ji vidíte po sté. Což u mnohých nebude problém. 5 hvězdiček nedávám jen proto, že jsem těm dvěma prostě ty dívčiny nevěřil. Hráli to parádně, ale aby to prošlo, mi přišlo trochu utažené. Jinak se člověk musí bavit od začátku až do konce. 80% ()

Greny

klasická komedie, které se mi zdá trochu ztrácí na své originalitě a bude to asi tím, že o tomto filmuá koloje spousta zvěstí o kvalitě humorných scén. A další hvězdička za MM, která mi nepřijde moc sympatická ... .:) ()

Perverz

Groteskní režie Billyho Wildera, krásná Marilyn, a dvojice Curtis-Lemmon. Plno vtipných, i když na dnešní dobu tyhle vtipné situace vyznívají jinak, bláznivých scén, braných s nadhledem. Opravdu skvělý film. ()

ClimbVibe

Jako malý jsem se jednou babičky a dědy zeptal jako komedii mají nejradši. Řekli "Někdo to rád horké". A tak jsem se seznámil s touto klasikou, a musel jsem uznat, že je opravdu velice vtipná a i po letech tak nějak svěží. A že Marilyn Monroe byla opravdu nádherná. ()

peetriss

Pravděpodobně nejslavnější převleková komedie stavěná na bravurním herectví dvojice Curtis - Lemmon a tehdejší krásky Marilyn Monroe, vůči jejímuž sexappealu jsem i tentokrát imunní. Objektivně filmu nelze po umělecké ani řemeslné stránce nic vytknout, čekal jsem však větší nahuštěnost humorem, což je možná ale můj problém. Některé scény se však opravdu povedly, to uznávám. ()

Honzeek95

"To nevadí, nikdo není dokonalý." - to je sice pravda, ale tento film se dokonalosti blíží ve všech směrech! Geniální dílo. ()

factoryBrick

Tohle je táák krásný, upřímný a pozitivně laděný film, že k tomu snad netřeba více dodávat. Je sice pravda, že smysl pro humor je v dnešní době asi někde jinde, o čemž nejsem do teď přesvědčena, zda je to dobře, ale tento snímek z roku 1959 je důkazem toho báječného poválečného, amerického, kinematografického rozptýlení. A i když si u toho někdo zrovna nepotrhá bránici, minimálně ho to příjemně pohladí po duši. ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu