Čínský režisér John Woo (nar. 1946) se prosadil v osmdesátých letech sérií akčních filmů (Lepší zítřek, Killer, Hard-Boiled aj.), jež mu vynesly hollywoodské angažmá. Svou zálibu v pečlivě choreograficky připravené akci a ve zpomalených scénách brutálního násilí zdařile přenesl s výrazně vyššími rozpočty do západního prostředí. Ve svém třetím americkém snímku Tváří v tvář (1997) proti sobě postavil člena protiteroristické jednotky FBI Seana Archera (John Travolta) a psychopatického zločince Castora Troye (Nicolas Cage). Jejich vzájemný souboj, jenž je živený letitou nenávistí, ozvláštňuje speciální lékařský zákrok, při němž si oba protagonisté v podstatě vymění své totožnosti. Režisér se spoléhal především na vlastní vyzkoušené postupy (např. působivá akční scéna s holuby v kostele) a také na herectví obou hlavních představitelů, kteří přesvědčivě zvládají obě polohy svých rolí. Nicolas Cage tímto titulem uzavřel volnou trilogii, v níž ztělesnil neohroženého akčního hrdinu (předtím Skála a Con Air). Není bez zajímavosti, že motiv transplantace nové tváře zločinci byl využit už před lety v českém fantastickém filmu Ztracená tvář (1965), natočeném režisérem Pavlem Hoblem podle námětu Josefa Nesvadby. (Česká televize)

GILLWANDER

Brilantný thriller nadupaný neskutočnou akciou, kde si skvelé duo Cage/Travolta lezú často do "zelí". Sci-fi prvky takmer nebadateľné, išlo skôr o spomalené zábery, ktoré si užil nejeden akčný milovník. Námet je bravúrny a všetko ide ako po "masle". Zvukový arzenál nemá po technickom rozpoložení žiadnu chybu. Face/Off sú ako dobre načasované hodiny, v ktorých neustále tikajú ďalšie, a tie po každým explodujú do orgazmových rozmerov! Scéna s člnmi bola skvostná!!! 80% ()

SonG

Takhle nějak jsem si představoval inteligentní akční film!Velice dobře podané od dua Cage/Travolta, výborný film.. ()

BitlDjus

Dva výteční herci, výborná režie a dokonalá proměna identit. Film je nabušenej akcí a Castorovýma hláškama, já nemám co dodat takhle má vypadat akční, kvalitně odvedená práce. ()

tufr

Zatraceně luxusní akčňák se zatraceně luxusnim Travoltou a Cagem. Pro mě jeden z těch nejvíc akčních filmů,na kterej vždycky rád znova kouknu. John Woo mi naservíroval luxusní akci a luxusní příběh, kde žeru scénu při ůtěku z vězení a závěrečnou scénu na lodích!!! ()

ilemas

Inteligentně šílený nebo šíleně inteligentí akční film s výbornými hereckými výkony Johna Travolty a Nicolase Cagea plný emocí. Film jsem viděl po několikáté po dlouhé době a stále mě nadprůměrně chytl. Výborná myšlenka, kdy si hlavní představitelé prohodí role a skvěle hrají každý toho druhého. Konec filmu mě už po několikáté vehnal slzy do očí. I po tolika letech se mi film stále líbí. ()

donvitoso

Výborný thriller... Travolta skvělý, Cage dostačující. V podstatě nemám větších výtek. Možná jsem moc velkej hnidopich, ale co mě děsně iritovalo, tak byli průhledně jiní kaskadéři - jednou dlouhé vlasy, jednou krátké, jednou mokrý, hned na to suchý, atd. Co ale srazilo celkové hodnocení na 4 hvězdy byl závěr, tam šlápl Woo celému filmu na koule. Škoda, nemuselo to při tom svižném tempu a zajímavém ději na konci tak "bolet". ()

Chen

Ukázka toho, jak má vypadat akční film. Zajímavý, i když těžko uvěřitelný příběh, silné obsazení a precizní bojové scény. Navíc postavám nechybí hloubka, která by uživila i precizní drama. Skvost žánru. ()

lekr

Strhující akční jízda od začátku až do konce, jeden z nejlepších filmů Nicolase Cage a zároveň absolutní vrchol Johna Woo!! Nezvykle inteligentní zápletka, strhující herecké výkony obou hlavních aktérů a zároveň pořádná porce nezaměnitelné akce, jakou umí vykouzlit jen John Woo! Jeden z mála filmů, na který se můžu dívat pořád dokola a stejně budu pokaždé v úžasu!! ()

Martin741

Reziser John Woo /Zivy terc s JCVD ....../ proste vie, ako natocit kvalitny film, o tom zadna. V tomto filme ponukol kvalitny scenar, dvoch zaujimavych hercov /Cage a Travolta/ obohateny o Joan Allen /Bourne trilogia ...../ a slusny pribeh, pri ktorom som sa nenudil. Slusne, pan Woo, velmi dobre odvedena praca, a to nie som Vas extra funda. 87 % ()

Vojťas

Film který mě až nyní po velice dlouhé době (ale konečně na DVD) chytl a nepustil! Dechberoucí akce, velmi zajímavý děj a skvělé představení CageTravolta vs TravoltaCage! Jedna z mála akčních podívaných, u které mě mrazilo a kde mi postupné vyvrcholení děje vtrysklo slzy do očí! Můj TOP film = mohu jen doporučit! ;o) ()

Rocky88

Tváří v tvář je pro mě vrchol všech filmů, které mají jediný cíl, a to akci, akci a zase jenom akci. Výměna obličejů se jen tak ve filmech nevidí a perfektně charizmatičtí herci ( Travolta s Cagem se mi líbilii hlavně ve "změněném" stavu ) spolu s vrcholovou akcí jsou zde na každém kroku. Před tímto akčním veledílem se musí sklonit i Bay s Westem. Wooův ( hej, to je slovo :-) ) nejlepší film. . . . ()

Jino

Před deseti lety to byl hit a já jsem Tváří v tvář měl hodně rád. Dnes, s odstupem času když se na to podívám, si uvědomuju, že film nepřináší nic nového... některé kecy hlavních herců jsou tak děravé jako Wooovi spodky. Tento film se momentálně pro mě stává jakousi přehlídkou výbuchů a střílení, s tím že tam hrají herci které mám rád (Cage a Travolta). Nemluvě o tom, že takováto výměna tváří a změna postavy celé osoby působí neuvěřitelně béčkově a je to udělané tak, že dnes se tomu jen a jen směji. 60% ()

shyster

Určitě nadprůměrný akční film. Jenže....Na vrchol (což jest Skála) to dost ztrácí a rozhodně John Woo v The Killer byl o pár procent lepší. Co zde ale předvádí ústřední dvojice, to klobouk dolů. ()

marcek

Musim rict, ze tady v nekterych scenach opravdu hraje Nicolas Cage perfektne, napr. kdyz rekne ze spis s jeho zenou a nevi jestli se ma smat nebo plakat - to je krása ()

O´Neill

Mistrovská práce v podobe Johna Woo! Opravdu perfektně natočený akční snímek, který se bezpochyby řadí mezi špičku ve svém žánru. Opravdu neuvěřitelně zahrány role Johna Travolty a Nickyho Cage. Úchvatná podívaná! ()

WoWoW

Úžasná ukázka toho jak herec mění svou tvář a to dokonce ve dvou vydáních a pod taktovkou mistra akčních filmů. Prostě těmhle pánům skládám poklonu. A to, že příběh založený na výměně tváří je poněkud přitáhnutý za vlasy mi v tomhle filmu naprosto nevadí, ba naopak on se sem hodí. Prostě je to jako vidět krásnou holku s modrými vlasy, které Vám přijdou až moc ujeté, ale i přesto se otočíte a budete na ni koukat dokud nezmizí za rohem a pak než půjdete dál si ještě budete muset sebrat jazyk z chodníku. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (více)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (více)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage