Jeden z nejznámějších zfilmovaných muzikálů je příběhem komediantky Fanny Brice (Barbra Streisand). Film sleduje její kariéru od začátků až po nástup do Follies, nejslavnější show, kterého se stává hvězdou. Zamiluje se do Nicky Arnsteina (Omar Sharif), krásného hazardního hráče. Jeho hráčské štěstí ho však opustí. Zatímco ona je stále populárnější, on se propadá a končí ve vězení. Po návratu zjišťuje, že s Fanny již nedokáže žít a rozvádějí se. Barbra Streisand za tuto roli dostala Oskara za nejlepší ženský herecký výkon. Lidé, kteří vidí Funny Girl, jsou ti nejšťastnější na světě. (Bonton Home Video)

otík

Velké zklamání. Tento nesmírně dlouhý muzikál od poloviny už směřuje tam, kam to divák očekává a je to hrozně únavné. Žádný velký hudební ani herecký zážitek se nekoná, ani Barbra s Omarem nejsou tak divácky zajímaví jako jiní hlavní hrdinové větších muzikálových klasik. A na to, že jde o tak slavný muzikál, je až s podivem, že žádnou písničku ani hudební číslo jsem mimo film neviděl a neslyšel. Hudba: Jule Styne ()

andrii

"Lady August," z jejích úst: "Fanynky, fanoušci, na mé lokýnky, sukýnky... Girlandy, prosím. Frenetické glorioly citu, zakusit v zákulisí osobní scénu, která míchá smích, slzu. Pr(ý)š(t)ící po životu." ()

Pavlínka9

Já mám Barbru Streisand velice ráda a v této roli - a ještě k tomu, že je to její filmový debut - tak to ji obdivuji ještě více :) :) Je vynikající :) Takováto ztřeštěná role Fanny Brice jí skvěle sedí :) :) Je to zajímavé, vtipné, úsměvné a plné dobré hudby, která je fakt super a plno těch hudebních děl je prostě nezapomenutelných :) Je to pro mě jedno z nejlepších děl, které vzniklo :) Omar Sharif je okouzlující a myslím si, že oba měli štěstí, že se dostali tak skvělé příležitosti :) :) Nemám k tomu víc co říct - to je prostě potřeba vidět :) ()

IdentityS73

Není to, alespoň ne pro mě, ten typický muzikál, spíš to bylo jako normální film- drama se zpěvem...ale to mi nevadilo, Barbra Streisand předvedla výborný herecký výkon a i pěvecký...konec mě docela překvapil, ale i tak jsem si ty 2 a půl hodiny užila:). ()

Mishqo

80% ... Barbra Streisand bola proste muzikálovou kráľovnou minulej doby. Inak tomu nebolo ani vo Funny Girl. Jednoducho nádherný spev, výborné herectvo. Bolo to vtipné, svieže a ubehlo to aj napriek 2-a-pol hodinovej stopáži. A Omar Sharif bol tiež sakra kus chlapa. ()

mandlova

Ú-Ž-A-S-N-É!!! Komická Barbra, jejíž profil jí neuvěřitelně závidím, jiskrný Omar a velká zářící hvězda Fanny Brice letící vzhůru v balíčku kvalitních písní, výpravy, příběhu ()

JohnSmith

Docela pěkná romantická komedie plná písniček. Filmový debut Barbry Streisand, která je fakt výborná, hlavně svojí držkavostí a citem pro komiku. Omar Sharif už taková výhra zase nebyl. ()

Autogram

Barbra bola vcelku pekná, aj spieva dobre, v tom problém nebol. Problém mám so scenárom filmu, pretože je nečakane výlučne o dvoch ľuďoch a všetko ostatné je len komparz. Pritom takmer nič z ich dlhého vzťahu nie je zhudobnené, muzikálom by som nenazval, ak sa vo filme občas zaspieva. Zdalo sa mi, že piesne sú celkom zbytočné, nič nikam neposúvajú, a úplne by stačilo, keby boli iba podmazom. ()

klúčik

Barbra Streisandová je výborná speváčka a dobrá herečka. Ako niekto napísal je tak škaredá , že je až krásna. Tento film je celkom dobrý muzikál 75%. ()

Ondra16

Krystalická krása při níž si člověk neopakuje nic jiného než Kéž by. Bůh žehnej Technicoloru. Pokud nejste přesvědčeni o bezmezné dokonalosti death metalu a všech tuto věc podporujících individiduí, budou všechny vaše buňky citlivé na feromony skákat až do nebes a to ať jste jakéhokoliv pohlaví. ()

klukluka

To je nástup na scénu! První filmová role v životě...komu se kdy poštěstilo něco takovýho. Nejsem fanda žánru, zrovna jsem se od toho chystal utéct s tím, že tenhle film zkrátka nikdy neuvidím. Jenomže do toho mě naprosto zbourali prvním vystoupením Fanny ve velkém divadle a od té doby mě ty zaječí úmysly přešly. Věděl jsem, že tohle prostě musím vidět, protože režisér Wyler je můj letošní velkej objev. To je pro mě Mr. Hollywood. ()

Han22

Vypadá to, že v 60. letech byli v Hollywoodu posedlí retrem, protože Funny Girl je přesně ten kýčovitý, kulisový, melodramatický muzikál, jaký byl natočili ve 30. letech. V podstatě Velký Ziegfield ve verzi z 60 let. A ještě ti herci. Omar Sharif ač jindy výborný herec zde působí jako slizký seladon, gambler a nakonec i zbabělec. A Barbra... na to její afektované herectví i zpěv jsem si dlouho musel zvykat, až tak že jsem uvažoval o 2*. No abych nekřivdil, začátek, kdy se bezelstně vtírá do divadla a mění Ziegeldovi scénář je vtipný a ke konci to kupodivu zcivilní včetně obou herců, stane se z toho solidní drama, které SPOILER překvapivě neskončí happyendem. KONEC SPOILERu. Pár písniček se mi taky líbilo, hlavně People, kterou jsem kupodivu odněkud znal. Takže 3* ano, ale do Wylera a nejvýdělečnějšího filmu roku 1968 jsem čekal trochu větší klasiku. ()

dopita

Na muzikály jsem nikdy moc nebyl, ale o tomhle se dá spíš říct, že je to film, ve kterým se občas zpívá. Naštěstí je to velice dobře odvedená práce, tak ani ty muzikálový pasáže celkový tempo filmu moc nezpomalujou. Ale i tak je film trochu zdlouhavej a v poslední čtvrtině filmu dochází dech. Barbra Streisandová dostala za film Oscara, no nevim. Ze začátku, kdy je rozpustilá až potřeštěná, mě bavila. Pak, kdy děj začíná koketovat s dramatem už zdaleka tak přesvědčivá není. ()

janisska

Neuvěřitelná Barbra Streisand. Vážně - kdo neuvidí, nikdy neuvěří.____What's the difference if I say/ I'll go away/ When I know I'll come back on my knees someday/ For whatever this is/ I am its forever more. ()

Paity

Barbra Streisand a její zlatá muzikálová léta, ke kterým bezesporu patří také známá Funny Girl, která Barbru udělala. ()

Omar Sharif 1932 – 2015

Omar Sharif 1932 – 2015