Epizody(8)

První generace superhrdinů se skoro sto let starala o to, aby byl svět v bezpečí. To samé se teď očekává od jejich dětí. (Netflix)

majo0007

Najtrapnejšie homoklátičské oblečky od čias Power Rangers, nemôže chýbať lesbo-pussy-licking a obligátne negro-slave-kydy. Kto čaká, že sa dozvie, odkiaľ sa zrazu na 1m² vzali 1 teenee-superhero alebo 1 padouch, odkiaľ sú artefuckty ako dodávka, z ktorej vagíny sa vyliahol Blackstar, čaká márne. Prirovnal by som to k Stillerovým Mystery Men myslených ale smrteľne vážne. Tento žáner by mal zakapať čo najskôr, podobne ako svojho času muzikály! (výchovné metódy famílie Utopiana sú prinajmenšom otázne - dcérenka je smažka a parič extratriedy a synáčik, 30ročný mamčin farmboy, dostáva "zaracha"... ehm...) Ale chápem vás, nerdov, choďte zalepiť semenom iné stránky! EDIT 4.6.2021: Netflix oficiálne seriál ukončil. ()

okkac

Nevím, co si o tom myslet. Jestli ty obleky jsou schválně papundeklové a v pravdě od Millara a showrunnera DeKnighta (Spartacus, Daredevi) jsem čekal něco jiného. Současná linka plná věcného moralizování je nudná, moc se tam neděje a konec, kdy se jen odhalí hlavní záporák je anti-klimatický. Ještě, že je tu v podstatě druhá linie z 30. let, kdy se pomalu dozvídáme, jak k superhrdinským schopnostem přišli, celá linie s výpravou na lodi na tajemné koordináty má alespoň trochu nádech dobrodružství ve stylu Indiana Jonese nebo King Konga, byť kdo jim schopnosti dal, je zas neurčité. 5/10 ()

Mrkvič

Prvními třemi díly jsem byl unešen a dal jsem je za jeden večer. To se mi naposledy stalo asi u první řady Brison breaku. Témata, rozkoly mezi postavami, morální dilemata hrdinů, všechno to byla pecka a skvěle zahrané. Když na scénu vstoupily halucinace a Šeli začal v minulosti bláznit, už to taková jízda nebyla. Od závěrečného dílu jsem ale i tak čekal kulervoucí finále jako u loňských Watchmen (TV seriál) (2019). Bohužel finále vyšlo až na jeden zvrat spíš do ztracena. Nachystání na další díly možná slušné, ale když nebudou, je finále ani ne polovičaté. ()

DaUr

1. série [po 4. epizodě] - 40 %. Po The Boys a Invincible další z řady superhrdinských seriálů pokoušejících se vnést do žánru více realismu a postavit protagonisty proti "lidským" problémům. Tentokrát ale trefa vedle, bez jediné sympatické postavy, bez jediného originálního - byť jen dílčího - nápadu, a s neuvěřitelně otravně roztřesenou kamerou - což je paradox, protože akce, kde by taková kamera dávala určitý smysl, je v prvních čtyřech epizodách pomálu. - Rozhodnutí Netflixu seriál zrušit po první sérii vítám, protože mi to usnadnilo rozhodování jestli dát zbytku první série šanci. ()

Jaro.Krafcik

Námet bol dobrý, ale čo sa týka spracovania príbehu tak som čakal určite viac. Superhrdinovia totálne nevyužití. A paradoxne najlepšia časť bola prvá, čo má najmenej percent. Nechápem. Ale aspoň dabing. A relatívne krátke epizódy. Neškodný priemer od netflixu. 3* ()

dragon94

Je to průměr. Něco mě bavilo, něco méně. Většina postav je mi hrozně jedno a to je špatně. Dějová linka v přítomnosti je strašně prostá a vlastně se v ní nic moc nestane. Dějová linka v minulosti byla sice o poznání dobrodružnější, ale v konečném důsledku byla taky prostá a nic extra se v ní nestalo. Což se dá říct i o finále série. Jako není to úplně blbý a vyložených nesmyslů se nedočkáme, ale není to tak úplně zábavný a zajímavý. Díky docela rozumné stopáži to naštěstí příliš nenudí. Vizuálně seriál vypadá taky dost dobře. Nejsou to sice The Boys, ale vizuálně je to určitě nadprůměrné. Seriál bych asi doporučil jenom v případě, že nemáte co jiného sledovat, ale rozhodně to nejsou žádní Watchmeni, The Boys ani se to nepodobá žádnému "jinému" superhrdinského seriálu. Je to zkrátka něco jiného svým vlastním způsobem, ale bohužel zcela průměrného. 3* 50% ()

blackJag

"PROČ JÍT PŘÍKLADEM, KDYŽ SE JÍM NIKDO NEŘÍDÍ?" Někde mezi WATCHMEN a ŠKOLOU SUPERHRDINŮ. Díky prvnímu vám bude jasná, že ve stejném ranku může být i líp (superhrdinská dekonstrukce už není jako téma tak žhavé zboží), díky tomu druhému zase, že může být i hůř (celou dobu jsem si díky kostýmům myslel, že jde o vážně míněnou poctu). Akce je tu málo, ta, co tu je, je slabá, příběhová linie z období velké deprese v USA je zajímavá a táhne pozornost dál, ta současná působí bezradně a pozornost uspává. Řešení série je navíc sebevědomě otevřené a to fakt nevím, jestli se vyplatí... Mě to spíš nasralo než navnadilo. ()

kenkaku

Seriál co neví co chce. Celou dobu se díváme na dvě linie (současnost a 30.léta), které se na konci řady… nesejdou. Přesně tak. Celou dobu jsem snášel dvě nesourodé linie (minulost několikanásobně lepší) a na konci se ani nedozvíme co se stalo (na spousty proč nejsou odpovědi). Navíc se vše děsně vleče. Do toho protivné postavy (nafrněné pipky se superschopnostmi… fakt nádhera). Když se pak podívám na koncept jako celek (6 lidi získalo superschopnosti a ty mají i jejich děti), musel tam šukat každý s každým, protože těch postav je tam jak much a mají všechny barvy duhy (a orientace). Prostě kvóty byly naplněny a proto máme i Japonku a Mexičanku - bez ohledu na původních 6. Tedy zbytečná schizofrenní a nedotažená podívaná. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

iXtr3m3

Koniec siedmej časti Jupiter´s Legacy a mal som také zimomriavky, ako som nemal asi pri žiadnom seriáli. Je mi jedno, ako skončí ôsma časť, to, že zatrhli tento seriál, to posrali na celej čiare. A nech mi netvrdia, že bol tak nákladný, keď sú aj veľkolepejšie seriály. Tá linka v 1929tom je kurva super objavná a mýtická až osudová a tá súčasná je zasa dramatická. Extrémne dospelý seriál. Neskutočná mytológia, o tomto by som si hneď prečítal knihu, keby nejaká bola. Neskutočne pútavé, teda pre mňa. A kokotiny na Netflixe zostávajú, rovnako ako kopa stupídnych filmov. Mali by sa spamätať, lebo pri komixoch im to zatiaľ ide ako WB, to dobré končí a kokotiny pokračujú. Radšej mohli utnúť Umbrellu, kde ma tá/ten mutant po preoperovaní v hlavnej úlohe už absolútne neláka, ako toto. S The Boys by som to dal na rovnocennú priečku, čo sa týka dospelosti, len každý seriál je zameraný na niečo iné. A kde oproti tomuto sú ostatné superhrdinské seriály? Ešte som nepozeral Marvelácke seriály, takže uvidím, ale už teraz viem, že Daredevil ani spol. ma takto nebude baviť, príliš "normálne", rovnako nečakám boom od WandaVision, možno trochu od Falcona a Winter Soldiera a potom Lokiho. Ale toto si zaslúžilo buď ešte jednu sériu, alebo slušný celovečerák. Nie je to ani zďaleka najlepší seriál, ale je fakt pútavý, kasting na jednotku, výber hrdinov a antihrdinov na jednotku, kombinácia dvoch časových línii na jednotku. Vedel by som si predstaviť pokračovanie aj v súčasnosti aj v minulosti. Bolo tam toho na objavovanie ešte tony. Ale oni s tým jebnú a ohlásia spin-off so záporákmi bez hlavných hrdinov? Fuck Netflix. Začínajú ma srať s tými ich rozhodnutiami a materiálom, čo točia, samé chujoviny a k tomu nasilu tlačenie LGBTQ problematiky, s týmto si to u mňa zabijú. Keby urobili sériu so záporákmi, aby to potom ukončili buď spoločným celovečerákom, ale sériou spájajúcou všetky linky dohromady, tak OK, ale takto? Fuck Netflix. A ešte mi na to neustále vyskakujú reklamy. Zasratý Netflix, ktorý valí kvantitu nad kvalitou. Homoseriály ako Bridgertonovci, či SexLife a iné hnoje, to áno, ale toto kedže malo len jednu Lesbo-scénu, tak sa neuchytilo v posratej Netflixovskej tvorbe posledných rokov. Bodaj by ich časom rozdupal Amazon aj s Apple TV a Disney+, ale to je hudba budúcnosti. ()

Ledkodlaq

Napadají mě dvě slova: vykrádačka a nuda. Ale hlavně nápad zabíjí ten samý přístup, jako všechny sci-fi fantasy seriály Netflix, všichni se berou strašně vážně, přehnaně temná atmosféra (snaha o ni) všechno strašně natahuje, až mám tendenci překlikávat. Všichni jsou drama queen, až z toho pálí oči. Dva díly stačili, nezaujalo. ()

Asmodin

Postavit seriál na jedné celebritě v době, kdy jako o závod vznikají filmy a seriály o superhrdinech, to mohli tvůrci čekat, že bude laťka pořádně vysoko. Kladně mohu hodnotit jen poslední 2 díly. Než se seriál dostal k jádru pudla, tak by diváka unudil sledováním ufňukanců (od hlavního hrdiny po fetku). Třeba přibude řada, která by mohla být lepší. ()

Risolutore

Moc nechápu místní hodnocení, mně to sedlo mnohem víc, než nedávná záplava edgy seriálů typu Umbrella Academy nebo the Boys (ktery se mi teda i tak líbili), ve kterejch někdo komicky masakruje lidi do rytmu punku nebo fuckuje a ukopává protivníkům hlavy :) Líbí se mi, jak jsou napsaný postavy, že "realističnost/dospělost" se tady měří podle toho, jak se někdo cejtí nebo chová a ne, že je ironickej ultradrsoň. Skvělej casting, hrozně se mi líbí Duhamel v roli Utopiana, ale i další postavy jako Walt. Vůbec mi nevadí pomalý tempo - naopak pokud to neposerou, bude budoucí vývoj postav MNOHEM víc kulervoucí než v comicsu, kde je asi během dvaceti stránek všechno jinak. Millarovy věci obecně fungujou často líp adaptovaný, a tohle není výjimka - opravdu pokud dokážou věrohodně vykřesat navazující děj comicsu ze současnýho rozjezdu, bude to za pět. ()

Flopik

Veľmi tŕnistou cestou sa vybrali tvorcovia. Máme tu 2 dejové linky minulosť, teda príbeh ako sa dostali k schopnostiam a druhú v súčasnosti. Prvá celkom baví, je to zaujímavý origin postáv, druhá naopak sa až do poslednej časti nikam neposunie. Postavy celkom v pohode až na dcéru Utopiana, to je tak nesympatická a otravná postava akú som dlho nevidel. Väčšinu času sa kecá a k akcii dôjde len občas. Miestami vyzerá super, miestami nič moc. Kecanie by ani nevadilo, ale príbeh sa posúva po milimetroch alebo vôbec a to na 8 častí je zvláštne. Posledná časť najlepšia, skvelý zvrat a druhá séria by mohla byť oveľa lepšia. Neviem však, či si po prvej pomalej udrží fanúšikov. U mňa celkom sklamanie ale druhej sérii šancu určite dám. ()

Hapretor

... nedalo se to dokoukat ... od Stevena De Rytíře bych čekal daleko něco lepšího ... Dyť sakra dělal Spartaka - Krev a Písek ... tohle je úlet ... nuda, kecy, táhne se to jak fusekle ... nic se nedovídáme ... postavy nesympatické, vtip žádný, ... jeden větší debil než druhej ... a Utopian vede na celé čáře ... hovado jak něco ... kreténský look a kecy ještě víc ... Duhamel hraje ok ... ale jeho postava je kokot ... nic pro mě ... ()

Urukhaj98

E01-E08: Další den, další komiksovka. V tomto případě byla očekávání... Komplikovaná. Pokusím se tedy na následujících řádcích shrnout svá očekávání a jak jim nakonec seriál dostál. Proč jsem se těšil: autor. Předlohu jako takovou jsem nečetl. Její autor Mark Millar však patří k mým oblíbeným komiksovým tvůrcům. Pro ty, kteří by to náhodou nevěděli, mezi výčet adaptací jeho děl patří například Kick-Ass, Wanted, Kingsman a jeho tvorba u Marvelu do značné míry inspirovala MCU. Proč jsem se bál: otřesně působící vizáž (kostýmy a makeup) jednotlivých superhrdinů a jakási předtucha, že to Netflix v tomhle případě nějak posere, jak se mu to už dříve párkrát povedlo. Takže jak to nakonec dopadlo? Inu, ona zmiňovaná vizáž nakonec nepůsobí tak tragicky jako v traileru. A že by to Netflix posral se také říct určitě nedá. Nicméně ačkoliv by o to tvůrci určitě stáli, Jupiter's Legacy se po své první řadě rozhodně nezařadí po bok The Boys nebo nedávného Invincible, kteří troufám si říct nyní vytváří standart toho, jak mají vypadat netypické komiksovky se superhrdiny. Jupiter's Legacy k nim má v mnoha ohledech blízko. Nejedná se o typickou popcornovku, kde se hodní nadlidé perou se zlými nadlidmi a navzdory všem překážkám nakonec dobro zvítězí. Jedná se spíše o drama stojící na mezigeneračním konfliktu ohledně vnímání světa. Právě tady je nejvíce cítit Millarův styl vyprávění, neboť on se ve svých komiksech vždy snažil o něco víc než bezduché řezání dobra se zlem. Velmi se mi libí ta paralela dvou generací superlidí a zlatým věkem komiksů a současnou tvorbou. Utopian (variace na Supermana, která příhodně pochází z 20. let minulého století) se za každou cenu drží svého morálního kompasu a svět vnímá pouze černobíle. Současná generace superhrdinů však zjišťuje, že pokud chtějí přežít, musí si navzdory svým morálním standardům občas ušpinit ruce. Většinou krví. Podobným stylem se vyvinula právě i komiksová tvorba. Tohle mě na seriálu bavilo zdaleka nejvíc. Bohužel to však nebylo úplně dotažené, a ačkoliv se o to Jupiter's Legacy na první pohled snaží, v dramatičnosti příběhu nejde dostatečně do hloubky. Někdo by totéž sice mohl říct i o výše zmiňovaných The Boys nebo Invincible, ale těm se daří stavět i na jiných věcech. Příběh zatím také nijak zvlášť neoslnil. Linie z 20. let byla na můj vkus zbytečně dlouhá a to nejzajímavější z ní, tedy samotný závěr, je vyloženě odfláknuté. Potenciál pro zlepšení v další řadě tu však určitě je. Jestli tedy někdy vznikne. 6/10 ()

ER

Kladem seriálu je, že nejde cestou klasiky, ale přes úvahy o rolích mocných lidí, dodržováním kodexu a jeho dopadu na lidi a také vlastní rodinu. Sezení hlavní postavy (otce) u psychiatra směřuje děj více do vod psychologie, než hrdinských střetů. Střety tam nakonec jsou, ale více v rámci rodiny, což postihuje děti, které se nedokáží v životě, díky otci, dobře orientovat. Zajímavější je však linka z historie otce, která začíná Černým pátkem (krach americké burzy) a vede až k získání super schopností. Celkově je to dobrý seriál, jen nemá drive, který by dokázal více vtáhnout do děje. ()

Maximilianus

Za mňa prekvapenie. Páčila sa mi aj prítomnosť, zaujímala a bavila ma aj dejová linka z minulosti. Postavz sú pestré a najmä mi neprišlo, že som schopnosti jednotlivých hrdinov už videl miliónkrát v iných komixových počínoch. Seriál je natočený aj dosť brutálne, hoci to vyzerá, ako kebz bol určený násťročným. Síce sa divák v tejto sérii nedozvie veľa, ale aspoň sa dozvie ako to všetko začalo a ďalšie série sa môžu venovať už len prítomnosti. Taktiež to dáva serálu veľký potenciál dobudúcna. Georgea sme videli v prtímonosti iba málo a Richarda vôbec, tak hádam zohrajú v budúcnosti dôležitú úlohu. Privítal by som, keby bolo viac dielov, ale momentálne som príjemne nabudený na ďalšie pokračovanie príbehu a vôbec nie presýtený. Mierne mi to v niektorých momentoch pripomínalo novinku Invincible od Primeu, ale toto Jupiter's Legacy mi prišiel zaujímavejší, vyzretejší a aj zmysluplnejší. 7,4/10. ()

Sharpooter

Velmi zajímavý seriál, který se drží dvou příběhových linek. Ta první je v minulosti a je prostě skvělá, Netflix zase dokázal udělat skvěle vypadající svět, tentokrát roku 1929, přidal k tomu pár historických témat (což je fajn protože jsem nevěděl, že vůbec existoval nějaký Krach na newyorské burze roku 1929). Linka v historii nám ukazuje, jak hrdinové získaly své schopnosti. Linka je pěkně dobrodružná a chvilkami i mysteriózní, příběh této linky je skvělý a kdyby neexistovala linka v přítomnosti seriál by možná i dosáhl na 5*. Teď ale přichází ten problém. Linka v přítomnosti bylo prostě a jednoduše průměrná, možná i podprůměrná. Věci, které se v této lince řešily byly trapné a po většinu času nezáživné. Efekty byly průměrné a některé postavy byly nezajímavé, ba co víc, byly nudné. /spoiler/ Opět je zde záporák, který se ukáže na konci, o kterém víte, nebo alespoň tušíte, že je to záporák... prostě klasický klišé. /konec spoileru/ Každopádně musím uznat, že seriál je originální. Kdyby seriál měl lepší linku v přítomnosti, ve které by se neřešily po většinu času hlouposti seriál bych určitě hodnotil jinak, ale ve stavu, v jakém jsme ho dostaly dávám 7/10. ()

DavidWebb

Pripadá mi, že žáner comicsu sa môže ďalej rozpínať len mixom ďalších, v tomto prípade žánrom mystery a dobrodružný. Prepašované prvky napr. z Nezvestných by si nevšimol len slepý, ale napriek tomu sa tvorcom vďaka ľúbivej kamere a slušnej réžii podarilo vtiahnuť ma do deja a hecri sa so svojimi úlohami pobili tiež statočne bez ohľadu nato, aké protivné postavy niektorým scenár prisúdil (feťácka dcérenka, ktorú by som bez mihnutia oka zabil do hlavy, tam kraľuje). Sympatická je naopak snaha nepridávať do série zbytočne "navatované" diely a 8 častí je asi akurát. Celkom ma zaujíma ako vlastne seriál dopadne, či si vybojuje ďalšiu sériu alebo zapadne prachom. Ani jedna možnosť ma mimoriadne nevzruší, ak skončí - neoplačem, ak pridajú ďalšiu - pozriem. 70% PS: Kedy tí baleťáci prestanú nosiť pršiplášte aj keď neprší? V prípade miss Liberty zbytočne zakrýva pekné detaily... ()

jprmusic

chápu že tenhle seriál není zrovna určenej mojí generaci, nicméně i s tímto limitem v zádach musím říct, že aby mě všechny hlavní postavy už po druhým dílu lezly na nervy tak, že jsem jim přál výhradně krutou a bolestnou smrt, je alarmující. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky