Ředitel střední zahradnické školy je odvolán kvůli facce, kterou vrazil drzému žákovi. Ředitelovi příznivci v tom ale vidí pomstu jeho konkurentky a požádají o pomoc ombudsmana Aleše Pelána (L. Vaculík). Copak úspěšnému řediteli jeden pohlavek zničí kariéru? (Česká televize)

LachtanShows

Rovněž ne tak poutavý případ jako první dva, Čenský je pro mě velký neherec, ale Vaculík naoplátku táhne všecko na svých bedrech a přestože se budu opakovat, soundtrack na konci každého dílu s informacemi o důsledcích skutečného příběhu mi pokaždé vytváří “zimomriavky”. ()

chrispe

Trochu jiný díl, u kterého mě trochu zklamalo, že je spíš černobílý narozdíl od těch předchozích. Taky to byla víc "detektivka", tím se to taky lišilo. Osobně jsem myslela, že to bude o facce z frustrace a bude se řešit především ona, ale nebylo to tak. Jan Čenský si určitě zaslouží palec nahoru. Tohle mu sedí víc než nekonečné Ordinace. A tím myslím smysluplné role, kde je co hrát. Ano, i čtvrtý díl, přestože mám výhrady, líbil. ()

Jonatána

Tento díl si pro sebe ukradl Pavel Řezníček, byl skvělý! Zatím mě Ochránce pořád baví, považuji ten seriál za velmi povedený. Jen mi trochu leze na nervy paní Pelánová. Taková skoro svatá mi přijde a nebaví mě. Ale to nic nemění na tom, že Ochránce považuji za dlouhou dobu za to nejlepší, co je z produkce českých televizí na obrazovce k vidění. ()

Amonasr

Není vše takové, jak to na první pohled může vypadat. Tato epizoda opět vytvořila správné napětí a měla i dobrý spád. Na jednotlivých postavách se mi líbí, že mají jak své klady, tak i zápory, včetně hlavního hrdiny, že nejsou černobílé. O to jsou pravdivější a vzbuzují potřebu se zamýšlet nejen nad nimi, ale i nad různými situacemi a souvislostmi i v reálném životě. ()

Xpojntman

Zase taková, tak trochu komunistická propaganda o tvz. antifeminismu a korupci. Vzhledem k volbám 2021, se ale blízká na nové lepší časy bez komunistů v parlamentu. Čenský věrohodně chlapský. ()

Muff

Případ je jednoznačně inspirován případem z roku 2015, o to větší mám obavy, jak se to bude vyvíjet v reálu, když v seriálu z ředitele udělali defraudanta a nenažraného prospěcháře, což - jak to vypadá - ředitel ze skutečné kauzy nebyl. Zajímavější a více k zamyšlení by příběh byl, kdyby ponechal scénárista status quo, tj. pouze pohlavek zezadu a následnou reakci, včetně náznaku politických her. Pak by bylo na diskuzích, zda reakce byla přemrštěná, jak se k tomu stavět, a podobně. Tím, že do hry zapletl kriminální pozadí s osobními zájmy ředitele & Co. a mysogynní šovinistický leitmotiv v podobě chlapského gangu (nejen toho na zahradě), sice udělal příběh šťavnatějším, ale sporný motiv facky se tak stal bezvýznamným, neboť pak už šlo čistě o jednoznačný a odsouzeníhodný kriminální čin, což odsunulo problematiku fyzických trestů v příběhu úplně na vedlejší kolej. ()

Lastsurvivor

Tady si myslím scénáristé ukousli větší sousto, než jeden díl zvládne. Ač chápu, že facka se co do intenzity nemůže vyrovnat tématům předchozích dílů, koktejl facka+ osobní dějová linka + zneužívání veřejných financí a kupčení s prací studentů + předsudky mužů vůči ženám a žen vůči mužům se mi zdá být zbytečně složitý. Trpí tím všechny dějové linky, protože na žádnou není dost času. Pozitiva: pan Čenský v roli "chlapa ze staré školy" a pan Řezníček s projevem své vedlejší postavy, která dovede mluvit nevážně o vážných věcech. ()

fafejt001

No  maličko  slabší  téma  , leč  princ  se  vybarvil . Myslím  Jan  Čenský .  To  jsem  od  něj  nečekal .  To  je  samá  noblesa ,  Missky  a  tak  dáále  a  najednou  -  vy  jste  PÍÍÍ.. No  jak  říkám ,  nááářez . Ale  byl  věrohodný  to  je  jasan .  A  pánský  kočí  si  drží  stále  svou  linii  , tedy  vyšší  level .  Tedy  Řezníček .  Ten  tam  perlíí . Perfekto .  Jen  houštˇ   ,  klucííí . ()

JB001

Ani čtvrtá epizoda mne nedonutila zvednout hodnocení. Dle mého názoru je seriál silně nadhodnocen. Řemeslně natočeno slušně, ale zatím mne to nechytlo a koukám na to jenom kvůli manželce, kterou to baví. Mne zatím nejvíc baví postava panského kočího v Řezníčkově podání. ()

Gelaos

Povedený detektivní díl. Řezníček si každou scénu krade pro sebe, Vaculík standardní a Čenský v poloze mačistického prasáka excelentní. Příběh bohužel tentokrát nedokázal vyplnit stopáž, ale to se podařilo částečně zpestřit Řezníčkem a pnutím mezi manžely Pelánovými. Rychlé záblesky z lyžáku mě navnadily a jsem zvědav, kam se to vyvine. Pokec ředitele - "vesničana" - a ombudsmana - "Pražáka" - před ministerstvem peckovní. ()

Sa.sa

Teda Jan  Čenský si tady zahrál pěknou svini to se musí nechat a zatraceně dobře mu sedla... 🤔😅Njn přesně tak se dělá lokální politika 😀😀 Jinak slušný díl ()

adaben

Čenskému se povedl další, velice sugestivní záporák, zajímaví ale byli i Lněnička, Uhlířová a další. Řezníček svou postavu také zvládá zajímavě a jeho postava zatím vůbec neruší, ba naopak. Jediné, co mi přijde opakovaně trochu nadbytečné, jsou soukromé osudy ochránce. Chápu, že tvůrci asi chtěli ukázat Vaculíka i v horším světle a v jiném napětí, ale přijde mi, že to zbytečně odvádí od tempa vlastního závažného příběhu a problému. Ale uvidíme, předpokládám, že Vl. Javorský se tam neobjevil jen v jedné scéně. A nutno přiznat, že obsazení Vaculíkovy manželky je zajímavé či neokoukané. ()