Shaman King

(seriál)
  • Japonsko シャーマンキング
Trailer 2
Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie
Japonsko, (2021–2022), 19 h 56 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Hirojuki Takei (komiks)

Terujuki Kawase

Júki Hajaši

Jóko Hikasa, Kacujuki Koniši, Megumi Hajašibara, Inuko Inujama, Romi Paku, Kósuke Takaguči, Masahiko Tanaka, Wataru Takagi, Minami Takajama, (více)

Epizody(52)

Médium Joh Asakura se přihlásí do bojového turnaje, který se koná každých pět set let. Jeho vítěz se pak stane všemocným Králem šamanů. (Netflix)

Trailer 2

VashCZ

Viděno patnáct let po původním Králi šamanů. Ač je seriál dle csfd zkrácen o 4,5 hodiny z původní stopáže, teprve v polovině jsem si všimnul, že to není jen remaster, ale jedná se o remake. Graficky decentní, původní feeling seriálu je cítit i z každé postavy, která v nové verzi dělá něco navíc. Zvuk OK. Lépe vykreslený Yoh, lépe vykreslená Ana, jinak a nejspíš lépe vykreslený Hao, hůře vykreslený Rju, hůře vykreslený Manta, jinak vykreslený HoroHoro, jinak vykreslený Lyserg. atd. atd. Celkově mě seriál potěšil, protože je i trochu změněna myšlenky seriálu v závěru. Co mě nepotěšilo je asi chybějící půlka obsahu z vystřihlých situací, která se tam jednoduše nevešla :-). I přes větší a i menší výhrady hodnotím kladně 70%. ()

Senpai

Docela povedený remaster slavného seriálu z Jetixu. Grafické zpracování velmi dobré, ale některé věci se mi zkrátka v originále líbily víc. Takto vysoké hodnocení dávám převážně díky krásnému pocitu nostalgie a přepracování v méně dětskou verzi. Irituje mě možná jen absence původního úžasného openingu. Doufám, že se dočkáme časem i zpracování Shaman Kinga o Asakura Hanovi. ()

Mike.Myers

4 hvězdy spíše z nostalige.. Byl jsem v očekávání, když dokončili mangu -> jak moc se ve verzi z roku 2001 odchýlili a za mě tedy musím řict, že starší verze lepší. Ačkoli tato rozšiřuje lore seriálu, tak příběhově měla starší verze lepší spád. Tady často seriál působil jakoby neměl z ničeho nic moc času a vše se muselo urychlit a ten závěr byl teda zklamáním. Človek by řekl, že když finance na Anime obstará Netflix, tak nic takového nehrozí. Nevím, nevidim jim do produkce, ale kdyby udělali pouhý remaster, udělali by ve finále lépe. ()