Hrdinou filmu režiséra Bořivoje Zemana je nejoblíbenější postava českých pohádek Honza, který se vydá do světa za štěstím. Ovšem není to hloupý Honza, nýbrž chytrý a veselý mládenec, který má rád lidi a nesnáší nespravedlnost, ať už se děje lidem nebo zvířatům. Netouží po království, ani po princezně, ale usiluje o prosté lidské štěstí, které se dobývá rozumem a prací. Honza nebojuje s nadpřirozenými vlastnostmi, ale s lidskou zlobou, závistí, lakotou a omezeností. (Česká televize)

Kryton

Tak tuhle pohádku mám celkem rád. Jirka Korn zpíva, láme kosy a tahá kralovo armádu za nos. Plno vtipu , pohádkovosti a také honzovo jednoduchosti. Btw. Kemr zde má skvělé hlásky a buben : "Co se vleče neuteče" :-D ()

Rosana

Jedna z nejlepších českých pohádek. Jak se mohlo stát, že Češi zapoměli, jak se točí správné pohádky?! ()

buldock

Trochu zvláštní pohádkový příběh sršící vtipem , chrlící jednu hlášku za druhou a to vše se skvělým hereckým obsazením jednotlivých hlavních postav. Snad jediná Kornova velmi dobrá role a jeho nezapomenutelná sekyrková polívka. ;-) ()

gogos

Jedna z klasických českých pohádek, která už patří k vánoční tradici. Úplného topu alá Šíleně smutné princezny či S čerty nejsou žerty nedosahuje, ale i tak je hloupej Jirka Popkorn pecka. ()

slunicko2

Normalizační pohádka. 1)  Nemá to ty grády jako pohádky ze začátku padesátých let. Inu, normalizace je taky neměla._____ 2)  Ale budovatelský podtext se tu objevuje._____ 3)  Očividný neherec dabovaný 28letý Jiří Korn byl pěkný kluk._____ 4)  Mizerný scénář nedovoluje dát více než dvě hvězdičky i po opakovaném zhlédnutí. ()

topi

Stokrát viděno a pořád stejně kvalitní po všech stránkách! Jiří Korn je nadabován Michalem Pavlatou, jinej hlas si už nedovedu představit. ()

veronikav

Jedna z mnoha pohádek kde Honza nedostal princeznu za ženu :-))) O to je asi příjemnější a dá se na ni koukat častěji :-) ()

dom156

Fajn pohádka. Několikrát jsem jí měl rozkoukanou a vždy jsem od ní z nějakého důvodu odešel. Konečně jsem si jí po x letech doplnil a mohu doporučit, i když žádná hitparáda to pro mě není. ()

Petroff

Spolu s Šíleně smutnou princeznou je to už klasika štědrýho dne. Šíleně smutnou mi vloni jaksi nedávali, ale nijak to nevadilo. Skvělá ústřední písnička a prima hlášky, moudra a humorný situace... Třeba čištění cesty od velkých kamenů... : " Ale pod támhletím už je určitě poklad!!" ... ()

easaque

nostalgické +3* hezká a veselá pohádka, která je svým laděním hodně podobná Šileně smutné princezně, kterou také natočil Bořivoj Zeman. Nezapomenutelná je tu Valerie Kaplanová v roli Smrtě (asi její oblíbená, protože podobných rolí má nemálo). Zpěvák Jirka Korn svou roli zvládl slušně a na rozdíl od jiných se na to dá dívat. A i když dávám "jen" 3 hvězdičky, tak doporučuji mladší generaci, která ji asi moc nezná. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

rakovnik

Vynikající pohádka - velmi zábavná, hravá, nápaditá a svižná - prostě roztomilá. Jedna z mých nejoblíbenějších. Překvapil mě Jiří Korn, který je zde nadmíru sympatický. Dívám se pokaždé, když jí reprízují a vždy se dobře bavím vtipnými replikami a obdivuji herecké umění pánů Filipovského, Kemra a dalších. Roztomilé roličky Františka Kováříka a Heleny Růžičkové jsou třešničkou na dortu krásné pohádky. ()