• duklak2

Mě tato pohádka nijak nenadchla. Suchý příběh a suché herecké výkony. Vybavuji si ještě hubenou Konvalinkovou:)(9.1.2012)

Velmi vtipná a zábavná pohádka o chytrém Honzovi, kterého ztvárnil nezapomenutelný Jirka Korn. Za zmínku určitě stojí i role Josefa Kemra a Nadi Konvalinkové. Jedna z těch klasických pohádek, kterou můžu vidět stále......(16.12.2007)

Vtipná pohodovka z doby, kdy jsme ještě uměli točit pohádky. Ani po letech nenudí, spolehlivě navodí úsměv i dobrou náladu, o kterou se stará zejména Jiří Korn jako věčně vysmátý a free Honza, s občasnou výpomocí Kemrova bubnujícího loudila. Bořivoj Zeman byl prostě pohádkový král.(26.5.2011)

Roztomilá pohádka s rovněž šikovným zpěvákem v hlavní roli, spoustou čes.film.hvězd a naprosto výborným kapitánem král.vojska Zdeňkěm Dítětem, škoda rovněž jeho zapomenuté osobnosti....jsme hold národ nevděčníků a hloupých bezduchých ikon..!!!(11.8.2008)

Jedna věc je princeznu si zasloužit a jiná věc je rozhodnout se, jestli si jí opravdu zasloužíte. A Honza se rozhodl tak, jak se rozhodl, protože Honza, navzdory zažitému klišé, není hloupý. Sekyrkovou polévku vnímám jako předchůdkyni homeopatické holubí polévky. Ta se vaří tak, že vezmete hrnec, na který padl stín holuba ....(29.10.2010)

• - Jiřího Korna v pohádce nadaboval Michal Pavlata. (Stocki)

• - Púvodně byla pro roli princezny (kterou ztvárnila Jorga Kotrbová) vybrána zpěvačka Hana Zagorová, která ale účinkovat ve filmu odmítla. (tulen12345)

• - "Kvítečkové" šaty, které má na sobě Naďa Konvalinková byly dosti těžké. Kvítky byly totiž našpendelny na drátkách. (Elisebah)