• salahadin
  ****

  Zlatovláska si přebarvila vlasy na černo, Konvalinková byla pěkná baba loupežníkům řemeslo nekvete. To nevíte, že princezny se nelíbají, ale má se jim naložit, co se do nich vejde? To by si pak rozmyslely všechny ty svoje nafilmované únosy draky, staleté spánky po píchnutí trnem apod. Chudáci chlapi, jak k tomu přijdou, aby pořád zachraňovali simulantky :-) Kaplanová si aspoň pořádně zatancovala, zapařila a najedla. Snad přibrala aspoň půl deka. A o Kornově polívce se Babicovi zdá každé ráno na WC.... a za princeznu pořádnou kobylu! :-)(5.7.2012)

 • Ištván87
  ****

  Zase jednou dostala zlá princezna doslova "na prdel". A tahle byla fakt pěkná - ne ta princezna, pouze její sedací partie.(16.3.2009)

 • Shaqualyck
  ****

  Proč stojí dnešní pohádky za pendrek? Nu třebas proto, že v nich nebubnuje Josef Kemr, nekosí Valerie Kaplanová a hlavně se v nich nevaří vyhlášená sekerková polivečka. O kreaci Petra Nárožného, ztělesňujícího pověstný sedlácký workoholismus, ani nemluvě. A i když se tu, co do zápletky, v podstatě nic kdovíjak zásadního neřeší a Jirka Kornovic disponuje po celou stopáž výrazem sympatického ťulpase s lehkou mentální retardací, nelze tuhle pohádkovou klasiku, nemilovat. Jakoby dřív tvůrci dávali do všech těch legendárních rozprávek kus sebe. Proto ta atmosféra, kouzlo, nebo feeling, chcete-li. Jenže od dob 'Nesmrtelné tety', kde nic, tu nic. Dnes už jsou to všechno asi jen produkty (pro děti) a kšefty (pro herce). Škoda.(23.4.2012)

 • swamp
  *****

  Vynikající Jiří Korn a tehdy ještě krásná Naďa Konvalinková - oba v parádní pohádce v režii Bořivoje Zemana.(12.9.2006)

 • Boogeyman
  *****

  Sekyrková polévka, poklad pod kamením na cestě, skok o kopím, bubeník Kemr a mnoho dalších nádherných scének v nezapomenutelné, typicky české pohádce, kde Jiří Korn ztvárnil jednoho z nejlepších Honzů historie.(22.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace