Místo zločinu České Budějovice

• Slovensko Miesto zločinu České Budějovice
Česko, 2023, 13 h 11 min (Minutáž: 56–71 min)

Kamera:

Asen Šopov

David Novotný, Leoš Noha, Judit Pecháček, Filip Březina, Pavla Beretová, Jitka Schneiderová, Martin Myšička, Tereza Brodská, Miroslav Táborský (více)

Epizody(13)

Po Místech zločinu z Plzně a Ostravy se zločin přestěhoval do jižních Čech. Kromě vyšetřování a náhledu na kriminalistickou práci přinese seriál také pohled do soukromí postav. Šéf vyšetřovacího týmu Karel Dvořák (David Novotný) sloužil dříve u tajných služeb a nepřímo zavinil fatální zranění kamaráda. Jeho osobní linka se prolíná okrajově celou touto řadou seriálu. Diváci se mohou těšit i na Emu Grodskou (Pavla Beretová), která je z Ostravy převelena do Českých Budějovic na místo šéfky tamní kriminálky. Kromě služebně starších vyšetřovatelů se seriál zaměří také na mladou dvojici kriminalistů v podání Jany Šímové (Judit Pecháček) a Petra Brauna (Filip Březina). Tým doplní rovněž státní zástupkyně Lucie Veselá (Jitka Schneiderová) a soudní lékař Alex Karpenko (Martin Myšička). (Česká televize)

Recenze uživatele Enšpígl k tomuto seriálu (3)

Slunovrat (2023) (E01)

Tak tohle byla čistokrevná zoufalost. Už jenom ty výslechy v hospodě, jako to se vůbec nedělali žádný administrativní úkony ?  Příště bude policie mít pracoviště v tramvaji ? Další show bylo samotný vyšetřování, policajti se tam objevovali jak houby po dešti, jednou ten u toho, podruhý ten u toho, vyšetřování mě připomínalo nákup v Tescu, tak dlouho zmateně kroužím kolem, až si do košíku něco hodím, abych už odešel. No ještě tomu dám šanci, ale bojím se, že tenhle seriál celý nedotáhnu. ()

Statek (2023) (E02)

Ze začátku to není špatný i když to zadržování prakticky všech podezřelých byl teda super úlet, ale pořád jsem si říkal, dá se, jenže pak se to celý dojebalo. Zásah, kde Leoš Noha nemá pistoli, protože neumí střílet, to snad nemůže nikdo myslet vážně, ale co hlavně, ten nedořešený případ dvou stopařek z minulé doby mě přišel minimálně divně vyšetřen. Bylo to lepší než první díl, ale pořád žádnej šlágr. ()

Anděl v laguně (2023) (E03)

Tohle si tak krásný kraj, jako Jižní Čechy fakt nazaslouží. Akce na náměstí v Táboře, působila jak parodie, kdyby ve skutečný kriminálce dělali tvůrci tohoto seriálu tak máme kriminály úplně prázdné, protože by nedokázali chytit ani Fru Frua nejblějšího banditu Francie. Jo tak hlavně si nasadit pásku "policie" a tvářit se nenápadně, tohle mě začíná ve svý bizardnosti vlastně bavit. ()