Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Tsukikage

Tenhle seriál jsem sledoval jen u babičky, musel jsem při tom projít nudnou předehrou Mashe na primě. Jak počet zhlédnutých dílů stoupal, moje zábava klesala, jakáto hezká nepřímá úměrnost. Z celého seriálu byli dobrý jen první díly, které se opravdu odehrávali na dálnici. Jediné, co se nedá zapomenout je: "Semíre, neééééééééééééééé!!!". To mě fakt dostalo. Kdybych nedal, alespoň to málo hvězdiček, musel bych si přiznat, že když jsem byl malý, byl jsem blbec a to by nešlo. ()

shyster

Hodnotím jen prvních pár sérií, přesně si už nepamatuju, u kterýho Semirovýho partaka jsem prestal, ale vzdy me to strasne bavilo. ()

DruidKarel

Simir s Gerchanem, to je fakt novodobá kriminálka, navíc hodně povedená. Akorát mě pořád srali s těmi rozbitými Jaguary, které pořád používali na demonstraci různých salt a přemetů. Kolikrát i dobré příběh. Hoši z Deutschlandu, 3* jsou vaše. Bis bald... ()

Amroth666

Nesmrtelný Simir...to by nebyla Kobra 11.Tyhle akce, kde se rozsekají za díl desítky aut jsou dobré a ještě když se k tomu přidá Simir a jeho bývalí i dnešní parťák na střechách aut v 200Km/h na dálnici, tak je to síla.Nějaké díly byly opravdu dobré. ()

Džef!

Nesmrtelný Simír a jeho už předem mrtvý kolega. Nejdříve jede zločinec, skočí přes určitou rampu, auto se převrátí na střechu a pak vybouchne. Poté jede auto dálniční policie Kobry 11 udělá 4 salta, dopadne na všechny čtyři a pokračuje ve své plynulé jízdě. Jsou jenom tři osoby které přežijí atomový výbuch: Chuck Norris, Arnold a Simír. ()

bukowski83

A když bůh uzřel kolik nespravedlnosti a násilí se odehrává na německých dálnicích, zavřel oči a řekl budiž SIMÍR! A tak dal život hrdinovi s krásou Heidi Klum, intelifencí Sigmunda Freuda, zarputilostí Martina Luthera, sílou Siegfieda a velikosti předhraničního trpaslíka! No a pak jsou tam ještě nějaký postavy, ale o těch to přeci vůbec není. ()

C0r0ner

Jo, je to sračka. Ale kde jinde člověk uvidí Turka likvidovat desítky (spíš stovky) skopčáckých padouchů a přitom v každém díle rozbíjet BMW se značkou NEDR, případně Mercedes NELK. Samozřejmě nemůže chybět brutální hromadná bouračka na dálnici, naštvaná šéfová a kolegové Laurel a Hardy. Prostě to je jednoduchý oddech. 70% ()

ic

Pro mě je smysl tohoto seriálu jasný... ukázat nějaký dobrý bouračky a zničit auta, lodě, letadla, prostě všechno a toho se dočkám v každém díle... todíž je děj naprosto jednotvárný, ale když někdo sleduje tak každej 10 díl, ani si toho nevšimne. ()

asinus odpad!

Nevim co dát jinýho seriálu, ve kterém se rozmlátí tolik aut. Myslím, že odpad odpovídá. Takový škody pro takovou blbost... ()

Vignette

To jsem tu jediná, koho štve, že v každym díle tak nenápaditě rozflákají nejmíň dvě auta? :-) Ale ne, koukat se na to celkem dá, když zrovna nemáte nic lepšího na práci.. takže lepší dvě * ;-) ()

Fallen_One

U tohohle seriálu se vyplatí natáčet další řady, ale ne qůli qalitě ale reklamě. No neni to super když extra nový BMW vyletí do povětří nebo ho Simír, Gerchán nebo co já vim kdo další ukradne, předvede jeho pekelnou jízdu po dálnici než s nim sejme lokomotivu s nákladem drog, radioaktivním odpadem a zatkne či zabije všechny záporáky, pasáky, teroristy nebo pejskaře. Když se jeden ze dvou hlavních hrdinů okouká, nechá se chcípnout a nahradit někým dalším co přitáhne teenky k obrazovkám. Heh, pokud by se tahle scifi doopravdy děla na německých dálnicích, tak by polovina němců vychcípala a ti dva poliši by byli prohlášeni za svaté za všechny ty jejich zásluhy a záchrany světa. Ale je to legrace koukat se na ty kýble klišé:-) Kam se na ně hrabe Superman, pchá! Kolik už to má řad, 11? ()

U_S_O

Ani neviem koľko dielov a koľko sérií som videl ale vždy keď to ide v TV, tak si to rád pozriem. Proste nezabudnuteľná seriálová klasika. Najradšej som mal, asi ako väčšina, Semira s Tomom. Ich vzťah, vtípky... Slušný seriál. (71%) ()

Davosh odpad!

Hrůza, děs a nepochopení proč právě tento seriál dávají v osm večer v TV namísto mnoha, mnoha lepších seriálů, které raději dávají v nočních hodinách. Přesně tyhle pocity mě napadají pokud vidím jenom ukázky na tenhle, jak jinak než německý, "skvost". ()

Seag

Tento seriál vôbec nieje až taký zlý. Dávam 1* za úplne skvelé búračky, a 3* dávam za skvelého Geodena Burkharda Ktorý si zahral v novčích častiach 2006/2007 Semírovho nového partnera. ()

Šimpy

"Šéfová...." aneb Užovka 11 opět na dálnicích. tenhle seriál mi vždy přišel stupidní, ale teď jsem se dokopal dokoukat jeden díl a chápu, že se to některým lidem líbí. Simír je přece jen sympaťák a co partnerů už vystřídal...... ()

EstéCaňa odpad!

Více stereotypní seriál neznám. :( V každém díle stejná zápletka a nesmyslné nasazení dálniční policie. A taky v každém dílu nemůže chybět výbuch a skok našich "hrdinů" a la Matrix.... 0/10 ()

WolfR

Kobra 11 býval můj oblíbený krimi seriál. Semir a jeho parťáci mi přirostli k srdci. Jejich případy, vyšetřování a bouračky jsem miloval. Ty bouračky jsou natočeny opravdu kvalitně. A řešení některých případů a jejich rozuzlení taky stojí opravdu za to. Nicméně zhruba od té 9-10 série už opravdu nebylo kde brát nápady a já už to díky klesající kvalitě přestal sledovat. Chci si Kobru 11 pamatovat, tak jak jsem ji znal před pár lety, silné 3 hvězdy. ()