Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

MiCM

Nejlepší německý seriál jaký sem teda viděl. Což by myslím zasloužilo trochu lepší hodnocení. Na druhou stranu kdo kydá hnůj většinou zároveň nenavrhuje mikročipy že.. :-D Každopádně novější série jsou už po režijní stránce a z hlediska zvuků a hudby velmi vychytané. Radost se na to dívat.. ()

rudeboy

Dialnica, auto, bum, havárka. Dialnica, auto, bum, havárka. Prestrelka. Dialnica, auto, bum, havárka. Keď človek dopredu vie čo dostane, aspoň nemôže byť sklamaný. :-) ()

majxik

Tento komentář nemůžu začít jinak než "ach jo", dříve jsem se i rád podíval jak se parťákum z dálniční polocie daří, bohužel zajímavý seriál to byl jen ze začatku a pak ztratil všechno kouzlo. S každým dílem je to jako by přibyl do rakve další hřebík. Takže i přesto že je zde pár pěkných dílu které by si zasloužili možná i 3 hvězdičky, drtivá většina by jich mohla být vděčná za alespoň jednu hvězdičku. ()

Krysa SPK

Seriál je sice plný klišé a zápletek jednoduchých jako motor u Trabantu, ale akční scény jsou natočené na profesionální úrovni a pro mne jako nadržence na akční žánr je to taková hezká pohádka na dobrou noc. A Semir Gerkhan je cool, i když je to prcek :-) ()

shantim

Je to tak trochu katastrofický seriál: hodně rozbitých plechových věcí, hodně spálené pyrotechniky, hodně toho do sebe naráží a padá a někdy se u toho i běhá a střílí. A to my tak trochu rádi. ()

morena.jea

Erdogan Atalay sa asi cíti trapne, keď sa pri ňom vystredala už desiatka nových parťákov. Prvé diely boli fajn, teraz to už nestojí za moc. Samé vybuchujúce a lietajúce autá :( ()

Timak

Nejlepší německý seriál (mluvím o prvních 2 sériích) Potom už jde kvalita hodně dolu a nakonec jsem to už ani nesledoval. ()

fabecc1222

Pochybuju, že ještě někdy v životě budu koukat na nějaký seriál tak dlouho, jako na Kobru 11, začínal jsem jako malý kluk, koukám i v současnosti, a budu koukat až do konce :)__________________________________________________ _________________________________________________________________________________________________ Frank + Ingo - Rozjezd seriálu, úvodní film je kvalitní. Strecker pak sice po oznámí seriálu odchází, takže moc prostoru nedostane, ale díky tomu nastoupí jedna z největších seriálových legend :)_____________________________________ _________________________________________________________________________________________________ Frank + Semir - Tahle dvojka spolu stráví také jen pár dílů, takže se ani nestačí pořádně sžít. Díky špatné sledovanosti také nebylo odvysíláno několik dílů 1. série, kde by se vysvětlil Frankův odchod na jiné oddělení. Frankova linka se tak vyřešila až o mnoho let pozdějí._______________________________________________________________________ _________________________________________________________________________________________________ Semir + Andre - Začátek vrcholu seriálu. S Andrém přišel nový a akčnější styl. Jeho první odchod obrečel snad každý věrný fanoušek seriálu. Návrat po 15ti letech už trochu zbytečný...____________________________________________ _________________________________________________________________________________________________ Semir + Tom - Pokračování vrcholné formy. Pilotní díl 4. série je určitě nellepším dílem seriálu, na který poté velmi kvalitně navazuje i Německá verze Nebezpečné rychlosti v 5. sérii. Tom se poté jako jediný z parťáků vrátí zpět do hlavní role aby nakonec zemřel na začátku 11. série.___________________________________________________________________ _________________________________________________________________________________________________ Semir + Jan - Kvalita zůstává stále velmi velká, ačkoliv to není už jako s Tomem. Pilotní díly jsou však stále velmi zábavnou podívanou, která se dokáže v hlavně udržet velmi dlouho.__________________________________________ _________________________________________________________________________________________________ Semir + Chris - Snaha tvůrců o navýšení sledovanosti pomocí známé tváře. Bohužel si však arogantní Burkhard nepadl do noty s Atalayem a ani zbytek tvůrčího týmu ho moc nemusel a tak se zas rychle pakoval._______________________ _________________________________________________________________________________________________ Semir + Ben - Přechod do nové, a modernejší Kobry se završil nástupem mladého Bena. Svěží vítr také přinesl přepálené zápletky se záchranou světa a mnohdy až přehnaně humorné situace._________________________________________ _________________________________________________________________________________________________ Semir + Alex - S příchodem Alexe nastává opět další změna v konceptu, kterou však tentonkráte nepřijali diváci a sledovanost šla zřejmě nenávratně kvapem dolu... Je to škoda, protože temnější a ucelená linka Kobře svědčila, a určitě se jednalo o zajímavé dvě série, které také nenávratně pohřbili poslední postavy ze staré Kobry.___________________ _________________________________________________________________________________________________ Semir + Paul - Stylem se tvůrci vrátili k sériím s Benem, kdy se opět snaží zapůsobit pomocí mladého komisaře. Naštěstí už linky nejsou tak přepálené jako u Bena, ale humor je velmi obdobný. Taky už se člověk nemůže zbavit dojmu, že už se všechny scénáře a dějové zvraty jedou tak po dvacáté :) :).__________________________________________________ P.S. Jedna z nejlepších znělek a úvodní titulku v historii:). https://www.youtube.com/watch?v=1bZb8Pv0DKM https://www.youtube.com/watch?v=wrxz_v_caQk& () (méně) (více)

cross

Při pohledu na kaskadérské kousky hlavních hrdinů musí blednout závistí i sám Superman, děj dokáže předvídat i můj otec (a to docela přesně) a rozhodně se nedá říci, že by seriál překypoval inteligencí...Ale...Kobra 11 je dynamická akční podívaná, u které se určitě neunudíte a pokud se usmíváte při nemožných akčních scénách hollywoodských trháků, u tohoto seriálu se nejspíš uřehtáte (což ovšem nemusí být vždy nutně na závadu:o) ()

wenca

Ten díl s tim ukradenym tankem by zasloužil reprízu, už dlouho sem ho na nově neviděl, PROSÍM DEJTE UPLNĚ OD ZNOVA VŠECHNY ŘADY A NEJLEPE 2X POSOBĚ /sarkazmus off ()