Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Ezis

Moje hodnocení je čistě subjektivní, protože tohle je jediný primitivní nekonečný seriál, který jsem dlouho sledovala a bavil mě. Není mně úplně jasné, proč mně vydržel zrovna zájem o Kobru 11, jelikož bouračky aut mě tak dalece nezajímají, a jak píše duklak2: "Znám pár kamarádů, kterým se tento seriál líbí, ale většinou jde o „nevzdělance“... no a já jsem akademická pracovnice.... Asi si mozek čas od času potřebuje odpočinout u nějakého nezředěného a hlavně nevztahového adrenalinu. Také se mně líbí, že si seriál umí dělat legraci sám ze sebe. Kromě toho není špatné některé díly sledovat v originále, pocvičím se v němčině a "podívám se do Německa". Někdo tu napsal: "Kdyby chlapi žehlili, žehlili by u Kobry 11." No a já žehlím u Kobry 11 :-) ()

Hapretor

Šílený německý seriál, který mi spíš připomíná demoliční derby, než seriál s kvalitním a zajímavým tématem a sympatickými postavami. ()

Ydrosten

Ze začátku ( před 178 lety ) to byl seriál který měl všechno co chce divák mít. Všechno se rozbíjelo , byla tam akce za akcí , bylo to nový a nebylo to vůbec nic kopírujícího. Postupem času se začaly měnit hlavní postavy - poté co umřel ANDRÉ , jsem se přestal dívat na každou epizodu a viděl sem tak každou 3 , 5 a pak jsem se přestal dívat úplně. Děj každé epizody je totiž stejný. Na začátku se rozbije pár aut , začne vyšetřování ( občas se dozvíme i něco o dětech , plínkách , a jiné zajímavé informace ) začne podezírání ( většinou se někdo do někoho zamiluje ) a končí to tím že se rozbije o 30% víc aut než na začátku dílu. Postupem času se to stávalo moc stereotipní a už to nebavilo jako prvních pár sérií. Přesto uděluju 3* protože i po těch letech se rád podívám znovu. SIMČA už by měl jít do penze , protože mu ta role už moc nesedí. ()

figliar

Tak rýchlo a často, ako menil Semir svojich kolegov, snáď ani nedokázali vyriešiť nejaký zločin. Každopádne, ako malý som tento seriál mal rád, aj keď je prakticky stále o tom istom. Je úctyhodné, že sa natáča už 17 rokov. ()

croxika

"Ich revírom je diaľnica, ich tempo je vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia a vydierači. Sú v nasadení vo dne, v noci. Muži (tím) z Cobry 11. Naša bezpečnosť je ich prácou" ...ttttttttttttt...dddddddddd..d..ddddddddddd :D Koľkože to krát som si v duchu prehrávala túto zvučku aj mimo sledovania seriálu? Tento akčák na pokračovanie som sledovala najskôr vo večerných hodinách so starkým, ktorý mi ako malému dievčaťu vysvetľoval to, čo som nevedela pochopiť, neskôr som to hltala v telke sama ako oddychovku na každé ráno pri šľapaní na stepperi. Bavilo ma to, veru bavilo :-) Semir bude navždy pre mňa dokonalým diaľničným policajtom nízkeho vzrastu, ktorý je taký sympoš, až je to na zbláznenie ;-) ()

char_t

Jeden ze seriálů, u kterých nechápu počet sezón. Jasně, ze začátku neokoukané prostředí dálniční policie táhlo (na tři, možná chvílemi i 4*), a dalo se koukat i na nekonečné řady vzduchem létajících vraků. Ale 18 sezón? Come on, už to není vtipný... ()

Luk Skywalker

Dálniční policie (v Německu) řeší úplně všechno, u nás na to máme různé oddíly policie. Nereálná už je podstata seriálu, kdyby šlo např. o vraždu, tak to dálniční policie předá kriminálce, ne tak zde, tady Semir a střídající se parťáci řeší vše. ()

Raaavenek

Taková hovadina se jen tak nevidí, granáty vybuchující plamenem, neuvěřitelně idiotský postup speciální jednotky GSG-9... viděl jsem jen pár dílů, ale úplně to stačilo. Realističtější jsou i šmoulové ()

Empire odpad!

Dívat se každý díl na to jak ve 150 km/h skáčou jako opice s auta na auto je opravdu velká ztráta času. Skutečně tryskní jsou ovšem herecké výkony...ty se tu totiž nevyskytují vůbec...když se to vezme kolem a kolem nejlepší herecké výkony podávají auta - ano i neživotné věci hrají lépe, než životné :D ()

Dimo

Nesnáším!!! Musím říci, že ty úplně první díly jsem občas sledoval a leckdy se našlo něco povedeného. Jinak je to pro mne jen blbost, kde se dobře rozmasakrovávají auta. To je na Kobře 11 ta nejzajímavější věc. ()

pravo

Nemecký seriál, ktorý je vhodný na relax pre človeka, ktorý chce vypnúť mozgové závity a baviť sa tým ako policajti sa takmer v každej epizóde pokúšajú rozbiť automobily a ešte s toho majú neuveriteľnú radosť. Seriál nie celkom podľa môjho gusta, ale sem-tam sa rád pozriem na demolitions made in germany. ()

Grimlok

Jedna hvězda za Simíra Germána a Toma Kalicha. Další slova jsou zbytečná. Akorát mám jednu otázku, proč dálniční policie vyšetřuje i vraždy, to v německu neexistuje mord parta??? ()

Kaucuk

Zkoušel jsem jednou strkat ruku z okénka když sme jeli asi 80 km/h a byl to celkem hukot, když sem pak koukal na jeden z mnoha dílů kobry a viděl sem jak ze střešního okna v autě strkají na lano od vrtulníku dítě v sedačce, v rychlosti 150 km/h...no musel sem se smát. Ale i přes spoustu podobnejch logickejch braků a furt stejnejch a stejnejch únosů, bouraček a případů se na to dá koukat. Když to člověk neřeší. PS: Všimli ste si že s pistolema to moc neuměj:D, jedinej kdo se občas trefí je ten dědek Herzbereger:) a ten opravdu často nestřílí:D ()

kamil0606

Obrovské množstvo rozbitých áut, nahánačiek, nesmrteľný Semir a jeho parťák ... Kobra 11 začínala ako totálne dementný nemecký seriál no naštastie na neskoršie časti sa už dalo i pozerať. Na to že je to nemecké je to ešte OK ()

Chalitd

[3] Moc se mi nelíbí, kolik těch pěkných aut v seriálu stereotypně sešrotujou v mega bouračce na německé dálnici v 200+ km/h rychlosti. Změny herců v hlavní roli taky nejsou nikterak dobré. Zejména již zmíněný stereotyp mi nedá, než ohodnotit jinak docela fér a akční Kobru 11 třemi hvězdami. ()