poster

Resident Evil: Apokalypsa

 • Velká Británie

  Resident Evil: Apocalypse

 • Německo

  Resident Evil: Apocalypse

 • Francie

  Resident Evil : Apocalypse

 • Slovensko

  Resident Evil: Apokalypsa

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  **

  Čistokrevné béčko, které po solidním rozjezdu, kdy se vrátíme do Racoon City těsně před vypuknutím epidemie, upadne do nudy, která mu vydrží až do nepovedeného konce (souboj Alice s Nemesis). Zběsilý střih a rozmazané zpomalené záběry vám znemožní výraznější zážitek z většiny akčních scén (ty ale stejně nejsou nic moc), nevystraší vás ani bezpočet lekaček a jediná poloha ve které RE: A funguje, je ta nechtěně komická. Ale jestli bude nějaký Resident Evil: Velký třesk, myslím, že si na něj čas asi najdu.(16.1.2005)

 • Gemini
  **

  Apokalypsa už není tak stylová jako Andersonovo dítko, posun k videoklipu je naprosto jasně zřetelný. Původní herní námět se opět využívá jako osnova, kolem které se rozjíždí zběsilá jízda, která už ale působí dost překombinovaně - scénář je pěkně děravý a v závěru už mu silně dochází dech - a Milla, i když je to velice hezká (a poněkud křehce působící) žena, nemůže cedit mezi zuby hlášky příslušící nabušenému chlapákovi v motorkářských hadrech - právě proto, že vypadá tak jak vypadá. Navíc, Jill Valentine vládne v srdcích všech hráčů Residenta, a Sienna Guillory je v její roli naprosto úžasná. Gratulace castingovému oddělení;) S tmavými vlasy a šedomodrohnědýma očima působí v některých záběrech jako oživlá kráska ze skutečného anime. Silnou stránkou filmového Resident Evilu byla hudba, tak jak jsme na tom v téhle oblasti ve druhém dílu? Už to není Marilyn Manson, ale jde to...vlastně, je to spíš jako John Powell, takže je to velmi vhodné a odlišuje to oba snímky při zachování křivky kvality - dvojka je slabší jedničky.(12.3.2005)

 • Isherwood
  ****

  Paul W. S. Anderson by se měl vykašlat na režii a psát už jenom scénáře. Scénář dvojky Residentu sice není nijak světoborný, ale dává (téměř!) neomezený prostor pro (už asi) bývalého kameramana a debutujícího režiséra Alexandera Witta. Witt zde používá kameru k vytvoření toho nejmasochističtějšího exhibicionistmu jaký mají někteří režiséři hodně v oblibě. I když má film ocejchován nálepkou "zombie horor", tak narozdíl od jedničky zde zombie hrají až vedlejší roli. Takový trošku pomalejší a hnusnější komparz ("obyčejný" zástup lidí už asi vyšel z módy :-). Milla Jovovich, která na konci jedničky vyleze do trošku neznámé ulice se zde představuje ve velmi akční poloze, která jí překvapivě sedí. Běhá jako chrt, střílí jako pistolník divokého západu a sílu má jako Arnold Schwarzenegger v nejlepších letech. Po akční stránce je film víceméně bezchybný. Možná, že kdyby se Anderson vykašlal na Vetřelec vs. Predátor a natočil raději dvojku Residentu, tak by si u mě zvednul kredit o 150 bodů, ale Anderson není Witt, kterému takový stylový debut přeju a zároveň si myslím, že tento chlápek může jako režisér ještě leccos dokázat a záleží jenom na něm jak svou režijní kariéru využije. Zatím našlápl velmi slibným krokem.(5.11.2004)

 • TeeAge
  ***

  Hi-tech zombie zábava, ktorej najväčšia a pritom zásadná chyba tkví v neprehľadnosti obrazu - spôsobená neustálimy nočnými scénami - možno s cieľom vytvoriť temnejšiu atmosféru. Na to však by nebola potreba, pretože dejovo sa jedná o duchaprázdny pop-corn.(10.10.2010)

 • H34D
  **

  Milá Milla Mysticky Masakruje Masu Malomyslných Mutantů... Ale to je tak všechno, kdysi mi to bohatě stačilo na 3 hvězdičky, jenže dnes už ne, protože jako starší a moudřejší chlapec vidím, že film nemá téměř žádnou hodnotu, tvůrci si s nim evidentně nedali moc práce a vyjma aranže akčních scén, by se snímek dal klidně označit za docela amatérskou prácičku. Působí jako různě poslepované akční scény dle slaboduchého scénáře, kde průměrná režie je ještě plus. Záchranou tedy budiž, že přeci jen v celku, pokud se člověku nechce přemýšlet, je to aspoň nějaká zábava. 5/10(26.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace