Resident Evil: Apokalypsa

• Francie

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

• Gilmour93

Zmatený amatérský exkrement, při kterém jsem se cítil, jako bych náhle oněměl a díval se na koncert klavíristy, který před pár dny přišel o všechny končetiny. I když tady ti ploužící se kousavci představují jen křoví, nevidím nejmenší důvod, proč by si měl režisér Witt myslet, že je divákova mozková činnost na jejich úrovni..(1.8.2010)

Akční jízda, která jako jedinná z trylogie dodržuje dosti striktně zásady videohry. A to jsem opravdu ocenil. Prostředí, postavy, jednotlivé scény, kamerové záběry, pohyby postav a herců ... vše připomíná videohru a tak to má být, pokud se natáčí film právě dle nějaké videohry. Nulový scénář je nahrazen téměř neutuchající akcí. Mnohem lepší speciální efekty než v otřesném prvním díle a celkově mi to přišlo i promakanější než díl třetí. Výjimečný díl z otřesné filmovo-videohrení trylogie.(15.12.2007)

• Psema

Nekoukatelný blivajz, kterým Witt málem pohřbil slušně se vyvíjející sérii. Zběsilou akci vystřídala akce nudná a epilepticky sestříhaná, maskéři si při tvorbě záporáka vybrali slabší den a ani Milla nebyla zrovna dvakrát cool. A Siennu Guillory bych během prvních pěti minut upálil za prznění filmového pásu. Never more!!!(9.11.2007)

• tombac

Jsem fanda videoherní série RE, takže mi to nedá, abych se po dlouhé době, jež uplynula od jediného (a posledního) zhlédnutí Resident Evil: Apocalypse, nevyjádřil k této odpornosti, bezostyšně špinící dobré jméno RE. Už první díl mě zklamal, že měl máloco společného se světem RE (kromě zombies, Umbrelly, psů a nechutně digitálního Lickera). Ale aspoň byl solidně zpracován a jako popcornová zábava celkem ušel. Dvojka se vydala opačným směrem. Režisérské kopyto Witt chvályhodně nacpal do filmu spoustu postav a scén z jednotlivých herních dílů RE, avšak natočil to takovým způsobem, že jsem v kině nevěděl, jestli se mám smát či brečet. Film je mišmaš chaoticky a zrychleně sestříhaných, přitom ještě mizerně natočených akčních scén, směšných monster a hereckých nemehel, až se mi z toho místy dělalo blivno. To afektované poleno Sienna Guillory že je neohrožená a sympatická Jill Valentine?! A kam se podělo to ve hře nesmírně děsivé monstrum, setkání s nímž většinou znamenalo pro hráčem ovládanou postavu smrt, supersilná a hrozivá Nemesis, ve filmu legrační gumový paňáca?! Ó hrůzo!! O Mille Jovovich je i škoda mluvit.. Na filmu mi byly sympatické jen scény přenesené z her, i když mizerně provedené (na dramatický souboj výsadkového komanda Umbrelly a policejní jednotky s přesilou zombíků ve fantastickém intru ke třetímu videohernímu RE nikdy nezapomenu, ve filmu to vypadá směšně), Carlos Oliveira a dvě málo zmršené akce (tedy v intencích žánru průměrné). Za to dávám tu jednu hvězdu. Jinak všechno ostatní fuj, fuj a ještě třikrát fuj!!! Za tohle "veledílo" by tvůrci filmu zasloužili hodit do klece plné hladových zombíků.(22.8.2005)

Hi-tech zombie zábava, ktorej najväčšia a pritom zásadná chyba tkví v neprehľadnosti obrazu - spôsobená neustálimy nočnými scénami - možno s cieľom vytvoriť temnejšiu atmosféru. Na to však by nebola potreba, pretože dejovo sa jedná o duchaprázdny pop-corn.(10.10.2010)

• - Herečka Natasha Henstridge měla původně hrát postavu Jill Valentine (Sienna Guillory) a slavný rapper Snoop Dogg měl ztvárnit Lloyda Jeffersona (Mike Epps). (Zdroj: residentevil.wikia.com) (imro)

• - Spoiler: V okamžiku, kdy se chce Timothy Cain (Thomas Kretschmann) zastřelit, ale dojdou mu náboje, si můžeme všimnout, že závěr zbraně je v přední pozici, jenže po poslední ráně by měl být v zadní – otevřené – poloze. (dc125)

• - Spoiler: V následujícím (2007), tomto a předešlém díle (2002) vystupují skuteční dobrmani s mrtvolným make-upem. (akisha)