Resident Evil: Apokalypsa

• Francie

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

• akisha

Chaotický akční scény, zachraňování školačky a nuda, to všechno v podání A. Witta, kdy ani zahnívající zombíci a krásně béčkový monstrum s okem sešitým sešívačkou Resident Evilu nepomůžou. Nepomůže mu totiž ani Thomas Kretschmann, kterýho žeru, a kterej zřejmě vymáčkl určitý procento z tý jedný hvězdy. Nevím, čím to je, že jedničku považuju za hodně nadprůměrný zombie béčko a dvojka je absolutní zombie odpad. Zřejmě protože ve dvojce nejsou studený a bílý laboratoře se svou typickou zombie atmosférou - místo toho je tu furt tma a nějaký nudný město - dále ani nabušená hudba nefunguje, chybí efektní scény jako např., naporcování laserem, hlavní herci až na výjimky (Fehr) nejsou tak obstojný, jako byla Michelle Rodriguez nebo Eric Mabius a ani Millin novej obleček se nemůže vyrovnat sexy rudé. On totiž ten Anderson opravdu může mít nějaký to procento tvůrčího umu, když ho zrovna osvítí zázrak. Witt je proti němu totální fušér.(10.5.2006)

V džungli nenáročných stredorozpočtových béčok určite špička. Ony tie ženské v minisukni z veľkými kvérmi nevyzerajú vôbec zle. Pokiaľ to nedržia ako varechu.(14.1.2005)

Paul W. S. Anderson by se měl vykašlat na režii a psát už jenom scénáře. Scénář dvojky Residentu sice není nijak světoborný, ale dává (téměř!) neomezený prostor pro (už asi) bývalého kameramana a debutujícího režiséra Alexandera Witta. Witt zde používá kameru k vytvoření toho nejmasochističtějšího exhibicionistmu jaký mají někteří režiséři hodně v oblibě. I když má film ocejchován nálepkou "zombie horor", tak narozdíl od jedničky zde zombie hrají až vedlejší roli. Takový trošku pomalejší a hnusnější komparz ("obyčejný" zástup lidí už asi vyšel z módy :-). Milla Jovovich, která na konci jedničky vyleze do trošku neznámé ulice se zde představuje ve velmi akční poloze, která jí překvapivě sedí. Běhá jako chrt, střílí jako pistolník divokého západu a sílu má jako Arnold Schwarzenegger v nejlepších letech. Po akční stránce je film víceméně bezchybný. Možná, že kdyby se Anderson vykašlal na Vetřelec vs. Predátor a natočil raději dvojku Residentu, tak by si u mě zvednul kredit o 150 bodů, ale Anderson není Witt, kterému takový stylový debut přeju a zároveň si myslím, že tento chlápek může jako režisér ještě leccos dokázat a záleží jenom na něm jak svou režijní kariéru využije. Zatím našlápl velmi slibným krokem.(5.11.2004)

• xxmartinxx

Nuda a trapné. Nevím, jestli má tento snímek ještě nějaké vlastnosti, ale já je nepostřehl.(7.9.2008)

• Renton

Scénář: Paul W.S. Anderson .. Ještě větší sra*ka než první díl nebo třeba AvP. Dost jsem se těšil, ale u filmu totálně nudil! Hra (zejména skvělý RE2) patří k mým oblíbeným, ale tohle prznění herních předloh vážně nemusím..(8.12.2004)