Resident Evil: Apokalypsa

• Francie

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

Tak nevim...vrátil sem se z kina a vůbec netušim, jak bych residenta 2 měl ohodnotit - akce to byla přímo náserová. Ale, bylo tam moc málo scén se zombíky, hodně "reálií" ze hry tam bylo hodně přeměněno (ale možná je to dobře, protože ani fanoušci série nebudou vědět JAK TO SKONČÍ), navíc se Anderson nevyvaroval klasických klišé...rasení s Nemesisem je pěkné, ale zakončení LAST rasičky je více než předvídatelné. Prostě....AvP v zombie vydání - mnoho záporů, ale k*rva, je to přece RESIDENT. Navíc si tvůrci (minálně) jednu scénu vypůjčili přímo ze hry, ale ne ze 3. dílu (Resident Evil: Nemesis), ale z RE: Code Veronica X (z intra). K postavá - Alice se mi zdála dobrá (prostě klasika "horko-chladnokrevná" až na dřeň), Jill - tak to je katastrofa.....herečka pěkná, ale zdá se mi, že jí vytáhli z nějakého pornáče (hláška v autobuse: "Fuck me.." mě v tom jenom utvrzuje;o), Mike Epps alias "každý americký film (na žánru nezáleží) musí mít hláškujícího negra" plní svou roli....celkem dobře a nakonec malá Ashfordovic holčička - KATASTROFA - horší to už snad být nemohlo, to já bych tu roli zahrál líp i kdyby mi přitom dávali extra dávku klystýru po každých 5-ti vteřinách...Nemesis-ten neměl chybu, vypadal skoro stejně jako ve hře (dokonce měl i stejné equipment i ohoz). Resident 2 ani nezklame a ani nenadchne...prostě zlatá střední cesta. Pro normální smrtelníky by to měla být zábava a pro fanoušky série "zábava" (ovšem z jiných důvodů). Jen sem zvědavej, kdy se ve filmu konečně objeví dr. William Birkin...(6.1.2005)

• Brouk

Nejvtipnější a nejtrefnější komentář na tohle dílo je přímo od jeho distributora, který ho má jako hlavní úvodní claim na plakátu .... "Noční můra neskončila" ... . A je to pravda... ten film je fakt noční můra, byť je možná o malinko snesitelnější než jednička.(17.1.2005)

• Tuxedo

O dost slabší než jednička. Navíc tu zombies dostaly mnohem míň prostoru, naopak víc prostoru dostala obludná Nemesis (vypadá jako příšera z 50. let) a směšné hlášky (nechtěně směšné, samozřejmě). Milla tu také vystupuje mnohem míň než v jedničce. Doufám, že trojku bude režírovat a psát někdo zdatnější.(5.11.2004)

No tento film se značně liší od jedničky... samozřejmě nemá ty samé kvality, ale nudily jste se pouhou minutu u tohohle?? Já bych řekl, že ne, protože pořád se něco děje.. skvělé akční scény mě nutí dát *****. Ať už je to jakkoliv velký brak, pro RE mám prostě slabost.(25.5.2007)

• choze

Čistokrevné béčko, které po solidním rozjezdu, kdy se vrátíme do Racoon City těsně před vypuknutím epidemie, upadne do nudy, která mu vydrží až do nepovedeného konce (souboj Alice s Nemesis). Zběsilý střih a rozmazané zpomalené záběry vám znemožní výraznější zážitek z většiny akčních scén (ty ale stejně nejsou nic moc), nevystraší vás ani bezpočet lekaček a jediná poloha ve které RE: A funguje, je ta nechtěně komická. Ale jestli bude nějaký Resident Evil: Velký třesk, myslím, že si na něj čas asi najdu.(16.1.2005)