Hepy13

Chudák Riplyová, vypadala tady jak po flámu. Atmosféra z prvních vetřelců se uplně vypařila, a tak se můžeme kochat alespoň povedenými efekty a zmutovanými alieny. Teda až na toho posledního, ten byl vážně k smíchu. "Riplyová prej si na ně narazila už dřív? Jo. A jak to škončilo? Umřela jsem." ()

Erik7595

Zhliadnuta predĺžená Special Edition. A môžem povedať, že tento diel je rozhodne najnechutnejší a najúchylnejší (v rámci stvorení , ktoré sa vo filme objavia aj celkového vyznenia filmu ) z celej série. V niektorých momentoch mi to vážne nebolo príjemné na to pozerať. Čo ale beriem ako pozitívum :) Po atmosfére jedničky ani stopy, ale to mi ani trochu neprekážalo. Dostal som dobrú akciu, mnoho vraždiacich beštiálnych votrelcov opäť vraždilo posádku i vedcov vo väčšom merítku. Sigourney Weaver s DNA na pol človeka a na pol votrelca bola zaujímavým spestrením. Vytkol by som spracovanie toho hybridu aliena s človekom, ktorý vzhľadovo sa príliš nepodaril. Vyzeral ako z nejakej umelohmotnej hmoty či plastelíny :) ale jeho finálne zničenie sa tvorcom podarilo poňať celkom originálne. Hodnotím 4* a pre mňa lepší diel ako trojka.. ()

Yokolobuna

Hodně rozpačitý kousek. Bez debat jde o nejhorší díl série. Na druhou stranu se najde několik opravdu povedených nápadů a dech beroucích scén. Ty jsou ale často doplněny o nechutnost a přehnanou brutalitu. Takže jak se popasovat s hodnocením? Je to tak na slabších 7/10, díky krásné prdelce jedné pirátky za 4... ()

kamil.i

Votrelec je séria, kde každý diel vyniká osobitým režijným poňatím zobrazovania strachu a prístupu k samotnému Votrelcovi. Je to niečo, čo robí z tejto tetralógie výnimočnú hororovú sériu a nedá sa povedať, že by existoval výsostne slabý diel. Patrím k ľuďom, ktorým sa páčil i kontroverzne prijatý tretí diel a naozaj mám rád aj Vzkriesenie. Je úplne odlišné od predošlých. V prvom rade mu patrí prvé miesto v zobrazovaní nechutností. Neviem komu pripísať tieto niekedy až choré nápady. Jeunetovej réžii, Pitofovým vizuálnym trikom, či Whedonovmu scenáru? Komu poďakovať? Votrelec: Vzkriesenie je jedinečný a nápaditý gore festival. Konečne prvý a zároveň posledný diel, ktorý naplno využíva fyzický a biologický potenciál Votrelcov a ich zvráteného životného cyklu. Konečne si môže divák naplno prehliadnuť ich pohyby a dynamiku tiel pri útokoch. Konečne vyslovene akčné sci-fi. Toto je film, kde Votrelec nevyčkáva za rohom a vy vidíte len chodby vesmírnej lode, ale otvorený masaker charakteristický rýchlym tempom, ktorý je priateľský k divákovi obľubujúcemu estetiku hororov a komixov. Na rozdiel od väčšiny si myslím, že zvrátenosť a podivuhodnosť, ktorú priniesol Jeunet do série, Votrelcovi svedčí, dokonca viac ako Cameronov chaotický militantno-industriálny pokus a je to úctihodný záver s happy endom, ktorý už načisto vyžmýkal tematiku. Viac sa už nedá. Teda okrem Scottových prequelov. ()

Lilloos

Na jednotvárnou akci si tu opravdu nikdo stěžovat nemůže, čtyřka přichází s pořádným balíkem nápadů. Co už ale je diskutabilní, je jejich kvalita. Asi nejzapamatovatelnější scéna je ta s plavajícími vetřelci, které originalitu nikdo upřít nemůže, ale to je tak všechno, protože jinak absolutně nedává smysl. Stejně tak, jako zbytek filmu, který je ještě víc přihlouplý, vyumělkovaný, špatně napsaný, úchylný a humusoidní (prostě přeplněný věcmi, co měly radši zůstat vevnitř). ()

majec4

Neodsudzujem napad, ale od prvych troch filmov je to na mile vzdialene. Bolo tam plno usmevnych momentov, co v predchadzajucich filmoch nebolo. Tymto sa film sam degraduje. Zaver s tou obludou bol uz vrchol nemohucnosti scenaristu. Cely film som vsak sledoval so zaujmom, ved je to Alien. ()

Dlubal David

Nejhorší možné zakončení quadrologie universa Vetřelce. ■ Boring. ◢ ■ ◣ (R) [60/100] ■ (K) [66/100] ■ (V) [51/100] ■ (H) Sigourney WEAVER [69/100] ● Winona RYDER [61/100] ● Dominique PINON [52/100] ● Ron PERLMAN [51/100] ● Gary DOURDAN [51/100] ● Michael WINCOTT [51/100] ● Kim Flowers [61/100] ● Dan HEDAYA [49/100] ● J. E. FREEMAN [49/100] ● Brad DOURIF [49/100] ● Raymond CRUZ [49/100] ● Leland ORSER [49/100] ● [/100] ■ (♫) [/100] ■ (E) Alien (1979) ● Aliens (1986) ● Alien³ (1992) ● Alien: Resurrection (1997) ● Prometheus (2012) ● Alien: Covenant (2017) ● Life (2017) ● Predator (1987) ■ (DAB) [60/100] ■ (Č) 4 ■ (P) [TV] [CZ] [51/100] ■ (N) [Neděle, 19-II-2017; 01:48] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [DC] [63/100] ■ (C) [49/100] ()

Flopik

Posledný diel a ja si nemôžem pomôcť ale mňa bavil asi najviac. Efekty už celkom solídne, herci výborní. Rozbeh je dlhší ale zato potom keď sa dostanú Votrelci na slobodu celkom masakrujú a potešili aj tie ksychtoprísavky. Highlight rozhodne tá prehliadka mutácii Riplyovej , celkom hnusárny tam boli. Finále tak isto dobré a konečne ma neotravovalo a tie 4* dám. ()

bozka10

Tento diel mi evokuje vodu,trošku iný Alien ako sme boli zvyknutí,Ripleyova je ale Ripleyová a aj keď to nebolo presne ono je to votrelec a hotovo.3 až 4 ()

filmator

Pokud by neexistoval žádný předchozí film o vetřelcích, dal bych Jeunetovi plný počet. Pořádně otiskl svůj rukopis, naplnil příběh bizarními postavami á la Delikatesy, na mnoha místech odlehčil atmosféru černým humorem. Vizuálně působivé, útok vetřelce pod vodou je nezapomenutelný. Na druhou stranu, nelze nevidět, kam se tímto filmem série o Vetřelcích dostala. Z původního temného filmu až k téměř sebeparodii. Jako samostatný snímek skvělé, jako čtvrtý díl série bych možná čekal trochu pietnější přístup. ()

kowalski

JP Jeunet pojal tento díl velice "evropsky" a originálně a za to můžeme vidět originální a odlišné zpracování! Díky i za obsazení ve vedlejších rolích a celkové "jinou" atmosféru. ()

RadimFišer

Poslední verze, která byla lepší než trojka. Napětí, že to nešlo vydržet. Realita našeho věku, tak jak by to skutečně dopadlo. Obraz našeho dnešního světa. Lidskost zvířete a poslední bolest matky. Vražda skutečné matky vetřelcem a podobnost k našim lidem. Mohli jsme si ho vychovat, nebo si ho vychováme? Jen tak dál. Chci více a mám chuť vidět další a další. Je to skvělá změna perspektivy a náhled do budoucnosti. ()

melloun

Třetí díl vyhladil vetřelce i Ripleyovou z povrchu zemského, takže čtvrtý díl je příhodně pojmenován Vzkříšení. Joss Whedon se s nastalou situací popral více než dobře, až na ten konec - opět další variace vypuštění vetřelce do vzduchoprázdna. Ztvárnění "bílého" vetřelce se mi zdá být trochu nešikovné. Ve vypjatých situacích je možná ještě strašidelnější než ten normální, avšak v jiných je bohužel celkem srandovní. Méně experimentů s jeho podobou by jistě přineslo vřelejší přijetí ze strany diváků. Nová Ripleyová je naopak skvělá a přináší svěží vítr do jinak stojatých vod série. Vzkříšení je dobrá akce s několika kouzelnými okamžiky. ()

MAJkLSON

Hrozny casting, dementni scenar, nulova atmosfera a vubec, tohle s predchazejicima dilama ma spolecneho akorat S. Weaver. A to ani nevim jestli je dobre nebo spatne. ()

RedHot

Alien v komiksové podobě. Vzkříšení série to není ani náhodou, prostě jen další jednohubka, která má z tahounské značky vyždímat o pár dolarů navíc. Spíš než blbost je to magořina, jde jen o to, jestli přistoupíte na pravidla hry. Mně se to povedlo až naposledy. ()

Saur.us

Jean-Pierre Jeunet svým osobitým stylem naboural styl předcházejících dílů neuvěřitelným způsobem. Přidal humor, každou postavu zkarikaturoval, audiovizuál přestylizoval. Aneb co by se stalo, kdyby Amélie z Montmartru potkala na ulici Vetřelce. ()

Venous666

Tak kde jsem minule psal, co režisér to bomba, tak v tomto případě tomu tak není. Nevím kde se stala chyba, ale z Áčkových scifi-horrorových prásáren se najednou vyšplhal slabší kousek v podání Jean-Pierre Jeuneta. Měl jsem i příležitost se na to podívat v kině Galaxie na Hájích, ale na mém nadšení to vůbec nepřipadalo. Je to tak trochu už přitažené za vlasy. Alien se už nerodí klasickým vetřelčím způsobem, ale hraje si na Nás ... Co to ..... je?? Ale i přesto, že to byla taková slátanina, tak dávám 3 hvězdy (Za ságu Alien, za S. Waeverovou , za hudbu a Rona Perlmana) ()