Robin využije pozvání svého snoubence, aby si od přemíry práce odpočinula na týdenní dovolené v tropech. Odletí do francouzské Polynésie a odtud malým, poněkud chatrným letadlem stárnoucího Quinna Harrise na ostrov Makatea. Po příjemném večeru, kdy ji Frank požádá o ruku, se však Robin ráno dozví, že musí pracovně na jeden den odletět na Tahiti. Nezbývá jí, než najmout Harrise, jediného dostupného pilota. Jeho letadlo se však dostane do bouře a po zásahu bleskem je nuceno nouzově přistát na neobydleném ostrově. Robin, která katastrofu nevnímala, protože si vzala silné prášky, se ráno s pilotem pohádá, když zjistí, že jsou na ostrově a bez možnosti spojení se světem. Zatímco Frank a pilotova milenka Angelika čekají na výsledky pátrací akce, dvojice se na ostrově hádá kvůli každé maličkosti. Druhý den zahlédnou u ostrova kotvit jachtu, když se k ní vydají v nafukovacím člunu, zjistí, že loď přepadli piráti. Stanou se svědky vraždy majitele jachty. Pokusí se pirátům uniknout, po velké honičce jsou chyceni. Přežijí jen díky duchaplné Robin, která pirátům namluví, že má na druhé straně ostrova jachtu plnou zlata. Cestou k neexistující lodi se dvojici podaří uprchnout. Nemají ale vyhráno, protože jsou stále uprostřed neobydleného ostrova a v patách mají krvelačné piráty. (TV Nova)

anaticha

Jeden z mych nejoblibenejsich dobrodruznych filmu, na ktery muzu koukat stokrat a neomrzi.Nejradsi mam scenu jak je honej pirati a jak pak skocej ze skaly. (Harrison je samozrejme sexy jako v kazdem filmu) ()

Paity

Velmi milá záležitost s blonďatou roztržitou kráskou Anne Heche a matadorem Harrisonem Fordem. Příjemně plynoucí dobrodružství dvou zcela rozdílných lidí, kterým nezbyde než spolupracovat, aby si zachránili své životy z čehož vznikne i citové pouto. Na deštivý večer více než účinné. ()

Litvicek

Jedna z nejlepších komedií,kterou jsem kdy viděl a přitom celý děj je tak prostý a jednoduchý. Ford je prostě jeden z nejlepších herců a tato role mu padla naprosto skvěle,takže si divák užije veškerý humor a dodatečnou akci. Milé překvapení obstarala Anne Heche,která dělá obrovský dojem ve všem co ve filmu dělá. Sečteno podtrženo = Výborná odpočinková komediální klasika,která nikdy nezklame. ()

F.W.Colqhoun

It's an island, babe. If you didn't bring romance here, you won't find it here.  SPOILERY Proslule zmařených Šest dní, sedm nocí se mi dlouho vyhýbalo, i když mě k nim zároveň cosi masochisticky přitahovalo - jde o podobný magnetismus, jako když vás ke styku vábí bláznivá atraktivní blondýna bez podprsenky. A ono ano. Zatímco Ford je opět spolehlivě sympatický protiva, Schwimmer od začátku legračně signalizuje, že mu to nedopadne; partou záporáků jsou bývalí bojovníci (plus budoucí Machete); Reitman na žánrovém poli ví a jak a výprava obratně loupí u šílených Bohů, vše kalí problémy signalizující Anne Heche, která by měla být protivná jen naoko a dočasně, ale je doopravdy a od začátku do samého konce. Přitažlivost říznutá vkrádající se obezřetností mému diváckému zážitku neprospěla. Závěr truchlivý, když jeden dobře ví, co by v plážové chatrči Harrisonovu postavu nejspíš čeká... ()

Prochy38

Fakt dobrá a pohodová komedie. Založena hlavně na skvělém obsazení. Charismatický H. Ford, nádherná E. Heche - člověk by nevěřil, že je na dámy... v druhé vlně vtipný D. Schwimmer a sexy J. Obradors. Vtipné, svižné, akční, lehce předvídatelné, ale fakt pohodové. ()

kri.tino

Keď so mnou mama nechce pozerať Formana a ja s nou Panelák - otvoríme si chipsy a po dlhej dobe sa porozprávame. Na čété zatiaľ beží oddychovka s peknou blondýnou. Mama medzirečou poznamená, že Ford je ešte stále fešák, a tak jej vravím, že je to film z 98-ho. Ona na to, že to nevadí a že ako sa mi páči film. Tak jej vravím - nevadí mi.... ()

prezdivaka

Film je od záčátku do konce snůškou hloupostí a nesmyslů. Už zkraje, když Ford přistane na stometrové pláži mezi skalami, za bouře do mokrého písku, všichni mistři světa v akrobatickém létání dostávají záchvat smíchu. To nemohl mít hydroplán? Ne, musí si ho teprve postavit. Film má všechna romantická klišé života trosečníka. V obyčejném letadle mají vše, co potřebují, včetně tuku na pečení páva, soli a zřejmě i koření na BBC. Samosebou, musí tam být piráti a naše dvojice je s klacky přemůže. Pak ale nemají dost kuráže, skončit to s nimi a doplatí na to. Ale nebojte se, utečou a skočí z 30 m útesu do moře. Sice je to u břehu, ale je tam hloubka. Přestože jsou promočení, udělají si oheň, čert ví, kde sehnali zápalky, to scénáristé neřeší. Těsně o vteřiny upláchnou pirátům, kteří si ještě zničí vlastní loď, ona se během několika minut naučí pilotovat latadlo, aby s ním přistála přesně na jejich právě probíhající pohřeb. Je to pitomé a ani trochu vtipné. Každému je jasné, že se do sebe zamilují a paralelní děj tomu nahrává. Možná kdyby to byl třeba jiný žánr - třeba parodie na romantické filmy a nedělal to "specialista" na ně Reitman, mohlo to dostat třeba i dvě hvězdičky. ()

Paldiny

Tá trojica a ešte hmatateľný Reitman povýšili film o level vyššie. Najviac ma bavil frajer Ford, jeho pripité trmácanie a skvelé dialógové výmeny s blonckou. Tá pri palme so svetlicou bola jednoznačne topka. Inak typická zaľúbená limonáda akých sú desiatky. Kde sa navyše utratilo tých 70 miliónov zostáva pre mňa záhadou, to ten exotický ostrov kúpili? ()

Cement73

Taká smiešna a naivá pirátska hovadinka. Mladá pekná kočka sa zamiluje do prestarlého dobrodruha dobrovoľne utiahnutého v nejakej oceánskej diere. Naivné... ()

Yardie

Docela jsem se bavil - vtipné jsou především slovní přestřelky dvou hlavních protagonistů. Také se najde i pár vtipných situací. Příběh je samozřejmě jasný od počátku do konce, ale nejde čekat od tohoto žánru nějaké překvapení. Každopádně je to jedna z vtipnějších romantických komedií. Na odreagování ideál. Howgh! ()

mira007

Dva protikladné charaktery ztroskotaní na exotickém opuštěném palmovém ostrově, taková následně stokrát opakovaná romantika ( ať žije český Ostrov (2023) ). Neškodné, na jedno použití občas zábavné. ()

thunnus

Rutinní americká komedie, která ničím, nepřekvapí, na druhou stranu je to ale přecejen odpočinková zábava. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche