Animatrix: Přijímací zkouška

• USA The Animatrix: Matriculated (více)

Skupinka lidí, žijící na povrchu Země, je napadena dvěma roboty. Jednoho zneškodní a druhého se jim podaří zajmout. Poté se i s ním připojí do virtuálního světa, kde se jej pokusí přesvědčit, aby se přidal na stranu lidí a bojoval tak proti svým vrstevníkům.... (Barak)

Luk Skywalker

Hezká grafika i námět je, ale zpracování je horší, i když jsem pochopil o co se tvůrce snažil. Přesto podle mého to má s Matrixem málo společného, takže za tři a je to průměr. ()

Quipido

Velmi originální epizoda, která se, stejně jako The World Record, nebojí trochu si s celou Matrixovskou fikcí pohrát. ()

RedDuck

Jednoznačně nejoriginálnější a nejsložitější epizoda jako po scénáristické tak vizuální stránce. Geniální námět geniálního námětu by si možná zasloužil méně vizuálních orgií a více děje, aby film nabídl také nějakou odpoveď a nikoliv pouze otázky. Možná však právě ta nedoslovnost je hlavní silou. ()

Barak

O přeměně robota ze zlého na dobrého. Spousta abstraktních výjevů - autor měl nejspíš hodně velkou fantazii - a zdařilá animace.... ()

n3uro

Vizuálně bych dokázal tento příběh přirovnat k drogové zkušenosti, ovšem zkušenost obrovských rozměrů. Bohužel zde nevím zda příběh vysvětluje nějakou díru v ději Matrixu, nebo přichází s novou tvůrčí možností. ()

Smejki

Naprosto famózní vyprávění téměř jen a pouze pomocí obrazu. Virtuálněreálná část o přesvědčování umělé mysli o několikarozměrnosti vlastních myšlenek a činů a nabídce svobodné volby žádá plnou soustředěnost diváka a jeho vlastní zapojení do vyprávění příběhu. Tennto příběh je třeba vyprávět si společně s tvůrci a ne si jej nechat naservírovat. Pro mě jednoznačně nejlepší povídka animatrixu. ()

lakart

Povídka, o které si myslím, že měla dostat mnohem více prostoru, protože jsem ji hodně dlouho nechápal. Nakonec je zážitek dobrý, ale oproti jiným je to opět slabší povídka. 80% ()

IceFan

Tento diel považujem dosť nudný (asi najslabší) vzhľadom na to, že sa celých čas dej nijak extra neposúva dopredu, alebo lepšie povedané vačšina filmu ani dej nemá. Ešte koniec to ako tak zachraňuje. ()

Mithal

Podle mého názoru asi nejslabší část animatrixu. Vizuálně sice pěkná, ale skoro bez příběhu a člověk si při sledování připadá jako v nějakém snu drogového závysláka. ()