Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

Shit

Nápad s polorozbitou německou ponorkou, kterou se snaží získat američané kvulí Enigmě je celkem dobrej, ale tak nějak nedotáhnutej do konce. I když i herecká výkony jsou dobré, až na výjimky, ale něco tomu chybí, něco co by tenhle film rozhýbalo, protože mi připadalo, že je to pořád v takovým vycházkovým tempu. Ani napětím tenhle film moc neoplývá, je to hlavně dáno tím, že podobných filmů jsem už viděl nekolik a ty napínavý situace se vesměs opakují pořád dokola, takže už jsem v podstatě tušil jak to asi dopadne a co se bude dít. Docela příjemným překvapením byl pro mě výkon Matthewa McConaugheyho, který je s oholenou hlavou skoro k nepoznání, ostatní herci, už na tom nebyli tak dobře, zvláštěpak od dua Bill Paxton a Harvey Keitel bych čekal něco lepšího, ale standart si odehráli. Přidat věrohodnost a trochu to rozhýbat, tak z toho nakonec mohl být dobrej válečnej film. ()

flanker.27

Film, který má tu výhodu, že zbytečně nenatahuje, vrhá se rovnou do děje a celý ve svižném tempu uplyne. Dá se to celkem snést, jen se přitom člověk nesmí moc pozastavovat nad reálností děje, nad tím, že Němci jsou tu ještě blbější než ve východních filmech a neměl by vědět, jak to bylo se získáním šifrovacích přístrojů doopravdy (např. by mu neměl něco říkat torpédoborec HMS Wolverine a ponorka U-110). BTW skutečná ponorka U-571 byla potopena 28.1.1944 letounem královského australského letectva. Jejího šifrovacího přístroje se nikdy nikdo nezmocnil. Vidět ten film poprvé o pár let později, odpad by jej neminul, ale tehdy jsem to ke svému překvapení celkem unesl. ()

gudaulin

Nejhorší ponorkový film to určitě není, tohle nehezké prvenství patří snímku V rukách nepřítele, ale žádná sláva se taky nekoná. Lépe řečeno, pokud jste fandové popkornovek, může vám Mostowův kousek sednout. Hezky se tam střílí, bouchá to, správní hoši vždycky mají lepší mušku a větší štěstí, rozbitá ponorka dělá akrobatické kousky, no zkrátka sranda k popukání. Pokud máte ale raději propracované realistické drama, velkým obloukem se Ponorce U-571 vyhněte. Na mě je to prostě moc plytké a hloupé. Celkový dojem: 40 %. ()

choze

Solidně šlapající řemeslo se skvělým námětem, dobře načrtnutými a zahranými postavami (McConaughey, Keitel) a sdostatkem napínavých námořních soubojů. Historické nepřesnosti absolutně neřeším. ()

Sarkastic

Takový průměrný válečný film. Napětí tu sice nechybí a hlavním hrdinům jsem docela fandil, ale moc si tu zahrávali nejenom s fyzikálními zákony, ale také se štěstím. Průměrné dílo, pokuď se někdo zajímá o válečné filmy, mohl by dát případně vyšší hodnocení. ()

Gilmour93

Řemeslně docela dovedně natočeno a až na McConaugheyho poulícího oči, jako by se mu tlačil mozek z hlavy ven, i dobře zahráno, ale ty wasserbomby neškodně explodující pár metrů od trupu a další technické, či historické nesmysly svádějí k myšlence, že v tom kufru nebylo šifrovací zařízení Enigma, ale stroj na výrobu slaného popcornu.. Ti američtí hoši byli v takové ráži, že klidně mohli vplout do ústí Labe v Severním moři a proti proudu řeky Spree dorazit až do Berlína, kde by za zpěvu písně 'Blaze of Glory' v podání Bon Joviho proklouzli vodovodním řádem do vůdcovy vany zrovna v době jeho koupele a jedním přesně mířeným torpédem by natrhli jeho říšskou Arsch. Když si Mostow začal pohrávat s fikcí a žánrem sci-fi, mohl to dotáhnout až do konce, no ne..? ()

Hal_Moore

Ponorka U-571 je velice zdařilý film režiséra Jonathana Mostowa (Terminátor 3), který zde uspěl o hodně více než u svého předchozího snímku Únos. Je tohle skutečný příběh z druhé světové války? Na to bych si nevsadil, ale je to napínavá ponorková akčňárna? To se vsaďte že je! A takovým filmům já dávám plné hodnocení. ()

Brouk

Slušně řemeslně udělaný film. Oproti Ponorce s j.Prochnovem nudný. A Hon na ponorku je taky lepší. Tak za 70%. Na rozdíl od U-571 mají oba zmiňované filmy daleko větší šťávu. ()

Aluska88

Jakmile se v úvodu filmu objevila na scéně první postava, kterou byl Thomas Kretschmann, opět v uniformě a opět německy hovořící, tak nějak jsem věděla, že tohle bude dobrý film. Sice jsem zatím nepřišla na to, jak se na palubu americké ponorky ve 2. světové válce dostal slavný rocker Jon Bon Jovi, ale co:) Myslím, že každý, kdo viděl geniální Ponorku, si na ni vzpomene pokaždé, když sleduje nějaký "ponorkový film." Mně se to stalo téměř při každém takovém filmu, který jsem dosud viděla, a ani Ponorka U-571 nebyla výjimkou. Děj obsahuje patřičnou dávku akce, i napětí a rozhodně mě nezklamal. ()

genetique

Ponorkových filmov nie je tak veľa aby tento nepatril k tým lepším kúskom. Neviem síce, či práve týmto kúskom si zaručil režírovať T:3, ale budiš. Scenár pomerne kvalitný a hlavne netuctový. Chcelo by to viac tragédie, ale napätia je tu aj tak požehnane. 80%. ()

Lavran

U-571 se už nikdy nezbaví nálepky průměrného bijáku, protože z obdobného prostřední existuje řada daleko lepších filmů - jmenovitě Das Boot, Hon na ponorku nebo K-19. Možná, že to je i škoda... ()

sud

Solidní akční film o ponorkách se skvěle zvládnutou technickou stránkou. Jinak ti Němci tu nebyli ani moc důležití (vynechat několik poznávacích znamení, mohl by se film odehrávat kdekoli) a nad reálností příběhu lepší neuvažovat. 50%. ()

castor

Šifrovací zařízení Enigma je zase v kurzu a smečky německých ponorek v temné hlubině slídí a střílí na vše, co působí jen trochu nepřátelsky. Jedna poškozená ponorka nicméně ukrývá proklínaný šifrovací stroj, který má pro Američany zatraceně velkou cenu. Ale nebude to snadné a ne všichni z toho vyváznou bez újmy. Režisér třetího terminátořího dobrodružství Jonathan Mostow vsadil na příjemně autentickou retro atmosféru, dokázal využít efektní potenciál, kdy nechybí solidní zvukové efekty i diváky očekávané úhybné manévry na poslední chvíli. Navíc mnohé scény působí překvapivě syrově. Velmi solidní je i herecké obsazení, nikdo sice tehdy nevěřil, že Matthew McConaughey zašlape romanticko-komediální žánr a bude jednou platit za charakterního herce s Oscarem v kapse, nicméně v téhle vojenské štaci vypadá velmi dobře. ()

Niktorius

Řemeslně velmi dobře zvládnutý film padá na rozšavných a pochybně obsazených postavách, stejně jako na místy křečovitém scénaři, kterému opravdové historické události nic neříkají. Režii ovšem nelze téměř nic vyčítat a jako jednorázový akční film o ponorce se Ponorka U-571 dá slupnout takřka bez výhrad. 3 a 1/2 hvězdičky. ()

Wacoslav1

Tak nevím jestli jsem kdysi při prvním sledování byl v nějakým blbým rozpoložení nebo jsem v tom hledal nějakou podstatu vesmíru. Je fakt, že nic takovýho v tomhle filmu nenajdeme. Pro někoho povrchní hloupý shit pro mě tak někdy od třicátý minuty strhující akční jízda která nepoleví až do konce. Ano je to ten typ big fucking heroes filmu kdy víte, že nakonec všechno dopadne tak jak má, ale to mi nepřekáží. Mostowa a jeho styl můžu a narozdíl od psycho ponorky je tohle krystalická popcornová zábava a to můžu, sorry Laco.85% ()

Phobia

Mám ráda filmy o ponorkách, ovšem "U-571" je z nich asi ten nejprůměrnější - obsahově plytký, s rádoby líbivým hereckým obsazením - snad jedině H. Keitel za něco stál (a možná B. Paxton), ostatní mi do svých rolí příliš nepasovali. To je z mého hlediska největší slabina tohoto filmu: zkrátka mi zase jednou hrdinové byli úplně u p*dele, což samozřejmě snižuje napětí a těžko se pak hledá něco pozitivního k napsání... Hmm... Nádherné plakáty má tenhle film, klidně bych si je doma vylepila na zeď:-). 50% ()

cheyene

Ponorka U-571 rozhodně není žádným válečným velkofilmem, který by se vyznačoval autenticitou a zpracováváním skutečné historické látky. Jde spíše o zdařilý akční snímek zasazený do období 2. světové války a v tomto ohledu také velice dobře funguje. Nechybí tu napětí, správně klaustrofobní prostředí, což je na snímcích o ponorkách značně poutavé, skvělé herecké obsazení i více než dobré celkové zpracování. Na legendární Ponorku sice Mostowův počin nemá, avšak jako příspěvek do ponorkových filmů má své opodstatnění. ()

Shakers

Tak tento štýl mi úplne vyhovuje.Mám rád filmy s obdobia II. svetovej vojny a to už akékoľvek. Dej filmu je skvelo postavaný a celý film si vlastne dokáže vybudovať atmosféru a hlavne to napätie. Takže nuda rozhodne nehrozí. Čo sa týka hercov tak sa priznám, že som si nevedel zvyknúť na Matthewho McConaugheyho, ale na konci filmu som bol rád, že tam hral práve on. 90% - 5* ()

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)