Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

sheen

Spokojenost, dobrá akční ponorková podívaná, plná adrenalinových scén, které jsou chvílemi dost přitažené za vlasy ale je to film:) ()

S.Quentin QUALE

Nevidím důvodu, proč by tento druhoválečný ponorkáč neměl být v červeným. Na špičku žánru Das Boot se sice nechytá díky american hero mission podstatě, kdy se malinko prsíme místo zoufalého boje o život, ale to nic nemění na tom, že díky drajvu a slušné dávce napětí se na to dobře kouká. Proč ne. 75% ()

Ruut

Výborný kus pořádné poctivé práce. Ovšem těch zničených plavidel na jednu chromou rachotinu z první světové … :-) ()

HAL

S realitou toho tento Mostowův film sice moc nemá, ale jako akční drama se na něj kouká celkem příjemně, herci občas i něco hrají a i když některé scény vypadají hodně televizně tak ani výprava vyloženě nehapruje. Takže jako zábavná oddychovka je to docela fajn. 7/10 ()

misterz

Mám rád vo filme uzavreté prostredie ponorky, vždy je tu priestor na hutnú atmosféru. V tomto prípade sa mi to však zdá byť najväčšou slabinou tohto snímku, nebolo to zlé ale mohlo sa pridať. Záchranou je samotný príbeh, ktorý pekne odsýpal a nedal priestor na žiadnu nudu. Nadpriemer s odretými ušami. 70/100 ()

mzss1

Ne všechny válečné filmy s podobnou tématikou mi sednou, ale tohle je výjimka. Film má dobrý příběh, skvělé spracování, napětí a slušnou atmosféru. Hudba průměr. Ve filmu je dost akce, především dost ponorkových soubojů, které mě ze všeho nejvíc zaujaly. Herecké obsazení je na tom dobře. Film mohl být akčnější a mít více nápadů, přesto je to ale pro mě solidní podívanou, která neurazí a čas od času se dá sledovat. Takže film hodnotím na 79% = **** ()

Legas

Filmové úpravy historických skutečností mi hodně vadí. Ponorka U-571 je jeden z mála filmů, kterému jsem to odpustil, protože mi místo historické opravdovosti naservírovala velice slušnou ponorkovou akci. A pokud jste ji viděli v kvalitním kině nebo máte doma slušnou výbavičku s DVD, dáte mi jistě zapravdu, že po zvukové stránce je to skutečně lahůdka. ()

HoneyBunny

Není to špatné, ale není to ani příliš dobré. Průměrný ponorkový film, který nemá příliš šancí diváka oslovit. Mostow předvádí pár lepších scén, McConaughey není špatný, ale když to srovnáte s jeho výkonem s Amistad... Chyby svádím na scénář, samozřejmě. ()

Anderton

Nie som špecialista na vojnové filmy, druhá svetová ma už na obrazovke pomerne nudí, takže ak vidím priemerný film z tohto obdobia, nemá ma vlastne čím zaujať. Ponorka nemá žiaden výnimočný moment, nič, prečo by ste si na ňu ešte na druhý deň spomenuli. Videl som ju dávno, ale to aj viaceré vojnové filmy, ktoré mi viac utkveli v pamati a chcel som ich vidieť ešte niekedy znova. U Mostova je kvalitatívne až na treťom mieste, po Únose a T3. ()

Frajer42

Velmi příjemná ponorková jednohubka, která si jistě získá pozornost každého díky velmi příjemnému tempu. Matthew McConaughey se svým týmem nedostanou skoro ani sekundu na odpočinek. Jakmile odvrátí jedno nebezpečí, tak přichází další. Pořád se válčí. Pořád se něco děje. Není čas na patetické kecy. Přesto film zřejmě nemá potenciál zarýt se nějak hluboko pod kůži a brzy na něj zapomenete. Ponorky byly taky hezké. [78 %] ()

Kothy

Další do sbírky ponorkových filmů. Tentokrát se vydáváme do 2. světové války. Snímek je zaměřený na německou ponorku, ze které se spojenci snaží ukrást Enigmu. Shodou okolnosti jsou poté donuceni v ní pokračovat ve své plavbě. Pak u následuje jen nekonečná hra na kočku a na myš s německým torpédoborcem. Docela mi sedlo obsazení filmu. "Splňte svůj rozkaz!" ()

Campbell

No nevím na větvi jsem z toho nebyl, přišlo mi že se to strašně táhne a sleduji víc než tříhodiný film, opravdu pro mě nuda. A nezachrání to ani sympaťák Paxton či Keitel, mě osobně to přijde jako kdyby Mostow chtěl namíchat to nejlepší z Das Boot ale na mě to nepůsobilo. Kamera mi přišla strašně klepavá a celý prostředí ve mě nevyvolalo klaustrofobní emoce. Ale abych jen nehnal, film má přijemnou atmosféru a hudba je brilantní, a ani scénář není k zahození, ale na mě to prostě nijak nepůsobilo. ()

predators

Už jenom to, že se ta podvodní kocápka může každou chvíli potopit navždy, dělá z U-571 pořádný napínák. I když je časově trochu delší, utekly ty dvě hodiny ani nevím jak. Výbuchy tam, tady, torpéda vysílaná na všechny strany, dokonce i gangsterská přestřelka se tu vešla...no je toho prostě hodně. Herci skvělí a to si zahrál i JBJ... 70% ()

nascendi

Film som si pozrel iba kvôli Mathewovi McConaugheymu, ktorého som nedávno zaradil do svojej Top ten a vítam každú príležitosť, aby som si overil, či som neurobil chybu. No, pravdupovediac to žiadna sláva nebola. Ale čo by som viac chcel ako neškodné hlbinné bomby, technické a technologické zázraky na počkanie a vytúžený happy end. Ale rozhodne sa nechcem posmievať. Na nedeľné odpoludnie bez veľkých očakávaní mi film splnil to, čo splniť mohol. ()

PetrPan

Povedená akční jízda, ale Mostow se odvázal až o tři roky později při třetím Terminátorovi.  McConaughey si tu ještě neprošel tou svou vnitřní obrodou  a pomalu mířil směr romantická prdel, a tak bylo dost těžký mu toho ztrápenýho kapitána ponorky věřit, když se pokaždý tvářil zcela neadekvátně k daný situaci, však se koukněte do galerie.  Naštěstí tu byla kotva v podobě Keitela a ve vypjatých chvílích jeho tendenci přehrávat zkušeně vyrovnával.  Ponorkové atmosféry se taky rozhodně dalo využít líp, byť  třeba scéna s hloubkovým ponorem se povedla.  Že si Amíci  tímhle filmem přivlastnili zásluhy za zisk Enigmy  není nic neobvyklýho, dějiny přepisují ze všech národů nejraději.  Silnější tříčka. ()

Tomco

Prvýkrát bavilo moc dobre, druhýkrát už o dosť menej. Stále však ľahko nadpriemerná záležitosť. Celkovo som povoľnejší pri filmoch, kde hlavné slovo diktuje rozbúrený oceán, či more a v ňom hučia motory osamotenej ponorky. 70% ()

Chrustyn

Spíše průměrná válečná podívaná o američanech, kteří musí proti své vůli plout v německé ponorce. Řemeslně slušné a naštěstí dostatečně svižné. ()

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)